LEIDSCHE 101 Kt ZATURDVG 4 JANUARIJ. ST A DS BERICHTEN, vr, 1870. W. 3» ril l)e our au l verschijnt dadelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De 'prijs der Courant is pér vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.5Ö, out het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.90 't puurs, ImUhh tlè' ■èScpedUiekóSlea. Afzonderlijke Hommers der Courant sijn verkrijgbaar voor 9 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverieiitiöii is van 1- 4 regels 1. -, iedere rtgèl nièër 25 cents. burgemeester en wethouders fan leiden, Gezien het adres van J. SiOfcfiE, houdende verzoek om 'varkens té tilogen houden en niesten, in eén pakhuis in de Barbarastéeg N°. 9; Gelet op art. 132 der Algetiiéené Politieverordening vah 16October 1873; Boen te weten, dat tot het hoeren der eigenaars en bewonèfs van de naast bijgelegene en belendende pandêltten opzichte der informatici! de bómmodo et incommododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op hel Raadhuis dezer gemeente, óp Donderdag den 9dr" Januari aanst.'s voormiddags té elf uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengenterwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen Worden zich tegen de inwilli ging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. RRANDElER, Burgemeester. Leiden 3 Januari 1879. E. KIST, Secretaris. II, Ut. iv, v, VII, VIII. HER-IJK. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS TAN LEIDEN, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Stalen der provincie Zuid-Holland, van den 23"e" December 1878, n°. 3/1 (Provinciaalblad n°. 95), houdende bepaling vah de tijdstippen van den her-ijk der maten en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1879; Herinneren deh ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig aft. 15, lett. o, der wel »an den 7e° April 1869 (Staatsblad n°. 57), tot het doen her ijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en gewichten, onder mede- deeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehonden in het locaal van den ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente-apotheeken wel: voor de gewone gewichten, benevens de maten en strijkers, voör wijk I, óp den 7 en 8 Januari, 9 en 10 Jahuari 14, 15. 16 en 17 Januari, 21, 22, 23, 24 en 28 Januari, 29, 30. 31 Januari, 4 en 5 Februari, 8, 7, 11,12, 13, 14, 18, 19 en 20 FehrdSri, 21, 25, 26, 27, 28 Februari en 4 en 5 Maart, en de buitenwijk, öpden6, 7, 11, 12, 13 en 14 Maart; voor de gewichten voor fijne weging, in gebruik bij medicijnbereidersgoud- en zilversmeden, spcciehandelaars eu verdere in goud en zilver handelende personen, voor wijk I, II, III. IV en V, óp den 18, 19 eh 20 Maart, o VI. VII, Vilt en de Buitenwijk, op den 21, 25 éft 26 Maart, telken dage van des morgens 9 tot des hamiddags 3 uren dat voorts gedurende den herijk in de gemeenten van den ijkkring buiten dè standplaats, zitting binnen deze gemeente zal worden gehouden, op den 18 en 19 April, 10, 12, 30, en 31 Mei, 19 en 20 Juni, 14 én 15 Juli2 en 4 Augnstus van des morgens 9 tot des namiddags 3 oren, en wijders na den 14 Augustus, iederen Woensdag en Zaterdag van 9 tot 1 nar. Tevens worden de helangheblicndert er op gewezen: a. dat zij verplicht zijn hnnne maten en gewichten, behoorlijk droog en schoon, bij den ijker, op voorschreven dagen, tot het ondergaan van den her-ijk te bezorgen dat zij, die zulks verzuimen of daarin verhinderd worden, voormelde maten en gewichten vóór den l,tM October nog aan den ijker, op de daarvoor aangege ven dagen, ter her-ij king moeten aanbieden; en e. dat, na het eindigen van den termijn van den her-ijk, het gebruiken of voorhan den hebben van maten en gewichten, niet voorzien van de vereischtc steinpel- merken, volgens art. 29 der bovenaangehaalde wet, verboden en strafbaar is. Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van den 4de" December 1878, de letter IV, in den gewonen drnkvorrn, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- ringsmerk zoowel bij den ijk als bij den her-ijk der maten en gewichtende Koninklijke kroonbij den ijk van weegwerktuigen voor gewoon gebruik en van gasmeters; en eene vijfstralige ster, bij den ijk van weegwerktuigen voor fijnere wegingenterwijI liet karitoormerk voor de gemeente Leiden is het cijfer 7. Eindelijk dat aangezien bij sómmige, vooral ijzeren weegwerktuigendoor roest en andere oorzaken de indruk van dert overgangsstern pél spoedig wordt uitgewischt op de dagen waarop de herijk plaats heeft, gelegenheid wordt gegeven, die balan sen, waarvan bedoeld stempel onduidelijk is en dreigt te verdwijnen, ter overstem- peling aan te bieden. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving doof aanplakking en door plaat sing in de Leidsche Courant. Burgemeester en WcthonHers voornoemd, Leiden, 3 Jannari 1879. t. d. BRANDKLER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. b. B1NNENLANDSCHE BKU1GTEN. LEIDEN, 3 Januarij. Door den minister van waterstaat enz. is bepaald dat de surnumerair bij de administratie der posterijen N. G, Muller zijne functie zal uitoefenen ten postkantore alhier. Gedurende de maand December 1878 zijn in de Leidsche volksgaarkeu ken algeleverd: 2391 portién warme spijs, 329 portien vleesch, 47 portiën spek, totaal 2787 portien. Gedurende het jaar 18J8 zijn afgeleverd geworden 31811 poftiëh, dis: 26931 portiën warme spijs, 4llS portiëh vleesch, 767 portiën Spek. Het vroegér Uitgestelde Thalberg-Cöheert zal, zöoals reeds bij herha ling is aangekondigd, alhier plaats hebben op Woensdag 8 Januarij aanst. Het programma wordt hierachter medegedeeld. Maandag zijn voor dat con cert plaatsen verkrijgbaar. Van mej. Thalberg, eene nog jeugdige zangeres, heeft men uit het buitenland de meest vleijende getuigenissen ontvangen, zoodat omtrent haar hier te lande de verwachting hoog gespannen is. Vfln de overige leden van dit muziekale gezelschap, waarvan reeds enkele gunstig staan aangeschrevenmag men mede veel goeds verwachten. De ondernemer, de heer Ullman, is gewoon, bij het doen van zijne kunstreizen, voor éen uitstekend ensemble zorg ie dragen. Gisteren had op den korenmolen aan den Vestwal nabij de IJzeren- gracht een treurig ongeluk plaats, Bij het nederlaten van een zak graan is een knecht, M. van der Veer genaamd, door de daarvoor bestemde opening gevallen; hij mogt dien val slechts zeef korten tijd overleven. De verzending van brieven en verdere stukken voor Curagao langs den weg van üuitschland, zal voortaan weder geregeld kunnen plaats vinden met de pakketbootenwelke den 7"'° van elke maand van Hamburg naar West-lndië vertrekken, De Verzending oVef Hamburg geschiedt alléén wanneer het veflangeh daartoe op het adres der brieven en verdere stukken ié Uitgedrukt. De minister van binnenlandsche zaken, óverwegende dat de heer jhr. mr. M. M. van Asch van Wyck, ingevolge art. 91 der Grondwet, met 1 January 1879 heeft opgehouden lid te zijn van de tWeède kamer, heelt be paald, dat eehe verkiezing In het hoofdkiesdistrict Amersfoort Zal plaats hebben op Dingsdag 28 Januarij aanst.en dat, Zoo herstemming noodzd- keljjk is, dié zal geschieden op Dingsdag 11 February. Volgens het iV. v. d. D. zal de voorgenomen belasting van de kapitalen in portefeuille bedragen één per mille van dè reële waarde. Onder bevel van den kapitein der infanterie van het 0,-1. leger G, J. Brtisse, vertrekt den 18den dezer van Harderwijk een detachement supple- tietroepen, sterk 200 man, benevens 10 onderofficieren, bestemd om met het stoomschip Conrad de reis haar Bafdvia vóórt te zettefl. De heer L.die stil en afgezonderd op een bovenkamer op den Singel tc Amsterdam woonde, is op jammerlijke wjjze om het leven gekomen. De naaste buren bespeurden een sterke brandlucht in hunne woningen, en toen Zij zich naar buiten begaven, zagen zij rookwolken uit het openstaande raam van de kamer Van den heer L naar buiten dringen. Onmiddellijk be gaven zij zich naar het vertrek, waarin de brand was, en vonden aldaar den lieer L. terzijde van de kagchel liggen, in gebogen houding. Naast hem op den grond stond een petroleumkan en vóór de kagchel lagen twee stukken papier, die aangestoken en blijkbaar half verbrand waren uitge gaan Vermoedelijk heeft de ongelukkige de kagchel met petroleum willen aanmaken, en is hij, daarmede bezig zijnde, in onmagt gevallen, waardoor zijn overjas met het vuur in aanraking gekomen zal zijn en hij, niet in staat om hulp te roepen, den dood gevonden heeft. Een inwoner van Wilsttm is veroordeeld tot 2 maanden celstral en eene geldboete vart 25omdat hij den gemeente-veldwachter aldaar laster lijk heeft verweten een valséfien eed te hebben gedaan. Te Nieuw-Appelscha is Woensdag nacht de schipper A. v. d. Kam van Sneek, met zijn schip, geladen met turf, terwijl hij met vrouw en kinderen rustig lag te slapen, in het kanaal aldaar gezonken. Met levens gevaar hebben de ouders hun 4 kinderen naakt op den wal gezet. Uit 's Hertogenbosch meldt men dat het water aldaar in de laatste dagen meer dan een meter is gewassen. De omstreken slaan weder' geheel onder water. De gemeenschap met St. Michiels Gestel en den Dungen over den Pellelaarschen weg is wedr verbroken. Te [lintburg in Limburg, is Zaturdag avond een manslag geschied. Een jongeling uit Wenstenraad (Hentmen), die omstreeks 10 uur met drie zijner makkers het dorp verlietkreeg van iemand een of meer slagen óp het hoofd, aan de gevolgen waarvan hij eenigè uren later den geest gaf.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1