COURANT. LEID8CHE DONDERDAG 2 JANUARIJ. W. 1. De Courant verschijnt dagelijksZ«w- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant ts per vierendeel jaars f 3.franco p. p. /3.50, met liet Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad /3.35franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.80 's jaars, kuiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. lie prijs der Adverlenlii'n is van 1- 4 regels ƒ1.-—, iedere regel incer 25 cenls. Uithoofde van den Nieuwjaarsdag zal Woensdag avond deze Courant niet worden uitgegeven. STADS-RE-RICHT KM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten dat de gemeenteraad ingevolge art. 265 der wet van 29 Juni 1851 Staatsblad 11°. 85), in zijne vergadering van heden, het 2® supp. kohier van de plaat selijke directe belasting voor hel jaar 1878 heeft vastgesteld en dat kohier alsnog ter Secretarie dezer gemeente, gedurende acht dagen, voor een ieder ter lezing is nedergelegdterwijl binnen dien tijd elke op het kohier aan geslagene, krachtens de 5e zinsnede van bovengenoemd wetsartikel, zijne bezwaren tegen den aanslag, bij verzoekschrift op ongezegeld papier, bij Gedeputeerde Staten dezer provincie kan inbrengen. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd V. d. BRANDELER, Burgemeester, Leiden, 30 December 1878 E. KIST, Secretaris. BINNENLANDS0I1E BEBKITEN. LEIDEN, 31 December. Bij de gisteren ten raadhuize alhier gehouden openbare aanbesteding van: de levering van kcijen en klinkersteen ten behoeve van de bestrating der gemeente, voor den tijd van 5 jaren, zijn als minste inschrijvers aanne mers geworden, van de kejjen de erven H. Trip, fabrikanten te Utrecht voor j 59.39 en van de klinkers F. Mijnlieff Az.fabrikant te Nieuwer- kerk a/d. IJssel voor ƒ11.46 per 1000 stuks, terwijl bij de gehouden open bare verpachting van de mesispecie», afkomstig uit de riolen en kolken binnen deze gemeente, voor den tijd van een jaar, als hoogste inschrijvers pachters zjjn geworden: J. W. Filippo Jz., voor ƒ0.39 per kub. meter van de kolkspecie en B. A. van Ulden voor /0.48 per kub. meter van de rioolspecie. Van eene party weiland, gelegen in den Stadspolder onder Leiderdorp, benevens de vuilnispntien aldaar, is voor de som van ƒ240 'sjaars huurder geworden J. Zwetsloot te Leiderdorp, en van het gras, wassende op de stadswallen, bolwerken, binnenvesten, pleinen, buitensingels en wegen (in zes percelen) zjjn huurders geworden, van liet le perceel J. H. H. Borger- ding voor ƒ6 'sjaars, van het 2e perceel W. B. A. Hartevelt voor ƒ24 'sjaars, van liet 3®. 4e en 6' perceel G. van der Veer voor ƒ54 'sjaars, en van het 5e perceel D. van Rjjn voor 15'sjaars. Heden morgtn werd op de begraafplaats aan de Groenesleeg op een voudige wijze het stoffelijk overschot grafwaarts gebragt van den heer mr. A. J. Wijnstroom, in leven advocaat en notaris alhier. Diep geroerd stonden, met de betrekkingen, vele vrienden, waaronder ook die ais leer lingen van 's mans veelomvattende kennis de vruchten hadden genoten rondom de groeve geschaard, waarin onder diepe stilte de lykkist neder- zonk. Bij allen zal ongetwijfeld de herinnering levendig blijven aan den tndie, toegerust met uitnemende gaven van verstand en hart, zelfs nog erkzaam bleef toen het voor ieder maar al te duidelijk was dat zijne dagen geteld waren. Men meldt ons uit Voorschoten: Zondag zijn tot notabelen der herv. gemeente gekozen de hh. J. Steeneveld en C. J. Broers. De vorige stem ming, van welke vroeger melding is gemaakt, werd door hh. kerkvoogden nietig verklaard, op grond, dat geen der gekozenen de volstrekte meerder heid van stemmen verkregen had en de eendie de meerderheid van stem men had verkregenniet lang genoeg in de gemeente was geweest en dus op de kiezerslijst niet voorkwam. In de gemeenten de beide Katwijken is dezer dagen een departe ment gesticht der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Het ledental moet reeds tot 25 geklommen zijn. De gemeenschap op den telegraafkabel tusschen Singapore en Batavia is afgebroken. Het stoomschip Drenthe, van Batavia naar Rotterdam, is op 30 Dec. van Aden vertrokken. De Prins Hendrik, op weg naar Nieuwe Diep, pas seerde op 27 December Gibraltar. Door den hofmaarschalk te Arolsen is afgekondigd liet programma voor het ceremonieel en de feestelijkheden bij gelegenheid van het huwelijk van Z. M. den koning met prinses Emma. De huwelijksplegtigheid heeft plaats in den avond van Dingsdag 7 Januarij. De feestelijkheden worden reeds daags te voren geopend met een déjeuner ten hove, hetwelk des avonds wordt gevolgd door een gala-diner, na afloop waarvan er een optogt met fakkellicht zal worden gehouden en eene serenade zal worden gegeven welke festiviteiten met een vuurwerk zullen worden gesloten. Dingsdag middag wordt een familie-déjeuner gehouden, waarna ten 5% ure de in schrijving van het huwelijk in het register van den burgerljjken stand zal plaats hebben. Dit geschiedt in het paleis, alwaar tegen dien tijd de vor stelijke personen in de Roode zaal en de hofstoet met de vertegenwoordi gers van vreemde hoven in de Witte zaal zullen zijn bijeengekomen. Zoo dra in een der andere zalen de voltrekking van het burgerlijk huwelijk is afgeloopenwordt dit door den hofmaarschalk aangekondigd en begeeft zich hel hooge bruidspaar, gevolgd door de familie, de vertegenwoordigers van buitenlandsche vorsten en den hofstoet, naar de slotkapel. Bij den optogt naar de kapel worden de klokken geluid. Zoodra de stoet het portaal der kapel is genaderd, wordt door het koor het gezang aangeheven, terwijl het bruidspaar door de predikanten naar het altaar wordt geleid. Nadat de vorsteljjke personen aldaar in een halven kring en de overige aanwezigen zich in de voorgeschreven volgorde hebben geschaardwordt overgegaan tot de kerkelijke inzegening, die verrigt zal worden door den hofprediker Sci- ■jio. By en na het verwisselen der ringen door het bruidspaar wordt de plegtige handeling door 101 kanonschoten den volke verkondigd. Onmiddel lijk na de kerkeljjke inzegening begeven zich IIH. MM. de koning en koningin, gevolgd door de vorstelijke personen, naar de Roode zaal en ontvangen aldaar de felicitatiën der familie. Nadat HH. MM. vervolgens aldaar op den troon hebben plaats genomen, wordt het cour geopend. Dit wordt gevolgd door een diner in de zoogenaamde Steenen zaal, waarheen de gezamenlijke vorsteljjke personen worden voorafgegaan door de hoogste dignitarissen ten liove. Woensdag wordt in laatstgenoemde zaal des mid dags receptie en des avonds concert gehouden. Donderdag gala-diner in de Steenen zaal, waarna ten 8 ure in de bovensalons een soirée wordt gege ven met eene uitvoering, bestaande in tableaux vivants, enz. HH. MM. ver trekken den volgenden dag, na een déjeuner in de Steenen zaal, naar Nederland. Men leest in het Fad Van wel onderiigte zijde verneemt het Dbl. eenige bijzonderheden omtrent den inhoud der voordragt van wet op de kapitalen in portefeuille, dat eerlang aan de staten-generaal zal worden ingediend. Hoe goed de beriglgever op de hoogte is, blijkt genoeg uit het feil dat hij spreekt van een heffing van aanvankelijk één percent, in plaats van een per mille! Het programma is verschenen van de tentoonstelling van tuinbouw- voorlbrengselente houden van Vrijdag 4 tot en met Woensdag 9 April 1879 in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam. Opgaven van in te zenden voorwerpen moeten, met vermelding van het nommer van mededinging, ge- t daan worden, voor of op den 209,e,, Maart. Aan de bekroonden, die den j prijs iu geld verlangen, wordt voor eene gouden medaille 50 gulden, voor j eene verguld zilveicu medaille 15 gulden, voor eene zilveren medaille 10 gulden en voor eene bronzen medaille 5 gulden uitbetaald, mits zij zich dienaangaande, uiierljjk acht dagen na de bckrooning, aan de commissie van regeling en beheer, schriftelijk verklaren. Te Rotterdam is gisteren avond de meesterknecht in eene branderij aan de Verlengde Warmoezicrsstraat, langs een ladder in een zoogenaamd best vat, hetwelk eenigeu lyd gesloten was geweest, afdalendebedwelmd geraakt en eenigen tijd later daaruit levenloos opgehaald. Uit Dordrecht wordt gemeld, dat de locomotief van trein n». 17 giste ren bij de brug aldaar ontspoord is. Persoonlijke ongelukken zijn daarbij niet voorgevallen. Terwijl de werkzaamheden, meldt hel dbl.Ier versiering van ver schillende punten der hooldslad tegen liet aanstaand bezoek van den koning j en de koningin goed vorderen, worden ook de andere toebereidselen ijverig voortgezet. Een taak van grooten omvang is de organisatie van den fakkel- optogt. Een dergelijk schouwspel is te Amsterdam nog niet gezien. 54 ver- eenigingen nemen daaraan deel, zoodat men wel kan zeggen, dat alle takken van fabriek- en handwerknijverheid iu dien stoet zullen vertegen woordigd zijn. Voor al die vcreenigingen zijn door den architect P. J. H.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1