LEIDSCHË C 011 RAAT. VRIJDAG 13 DECEMBER. 294. 1 De Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaarsbuiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco p. p. 6 Cents. lie prjjs der Adverlentiön is van 1—4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cents. ST ADS-BERICBT ËiY BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 8 der Verordening van den 4den Mei 1872 Gemeenteblad N\ 11); Brengen ter aljtemeene kennis dat tot het doen Inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid zal gegeven worden; voor die voor voorbereidend onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude F est; voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der le klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; der 1* klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Boommarkt der 2e klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk- straat der 2' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breêstraat; en wel van den 2d'° tot en met den 14drn December c. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), van des voormiddags halfnegen tot negen uren, en op Maandag. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van hal/twee tot twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd V. d BRANDELER. Burgemeester. Leides, 28 November 1878. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de adressen van Gerardus Elshof es Zoon, sigarenfabrikanten al hier, houdende verzoek om si garendrogerijen op ie richten in hel pand in de Janvossensteeg n". 17 en in dat op den Ouden Singel n". 138, en W. I,. Leget, timmerman alhier, om de panden in de Duizeiiddraadsteeg n°. 15 en 17 in te richten tot slachterij en daarin een overdekte gemetselde mestbak te plaatsen; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n». 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemde verzoeken, met de bjjlagen. op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Vrijdag den 27s1*1" December aanst., 's voormiddags te elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 12 December 1878. E. KIST, Secretaris. BIN N EN L\ N DSC H E B E BIGT E N LEIDEN, 12 December. Bij de opening van de zitting van den gemeenteraad op heden ver klaarde de voorzitter dat de aandoenlijke plegtigheid heden morgen door hem bijgewoond, en ook de ledige plaats in de zaal, hem noopten een kort woord van hulde uit te spreken omtrent den man die gedurende meer dan 26 jaren als lid van den raad de belangen der gemeente had bevorderd. Hij had getoond haar lief le hebben en steeds voor hare welvaart en haren bloei geijverd. Krantz wist altijd bij alle verschil van gevoelen het suaviter in modo te handhaven. Wat hij als burger geweest was. daarvan hadden, geloofde spreker, de tranen aan het gral gestort getuigd. Voor de betrek kingen was dit een groote troost. De nagedachtenis van Krantz zou steeds in dankbare herinnering blijven. Van mevr. de weduwe van den heer Krantz was een brief ingekomen, waarbij kennis wordt gegeven van het overlijden van haren echtgenoot. Op voorstel van den voorzitter werd besloten deze met een brief van rouwbe klag te beantwoorden. Onder de verder ingekomen stukken, waarvan na het houden eener zit ting met gesloten deuren mededeeling werd gedaan, was eene missive van de firma P van der Hofstadt, bankier te Brugge, aan wien de concessie voor het leggen van een tramway was gegund, waarbij hij, op grond van het uitstellen der beslissing, kennis gaf dat hij zijn verzoek introk. Van de hh. doctoren Jac. van Kaathoven, van Rhijn en Nijkamp waren adressen ingekomen om lot stads-geneesheer te worden benoemd. Van regentessen van hel r. k. wees- en oudeliedenhuis was het verzoek ingekomen om ont slag uit die betrekking. De voorzitter deelde mede dat de leening, aangegaan ter verkrijging van kasgeldthans geheel was afgelost. Voorts meende de voorzitter aan dr. de Goeje, aan wien op zijn verzoek eervol ontslag was verleend als schoolopziener, hulde te moeten brengen voor hetgeen hij in dien werkkring, tot de goede inrigling van het onder wijs alhier, had verrigt. Hij stelde voor hem namens den raad daarvoor bjj missive dank le betuigen, welk voorstel bij acclamatie werd aangenomen. De voorzitter deelde voorts mede dat van de hh. Crans en O., te 's Hage, was ingekomen de aanvrage om de concessie voor het leggen van een tramway, op de vroegere voorwaarden, met bijvoeging eener premie van ƒ2000 voor de gemeente. De voorzitter stelde voor de concessie nu te verleenen aan de hh. Crans en C°. en burg. en weth. te magtigen met die heeren een con tract te sluiten. Daartoe werd met 15 tegen 4 stemmen besloten. Overgaande tot de behandeling van de aan de orde gestelde onderwerpen wer den op nieuw benoemd tot lid der commissie voor de bewaarscholen J. A. van Djjk, tot lid van het bestuur van het ziekenhuis der rijks-universiteit G. F. Alsche. en benoemd tot onderwijzeres 2e kl. aan de meisjesschool 2e kl. mej. P. W. van Amerom. De voordragt tot overplaatsing van de hulponder wijzeres C. K. Jansen werd goedgekeurd. Het verzoek van T. P. Viruly, tot het leggen van een stoep, werd toege staan, maar op het verzoek van eenige bewoners der Duizenddraadsteeg omtrent de plaatsing van een gaslantaarn werd, overeenkomstig het advies van burg. en weth., met 12 tegen 7 stemmen afwijzend beschikt. Op de verzoeken van J. C. Spaargaren, om eeu pjjp te leggen door het jaagpad langs de Haarlemmertrekvaart, en van de Holl. spoorwegmaat schappij, ter bekoming van grond in eigendom, werd gunstig beschikt, en goedgekeurd de voordragt tot verkoop van waterschuiten enz. Rij de behandeling van het verzoek van de kweekschool voor zeevaart, ter bekoming in erfpacht van den vroeger naar in gebruik gegeven grond, stelde de heer Hartevelt voor dien grond in erfpacht af te staan voor 25 jaren (de commissie van fabricage stelde voor 30 jaren), ongeveer zoolang als de staat zich verbonden heeft een subsidie aan de Vereeniging te ver strekken. Dat voorstel werd met 11 tegen 8 stemmen verworpen en daarna de voordragt tot hel in erfpacht afstaan van den grond voor 30 jaren, met algemeene stemmen aangenomen. Bij de behandeling van het verzoek van de huurders der raamlanden bui ten de Hoogewoerdspoort om continuatie van huur (dat belreflende die lan den buiten de Marepoort werd op verzoek van een der belanghebbenden aangehouden) kwamen de hh. Driessen en du Rieu krachtig op tegen de verhooging van den huurprjjs, die thans was voorgesteld, omdat die landen de veronderstelde waarde niet zouden hebbenalsmede in het belang der nijverheid. De heer Goudsmit was in dit geval gestemd voor eene openbare verhuring, ten einde een maatstaf te verkrijgen. Een voorstel van den heer Driessen om den huurprijs op 1000 te stellen werd met 10 tegen 9 stem men verworpen en daarna de voordragt, tot gunning tegen den huurprijs van ƒ1450 'sjaars, aangenomen. De voordragt betrekkelijk het splitsen van klassen aan de kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen werd goedgekeurd. Toen aan de orde was gesteld de voordragt tot wijziging van de veror dening tot heffing eener plaatselijke directe belasting, deed de heer Schel- j tema een motie van orde. namelijk om wegens het belang dezer zaak de voordragt in sectiën te behandelen. De voorzitter meende dat de voorge- j stelde wijzigingen wel in de openbare vergadering kondeh behandeld wor den. In stemming gebragt, werd het voorstel van den heer Scheltema met 12 tegen 7 stemmen verworpen. Toen echter deed de heer Goudsmit hel voorstel de behandeling dezer zaak. wegens het vergevorderde uur, uit te stellen, want zoo men daarmede thans begon, geloofde hij niet dat hjj voor 10 ure het raadhuis zou kunnen verlaten. De voorzitter verklaarde hiermede genoegen te nemen. Op hun verzoek werd vervolgens eervol ontslag verleend aan M. C. E. van Maanenals hulponderwijzer aan de school n». 1 voor minvermogen denaan dr. 11. Brongersma als leeraar aan de instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs en aan dr. G. Zaalberg als slads-geneeslieer. De voor dragt betrekkelijk de begrooling voor 1879. die tot verkoop van het zooge naamde fooijershuisje en die aangaande de geldleening werden goedgekeurd. Bij de laatste voordragt is thans bepaald dat de aflossing binnen 40 jaren zal plaats hebben. De heer Goudsmit deedin den loop van de behandeling der laatste pun ten, het voorstel om terug te komen op het genomen besluit omtrent de

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1