LEIDSCHE COURANT. ZATIRDAG 2 NOVEMBER. STADS-BERICUTEN, BJSNNENLANDSCUE BERIGTEN. r. 259. De Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderdDe pry* der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.frauoo p. p, f 3.50, met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.3S, franco p. p. f 3.8B. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, builen de expeditiekosten. Afzonderlijke summers der Courant zijn verkrijgbaar voor 8 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der AdvertenliCn is van 1—4 regels ƒ!.-—, iedere regel meer 25 cenls. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Herinneren bij deze den ingezetenen der gemeente aan de bepaling van art. 181 der alsemeene politieverordening van den 16' October 1873 (Gemeentiblad n'. 4), Rondende, dat ten minste tweemaal in liet jaar, en wel eens in liet voor- en eens in Rel najaar, op kennisgeving van Burge meester en Wethouders, spliporsteenen en stookplaatsen gereinigd moeten worden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 30 October 1878. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het besluit van den Commissaris des Konings in deze provincie van den 19" September jl. (Prov blad n", 74), herinneren bij deze den ingezetenen dezer gem-ente aan de bepalingen van de artl. 27 en 42 der Wet van 29 Maart 1833 Staatsblad tl". 4), zooals die zijn gewijzigd en aangevuld bij de arlt. 7 en 14 der Wet van den 9s" April 1869 Staatsblad n°. 59), behelzende bepalingen omtrent de op hen rustende verplichting lot liet inleveren van suppletoire aangiften wegens het in gebruik nemen van peiceeleu ol perccelsgc.teelten of aanschaffing van belastingvoorwerpen, naai de 5'e en 61" grondslagen terwijl zij tevens worden gewezen op de straf bepalingen van art. 35 der Wet van 29 Maart 1833 Staatsblad n°. 4). voor zooverre die zijii gewijzigd bij arj, 13 der Wel van 9 April 1869 (Staatsblad li". 59) en van art. 39 der Wet van 29 Maart 1833 Staatsblad ii». 4). waaraan zij zich bij nalatigheid in het doen der aangilten zouden blootstellen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, Leiden, 30 October 1878. V. d HRANOELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de aanschrijving van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Ztiid-Holland van den 25,"° October 1878; Brengen ter kennis van belanghebbenden dat de scheepvaart door de draaibrug over kei llollandsclie Diep den 5d", 6'1" en 7lleu No»ember a. s. gestremd zal zijn wegens het verrichten van herstellingen aan die brug. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche ■Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden. 31 October 1878. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8. 1* alinea, der wel van 2 Juni 1875 Staatsblad N°. 95), tot regeling van het toezicht bij liet oprichten van inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter alecmeene kennis dat door hen op heden vergun ning is verleend aan I). K. Mayer en zjjne rechtverkrijgenden, tot het oprichten van eene drogerij van sigaren in het perceel ijl de Haarlemmer straat N*. 293. Burgemeester en Wethouders voornoemd V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 31 October 1878. E KIST, Secretaris. LEIDEN, 1 November. Door de staatscommissie is tot arts bevorderd de heer N. A. J. Voor hoeve en het getuigschrift voor het eerste gedeelte van het arts-examen uit gereikt aan den heer W. Nolen, med. doctorandi. Van 15 Jiinij tot 15 October 1879 zal te Arnhem eene tentoonstelling gehouden worden van Ncderlandsclie en koloniale nijverheid, waartoe alle voorwerpen worden toegelaten van fabriek-, trafiek- en haudwerksnijver- heiddesverkiezende met de grondstoffen. Tijdens de tentoonstelling zal een internationale wedstrijd van sommige fabriekaten en werktuigen wor den gehouden volgens een nader vast le stellen programma. De kamer van koophandel en fabrieken te Arnhem heeft am de andere kamers verzocht, de aandacht der industriëlen op deze tentoonstelling te vestigen. Zekere S., directeur van eenen zoogcnaamden goederenhandel, die wekelijks van leden 5 cents ontving en na de 52' week den leden de door hen gekozen goederen of voorwerpen zoude afleverenis met de noorderzon vertrokken. De policie heeft tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Ook is proces-verbaal opgemaakt tegen een 15-jarigeu jongen, genaamd G.die ten uadeele zijns meesters paling ontvreemdde. De beminnaars van Fransche «conférences" en fraaije letteren zullen zeker met belangstelling vepnemen, dat de lieer Alphonse Scheler, «profes- seur de diction" aan het academisch gymnasium te Genève, binnen kort hier ter plaatse eene conférence over de kunst van spreken en lezen zal houden, gevolgd van voordragten en voorlezingen. De heer Scheler, die in de voornaamste steden van Europa is opgetreden en van wien de dagbladen van den Elzas thans met den meeslen lof melding maken, is, naar het schijnt, met een bewonderenswaardig talent van voordragen begaafd. De soirées zijn als liet ware dramatische voorstellingen, en men zal er zeker belang in stellen een kunstenaar van zijne verdiensten het publiek in li.t geheim van zijne kunst le hooren inwijden. Van deze belangrijke séance zullen later de plaats, de dag en het uur worden opgegeven. VV'ij wenschen hem een volledig succes toe. Men deelt ons het volgende mede; Evenals vorige jaren hield, aan den avond van 31 October, de vereeniging voor Christelijk onderwijs ten behoeve van on- en minvermogenden alhier een openbaren dank- en bedestond in de Zaal-Noordeinde, waarbij het be stuur verslag deed van zijne werkzaamheden. Na een inleidend woord van den praeses, d». Brouwer, deelde d». Drost, al» secretaris, een en ander mede aangaande den staat barer school op de Uiterstegracht, en aangaande haren financiëlen toestand. Geen klaagzangen werden gehoord, maar tooncn van dank en lof. Menig treilend blijk van belangstelling en otlervaardigheid deelde bij mede, vooral van minder ruim bemiddelde zijde. Maar ook aanzienlijke gaven vermeldde hij: II. Zondag was in eene kerkcollecte nog een gift van ƒ100 gevonden, en daags voor deze zamenkomst nog een van 300 ingekomen. Hij wees ininsschen op het jaarlijksch klimmen der kosten; op een aan merkelijk stijgen der behoeften, dat de nieuwe wet op het lager onderwijs algemeen doet voorzien. Ilail meer dan een belangstellende, na de bekrach tiging dier wet, reeds aanstonds, uit eigen beweging, zijne vaste bijdrage verdubbeld, hij sprak den wensch uit dat allen die verdubbelen mogten, althans ieder naar vermogen de zijne verhoogen. Het bestuur dacht dan ook niet over beperking van werkzaamheid; integendeel, het had reeds lang op uitbreiding liet oog. Aan eene tweede Christelijke school voor on- en minvermogenden gevoelt de vereeniging in klimmende mate behoefte. De 600 leerlingen barer be staande school moeten meereudeels lot de onvermogeuden worden gerekend. Evenals bij het openhaar onderwijs, wenscht men ook een gelegenheid meer bepaald voor minvermogenden. De spreker deelde mede dat daarvoor reeds eeuigen tijd liet kosteloos gebruik was aangeboden van een schoollocaal, geschikt voor 160 leerlingen; dat daarvoor de renten zouden kunnen wordeu gebruikt van de gaven, bjj het derde eeuwfeest van Leidens ontzet ingekomen tot zoodanig doel; dat het bestuur echter meent bovendien nog op minstens ƒ2000 'sjaars te moeten kunnen rekenenalvorens daartoe ovei te mogen paan; dat liet op liet einde van Augustus, anoniem, nog een «zuinig bijeenverzameld" bankbiilet was toegezonden van ƒ300, met uitdrukking van den wensch naar eene tweede school; dat legen 1 Novem ber de vraag moest heslist worden, of de vereeniging het aangeboden locaal zal kunnen gebruiken; dat het echter de laatste week van October moest ingaan, zonder nog eenige toezegging te dien opzigte te hebben ontvan gen; dat liet bestuur daarvan den vorigen avond was zamengekomen tot het nemen van een definitiel besluit; en dat op die vergadering het be- rigt was ingekomen van eene jaarlijksche bijdrage a 1000, gevolgd door het berigt van eene jaarlijksche bijdrage a ƒ500, voor eene tweede Chris telijke school van deze vereeniging;dat hij dus de verrassende mede- deeling kon doen: de Hoorder der gebeden heeft het voorzien; eene tweede schoolzij komtzij is er reeds. De talrijke vergadering was merkbaar getroffengeroerd. Van heeler harte werd hel danklied aangeheven. Ds Drost eindigde met een toepasselijk woord, en d'. de Wolft sloot met dankzegging eu gebed. Een collecte, als gewoonlijk voor de school op de Uiterslegrachtbragt op ƒ98.84.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1