LEIDSCHE -® ifSC COURANT. ts?s. DINGSDAÜ 22 OCTOBER. ST A DS-REK IC HT K;Y BINNENLANDSCUE BEIUGTEN. Eersle suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting 1878, #- toti&jM f i v*f< f$0jÈÊv$< (rtV rt isisir g tNöP 24». De Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.— franco p. p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, builen de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 49 -50 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). Vergadering van den Gemeenteraad van e. k.des namiddags te twee uren. 1°. 2», 3". BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 264 der Wet van den 29"«° Juni 1851 Staatsblad N«. 85); Doen te welen, dat het eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting over 1878 op heden voorloopig is vastgesteld en van den li*" October 1878 lot en met dm 24"'» October 1878, ter Secretarie (financiëele afdeel mg), van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 urenvoor een ieder ter lezing is nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 10 October 1878. E. 1UST, Secretaris. Leiden, Donderdag 24 October Voordracht tot overplaatsing van eene hulponderwijzeres. (190) Idem tot wijziging van de Verordening op het Brandwezen. (140 en 189) Idem betrekkelijk den dienst der brugwachters en tot wijziging van de verordeningen op de heffing en invordering van bruggeld. (161,191, 192. 193, 194, 204 en 205) 4". Begrootingen voor 1879 van de nict-gesubsidieerde instellingen van wel dadigheid. als: a. het R. K. Armbestuur. b. het Gereformeerde Minne of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. c. Vrouwen Kraammoeders. (196) 5». Idem van de gesubsidieerde instellingen van weldadigheid, als: a. hel R. K. Wees- en Oudeliedenhuis. b. hel Evangelisch Lnlhersch Wees- en Oudeliedenhuis. c. het Nederlandsch Israëlietisch Armbestuur. (197) 6°. Idem van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (198) 7®. Idem van het Stedelijk Werkhuis. (199) 8". Idem van de Bank van Leening. (200) 9r. Verzoek van de firma Wed. M. J. Schamper en Zn. om eene loozing te maken. (201) 10' Voordracht tot aanbieding van een adres aan Z. M. den Koning naar aan leiding van II D. voorgenomen huwelijk. (206) 11». Verzoek van Commissarissen der Bank van Leening om machtiging tot uitbetaling van een bedrag uit den post voor Onvoorziene Uilgaven. (202) 12®. Rekening van de Plaatselijke Schoolcommissie over 1877. (203) LEIDEN, 21 October. Wij achten heL niet overbodig de aandacht van belanghebbenden !e vestigen op de aankondiging van burg. en weth. betreffende het 1® supple toir kohier der plaatselijke directe belasting voor dit jaar. Dat kohier ligt ter secretarie der gemeente (financiële afdeeling) ter inzage tol en met Don derdag 24 October 1878 en tot dien tijd kunnen door de aangeslagen™ zoo daarvoor termen beslaanbezwaarschriften tegen hunnen aanslag aan den gemeenteraad worden ingediend. Bij de heden alhier ten raadhnize plaats gehad hebbende openbare aan besteding van het veranderen der brug over de Langegracht waren acht bil lenen ingekomen, waarvan de hoogste inschrijving was ƒ1900. Hel werk is aan den laagsten inschrijver, den heer J. J. Planjer, metselaar alhier, voor de som van ƒ1364 gegund. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ30, ƒ15.50, /3.30 en ƒ1.55; de laagste 30, ƒ15, /3 en ƒ1.50. De commissie voor de feestviering bij de opening der spoorweglijn LeidenWoerden heeft het batig saldo van hare rekening, ten bedrage van 32.06% in handen gesteld van de commissie voor*het gedenkteeken van Leidens ontzet. Door deze bijdrage en de sedert onze laatste opgave ont vangen renten, zijn de beschikbare gelden voor het gedenkteeken thans ge stegen tot de som van 19750.64. Sedert October van het vorige jaar is het bedrag met 1050 vermeerderd. Doch er ontbreken nog altijd 5 dui zend gulden om het werk te voltooijen, dat eenmaal onze stad tot sieraad zal verstrekken. Intusschen wordt de arbeid door den heer Koelman met ijver voortgezet. Jl- Aan de heeren Jan Zuurdeeg en Zoon, fabrikanten van wollen dekens alhier, is. behalve de zilveren medaille voor hunne firma, de bronzen me daille voor den oudsten knecht der firma (54 jaren dienst) en eene eervolle vermelding voor den meesterknecht hunner fabriek (30 jaren dienst), op de wereldtentoonstelling te Parijs toegekend, ook nog het lidmaatschap der Academie nationale agricole manufacturière et commcrciale te Parijs aangeboden. Zaturdag morgen wist een persoon zichonder voorgeven den man des huizes te willen spreken, toegang te verschaffen tot eene woning bui ten de voormalige Koepoort. Daar de man afwezig was, zeide hij later wel eens te zullen terugkomen, maar het huis verlatende, maakte hij zich meester van een achter de deur hangenden winterjas. Dien jas beleende hij vervolgens voor een bedrag van ƒ4 en verkocht terstond daarop het beleen- briefje in eene herberg, waarvan het gevolg was dat de jas nog denzelfdcn dag werd gelost. Toen de diefstal werd ontdekt, vermoedde men terstond dat bedoelde persoon de dader was, welk vermoeden bij nader onderzoek werd versterkt. Naar wij vernemen heeft de policie den dader reeds aangehouden. Docr de stemgcregtigde leden der Ned. hervormde gemeente van Voor schoten en Vent' zijn op gisteren lot leden van het kiescollcgie herkozen de hli. A. van Santen, L. J. S. van Kempen en C. .1. Broers; en tot aan vulling van genoemd collegie gekozen de heer A. E. van Kempen, terwijl er eene herslemming voor 2 leden zal moeten plaats hebben tusschen de hl D. J. Gesink. C. van der Graal, L. van Grasstek en I). Gussekloo. Bij de acte-examens voor het middelbaar onderwijs (afd. letterkunde) werden Zaturdag toegelaten: mej. R. G. G. van Molt lievan Harderwijk, voor geschiedenis, en mej. S. M. Maronier, van Utrecht, voor Nederlandsche taal en letterk. Afgewezen werdeneene voor Fransch en eene voor Engelsch. Door de prov. commissie voor het lager onderwijs te 's Hage werden eergisteren voor de acte in de gymnastiek 5 candidaten geëxamineerd 2 werden afgewezen en 3 toegelaten, de bh. L. J. BechtA. Miclart, uit 's ITage, en P. M. Blonk, uit Schiedam. Voor de acte als hoofdonderwijzer werden 13 candidaten geëxamineerd; 1 werd toegelaten, de heer R. Luy- tenuit 's Hage. De heer J. G. van Gendt, civiel-ingenieur te Utrecht, zal zich naar Japan begeven, ten einde aldaar bij den aanleg van spoorwegen de leiding dier werken op zich te nemen. Naar wij vernemen, meldt hel N. v. d. zal door de ilollandsche spoorweg-maatschappij de proef worden genomen met electrische verlichting voor de stations. Men zal daartoe gebruiken de bougies Jablochkofï, welke ook door de Sociélé ge'nérale d'électricité te Parijs aangewend worden, met behulp van de machine van Gramme. De kweekschool voor machinisten Ie Amsterdam is Zaturdag geopend. De leerlingen dragen een uniform van donker blaauw laken, een buis met eene fluweelen kraag en mouw-opslagen van dezelfde kleur, terwijl op den pet boven de klep, en op de kraag in gouddraad de attributen der machi nisten zijn aangebragt. De aan de Amsterdamsche universiteit in bruikleen algestane bibliotheek is niet de bibliotheek van het Remonstrantse!) seminarium, maar die van de Amsterdamsche Remonstrantsche gemeente, die reeds in 1636 met den aan leg een begin maakte. Te Amsterdam is gisteren in het gebouw van het Amsterdamsch werk mansbond de door de verceniging »Het Algemeen Stemregt" belegde bijeen komst gehouden. Er waren ongeveer 100 personen tegenwoordig. Aan het bureau waren gezeten drie leiders der sociaal-democratische beweging hier te lande: Donker, Schroder en Ris. Eerstgemelde presideerde, Schröder fungeerde als secretaris. De vergadering was nu en dan rumoerig. Ten slotte werd bij acclamatie goedgekeurd de volgende door het bestuur voor gestelde motie: "De vertegenwoordiging, zooals zij thans bestaat, is in strijd met art. 74 der grondwet cn kan de algemeenc belangen nimmer beharti gen. De keuze daarvoor behoort zoo spoedig mogelijk door het algemeen stemregt te worden vervangen. Vrijdag 11. werden aan boord van het artillerie-instructieschip het Loo, te Nieuwe Diep, proeven genomen met de nieuwe achterlaad-Kruppkanonueii van 28 cM.ter bepaling van de lading, de aanvankelijke snelheid enz. dezer vuurmonden. De scholen uit deze kanonnen deden te Nieuwe Diep en Hel der de huizen trillen. Als aanvankelijke snelheid van het projectiel werd bjj gunstige lading een uitkomst verkregen van ongeveer 480 meter.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1