LEIDSCHE COURANT. IS78. LOADERDAG 3 OCTOBER. PATENTSLADEN. B1NNENLANDSCHE BERICTISN. lh ourant verschijnt dadelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.franco p. p. f 3.50; met het Vetslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, huilen de erpediiiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. He prijs der AdvertentiCn is van 1—4 regels ƒ1.--, iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 8, le alinea, der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad N#. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algemeene keunis dat door hen op heden vergun ning is verleend aan Johannes Kloos en zijne rechtverkrijgenden, tot het oprichten van eene smederij, in het perceel in de Groenesteeg N°. 93. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 30 September 1878. L. M DE LAAT DE KANTER, Weth'. 1° Secr. De WETHOUDER. Voorzitter van het College van Zetters, doet te weten dat de ingevulde patentbladen over hel dienstjaar 1878/9, voor de wijken VII, VIII en IX, alsmede de restanten van de verschillende wijken, voor- k uitende onder de artikelen 3109 tot en met 3130, bij hel College van Zet ters, in een der vertrekken van het raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks, uitgezonderd den Zon dag, des namiddags van één tot drie uren, en wel van 3 tol en met 9 October e. k.; terwijl na het verstrijken van dien termijn de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belastingen alliier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer Eu geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Wethouder voornoemd. Leiden, 2 October 1878. M'. Pi C, LIBRECHT LEZWIJN. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenZaterdag 5 October e. k., des namiddags te drie uren. 1». Voordracht betrekkelijk den termijn voor het verleenen der concessie tot het aanleggen en exploiteeren van paardenspoorwegen in deze ge meente. (185) 2». Voordracht aangaande eene wijziging der Verordening houdende aanwij zing der plaatsendagen en uren van de verschillende markten binnen deze gemeente. (188) 3°. Voordracht tot het verleenen van afschrijving van plaatselijke directe belasting, dienst 1878. (181) 4«. Adrfes van ouders en voogden van leerlingen van het gymnasium en de hoogere burgerschool, betrekkelijk het godsdienstonderwijs. (186) 5\ Adres van mcj. A. J. W. Iloman. om ontslag als hulp-ondcrwijzcres aan de openbare meisjesschool Ist' klasse. (182) Voordracht tot overplaatsing van eene hulp-onderwjjzeres naar de school n". 3 voor minvermogenden. (187) Adressen van T. L. Musers en de wed. J. Flippo geb. van der Nat, ter bckoming van gemeentegrond aan de Maremlorpsachtcrgracht. (183). Adres van J. P. D. Lancet, tol ondcrhandsche continuatie van de leve ring van schrijfboeken enz. voor de openbare scholen. (184). 6' 8 LEIDEN, 2 October. Door de staatscommissie is heden tot arts bevorderd de heer W. Sncth- lage. candidaat-arts. De uitvoering van het groot instrumentaal concert, door de koninklijke militaire kapel ten voordeele van hun zieken- en ondersteuningsfonds, op Zomerzorg gegeven, kan uitstekend geslaagd heeten, ondanks het zeer slechte weer. De zaal van Zomerzorg was eivol, onder de verandah was geen plaats meer open en velen moesten zich in de gewone koffijkamer rondom de billarten een plaats verschaffen. Het talrijk opgekomen publiek bewees dat men iets zeer goeds verwachtte en de uitkomst heeft de ver wachting niet beschaamd. Als solisten traden op de directeur Völlmar, clarinet; E. L. Völlmar, viool; J. Hemmes, hobo; W van der Linden en L. A. Benard, saxophone. Zoowel aan den directeur als aan de andere solisten en medewerkers komt een woord van warmen dank en hulde toe voor de juiste en nette uitvoering van een fraai programma. Men meldt ons uit Noordwijk: liet eerste geval van een gelukkige reis op de steurharingvisscherij heeft zich alhier voorgedaan. Na eene alwe- zigheid van slechts drie weken is er gisteren een schuil aangezet met s'ettr haring, die ƒ2200 boomde. Om dezen lijd van het vorige jaar had dezelfde schuil reeds /4G00 besomd. Daar zijn schuiten, die nog in geen 12 weken zijn aangeweest. Over het algemeen is en blijft de visscherij slecht. Als de reis zoo lang duurt wordt de tol bokking bestemde visch onbruikbaar, in fusten als pekelharing aan den wal gebragt, aan welke laatste dan ook geenzins gebrek is. Langs grachten en straten in de steden wordt den ge- heelen dag "nieuwe haring" rondgevent. Hierbij beteckent de aanvoer van kantvisch bijna niets. Te Katwijk aan Zee is tol predikant bjj de herv. gemeente beroepen d'. J. de Jong, pred. te IJsselmonde. De telegraafkabel tusschen Singapore en Penang is gestoord en de regtslrceksche gemeenschap met Nederlandsch Indiö langs den zuidelijken weg mitsdien afgesneden. De telegrammen worden nu tusschen de beide genoemde punten door middel van post-stoombooten overgebragt. De tariefs- prijzen en de inrigling der adressen blijven onveranderd. Op de prijsvraag, uilgeschreven voor het ontwerpen van twee monu mentale fonteinen op Soestdijk, voor het nationaal huldeblijk aan Z. K. II. prins Hendrik, zijn 30 antwoorden ingekomen. Ons Streven, Courant voor Nederlandsche F rouwen, onder redactie van Agatha, heeft opgehouden te beslaan. Het blad is aangekocht door de firma Njjgh van Dilmar, te Rotterdam, die het heelt zamengevoegd met De HuisvrouwWeekblad voor Dames, dat dus thaus hel eenige hier te lande verschijnende vrouwen-orgaan is. Maandag II. zjjn aan het Woerdsche Verlaat twee hooibergen afge brand, ten gevolge van hel inslaan van den bliksem. Te Amsterdam heelt gisteren dr. P. D. Chanlepie de la Saussaye het professoraat in de algemeene geschiedenis der godsdiensten aan de universi teit aldaar aanvaard met eene rede over het belang van de studie der godsdiensten voor de kennis van het Christendom. Te Hoorn zijn twee huizen in de Hoofdstraat voor afbraak verkocht, welke tusschen de jaren 1634 eu 1637, tijdens den bekenden tulpenhandel, gekocht werden voor drie tulpen. In een dier huizen was een steen, die dit feit in herinnering bragt. Heden morgen is van het Nieuwe Diep vertrokken het eskaker, uit makende de stoomschepen van Galen, Zilveren Kruie en Ma mixwaar van kommandanten zijn de hh. Haakman, Jossclin de Jong en Thierens. De kommandant van het eskader is de kapt. ter zee Escher. Het eskader gaal naar Batavia. Men meldt uit Utrecht; HIl. KK. IIU. prins en prinses Hendrik, van een groot gevolg vergezeld, woonden Dingsdag avond de voorstelling van Corty bij en bleven tot het einde. Het welgekozen programma werd uit stekend uitgevoerd, en herhaaldelijk gaven de hooge gasten bljjken van hunne goedkeuring. Vooral het carnaval op het jjs viel blijkbaar in den smaak der prinses. Zoowel bij hunne komst als bij hun vertrek werden de vorstelijke personen door de aanwezigen staande en met luid gejuich en met de volksliedéren begroet. Het circus was stampvol. Te Assen is gevankelijk binnengebragt eene vrouw uit Nieuw-Amster- dam, die aldaar bij den bakker B., waar zij steeds verkeerde, ƒ200 aan bankpapier heelt ontvreemd. Zij heeft hare misdaad bekend. Een gedeelte van het gestolene is door een der rijks-veldwachters uit een hoop plaggen te voorschijn gehaald, - Te 's Hertogenbosch had eergisteren in het Café dn Pare een stonte diefstal plaats. Een welgekleed persoon heeft zich, tijdens de in dat koffij- huis hecrschende drukte bij gelegenheid van den marktdag, toegang weten te verschaffen tot de slaapkamer van een der huisgenooten en aldaar een aantal voorwerpen ontvreemd, waaronder een paar jnweelen oorbellen, een gouden horloge en twee gouden kettingen. De policie heeft den dader op gespoord en in een verdacht huis aangehouden. Tc Gestel, nabij Eindhoven, had Zondag 11. een hevige brand plaats, waardoor in korten tijd een door vier gezinnen bewoond huis werd in de asch gelegd. De omstandigheid, dat nog zeer kort geleden de inboedel van een der bewoners voor een hooge som verzekerd is, schijnt geleid te heb ben tot het vermoedendat er aan kwaadwilligheid te denken is. Te Vlijmen zijn Zondag II. twee arbeiderswoningen, ten gevolge van hel spelen met lucifers door kinderen, een prooi der vlammen geworden. Het bij de tweede kamer ingekomen wetsontwerp tol aanvulling der wet op het middelbaar onderwgs beperkt zich tol eene noodzakelijke aan-

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1