NETTE EN SOLIDE HEEREN-BOTTINES. pér telegraaf, fittrgcfÜjkc 5btat«b. 90 Breêstraat hoek Maarsmansteeg. 90 E R N S T I G, dat gedeelte van den weg werd door de politie opengehoudendat voor den doortogt van het keizerlijk rijtuig onvoorwaardelijk noodig was. - Volgens de ïlerl. Freie Preste zou er hij de socialisten een plan wor den beraamd om, bijaldien de bij den rijksdag aanhangige wet word! aan genomen, in massa de betaling van alle belasting te weigeren. WEENEN, 17 September. Een officieel bcrigt meldt dat het overtrekken der Save onder den veldmaarschalk Bienerth op 14 dezer begonnen is. De offensive operaliën hadden tot dusver een ongestoord verloop. In den avond van den 15d'n hadden de troepen reeds de linie van de Save over Sakova en Gradacae naar Bosna bezetbet belangrijke Gradacae bijna zonder strijd ingenomen, en terstond de bevolking ontwapend. Generaal Szapary onder nam tevens eene gecombineerde beweging van Doboj uit, en zond, na een verkennings-gevecht op den IS*"', in den ochtend van den 16d,n eene afdee- ling op Gracanica af, dat bevonden werd door de opstandelingen verlaten te zijn. Met versterkte magt werd ook weder tegen Bibac opgerukt. Uit ver schillende plaatsen werden de opstandelingen na langdurig vechten ver jaagd'. die plaatsen zelve werden in brand gestoken. Van Trebinje werd een bataillon langs den weg naar Bilek gezonden, ten einde de door de opslcndelingen gedeeltelijk verstoorde gemeenschap te herstellen Bij den terugmarsch werd eene compagnie in den rug bescho ten, waarbij zij 3 officieren en 80 man aan dooden en gekwetsten verloor. Een officier van den generalen staf wordt vermist. 4'1e Halfjaarlijksche Verslag der Vereeniging tot ondersteu ning van behoeftige Kraamvrouwen enz. Om te voldoen aan Art. 11a van het Algemeen Beglement heeft het Be stuur der Vcrecniging tot ondersteuning van behoeftige Kraamvrouwen enz., de eer U aan het einde van het 2de jaar van haar bestaan verslag uit te brengen over den toestand der Vereeniging van 1 Januari tot 30 Juni 1878. Ook gedurende dezen tijd hebben wij gemeend nog met de meest moge lijke zuinigheid te werk te moeten gaan en alle niet hoog noodige uilgaven te moeten vermijden om door de vergrooling van het Reservefonds een eenigszins vasten bodem te kunnen vormen voor de toekomst De bijdragen der leden blijven toch nagenoeg even groot, maar het ligt in den aard der zaak dat de veel belangrijker bron van inkomsten, waarop wij tol nu toe konden rekenen, nl. de giften der buitengewone Leden en Donateurs lang zamerhand afnemen; zoo toont reeds nu eene vergelijking der balansen van het eerste en het tweede jaar van hel bestaan der Vcrecniging een belang rijke vermindering aan van de laatstgenoemde bron van inkomsten ten nadecle van liet laatste jaar, daar van 1 Juli 1876 tot 30 Juni 1877 van Buitengewone Leden en Donateurs geïnd werd de som van /820.van 1 Juli 1877 tot 30 Juni 1878 slechts 637 - Wij kunnen dus met genoegen niededeelcn dal liet Reservefonds nu onge veer 1000 bedraagt en waarschijnlijk spoedig nog eenigszins stijgen zal Voor de geregelde uitreiking der ondersteuning werd voortdurend de noo dige zorg gedragen, terwijl gegronde klachten over de hoedanigheid der spjjzen ons niet ter oore zijn gekomen. Aan 71 vrouwen werden uitge reikt: 133 portiën vleesch, 103 portiën rijst, 104 portiën soep, 186 portiën gerookt vleesch, 393 stuks eieren, 555 kan melk, 243stuks bestclbcschuiten. Buitengewone ondersteuning werd tweemaal verleend; eenmaal beslaande in een flescli wijn, een andermaal werd voorzien in het volkomen gemis aan het noodzakelijkste huisraad en kleeding. Op eene den 14de° Februari gebonden Algemeene vergadering, werd met goedkeuring van de Commissie van toezicht besloten tol wijziging der Arti kels 7 en 8 van hel Algemeen Reglement; de vroegere redactie dezer arti kels had aanleiding gegeven tot misverstanddat naar wij hopen in het vervolg zal uitblijven. Den 24""1 Juni werdeii lot Bestuursleden voor het volgende jaar gekozen de hh. A. G. Metzlar (tot President), G. Fabius GHz. (tot Secretaris), B. E. Scheltema (tot Penningmeester), en B. A. P. Van Dam en W. F. U. Steyn Parvé. Ten slotte wenschen wij nog de ontvangst te melden van eene eigenaardige gift; den 23>u" Maart nl. werd ons ƒ6.25 toegezonden door een onbekende, zijnde de waarde van een glas champagne in Noord wijk ten behoeve der Vereeniging verkocht. Aldus goedgekeurd op de Vergadering van het Bestuur en de Com missie van Toezi.cht van den 6d D September 1878. liet Bestuur, De Commissie van Toezicht, HECTOR TREUB A. E. SIMON THOMAS. J. C. VAN SCU1LFGAARÜE, J. J. 11UBRECHT. M. W. PIJNAPPEL. J A. F. COEBERGH. J. F. SELllOUST. A. G. METZLAR. I G K V. ft ES E ft. Mijnheer de Redacteur! Mijne mededeeling van de toekomstige verschijning cener uitgave van het kohier der inkomstenbelasting, gedaan in uw geacht blad van 20 Juli II., blijkt vergecfsch te zijn geweest; althans heeft, tot zéér groote ergernis van mij en zeer velen mijner stadgenootcn, die uitgave in Augustus plaats gehad. Nti onze burgemeester in onze grijze veste is wedergekeerd, van wien toch zeker als hoofd van den gemeenteraad is uitgegaan bel denkbeeld om de mededeeling van ieders inkomen zóó geheim mogelijk te doen geschie den, door bij liet inschrijvingsbiljet te voegen eene enveloppe met adres, veroorloof ik mij eene vraag, en wel deze: /'Waarom is door de bevoegde persoon of personen die uitgave, zóó geheel in strijd met de geheimvolle inschrijving, niet tegengegaan en hoe komt het dat de firma de Breuk Smits, als opgevers van dat kohierboekje, de juiste opgave van ieders aan slag over 1877 daarbij hebben kunnen aangeven? Moge datgene, wat lot heden ons duister is gebleven, ilians opgehelderd worden, hetzij door FE., hetzij door anderen. Zulks zal met mij zeer velen hoogst aangenaam wezen, en dan behoeven wij niet langer vergeefs te blij ven vragen: "Zuster Anna, ziet ge dan niets komen?" Met dankbetuiging. Mijnbeer de Redacteur, voor de plaatsing dezer rege len, verblijve hoogachtend UE. Dv. Dienaar, Leiden, 16 September 1878. H. Tan 13 tot en met 18 September 1878, BEVALLEN: A. M. S. Noest, geb. Brokaar, D. M. Gressie, geb. de la Rie, D. C. M. Erades, geb. van der Nat, D. C. J. G. Francken, geb. Gijsberti Hodenpijl, Z. - C. van Staveren, geb. Verbeek, Z. C. van Polaanen, geb. Mas- saar, D. J. E S. Verburgt, geb. Beulink, Z. J. M. van der Meer, geb. Zitman, Z. L. C. Th iel. geb. Vermont, D. R. Fruitman, geb. Blom. D. M. Slulder, geb. Pret, D. - J. Mieremet, geb. Kriek, D. C. J. Schuilei', geb. Geenjaar, D. J. C. Weytenburg, geb. van Unen, Z. J. Onderwater, geb. van Terlholen, D. P. Fiolet, geb. Dorsman, Z. C. J. Vermey, geb. van Bcrkel, Z. M. Dubbe- laar, geb. de Lange. Z. C. Heruer, geb. Uljee, Z. J. J. Meerburg, geb. Tim mermans, Z. M. W. Maas, geb. de Vrind, D. C. Verhoog, geb. Holdorp, Z. S. M. Overdijk, geb. Lut, Z. E. Cornelisse, geb. van Polaanen, Z. H. T. Kriek, geb. Overdijk, I). A. M. Slegtenhorst, geb. Penseel, D. J. W. Götte, geb. Bonefaas, Z. Z. tweel. C. J. van Veen, geb. Smit, Z. GEHUWD: W. van der Reek, wede en E. Swaan.jd. W. Alphenaar, jm. en L. Pont, jd. P. M. Ie Nobel, jm. en M. van Duuren, jd. - E. A. T. Voge lenzang, jm. en C. de Vos, jd. C. C. W. F. Schnabel, jm. en W. B C. van Leeuwen, jd. OVEBLEDEN: D. Oudshoorn, 76 j. J. Heil. 77 j. - P. Brune. 72j. J. Huyink, 83 j. C. van Vliet, Z„ 4 m. W. A. Baron Mulert, 51 j. G. J. Koene, Z 6 m. II. B. Dieben, Z., 20 j. -- L. P. J. Spierenburg, Z., 11 d. II. Brouwer, Z 14 m. J. M. Jansen, geb. Sloop, 30 j. G. F. Hemerik, Z., 9 m. S. van Duuren, I)., 14 m. M. Rosdorf, geb. Caneman, Z. levenl. C. Stavleu, D., 15 m. -- J. C. C. Lacourt, Z„ 3 w. J. C. C. Blatisjaar, Z„ 5 j. AKADEMlE-ftTElJ W9. PROMOTIEN AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 18den September de heer F. E. von Weiier lol Poelwijk, geb. te Ze venaar, in de reglcn, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Be rekening van het loan der bewindvoerders. Denzelfden dag de heer C. F. J. Blooker Jr.geb. te Amsterdam, in de geneeskunde, na openbare verdediging van zijn akademisch proefschrift: Over de oorzaak van den dood na onderbinding der poortader. POSTERIJEN. De Directeur van het Postkantoor te Leiden brengt ter kennis van be langhebbenden, dat eene brievenbus is geplaatst aan het einde van de Hooge- woerd, tegen den stal van den Heer J. I VAN WENSEN, en dat de lich ting geschieden zal op de uren op het daarboven gestelde bord aangeduid, terwijl het in gebruik stellen der brievenbus is bepaald op heden den 18d"1 September. De Directeur voornoemd, J. FICHET. ADVERTENTIES. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de herdenking van ons vijf entwintig-jarig huwelijk ondervonden, betuigen wij, ook namens onze kin deren, hartelijkeu dank. J. KUIPER. H. M. KUIPERWolthuis. Mijn harlelijken dank aan allen, die hulp en belangstelling toonden bij den brand op 16 dezer. Mevrouw WOLLWEBER. Het paar f 4.75. Zeker is 't, dat men van alle llaarverfmiddelen het zoo gunstig bekende Eau-Cliromatlque de voorkeur geeftomdat er geen schadelijk bestand deel in voorkomt. Met dit vocht wordt het wille haar blond, bruin of zwart. Bood haar wordt bruin of zwart, naar gelang men verkiest, en zoo natuurlijk dat een ander het niet bemerkt. Het groote debiet gedurende 10 jaren aan mijn verfmiddel te beurt gevallen, maakt verdere aanbeveling overbodig, 3 de flacon. fllJFRTD! 1 IP U 4 l°l> 'iel aan"ez'gl van Dames is schadelijk UlLIUUlUu llil/lil voor bare schoonheid. Men kan zich door mijn onschadelijk middel eigenhandig voor altijd bevrijden van dien wezen lijken last. 5 (le flacon, daarmede heelt men voldoende. Hullc Cliristallin, glansgevend en lot verzachting der haren, zonder onrein heden na te laten, 3 de flacon. Klier-Olie, om de hoofdhuid der kin deren zuiver te houden en levend onrein te doodenƒ3 de flacon. Zeep, uitmuntend om het aangezigt zacht en blank te houden50 Gents. Scheer zeep, onoverln f haar, 50 Cents. Franco aanvraag (gemakshalve blauwe postzegels of postwissel, alsook op rembours) bij 'ïliEOPHIS.E. Haarkuiidige, Frederiksplein regis, N". 32, shnsterdam.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3