LËIDSCHE COURANT. 212, i.srs. I'O MAANDAG 9 SEPTEMBER. De Courant verschijnt dadelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De jirijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met het Verslat) der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.3b, franco p. p. f 3.88. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeililieknsten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, De prijs der Advertent ifn is van 1- 4 regels iedere regel meer 25 cents. BU deze Courant behoort een Bijvoegsel. IIij deze Courant wordt verzonden blads. 47—48 der Handelingen van den Gemeenteraad Zittingverslag STADS-BER IC UT EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien liet adres van Johannes Kloos, smid, wonende alhier, waarbij b(j verzoekt om eeiie smederij op te richten in het huis in de Groene- sireg N". 93; Gelet op de arlt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bglasen. op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den 23»ln September aanst., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek iu te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE FREMERY, Wethr. 1". Burgemeester. Leiden, 7 September 1878. E. KIST, Secretaris. m.NNENLANDSCUE BE RIG TEN. LEIDEN, 7 September. In de maand Augustus zjjn binnen de gemeente Leiden geboren: 159 kinderen, als: 78 zoons en 81 dochters, waaronder zijn begrepen 3 twee- iinggeboorien. Overleden 79 personen, als: 9 mannen, 8 vrouwen, 38 zoons en 24 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 7. Gehuwd 43 paren. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze weck dagelijks van 46 tot 66 volwassen personen en 10 tot 13 kinderen. Volgens een bij het departement van koloniën ontvangen berigt is het stoomschip Gelderlandvan de Rotlcrdamsche Lloyd, ten gevolge eener nog onbekende oorzaak, bjj Cadix op het strand gezet. De passagiers en de troepen zijn allen gered. Blijkens gedane aankondiging wacht ons eerstdaags op 13, 14 en 15 September weder eene bloemententoonstelling, die, ofschoon zij gcene ten toonstelling in optima forma zal zijntoch den liefhebber van fi aaije plan ten en bloemen ruimschoots de gelegenheid zal aanbieden, iels schoons te zien. De nog jeugdige Leidsehe aldeelmg van de Ncderl. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde heeft namelijk tegen genoemden tijd een wedstrijd uitgeschreven voor de kweekersknechts en luinmaus-teerlingcn van de ver schillende afdeelingen in ons land. Daar op 14 September tevens de jaar- lijksche algem. vergadering van de maatschappij alhier plaats heeft, op Zomerlnst, naast Zomerzorg, is het tijdstip der tentoonstelling zeker geluk kig gekozen, nu afgevaardigden uit alle oorden van het land hier zullen vercenigd zijn. liet bestuur der Leidsehe aldeeling meende dat die tijd wel hel gescliikste was voor het houden der tentoonstelling, ten einde voor de vertegenwoordigers der zuster-afdeelingen de gelegenheid te openen haar bij te wonen. De eigenaar van Zomerzorg heeft daarvoor zyn lokaal en tuin welwil lend opengesteld. Door de zorg van het bestuur zal Zaturdag en Zondag avond 14 en 15 September een concert worden gegeven Leden met ééne dame hebben gedurende die dagen vrijen toegang, terwijl de entree voor de nict-lcden des voormiddags 25 en des avonds 50 ets zal bedragen. Bij ecnigzins gunstig weder zal het een waar genot wezen, de vruchten te zien van een wedstrijd op hel gebied van plantkunde, door beoefenaars van dit vak, en wij twijfelen dan ook niet, of dit bloemen feestzeldzaam in zijne soort, zal, ook in verband met de geringe entrée, vele bezoekers uitlokken. Moge hel bestuur na den afloop een tevreden blik kunnen slaan op de resultaten, als belooning voor de vele bemoeijingendie het zich voor deze zaak heeft getroost. De taal- cn letterkundige afdeeling der kon. akademie van weten schappen te Amsterdam zal Maandag aldaar eene gewone vergadering houden De Staatscourant bevat de verslagen van het hoofdbestuur der Gelder- sclie maatschappij van landbouw, betreflende de op 5, 6 en 7 Junij te Apeldoorn gehouden tentoonstelling van zuivel cn werktuigen tot zuivel bereiding. Men verneemt dat de Willem Harendsz tegen liet midden van deze maand te Tronsöe in Noorwegen zal binneuloopen en eenigen tijd daarna naar hel vaderland zal terugkeeren. zoodal het vaartuig waarschijnlijk nog iu bet laatst dezer maand te IJmuiden kan worden binnenverwaclit. De groote manoeuvres zullen Zondag besloten worden met eene wapen schouwing over de troepen, die aan de oefeningen hcbben| deelgenomen. II. K. 11. prinses Hendrik heelt den titel van beschermvrouw aangeno men van de Algemeene Nederlandsche vrouwen-vereeniging "Tesselschade". Men meldt uit SchiedamVan de Zondag II. alhier ingekwartierde manschappen werd Maandag op het appèl een tweetal vermist. Daar zjj hunne wapenen in hun kwartier hadden achtergelaten, rees hel vermoeden, dat bun een ongeluk zou overkomen zijn. Dal vermoeden werd bevestigd. De beide lijken werden in de haven opgevischt. Men meldt uit Vlaardingen aan de N. R. C.De tooverij kan hier maar niet aan een eind komen. Gisteren was er een kat van een der buren in het huis van een zoogenaamd betooverd meisje geslopen en daar kalm gaan zitten slapen. Naauwelijks had men het dier ontdekt, of onmiddellijk werden er eenige kuipersjongens uitgenoodigd om het beest, volgens bewe ren van de betooverde cn hare familie de tooverheks zelf. te doodeudie jongens li ten zich niet lang wachten, maar gaven terstond aan de uilnoo- diging gehoor en maakten het beest af. Het geregtshof te Amsterdam heeft tot 4 jaren gevangenisstraf veroor deeld den gewezen concierge van het Nutsgebouw aldaar, die zich eenigen tijd geleden schuldig maakte aan het ontvreemden van geld, tnebehoorende aan de Bemonstrantsche gemeente. -- Aan het station van den Ooster-spoorweg te Amsterdam is eergisteren een tweejarig kind in een regenput gevallen en, niettegenstaande spoedige hulp, verdronken. De vader, ambtenaar aan het station, had verlof, en hem trof die ramp terwijl hij met zjjne vrouw van den vrjjen dag gebruik maakte. -- Donderdag had bij de nieuw aan te leggen spoorweglijn Zwolle—Almelo het volgend ongeluk plaats: Terwijl eenige volgeladen zandwagens boven in den Hellendoornschcn berg gereed stonden om vervoerd te worden, brak onverwachts een ketting, waardoor zes nieuwe wagens naar beneden stort ten van welke vier verbrijzeld werden. Op iederen wagen zaten vier arbei ders, die gelukkig de tegenwoordigheid van geest hadden om er bijtijds af te springen, en alzoo met den schrik vrij kwamen. Tom men Donderdag morgen te Balkbrug aan de Dedemsvaart eenige ooeenblikken bezig was den faillieten boedel van den winkelier K. Kater- berg te verkoopen, werd er in liet door hem bewoonde schutliuis brand ontdekt, die in een oogenblik zoo sterk toenam dat slechts ccnig huisraad uit het brandende perceel kon verwijderd worden. Twee huizen aan de overzijde der Dedeuisvaarl geraakten ook al zeer spoedig aan het rieten dak in brand, hetgeen echter door de inmiddels aangerukte brandweer werd geblusclit. Algemeen wordt aan moedwil in deze gedacht, doch de policie heeft niets zekers vernomen. Het schutliuis, dat geheel is afgebrand, zou juist door de provincie op nieuw worden verpacht. Te Nieuw-Amsterdam is de herbergier Prins in hechtenis genomen, beschuldigd van in den laten avond van 25 Augustus jl.na de overige be zoekers te hebben verwijderd, J. van de Velde, die beschonken was en on geveer f 40 in den zak had te zijnen huize te hebben mishandeld en be roofd. Van de Velde is een eind van bedoelde herberg teruggevonden badende in zijn bloed. {Zie verder het Bijvoegsel) ADV E R E N T I F. N. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij gelegenheid onzer vijfentwintigjarige Eclitvereenigiiigbetuigen wij onzen harleljjken dank. 11. SASSE. Leiden, 7 September 1878. M. J. SASSE, Turion. Voor de menigvuldige en gedurige blijken van belangstelling in het ongeval, hem bij den brand op 27/28 Juli jl. overkomen, betuigt de Onder- geteekende, bij zijn toenemend herstel, zijnen oprechten dank, en wel inzonderheid aan Mejuffrouw 110FKES, Kort Rapenburg N». 6, voor de bereidvaardigheid en de liefderijke verzorging aan hem beloond. Leiden, 7 September 1878. JOH" 1)EE Jr.Hooigracht. JJ§Hl

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1