LEIDSCHE r<>NpK COURANT. MAANDAG 2 SEPTEMBER. STADS-BER1CHTEN. BINNENLANDSCIIE BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, builen de expeditiekoslen. Afzonderlijke summers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents. De prijs der Adverlenliën is van 1—4 regels ƒ1. iedere regel meer 25 cenls. M°. 206. By deze Courant behoort een Bijvoegsel. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 45—46 der Handelingen van den Gemeenteraad Zittingverslag BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen Ier algemeene kennis dat van een belastingschuldige is ontvangen de som van elf gulden wegens verschuldigde doch niet ingevorderde plaatselijke directe belasting voor het jaar 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, 31 Augustus 1878. DE FREMERY, Weth. k B. E. RIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van hel Gemeentebestuur van Leiden, Geeft bij deze kennis aan de inwoners van een gedeelte van wijk IV, wijk V en VI dat van Zondag 1 tot en met Donderdag 5 September a. s. inkwartiering ten hunnen huize kan plaats hebben en noodigt hen uit, inge val zij gebruik mochten willen maken van de vrijheid bij art. 12 der wet van 14 September 1866 Staatsblad n°. 138) verleend tot ruiling met of uitbesteding bij de personen, voorkomende op de lijst in art. 17 der ge noemde wet vermeld, van den wcnsch daartoe kennis te geven ten raad- huize vóórdat de uitreiking der biljetten aan de manschappen is geschied, bij gebreke waarvan zjj verplicht zijn aan de vordering tot inkwartiering en onderhoud te voldoen in hunne woning. De Burgemeester van Leiden, Leiden. 29 Augustus 1878. DE FREMERY, Weth'. 1'. B. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDinsdag 3 September e. k., des namiddags te drie uren. 1°. Benoeming van een Wethouder. 2'. Idem van leden in de vaste commissiën, als: a. drie leden van de Commissie van Financiën en uit dezen van den Voorzitter; b. twee leden van de Commissie belast met het ontwerpen en herzien van de plaatselijke verordeningen, tegen wier overtreding straf is be dreigd c. drie leden van de Commissie belast met het ontwerpen en herzien van de plaatselijke verordeningen betreflende de huishouding der gemeente en uil dezen van den Voorzitter; d. twee leden van de Commissie van Fabricage 3". Voordracht tot overplaatsing van onderwijzend personeel in verband met de openstelling van de school n°. 3 voor minvermogenden en benoeming van: a. een hulponderwijzer of hulponderwijzeres aan de school n". 3 voor minvermogenden; b. een onderwijzer 2Je klasse aan de school n\ 1 voor onvermogenden c. eene hulponderwijzeres aan laatstgenoemde school d. eene hulponderwijzercs aan de school n°. 2 voor onvermogenden. (162) 4". Rekening van het II. G. of Arme Wees- en Kinderhuis over 1877. (161) 5". Verdeeling van den Raad in sectiën. LEIDEN, 31 Augustus. Blijkens hierboven door burg. en weth. gedane aankondiging is bij het gemeentebestuur ingezonden eene som van ƒ11, wegens '/verschuldigde doch niet ingevorderde plaatselijke directe belasting voor het jaar 1878." Vermoedelijk is deze bijdrage afkomstig van iemand, die, door toevallige omstandigheden, zooals zich die bij het invoeren eener nieuwe wijze van belastingheffing alligt voordoen, niet op het kohier is geplaatst, en zich niet boven zijne mede-ingezetenen wil bevoordeeld zien. Uil dit oogpunt beschouwd mag dit feit wel gereleveerd worden. Door de Koninklijke Militaire kapel werd in den loop dezes jaars een zieken- en ondersteuningsfonds opgerigt onder den titel van //Onderlinge hulp". Om dit fonds krachtiger te steunen dan door eene maandelijkschc contributie der leden, heeft dit muziekcorps besloten van lijd tot tijd een concert te gevenwaartoe alle ledenvoor zoover zij geplaatst kunnen worden, gratis moeten medewerken, welke concerten zij door uitgezochte solo-partijen wenschen op te luisteren. Het eerste dier concerten, met strijk-orchest, willen zij alhier op Dingsdag 17 September a. s. op Zomer- zorg gevenwaartoe hun zaal en licht kosteloos zijn afgestaan. Wanneer de inleekenaren op de zomer-concerten van den heer Völlmar zich den genotvollen avond van den 25eD September des vorigen jaars her inneren, toen genoemd orchest hen op een prachtig en fijn invitatie-concert onthaalde, zal het hun zeker aangenaam zijn weder in de gelegenheid ge steld te worden een dergelijk genot te smaken en zullen zij ook wel door eene dankbare en welwillende inteekening op het aangekondigde concert de goede onderneming der kapel van hunne zijde willen helpen bevorderen. Den hooggeachten inspecteur van het middelbaar onderwijs, d'. D. J. Steyn Parvé, werden heden, ter gelegenheid van een huiselijk gedenkfeest (zijne 25-jarige echlvcreeniging) door leeraren bij het middelbaar onderwjjs geschenken aangeboden, bestaande in eene gebeeldhouwde boekenkast met prachtwerken, benevens een tweetal staalgravures. (<V. /f. C.) Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze weck dagelijks van 49 tot 67 volwassen personen en 8 lot 13 kinderen. Men meldt ons uit StolwijkDe verpachting van de tweede snede van het grasgewas in den boezem te Stolwijkcrsluis bragt 327 op. De op brengst van de eerste snede bedroeg ƒ908. In den Krimpenerwaard begint de varkensziekte zich meer te vertoonen; verscheidene varkens zijn reeds aan de ziekte bezweken. Te Zuid-Beijerland sloeg eergisteren de bliksem in de hofstede van den landbouwer H. Visser, welke in weinige oogenblikken in vlam stond. Het woonhuis met schuur, waarin het grootste gedeelte van den oogst geborgen was, is een prooi der vlammen geworden. Van het huisraad heeft men nog veel kunnen redden. Door wijlen den heer J. A. Krewet is een legaat van 1000 besproken aan het r. k. gesticht van liefdadigheid aan de Hcerengracht te Amsterdam. Men meldt uit Stad Delden: Toen Donderdag avond ten half zeven ure hier de extra-trein voorbjj reed, waarin zich II11. KK. 1111. prins en prinses Hendrik bevonden, werden in de nabijheid van den spoorweg door de zor gen van den baron van lleeckeren van Wassenaer tot Twickel 12 kanon schoten gelost uit stukken van verschillend kaliber, waarvan sommige het jaartal 1661 dragen en nog afkomstig zijn van den admiraal van Wasse naer van Gbdam. Uit Borculo meldt men dat de oppcrbrandmecster aldaar bekeurd is wegens het aanwezig hebben van een vat petroleum in zijne woning. Door den gemeenteraad van Leeuwarden is besloten op 1 Januarij 1879, met opheffing van het bestaande gymnasium, op te rigten een nieuw gym nasium overeenkomstig de wet op het hooger onderwijs en het kon. be sluit van 20 Junij 1878, en het bestaande gymnasium nog tot zoolang op den bcstaanden voet te continueren, met tijdelijke benoeming enkele leeraren tot aanvulling van het personeel. De milicien-korporaal A. Kroes en de kanonnier S. Smits, beiden te Ileusdcn in garnizoen, zijn gevankelijk naar 's Bosch overgebragt. De eerste had den metselaar J. Ham, die zich met hen in een herberg bevond, een slag met de sabel op hel hoofd tocgebragt, dc tweede bragt hem een slag toe op een arm. Een timmerman, die zich daar bevond, kreeg een bajo netsteek. Tc Tilburg zjjn, ten gevolge van het inslaan van den bliksem, vijf woningen afgebrand. Een te Vlissingen te huis bchoorende vissclier meldt, dat op de hoogte van de plaat van Breskens een hoogaarls het onderste boven drijft, zijnde de opvarenden waarschijnlijk omgekomen. Van Vlissingen wordt geen hoogaarts vermist; men vermoedt dal het een te Philippine te huis behoorend vaartuig is. 's GRAVENIIAGE, 31 Augustus. Z. M. heeft, naar menj verneemt, den heer B. F. W. Terschouwpas toor te Apeldoornbenoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Z. M. heeft vergunning verleend aan den voor de dienst in Indië be stemden soldaat C. R. Ave Lallement tot het dragen van de Duitsche medaille, ingesteld ter herinnering aan den vcldlogt tegen Frankrijk in 1870/71.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1