1877 strandde nevens Midsland. op dii eiland (Ie bark Galveston. Het bleef ioen bijna met den steven in de duinen zitten en woelde langzamer hand ongeveer C voet diep in het zand. De pogingen, door een paar Nederl. ondernemers aangewend om liet at te brengenmislukten geheel en al. Het schip ging daarop in andere handen over, die er alles voor over bleken te he. ben 0111 het weder in de vaart te brengen, daar het vaartuig zeer sterk rn bijna nieuw was. Gedurende cenige maanden was men bij tusschenpoozen met 40 a GO man op het strand werkzaam. Eerst werd het schip door vijzels p. m. 7 voel boven het strand gewerkt en rondgekragt tot het oost- west langs het water kwam te liggen. Door zeer praktisch ingerigle bed dingen met rollen, waardoor het schip kwam te staan als de barkas in de bootsklampen op een dek, is het gelukt hel schip tegen den laagwaler- rand te brengen en toen is het vlot gekomen. Dat afbrengen heeft zeer veel inspanning, veel tijd en veel geld gekost, maar de Bremer ondernemers hebben alle eer van hun arbeid, te meer daar het vaartuig door vele des kundigen, zoo van hier als van elders, voor verloren werd gehouden, aan gezien het eenige honderden voeten van laagwater lag. De arrond.-regtbank te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de zaak legen J. II. L., A. II en G. 1'., alle stukadoorsknechls, beklaagd van onvoor- zigtigheid bij het afbreken van een steiger, waarvan een paal op het hoofd van den 7-jarigen H. S. is gevallen, ten gevolge waarvan deze laatste is overleden, en hen veroordeeld, de 2 eersten ieder tot betaling cener geld boete van ƒ25 of subsidiaire gevangenisstraf van 5 dagen en den derde tot betaling eener geldboete van 8 of subsidiaire gevangenisstraf van 2 dagen. Uit Genemuiden meldt men: Gewapend met geladen geweer trok de policie Woensdag middag de gemeente door, om alle op straat losloopende honden te dooden. liet verschijnen en afmaken van een vermoedelijk dollen hond had tot het nemen van krachtige maatregelen doen besluiten. De af gemaakte hond is naderhand door een veearts onderzochtwaarbjj gecon stateerd werd dat hij niel dol is geweest. Te Groningen is eergisteren het gewoon jaarlijksch herdenkingsfeest van het beleg en ontzet der stad op 28 Aug. 1G72 gevierd. Er had een wedstrijd op velocipedes plaats, alsmede cene harddraverij. Des avonds werd op de Grooic Markt muziek gegeven en daarna een vuurwerk afgestoken, De gouverneur van Curasao heeft den 12im Jullj de volgende bekend making openbaar gemaakt: "De gouverneur, enz. waarschuwt een ieder, die zich in deze kolonie be vindt en in het bijzonder kooplieden, scheepsgezagvocrders, reeders en in- laders, zich op geenerlei wijze, hetzij direct of indirect, in Ie laten met staalkundige verwikkelingen in de republiek van Venezuelaaangezien zij anders gevaar loopen van handelingen te plegen, die, in strijd zijnde met de alhier geldende verordeningen, hen blootstellen aan vervolging." Deze waarschuwing heeft hare aanleiding gevonden in bewegingen, die in de republiek Venezuela waren ontstaandoch die spoedig zijn onderdrukt. De opstandelingen hebben zich allen onderworpen cn verscheiden personen, die bij bedoelde bewegingen gevangen waren gezet, zijn reeds op vrije voeten gesteld. Den i9a.11 -Julij was de president Alcantara te La Guayara aangekomen en met buitengewone eerbewijzen en geestdrift ontvangen. De generaal Pulido was de voornaamste drjjver in den jongsten opstand. 's GRAVENIIAGE30 Augustus. Door Z. M. den koning-groothertog zijn benoemd: tot ofïicier der orde van de Eikenkroon ra'. J. A. van Hasselt, burgemeester van Apeldoorn, en d». C. F. Gronemeijer, pred. bij de Ned. Iierv. gemeente te Apeldoorn en het Loo; tol ridder der orde van den Gouden Leeuw van Nassau ds. J. Jo- rissen, pred. bij de herv. gemeente te Apeldoorn. Z M. heeft benoemd lot lid. adjudant in buitengewone dienst den kolonel van Bel, kommandant van, cn jhr. Klerck, luit.-kolonel by het regi ment grenadiers cn jagers. lieden voormiddag is alhier cene deputatie Duilschc officieren van een reginient, waarvan Z. K. II. prins Fredcrik kommandant is, in het hotel de l'Europe aangekomen, ten einde, daartoe genoodigd, tegenwoordig te zijn bij den plegligen intogt en de verdere feestelijkheden ter gelegenheid van de echlverbindlenis van Z. K. 11. prins Hendrik met 11. K. 11. prinses Maria van Pruissen. Aan het hotel de Oude Doelen stapten al: Z. Exc. graaf de Thomar, gevolmagtigd minister van Portugal alhier; de koninklijk Pruissische generaal, majoor von Grolman, vergezeld van graaf van Bylandl, eerste luitenant van het regiment garde du corps van Potsdam, benevens Z. Exc. de minister van staat, graaf van Limburg Slirum, commissaris des konings in Gelderland. De beide Pruissische officieren legden lieden, gekleed in groot uuilorm, bij verschillende autoriteiten bezoeken af. lieden zijn de vreemde officieren genoodigd, om bij Z. K. II. prins Frederik hel middagmaal te gebruiken. -- De trein, waarmede 1111. KK. 1111. prins en prinses Hendrik morgen alhier zullen aankomen, wordt na half een ure alhier verwacht, In de vergadering van den gemeenteraad van gisteren werd besloten, dal morgen 1111. KK. HH. prins en prinses Hendrik ontvangen zullen wor den door cene commissiebestaande uit burg. en weth.de leden der com missie voor de feesten en de heeren Mock, van der Burgh, Stam. Schuur- bcque Boeye en Maas; terwijl het geschenk der gemeente aan 1IH. KK. HI1. zal worden aangeboden door eene commissie, bestaande uit den burgemeester, den oudsten wethouder en hel oudste lid van den raad met den secretaris. Aan den heer dr. L. R. Beyneneervol ontslagen rector van het gym nasium, werd een pensioen toegekend van ƒ2625, zijnde drie vierden van het genoten tractement. De raad hechtte zijne goedkeuring aan het voorstel lot hel verleenen van vergunning aan de llaagsche Iramwaymaatschappij tot hel leggen van verschillende telegraafdraden. Het onderwerp, dat den tweeden dag de Nederl. Juristenverceniging bezig hield, betrof het papier aan toonder, de vraag namelijk of onze wet andere dan de bestaande voorschriften behoort te behelzen nopens papier aan toonder en van welk beginsel bare regeling zou moeten uitgaan. Zeer uitvoerig was over dit onderwerp schriftelijk praeadvies uitgebragt door de hit. mrs. J. A. Levy en P. R. Feith. De uitvoerige daarover gehouden discussion hebben tol de volgende resul taten geleid: Vraag 1: «Moet in de wel eene bepaling worden opgenomen, houdende dat bij de toonder clausule de overeenkomst lot stand komt, zoodra het papier uit de handen van den uilgever is overgegaan in het bezit van eiken opvolgende houder? werd ontkennend beantwoord met 30 tegen 8 stemmenterw ijl de vraag of bepaald moet worden dal uit de enkele betalingsbeloflc gehoudenheid voortvloeit, ontkennend werd beant woord met 37 tegen 10 stemmen. Vraag 2: «Moet worden vastgesteld dat de toonder-clausule den laatsten houder onbepaald het regt geeft de vervulling der vcrbindlenis (de belofte) te vragen, onafhankelijk van elke niet uitgedrukte causa, en zonder dat hem eenige exceptie mag worden tegengeworpen uit de regten van vroe gere houders ontleend?" werd toestemmend beantwoord. Vraag 3: «Is eene. bepaling wenschelijk, volgens welke bij verbindtenis aan A. of toonder (onvolledig toonderpapier) de toonder, des gevorderd, moet bewijzen dat hel regt van A. wettig van dezen is overgegaan?" werd ontkennend beantwoord met 28 tegen 18 stemmen Vraag 4: «Is hel wenschelijk, het gronddenkbeeld der amortisatie-wet van 30 Mei 1847 (Stbl. 26) op toonderpapier toe te passen"? werd bij accla matie aangenomen. Vraag 5: «Moet art. 2014 B. W, ten aanzien van papier aan toonder, in dien geest gewijzigd worden dal de reïvindicatie openslaat alleen tegen den houder te kwader trouw"? werd ontkennend beantwoord met 28 legen 18 stemmen. Tot leden van het bestuur werden, in plaats van m" S. J. Ilingst, jhr. A. F. de Savornin Lobman en J. W. Tydeman, benoemd de heeren m15 E. II. Karsten, J. C. Reepmaker en II. J. Kist. Als plaats van bijeenkomst voor het volgend jaar werd.gekozen Amsterdam. Gisteren namiddag, bij een lievig onweder, sloeg de bliksem in een boom in hel Lange Voorhout. De straal nam zijn weg door het touw, waar mede de boom omwoeld was, en welk lottw verbonden is aan den muziek tempel, ging toen langs hei ijzerdraad voor de illuminatie cn sloeg daarna tegen de huizen, dat bet vuur in de hoogte vloog. Een stuk van de bast van den boom is weggeslagen. 15 UITI MA MS C111S liKÜKÏTIvN. B E Ij I 1-1. Dezer dagen waren vier werklieden in eene boot op de Maas te Luik aan het visschen bij de quai St. Léonard, en lieten hun vaartuig door den stroom medevoeren. Eensklaps bemerkten zij dal de stroom sterker werd en zij medegesleept werden naar de stortplaats van de afdamming der kanon- gieterij. Ondanks al hunne pogingen slaagden zij er niet in den oever te bereikenhunne boot werd meegesleept naar de verschrikkelijke plaats en kantelde aldaar om. De vier ongelukkigen vielen in bet water en verdwe nen. Tot nu toe zijn hunne lijken niet teruggevonden. De slagtoflers wa ren allen gehuwd en vaders van buisgezinnen. E1G EL WW. LONDEN, 29 Augustus. Te Birmingham heeft in den nacht van Maandag op Dingsdag een brand plaats gehadwaarbij drie personen cn een kind zijn omgekomen. De bo venvertrekken van het brandende gebouw werden bewoond door den heer Dennison en familie, wier eenigste redmiddel het raam was. De reddings toestel liet echter lang op zich wachten en de gewone ladders waren te kort. De heer Dennison deed een wanhopigen sprong naar ecu der ladders en kwant behouden beneden De reddingsloestel kwam toen eindelijk, een policie-agent klom naar boven en nam een klein kind van mevr. Dennison over, doch hij liet het bij het afklimmen vallen. De toestel zelf vatte toen vuur. Mevr. Dennison sprong of liever liet zich toen uit hel raam vallen, en kwam daarbij om het leven. Eene zuster en cene meid zijn in de vlammen omgekomen. Een schipper, op de Theems varende digt bij llorsleydownzag een pakel drijven, dal hij opvischte en in zijn boot nam. Bij onderzoek bleek hel een kinderlijkje te bevatten zonder hoofd. De ontstelde schipper be zorgde zijn vondst aan het digtst bijzijnde policie-bureau te Bermondsey, waar uit een geneeskundig onderzoek bleek, dat hel gruwelijk verminkt overschot het lijkje was van een kind van een maand. Het ligchaam vertoonde op verschillende plaatsen brandwonden, liet hoofdje is niet gevonden. F B A Ai li It IJ K. Ilct Journ. Off. bevat het besluit van den president der republiek, waarbij de heer Sadi Gamot, ingenieur van den waterstaat, tot vice-minister van openbare werken benoemd en het algemeen secretariaat aan dit depar tement afgeschalt wordt. Volgens de Soleil is de rede van het uitstellen van de uitdeeling der bekrooningen op de tentoonstelling geenszinszooals de regering verklaard heeft, het doel om de plegligheid te verhoogen door de leden van senaat en kamer in staat te stellen haar hij te wonen, maar deze, dat de wijze, waarop de belooningen zijn toegekend, tot eene menigte allezins geregt- vaardigde protesten zullen leiden en men voor het hooger beroep der mis kende inzenders op de openbare meening beducht is. De Utrechtsclie hoogleeraar prof. Buys Ballot is lol voorzitter be noemd van een der buitcnlandschc sectiün van het meteorologisch congres, dat te Parijs geopend is. Voorzitters der overige buitcnlandschc afdeelingcn

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2