gebragt, welke, hoewel te Antwerpen aangemonsterd en hun geldelijk voor schot ontvangen hebbende, niet verkiezeu naar zee te gaan, omdat de stuur man van liet schip onbehoorlijke woorden tegen hen gebezigd had, waartoe zij trouwens aanleiding gegeven hadden. Drie dezer matrozen hadden de vorige week van een Auierikaauschc barkonder dezelfde omstandigheden verkeerende, ouiwillig om mede naar zee te gaan onder voorwendsel dat de groote mast gekraakt was, liet schip verlaten; van teruggave van het mon- stergeld geen sprake. De gecombineerde manoeuvres in Limburg met de 3 wapens zullen plaats hebben van 20 lot 30 Augustus e. k., onder de leiding van den kolonel Beijenvan het 1' rcg. infanterie; de beide hoofdofficieren. Ie Maastricht in garnizoenzullen per beurt de leiding van een der partijen op zich nemen. 's GRAVENUAGE, 12 Augustus. Z. M. de. koning heeft benoemd tot ridder 2' kl. van den Gouden Leeuw van Nassau, den majoor Freiherr von lladeln, hofmaarschalk van Z. D. H. den prins van Waldeck Pyrmont. De commies der posteryen 2C kl. A. G. Westerouen van Meetercn is uil 's rijks dienst ontslagen. De luit. ter zee le kl. J. P. Mercier, de luitl ter zee 2' kl. J. J. de Bruyne, 11. Vellhuyzen en J. P. van Rossum, de officier van gezondheid 1« kl. M. C. Btiyze, de officier van administratie 1' kl. .1. C. de Vriese, en de scheepsklerk P. G. J. van Wijhe, allen dienende aan boord van het schrocfsloomschip Aljeh, worden op non-activiteit gesteld; voorts wordt hel schrocfsloomschip Aljeh buiten dienst gesteld en de kapitein ter zee K. C. Bunirik eervol van het bevel over dien bodem ontheven. Ten gevolge van den uitslag van hel onlangs gehouden vergelijkend examen der adspiranten naar eene plaatsing als kadet aan de kon. mili taire akademie, zullen, voor zoo verre zij voor de dienst hier le lande worden aangesteld, met 2 September, en voor zoo verre zij voor de dienst in de koloniën zijn bestemd, met 3 September a. s. aan die inrigting als kadet worden geplaatst voor de infanterie hier te lande: J. C. L. Oberholzer, A. Sieburgh, jhr. A. F. van Spengler, J. G. Seelig. J. P. Michiclsen, .1. Burger, J. Staats Booncn. W. D. A. Ophorsl, K. van der Maaien, J. C. Gilquin. A. 11. lloyer, .1. A. J. Smit, J. A. Franken, C. D. Schlosser, W. Swart, J. J. van Pelle- com, M. Schullz, .1. 11. L. van Hasselt, W. B. S. Reede, .1. P. Weit/el, 11. Dufour, P. J. Frederiks. A. F. W. Stroo, L. E. Ileinrichs, J, F. W. Cassa; voor de cavalerie hier le lande: R. G. B. van Overveldt, W. C. Völcker; voor de artillerie hier te lande: T. W. baron van Boctzelaer, A. van ToornenbtirghA. L. Hes'a, G. A. van Ilaeflcn, P. G. Verhaart, J C. Ten Noever de Brauw, W. V'erhey, K. 0. Ketner, J. C. M. Pompe, jhr. E. II. J. Storm van 'sGravesande, C. H. de Boer, G. P. Bouten, P. G. A. van der HolT, A. van Sliedregt, J. J. Hector, S. G. Meerdink. F. A. J. Pippenghe- gen, A. J. P. PfeilïerJ. A. N. lvraat, J. P. Smeets; voor de genie hier te lande: jhr. J. van lleemskerck van Beest, H. M. van Weel, C. C. Petri; voor de infanterie in Oost-Indië: J. van Swieten, J. II. M. R. Kohier, J. C. Lindgrcen, J. M. Tummers, C. M. 11. lvrocsen; voor de artillerie in Oost-Indië: F. F. W. Kattenbusch, G. J. E. Nauta, J. W. Hissink, G. II. Knoop. M. W. E. van Bloemen Waanders, J. 11. A. P. Overman, A. L. Maas, G. J. Roosegaarde, II. van Lokhorst, H. A. Ter- mijtclen. J. M. van Gogh, jhr. W. 11. van Neukirchcn gend. Nijvenhcim, II. G. Kronouer, A. F. Geill, ,1. .1. D. Milder. J A. P. Fabius, H. Spree, G. Engelberts, C. J. Beukers, E. A. A Triebart, F. F. W. van der Zandc, G. K. Jochems; voor de genie in Oost-Indië: A. Nieuwenhuyzen, W. F. Batenburg, J. Frenkel, L. II. F. Wackers, J. D. Berkbout, J. J Proost, J. S. Redeker, G. G. Vuyk, C. de Vries. G. M. van Renessc van Dtiivenbode, F. Raay- muakers, P. 11. WillcmstijnW. A. F. Gaspersz, M. C. Fauci, G. B. II. F. Aipherts. De ministers van financiën, van oorlog en van waterstaat enz. zullen Donderdag aanst. geen gehoor verlccnen. Gisteren is door den ambtenaar van den burgerlijken stand de eerste afkondiging geschied van het aanstaand huwelijk tusschen Z. K. II. prins Willem Frederik Hendrik der Nederlanden, weduwnaar van H. H. prinses Amalia Maria da Gloria Augusta van Saksen Weimar Eisenach, hertogin van Saksen, en H. K. II. prinses Maria Elisabeth Louise Frederika van Pruissen. In de lieden gehouden zitting van den hoogen raad heeft de advocaat- generaal Polis lot verwerping geconcludeerd omtrent het beroep in cassatie van C. Visser, die door het geregtshof te Leeuwarden wegens bedriegelijke opligling is veroordeeld. Advocaat-generaal achtte art. 405 van den Code Pénal niet verkeerd toegepast noch geschonden en z. i. was het den requi- rant ge'imputeerde zeer juist als "manoeuvre frauduleuse" gequalificeerd. De uitspraak is bepaald op 23 Augustus. De nieuw beroepen predikant bij de Ncd. herv. gemeente alhier, dr. G. J. van der Flier, werd gisteren avond in ecneliuiteugewone godsdienst oefening in de Groote kerk als zoodanig bevestigd door zijn zwager ds. L. ten Bosch, pred. te Oegstgeest. Z. W. Eerw. sprak den nieuwen leeraar toe, naar aanleiding der woorden voorkomende Nehemia 4 vs 18 eerste gedeelte, terwijl de gemeente door eene vrjj talrijke opkomst van hare be langstelling deed blijken. ,11. Zaturdag middag heeft zich een jongmensch, dal voor eenigen tijd bij den restaurateur aan het Rijnspoorstation alhier als kellner was in dienst geweest, op een der bovenlocalen van het station door een pistoolschot van het leven beroofd. De ongelukkige was cenige dagen afwezig geweest en juist des ochtends teruggekomen. Zwaarmoedigheid schijnt de oorzaak van den zelfmoord te zijn. BUlTKiNLANOSCllK BKUIGTI'N. de Pr" worden ENCEIijINB. overf" worden LONDEN, 11 Augustus. noeQlin| II. M. de koningin zal aanst. Dingsdag te Spithead, bij Portsmouth, Rel een groote revue houden over de marine-troepen. Die wapenschouwing zal zyn le door een groot aantal leden van de beide parlemenlshuizan worden bijgewooni, <jjcr on De minister Cross heeft eene commissie benoemdom een onderzoek jn bel in te stellen naar de bezoldiging en de organisatie der l.ondensche policie, berust welke zelve klaagt, en ook tot klagten aanleiding geeft. y0]g Uit Nicosia komen ernstige berigten, omtrent de gezondheid der troe- n,et sl pen op Cyprus. Van 150 mineurs, bij Larnaca in kwartier, zijn 57 ziek ei ^ar bij kleinere afdeelingen, die aan bet opmeten zijn, zijn nog meer koorts, -vivend lijders. Het 42s,t heeft 50 zieken; het 101Je nagenoeg evenveel. Bij de in- ge afc tendance liggen vele officieren en manschappen met koorts. Eene afdeelin; matrozen en mariniers bad op weg van Nicosia naar de vloot 42 zieken De oorzaak schijnt te wezen dat de manschappen, zonder behoorlijk beschut- ting, te veel in de brandend lieete zon zijn. De groote papierfabriek van de firma Lepard Smit alhier is doot brand geheel vernield. Volgens de le Springfield, in Massachusetts, verschijnende liepublicn is onlangs bij Chesshire, in Connecticut, een pleizerlrein door veertig ge- y wapende landloopers overvallendie lot Plainville medereden en al de rei- zigers uitplunderden. F 11 A IV K K IJ K. De woes Zaturdag is te Parijs de internationale muntconfereutie geopend. OTc voet heer Say werd tot voorzitter benoemd. De werkzaamheden zijn verdaagd, €enj„ in afwachting van de leden, die nog niet in de hoofdstad aangekomen zijn. Volgens het Journ. des Déb. zal de koning der Nederlanden in dt sc|iej eerste dagen van September Parijs bezoeken, en de uitreiking der bckroo- j100f( ningen op het Champ-de-Mars bijwonen. j,ep Een syndicaat van Parijsche bankiers heeft van de Spaansche regering ci,ar een 6-pCts. leening, groot 125 millioen pesetas, aflosbaar in 15 jaren, gell overgenomen. De koers van uitgifte is 88 pCt. Als waarborgen voor rente- paa] betaling en aflossing strekken de opbrengst der douane en de inkomsten maa van het eiland Cuba. Binnenkort zal de leening aan de markt komen. „,er Donderdag avond had in het circus Fernando de bijeenkomst van koet- ne(r siers der huurrijtuigen plaats. Omstreeks 6000 hunner waren opgekomen, le maar slechts 3000 konden in de zaal plaats vinden. De overigen stonden I we, op straat en van tijd lot tijd begaven zich velen hunner in de nabijgelegen -fe<, wijnhuizen. In den beginne was het in de vergadering wel wat woelig; te maar na eene toespraak van den voorzitter, die tot kalmte vermaande en rj„| mededeelde dat ieder die de orde stoorde zou verwijderd worden, ging het pe heel rustig toe. De volgende door de syndicale kamer aangenomen beslui- val ten of punten van schikking werden voorgelezen en door de vergadering eenparig goedgekeurd: 1°. betere voeding en legerstede voor de paarden; je, 2°. overgave van de voorzorgskas der vereeniging aan de koetsiers; 3n. na- dere regeling van de som, die de koetsiers aan de meesters hebben af te dragen; die som zal elke drie maanden vastgesteld worden door eene com missie, voor de helft bestaande uit patroons en voor de wederhelft uit koetsiers; 4". de werktijd wordt verminderd tot 14 uren daags; 5°. elke koetsier heeft regt op tw ee dagen rust in de maand De vergadering heeft eene commissie van 20 personen uit haar midden benoemd en deze gemag- tigd met de "Compagnie des petites voitures" en de andere patroons te onderhandelen. In onderscheiden dagbladen wordt berigt dat Victor Hugo ernstig ziek is. Figaro deelt dienaangaande mede dat de grijze dichter, ten gevolge zij- n ner bemocijingen en inspanning bij de gedachtenisviering van Voltaire en hetgeen daaraan vooralging, en door het bekleeden van het voorzitterschap t bij het letterkundig congres, derwijze overspannen was geraakt, dat zijn geestestoestand geheel abnormaal was. Zijn lamilie, zeer verontrust, had boveudien den nadeeligen invloed der buitengewone warmte voor den patient gevreesd, en hem daarom, uit zijn bekrompen en altijd druk bezochte wo ning te Parijs, naar zijn schoon en gezond verblijf te Guernsey overgebragt. Onlangs heeft zich zekere Mairesse, bediende van den lieer Calon te Parijs, met 80000 fr. uit de voeten gemaakt. Men wanhoopte reeds hem te vinden,'toen den 4,lrn Aug. zijne vrouw een brief van hem ontving, waarin hij, zijn berouw over zijn misdrijf en het haar veroorzaakte ver driet uitsprekende, zonder te zeggen waar hij was, haar'verzochtzijn patroon kennis te geven, dat deze den volgenden dag over de post vier brieven ontvangen zou met de geheele gestolen som in bankbilletten. Maan dag zijn dan ook de brieven in orde ontvangen. De lieer Calon heeft ver klaard, zijnen bediende met de grootste verschooning te zullen behandelen en ongetwijfeld zal Mairesse reeds bij vrouw en kinderen terug zijn. Op eenigen afstand van Lyon, op de lijn Lyon Genève, hebben eenige booswichten getracht, den trein te doen derailleren. Zij hadden nl. de telegraafpalen omgeworpen en deze over de rails gelegd. Gelukkig zag de machinist het bijtijds en liet in allerijl de sloom uil, zoodat de passa- giers met een ligten schok vrij kwamen. Tusschen de bedrijven door waar schuwde de machinist tevens nog een van tegenovergestelde rigling komende goederentrein. O IJ I T S C II I, A IV O. Naar men verneemt zal prins von Bismarck Kissingen weldra ver laten, met het plan om zich naar Gastrin te begeven. Hij zal aldaar eenige weken vertoeven en te Berlijn aankomenhetzij kort vóór of terstond na de opening van den rijksdag. Omtrent de onderhandelingen, welke thans le Kissingen worden ge voerd met den heer Masella, gezant der Curie bij hel Bcijersche hof. uieldt de Kordd. Allg. Zeil.: Wij vernemen van een goed ondetrigle zijde, dat j

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2