MilHSCIIIi COURANT. V. 173* DONDERDAG 25 JULIJ. ST A f)S- BERICHT EN. OPROEPING IN WERKEUJKEN DIENST, van Milicien-Verlofgangers der lichting: van 1875. P ATENTBLA9EN. BINNENLANDSC11E BERIGTEN. De touiaul eer se hij nl dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De ]:rijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.50, mil het I n slag <ler Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, builen de eapediliekoslen. Afzonderlijke rummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. lie prijs der Adverlciitidn is van 1- 4 regels iedere regel meer 25 cents. 3r- i r> De BURGEMEESTER der Genieenie LEIDEN, Gezien de Circulaire van den lieer Commissaris des Rollings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 2d,D Juli 11., A. N°. 1948/2 (2' afd.), I'rocin- eiaalblad N". 57. Brengt Ier kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgan gers der lichting van 1875. behoorende tot het regiment Grenadiers en Jagers, de 8 regimenten Infanteriede 4 regimenten Huzaren en de kom- pagniön Hospitaalsoldaten dat zij. krachlens art. 125 der Militiewet, onder de wapenen worden ge roepen en daartoe op fP oensdag den 7<,erl Augustus aanstaandedes na middags róór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien ran al de voorwerpen ran kleeding en uit rusting door hen bjj hun vertrek mei groot verlof medegenomen, alsmede »an verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op den 14di° September daaraanvolgende in het genot van onbepaald verlof wor den hersteld; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigdzich op Maandag den 51"1 Augustus aanstaande, des voormiddags tusschen 9 en 12 uren. aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van hel hun even tueel toekomende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinde ren aan deze oproeping te voldoen, zjj daarvan tijdig ter plaatselijke Secre tarie belmoren kennis te gevenin hel eerste gevalonder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en doorplaatsing in de Leidsc/ie Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 24 Juli 1878. V. d. BRANDELER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Van IIadtrop Zoon, fabrikanten alhirr, houdende verzoek lot het oprichten van een fabriekgebouw op hel Galgewater N°. 22, ter aansluiting aan het aangrenzende gebouw N". 21; Gelet op de artl. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bjj deze kennis aan hel publiek dat genoemd verzoek, met de bjjlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag den 8sln Augustus aanst., 's voormiddags Ie elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER. Burgemeester. Leiden, 24 Juli 1878. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER. Hoofd van het Gemeentebestuur Van Leiden, doet te weten dat de ingevulde patentbladen over hei dienstjaar 1878/9, voor de wijken I, II en III bij hel College van zetters, in een der vertrekken van bel raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, ver krijgbaar zijn, dagelijks, behalve den Zondag, des namiddags van een tot drie uren, en wel van den 25'° tot en met den 31,n Juli 1878; terwijl na het verstrijken van dien termijn, de onafgehaalde patenibladen ter uitrei king moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belastin gen alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd Leiden. 24 Juli 1878. V. d. BRANDELER. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt bij deze ter algemcene kennis dat door Item aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld het op den 22,lcn Juli jl. invorder baar verklaard kohier voor de personeele belasting, dienst 1878/79, van de Wijken VU, VIII, IX en restanten; zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. De Rnrgemeester van Leiden, Leiden, 24 Juli 1878. V d. BRANDELER LEIDEN, 24 Julij. Bij de in het hoofdkicsdistricl Amsterdam gehouden verkiezing van een lid van de tweede kamer der staten-generaal, in de plaats van wijlen den heer dr. T. J. Stieltjes, zijn ingekomen 1031 stembillettenvan onwaarde zjjn verklaard 19 billelten, zoodat de volstrekte meerderheid was 507. Ge kozen is de heer W. A. Froger, met 857 stemmen. De lieer jli'. mr. A. T. de Savoruin Lohman bekwam 144 stemmen. Maandag 5 Augustus aanst. zal door den luit.-kolonel, directeur van 's rijks magazijn van militaire kleeding enz. te Delft in genoemd magazijn, o. a. aanbesteed worden de levering van 1000 eenmans en 150 tweemans wollen dekens. Bljjkens berigt van Zr. M8. agentschap en consulaat-generaal te Alexandrië van 12 Julij. heeft de algemeene gezondheids-commissie in Egypte, met het oog op de aanstaande bedevaarten naar Mekka, en voor zoo veel betreft de sloombooten en pelgrims uit het Oosten, bekend gemaakt, dat alle sche pen, welke pelgrims aan boord hebben met besLemming naar Suez en aau boord waarvan gedurende de reis verdachte gevallen van cholera of pest zijn voorgekomen, onverschillig van welke haven zij herkomstig zijn en of zij ren voldoenden dan wel een onvoldoenden gezondheidspas hebbenzich onverwijld naar Thor moeten begevenhetwelk voor het oogenblik de eeiiige plaats aan de Roode zee ia, waar het bestuur een lazaret bezit, ten einde er de voorgeschreven quarantaine te ondergaan. Alle schepen, die in strijd met deze maatregelen handelen, zullen naar Thor teruggewezen worden. De pelgrims, die met een voldoenden gezondheidspas aankomen, zullen onderworpen zijn aan de reeds in werking zijnde maatregelen, dat is; zij zullen worden gekampeerd in ver van de stad gelegen tenten, en zonder dat hun toegestaan is met deze in grooten getale gemeenschap te houden, tot den dag dat zij naar Mekka vertrekken. In het tijdperk van 16 Junij tot 13 Julij zijn, blijkens bij het dep. van binnenlandsche zaken ingekomen ambtsberigten, door longziekte aan getast: iu Gelderland 4 runderen, in Zuidholland 31, iu Friesland 2; in het geheel 37 runderen. In het vorige tjjdperk van vier weken waren 64 runderen door die ziekte aangetast. Door de commissie, zitting houdende te Middelburg, zijn als leerling apotheker toegelaten de hli. W. Birza, geb. te Loppersum; II. Pekelharing, geb. te Zaandam; M. Stam Vz., geb. te Zaandjjk A. P. A. J. Piron, geb. te Brussel; J. Vekkers Jz., geb. te Zaandam. - Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Nieuwe Diep/is op 22 Julij van Port-Saïd verlrokken. llet IV. v. d. D., de keuze van Z. K. II. prins Hendrik in zake het nationaal huldeblijk mededeelende, voegt er bij: Aan het lustslot Soestdijk wordt, naar wij vernemen, een nieuw gedeelte bijgebouwd door den heer Redeker Bisdom, architect van den prins. Dit nieuwe gedeelte is bestemd voor de jonge gade, die weldra op Soestdijk de meesteresse zal z(jn. Voor dezen vleugel, terzijde van de serres gelegen, wordt een terras aangelegd van zeldzame schoonheid, in liet midden waarvan het nationaal huldeblijk in een bevallig waterwerk zal geplaatst worden. Zijn wij w el ingelicht «tan is het omwerp van deze fontein van den talentvollen beeldhouwer Col- linel van Amsterdam. Uit Parijs wordt gemeld dat bij den Nederlandsclien zangwedslrijd op liet Trocadero de eerste prfis is behaald door «Caecilia" uit den Haag, de tweede door /'Oefening baart kunst", uit Amsterdam, de derde door «Zang- lust" uit Amsterdam. Bij den internationalen zangwedslrijd werd de eerste prijs behaald door de liedertafel uit Rijssel, en de tweede prijzen door «Cae- cilia" uit den Haag en de liedertafel uil Brussel. De kleine schoener, welke Nederland's vlag weer in de zee van Barendsz wapperen doet. is, volgens een berigt uit Vardö, daar even aan geweest om brieven op de post te doen. Tot zoover was de logt mei den besten uilslag bekroond. Allen waren wel. Vardö ligt in liet oostelijk deel van Noorweegsch Finmarken, op een eiland van dien naam, op: 70'22'35" NB. en 48" 50' OL. (Hbl.) De commissie, die zicli te Amsterdam gevormd beeft om op 24 Augus tus feestelijkheden te houdenbij gelegenheid van bel huwelijk van Z. K. II. prins Hendrikheeft van dit voornemen afgezien. Op dien dag zal echter in hel Paleis voor Volksvlijt een groot feest plaats hebben. Als de prins

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1