PER TELEGRAAF. blakerd door de vlammen. Naar het schijnt was het weinigje geld van den oppassenden werkman het doel van de moordenaars. Zij ontstalen hem zelfs de schoenen, welke hij aanhad. Het huis bleek van boven tot beneden doorzocht te zijnen gebroken meubelen bewijzendat de ongelukkige man zich duchtig geweerd heeft en bjj waarschijnlijk voor de overmagt bezweek. Een paar landloopers worden verdacht van dezen gruwelijken moord. Op den Eric-spoorweg is onlangs de stoomketel eener locomotief ge sprongen nabij Delaware, acht mijlen van Port Jervis. Drie menschen wer den gedood, terwjjl eenc schade berokkend werd van 20000 Buitendien werden eenige telegraafpalen omvergeworpen en de telegraphisehe verbin ding voor eenigen tijd gestoord. De ontpoffing was zoo hevig, dat het ligchaam van den machinist ongeveer 1000 voel van de locomotief werd gevonden. De ontploffing werd 5 mijlen ver waargenomen. FHANKR IJ K. Naar men uit Parijs aan de Köln. Zeit. meldt, heeft de minister Waddington met den maarschalk-president een langdurig onderhoud gehad, waarbij de minister Dufaure en twee zijner ambtgenooten tegenwoordig waren. De heer Waddingion gaf verslag van het gebeurde op het congres en den toestand van Europa, die over het geheel voortreffelijk was; voorts van zijne beraadslagingen met de verschillende gevolmagtigden en hij deed vooral de onderscheiding uitkomen, die hem van de zijde der Engelsche gevolmagtigden ten deel viel. Gambetla, die met den minister Waddington nog niet weer verzoend is, dringt aan op zijne vervanging door den mar kies de Noailles, thansj ambassadeur bij het Italiaansche hof. De heer Gam- betta meent, dat men door tusschenkomst van den markies ligter tot een nieuw handelslraclaat en tot een bondgenootschap met Engeland zal komen. De kamer van algevaardigden heelt weder een harer leden verloren. De heer Durand, afgevaardigde voor het Rhöne-dep.is door zijn zoon, die van Marseille was overgekomen om hem te bezoeken, dood in zijn bed ge vonden. Hij moet, volgens de verklaringen van de geneesheeren, die ge roepen waren om zijn dood te constateren, in den nacht van Zondag op Maandag gestorven zijn. Dingsdag daaraanvolgende verscheen eerst zijn zoon, die, in plaats van zijn vader levend te ontmoeten, slechts een ljjk vond. Op 15 Julij hebben de te Parijs woonachtige legitimisten den naamdag van den graaf van Chambord met een gastmaal gevierd. In navolging van de Times had onlangs de Siècle medegedeeld dat Napoleon III op eigen gezag een gedeelte der staatsdomeinen had vervreemd. Door andere bladen werd dit ten stelligste weêrsproken. De keizerlijke prins heelt echter eene vervolging ingesteld tegen den Siècle wegens het lasteren van zijn vader, en eene schadevergoeding geëischt van 20000 fr. De regtbank heeft thans in deze zaak uitspraak gedaan en den Siècle ver oordeeld tot eene boete van 2000 fr. en, als vergoeding aan den prins, lot openbaarmaking van het vonnis in tien Parijsche en in tien provinciale dag bladen, met dien verstande, dat de advertentiekosten niet meer mogen be dragen dan 4000 fr. De Siècle heeft van deze uitspraak appèl aangeteekend. De verdediger van de gedaagde meende, dat de eischer niet ontvankelijk verklaard moest worden, omdat hij zich in de dagvaarding alleen bij zijn voornaam en niet bij den familienaam Bonaparte had genoemd en omdat bij den titel van //Keizerlijken Prins" voerde, die sedert het vervallen ver klaren des keizerrijks onwettig was. Het openbaar ministerie was het daarmede eens, maar de regtbank niet. Het publiek in de hoofdstad kiest partij voor de vrouwelijke bedien den van Duval, die den arbeid in de bouillon-etablissementen gestaakt had den, omdat voortaan 2 fr. in plaats van 1% Ir. dagelijks van haar ver langd werd voor den kost, dien zij genieten, en het gebroltene. Hare verdiensten moeten dan bestaan uit hetgeen zij van de fooijen overhouden en in de meeste café's en restaurants te Parijs bestaat dezelfde regeling, waarbij de bedienden dan dikwijls nog hel personeel in bureau, keuken en kelder moeten betalen. Te Anzin heeft de werkstaking geen verdere uitbreiding verkregen. Een derde deel der arbeiders is nog aan het werk gebleven. Zes personen, die de werklieden hadden willen dwingen den arbeid te staken, zijn reeds door de regtbank veroordeeld. Aan het internationale zang-concours, dat Dingsdag 23 Julij op het Trocadero zal plaats hebben, zullen van de Nedeilandscbe zangverenigin gen deelnemen: //Rotte's Mannenkoor" van Rotterdam, //Caecilia" van 'sGra- venhage, //Oefening baart Kunst" en //Zanglust", beiden van Amsterdam. DÜITI€HLA1VD. Aan de Köln. Zeit. wordt uit Rome [gemeld, dat de Italiaansche rege ring in een drukke wisseling van dépêches met de Oostenrijksche regering getreden is over de agitatie, die in Italië is ontstaan ter zake van Trente en Triest. De Italiaansche regering verklaart aan Oostenrijk, dat zjj de manifestatiën afkeurt, maar die niet kan te keer gaan. Oostenrijk is cehter met deze verklaring niet tevreden. Zoodra de minister Corti uit Berlijn is teruggekeerd, zal deze eene nota aan de groole mogendheden zenden, waarin de positie van het Italiaansche kabinet, ten gevolge der j besluiten van het congres, uiteengezet zal worden. Prins von Bismarck is te Kissingen aangekomen en door de bevolking en de badgasten met geestdrift begroet. Eerst wanneer de rjjksdag geopend wordt keert de rijkskanselier naar Berlijn terug, om, na afloop der zitting, i op nieuw een langdurig verlof te nemen. - Ujit Bern meldt men dat het dorp Leuk door een ontzaggelijken brand j nagenoeg geheel is verwoest. In den namiddag van 16 Julij brak de vlam plotseling en met zooveel geweld uit, dat men bijna niets redden kon. Twee hotelsde kerk, het stadhuis en bijna alle particulire huizen werden in de asch gelegd. De bevolking is geruïneerd, want al baar .roerende be zittingen zijn verbrand. Ook de bagage van eenige reizigers heeft in .dat lot gedeeld; slechts weinigen konden hel noodigste redden. ,De adressen van deelneming en gelukwensching aan den keizer ge zonden, waaronder zich zeer vele bevinden, welke .door pracht van uitvoe ring uitmunten, zullen in een der zalen van het koninkljjk slot van den 20slen dezer al, dagelijks van 11 tot 4 uur, worden tentoongesteld. ïen einde hieraan een liefdadig doel te verbindenzal een entreeprijs van 50 pfg. geheven wordenwelke gelden zullen ten goede komen aan het Au- gusta-hospitaal. TDR KIJE. Men meldt uit Iionstantinopel aan de Pol. ,Corr.De Porte is tot geen verdere rectificatie der grenzen ten aanzien van Griekenland genegen, dan tot een alstand van grondgebied zuidelijk van eene van Volo tot Arta ge trokken lijn, waar binnen derhalve Larissa en Prevesa, doch niet Janina, zou vallen. Voor het geval dat Griekenland daarmede geen genoegen mogt nemen, zou Osman-Pacha met het opperbevel der troepen in Thessalië be last worden om elke poging van Griekenland tot bezetting van Thessalië met kracht van wapenen te beletten. Te Bucharest is de zitting van de kamer der afgevaardigden gesloten met een boodschap van den vorst, waarin hij zegt, dat het Berlijnsche con gres de ondergeschikte punten heeft geregeld in een geest van minnelijke schikking, maar dat Ruiuenië door bedroevende en biltere opotieringen tot behoud van den wereldvrede heeft bijgedragen. De prins doet een beroep op de vaderlandsliefde der Rumeniërs, om aan de tegenwoordige moejjelijk- heden njoediglijk het hoofd te bieden en dus den weg te banen tot een groole en gelukkige toekomst. Wij zullen door onze houding toonenzegt hij dat Rumenië eene betere behandeling van den kant van bet Europeesch congres had verdiend. PARIJS, 19 Julij. Het gerucht betreffende belangrijke wijzigingen in het personeel der diplomatieke agenten is van allen grond ontbloot. Ten stel ligste kan ook worden gelogenstraft dat er sprake zou zijn van het bijeen roepen der kamer, om haar het tractaat van Berlijn voor te leggen. Over eenkomstig praecedenten en constitutioneel regt zal de maarschalk het trac taat ratificeren. BORDEAUX, 19 Julij, De bakkersknechts hebben heden het werk gestaakt. LONDEN: 19 Julij. Lagerhuis. Lord Hartington deelt mede, dat hij voor nemens is eerstdaags betreffende het Ooslerschc vraagstuk eene resolutie voor te stellen, houdende: 1°. betuiging van volkomene tevredenheid over het vreedzaam resultaat van het congres en over de toekenning van gedeel telijke vrijheid en autonomie aan de bevolking van Turkije; maar 2°. uit drukking van leedwezen, dat Griekenlands wenschen onvoldaan zijn gebleven en dat Engeland eene verantwoordelijkheid op zich heeft genomen, zonder dat de middelen worden aangewezen, waardoor het de op zich genomen laak naar belmoren zou kunnen vervullen. KONSTANTINOPEL19 Julij. De consul van Engeland te Trebizonde heeft per telegraaf berigt dat de Russen Batum naderen, en dat 3000 Lazen de Engelsche vlag geplant hebben en bereid zijn weerstand te bieden. De Porte onderhandelt met Layai'd over den verkoop der Ottomanische regeringsgebouwen op Cyprus. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 6