LEI BNCIF, COURANT, 1°. 162. IS7S. De intrant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad /'3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f'2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertcnlicn is van 1- 4 regels ƒ1. -, iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 3740 der Handelingen van den Gemeenteraad Zittingverslagen bladz. 3134 [Ingekomen stukken STADS- RER 1CHT EN. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN; Overwegende, dat liet hem uit de verklaring van den Heer J. Kimmee, geneesheer te Leiden, gebleken is dat de navolgende goederen, als: een bed. een peluw, twee dekens, een hoofdkusseneen laken, een hemd, een onderbroek, een borstrok, een nachtjak en twee stroozakken, toebehoo- rende aan A. Van dek Lindenwonende te Leiden, door typhus zijn besmet, en uit dien hoofde ter voorkoming van verdere besmetting behooren te worden in beslag genomen, onteigend eu vernietigd; Gelet op art. 5 der Wet van 4 December 1872 Staatsblad n". 134); Besluit en beveelt tevens; de bovenomschreven goederen onmiddelijk in beslag te nemen, te ont eigenen en te doen vernietigen. Zullende dit besluit, ingevolge gemeld art. 5 der Wet, op de gebruikelijke wijze ter openbare kennis worden gebracht. De Burgemeester voornoemd, Leiden 11 Juli 1378 V. d BRANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenMaandag 15 Juli e. k., des namiddags te twee uren. 1". Benoeming van een hulponderwijzer aan de Jongensschool ls,c klasse. (123) 2™. Verzoek van G. Aalbertsberg, om continuatie als stads-heelmeesler. (128) 3". Idem van het Bestuur der Kweekschool voor Zeevaart, ter bekoming van gemeentegrond. (113 en 125) 4". Voordracht betrekkelijk de lijdelijke opneming van gelden met supple- loircn staat van begrooting. (130) 5'. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1877, van het - Evangelisch Luth. Wees- en Oudeliedenhuis. (181) 6'. Suppletoire staal en staat van al- en overschrijving op de begrooting, dienst 1877, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (132) 7°. Verzoek van A. P. J. Prtiyu, om ontslag als hulponderwijzer aan de school n®. 2 voor onvermogenden. (127) 8®. Voordracht betrekkelijk de jaarwedde van den Commissaris van Po litie. (129) 9°. Verzoek van W. A. Van Lith, betrekkelijk de overwulving van de sloot bij de voormalige Rhijnsburgerpoort. (134) 10®. Idem van Verkouw en Stokhuyzen, ter bekoming van grond op het ltaamland. (135) 11». Rekening der Stedelijke Gasfabriek over 1877. (133) BliMNENLANDSCllE BER1GTEN. LEIDEN, 11 Julij. Van het bullet in de stads-gehoor- of concertzaal alhier is bij herver pachting voor den tijd van 10 jaren pachter geworden B. M. Duyser, kok alhier, voor de som van ƒ1450 'sjaars. Tot predikant bij de Remonstr. geref. gemeente alhier is uit bet vroe ger gemelde drietal lot predikant beroepen dr. G. van Gorkom, pred. te Amsterdam. In de eerste zes maanden van dit jaar zijn voor de eerste maal Ne- derlandsche zeebrieven uitgereikt aan 32 schepen, netto inhoudende 12,493.77 tonnen van 2.83 M3, waarvan 14 binnen 's lands en 18 builen 's lands ge bouwd zijn. Naar men verneemt zal het nieuwe voorschrift op de velddienst bij het leger nog tijdig genoeg verschijnen om bij de eerlang te houden groote manoeuvres in toepassing te kunnen worden gebragt. De commissie te Middelburg voor het afnemen van de examms van leerling-apotheker heeft aan zes candidalen eene acte van bevoegdheid uit gereikt, zijnde: mej. Keeltje Denier van der Gon, geb. te Vlaardingen; mej T. J. A. Gijsberti Hodcnpijl, geb. te Woudenberg; mej. Ca Grootes, geb te Westzaan; mej. J. L. C. Langercis, geb. te Medemblik; mej. E. T. de Vries, geb. te Meppelen mej. C. M. Filedt Kok, geb. te Schiedam. De werkzaamheden ter algemeene vergadering van de Ned. maat schappij tot bevordering der nijverheid te Gouda zijn gisteren in de afdeclin gen voortgezet. De afdeeling Landbouw, voorzitter prof von Baumhauer, en de afdeeling Koophandel, voorzitter de heer van Oordt, vergaderden in hel raadhuis; de afdeeling Fabrieksnijverheid, president de heer Delprat, kwam in de Remonstrantsche kerk bijeen. Bij gelegenheid der maskerade van het Delftsche studentencorps zijn Dingsdag te Delft aangekomen en van daar vertrokken 109 treinen, welke hebben aangebragt nagenoeg 10000 personen, terwijl verder nog werden afgegeven ongeveer 2000 plaatskaarten, waarschijnlijk aan personen, die óf vroeger óf met andere gelegenheid waren aangekomen. Te Utrecht verwacht men dat de hofhouding van Willem VI, die Dingsdag te Delft zijn intogt deed, gelijk hij in 1415 zulks deed te Utrecht aanstaanden Zondag werkelijk haren intogt te Utrecht zal houden, gelijk de Utrechtsche studenten zulks vroeger deden te Zutphen. Gisteren nacht omstreeks 2 ure is er een hevige brand uitgebarsten in de Nederl. gist- en spiritusfabriek onder Vrijenban. De brand ontstond in de gebouwen bestemd voor destillatie, die geheel zijn uitgebrand. De vlam men sloegen vervolgens over naar de lokalen, bestemd voor de gislbewer- king, die mede grootcndeels zijn vernield. De graanzolders en een gedeelte der fabriek zijn, dank zij de krachtige htijp der Delftsche brandweer, be houden gebleven. Omtrent het ongeluk aan boord van de Zweedsche oorlogskorvet Saga meldt men het volgende: Twee adelborsten, bezig met het inbren gen en aanzetten van een kardoes, werden opeens, terwijl het schot afging, door de geschulp 'ort in zee geslingerd. Er schijnt nog vuur van het vorige schol in de kamer van het stuk te zijn achtergebleven cn verzuimd te zijn het zundgat met den duim gesloten te houden. Gelukkig was een vlet nabij het schip, die terstond de beide adelborsten opvischte, waarvan de ée'ne bleek een hand en de ander den voorarm door den aanzetter verloren te hebben. Dadelijk werden zij naar het marine-hospitaal vervoerd en daar bleek de noodzakelijkheid eener amputatie. Naar men verneemt, zijn beide jongelieden, wier carrière door de onvoorzigtigheid van een derde op eens gebroken werd, betrekkelijk welvarende. Uit Hoorn meldt men dat de verzending van wol thans op groote schaal geschiedt. Dagelijks worden van daar met de booten vele balen, die eenige honderden kilo schapenwol bevatten, verzonden. De handel in dit artikel is vlug, terwijl de prijzen, naar men algemeen hoort, nog rijzende zijn. Dingsdag 11. is bij het overgaan der lok van een zeilende schuit op de Maas tusschen Nieuwesluis en Zwartewaal ee^i schippersknecht over boord geslagen en verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. Bij gelegenheid van eene voorstelling in den circus Sanger, te Maas tricht, werd de dierentemmer, in het hok van de leeuwen gaande, door een dezer dieren aangevallen en op den grond geworpen. Door spoedig een ijzeren plaat lusschenbeide te schuiven, gelukte bet den man aan een wis sen dood te ontrukken, daar de leeuw zijne klaanwen reeds in diens been gezet cn daaruit een stuk vlcesch gescheurd had. Te Echt, in Limburg, heeft een treurig voorval plaats gehad. De landbouwer Meuwissen spande zijn tweejarig veulen voor de eerste maal in de kar, waarop zijn twee jeugdige zonen hadden plaats genomen Na een eind wegs gereden te hebben, begon het paard, dat door hem aan de hand werd geleid, te steigeren, zoodat de man struikelde en het wiel hem over hel ligchaatn ging, waarop hij na weinige oogenblikken den geest gaf. Het hollende paard werd. gelukkig voor beide knapen, nog al spoedig in zijne vaart gestuit. De ongelukkige Iaat vier nog jeugdige kinderen achter. Men meldt uit Parijs van 9 Julij: Gisteren avond heeft de heer Em. Ferry, mairc van bet 9' arrondissement, de directeurs cn leden van de onderscheiden zanggezelschappen aan de mairie genoodigd, die zich bij bet jongste groote feesi in het openbaar hebben doen hooren. Hij heeft uit naam van den lieer Jalnzot aan die gezelschappen een groote zilveren medaille overhandigdook voor het Ncderlamlsche zanggezclschap te Parijs werd aan den directeur, den heer J. Franco Mendes, zoodanige medaille geschonken, waarbij van wege mevr. de weduwe Thiers gevoegd waren twee portretten van wijlen haren echtgenoot, met haar handleekening, als dank voor de hulde aan de nagedachtenis van den heer Thiers bewezen. Een van die portretten was bestemd voor den president, den heer Baggers, de andere voor den directeur van de «Union chorale neerlaudaise". Dat Nederl. zanggezclschap heeft den 7d,° deel genomen aan den grooten zang- wedstrijd, door de stad Parijs en het depart, der Seine uitgeschreven. De toewy/.ing van de prijzen zal den 16,,('" dezer geschieden.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1