LMPSCHE COURANT. |S?S. 157. ZATIJRDAG 6 JULTJ. STADS-BERICHTEN. BlNNENLANDSCllE BERIGTEN. PATENTBLADEN. J A T De touranl verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, mil het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, builen de espeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. fi Cents. De prijs der AdverlentiCn is van 1—4 regels iedere regel meer 25 eenls. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de adressen van K. W. Zhriiaar lot het doen plaatsen van vier distilleerketels in een zijner gebouwen in de Vrouwenkamp N°. 4, en H. A. Van Kerkiioff, tot het doen plaatsen van eenc smidse in zijne koper- slagcrswerkplaats aan de Breéstraat hoek Vronwensleeg N". 52; Gelet op de artl. C en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n". 95); Geven bij deze kennis aan liet publiek dat genoemde verzoeken, met de bylagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Maandag den 22'"» Juli aaust.. 's voormiddags te elf uren, op het Raadlinis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren legen die verzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. a. BRANDELER. Burgemeester. Leiden, 5 Juli 1878. E. KIST, Secretaris. De WETHOUDER, Voorzitter van het college van zetters te leiden, doet Ie weten, dat de patentbladen van knffiehuishoudersslijters en tappers. benevens de nog onafgehaalde patentbladen van Inlandschc kramers en schippers, op vertoon van hunne aanslagbiljetten alsnog verkrijgbaar zijn in een der vertrekken van hel Raadhuis, van Donderdag 4 tot en met Zaterdag 6 Juli e. k., des namiddags van 13 uren, terwijl na het verstrijken van dieu termijn, de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belastingeu alhier, die voor hunne moeite mogen eisclien tien cents, zonder meer. De Wethouder voornoemd. Leiden, 3 Juli 1878. .Mr. P. C. LIIIRECIIT LEZWIJN. De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van den 25st<» Junij 1878. n». 42; Gelet op art. 11 der wet van den 13'le° Junjj 1857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jagten op waterwild voor dit jaar zijn geopend op Donderdag den l"c" Augustus aan staande, en dal mitsdien van af dat tijdstip de uiloefening der jaglbedrij- ven, vermeld in art. 15 litt. d, f en A der wet op de jagt en visscherij. is geoorloofd; wordende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van liet Reglement op de uiloefening der jagt en visscherij in deze Provincie, krachtens welke die jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van mecren, plassen, rivieren en op moerassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aan geplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in de Mederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd 'sGravenhage, 1 Julij 1878. F 0 C K. LEIDEN, 5 Julij. Aan den verjaardag van H. K. H. prinses von Wied, geb. prinses Maria der Nederlanden, werd, heden door het uitsteken van vlaggen gedacht. De overgangs examens van de leerlingen der hoogere burgerschool alhier zullen in het openbaar gehouden worden in het gebouw op de Pieterskerk gracht, op 9, 10 en 11 Julij, aanvangende des morgens ten 9 ure. De examens zijn geregeld als volgt: Dingsdag 9 Julij, stelkunde, 1* kl. 9 u. 30—10 n. 15, cyferkunde, lc kl. 10 li. 15llu., cijfer- en stelkunde, 2e kl. 11 u.11 u. 45, meetkunde, 2'kl. lu. 30 2u., cijfer- en stelkunde, 3» kl. 2 u.2 u. 45, meetkunde, 3» kl. 2 n. 45-3 u.30, meetkunde, 4e kl. 3u.30—4u., Fransche taal, 3e kl. 9 u. 30-10 u 30, Engelsche taal, 4e kl. 10 u. 30llu.Fransche taal,4'kl. 11llu. 30, Nederlandsche taal, 4e kl. 1 u. 30-2 u., aardrijkskunde, 4e kl. 2 u 2 u.30, Hoogduitsche taal, 4e kl. 2 u. 30-3u., aardrijkskunde, 3" kl. 3 u. 30- 4 u Woensdag 10 Julij, scheikunde, 4e kl. 9 n. 9 u. 30, staats- en handels wetenschappen, 4' kl. 9 u. 30-10 u., boekhouden, 4'' kl. 10 u.10 u. 30, natuurlijke historie. 2» kl. 10 u. 30llu., Engelsche taal3'kl. 9 u- lOu Hoogduitsche taal, 3' kl. 1011 u., Nederlandsche taal, 3C kl lilt.—llu 30, Nederlandsche taal, lf kl. 11 u. 30 12 u., Fransche taal, 1' kl., 1 u. 30 -2 u. 30, Engelsche taal, le kl. 2 u. 30- 3u.30, Engelsche taal, 2e kl. 3 u. 304 tl. Donderdag 11 Julij. Fransche taal, 2e klasse, 9 u. 30-10 u.Hoogduit sche taal, 2e kl. 10 u.—10 u. 30, Hoogduitsche taal, le kl. 10 tl. 30 llu. 15, staatsinrigling 3» kl. 11 u. 15-11 u. 45. Nederlandsche taal, 2» kl. 1 u. 30—2 u., aardiijkskunde, 2C kl. 2 u.2 u. 30, aardrijkskunde, 1» kl. 2 u. 30- 3 u. De teekeningen der leerlingen zullen gedurende het examen ter bezigti- ging liggen. Blijkens eene hierachter voorkomende aankondiging zal de lloll. ijzeren spoorweg-maatschappij, bij gelegenheid van de feesten te Delft ter viering van het 30-jarig bestaan van het Delltsche studentencorps, op 9, 11 en 12 Julij extra-treinen doen rijden. Op den 9d'° Julij heeft er eene maskerade plaats, voorstellende den inlogt van Willem VI, hertog in Beijeren enz. te Utrecht in 1415, en op 11 en 12 Julij een groot muziekfeest, ouder directie van den heer J. C. Boers. Op den 9Jt° wordt aan de reizigers uit Leiden Je gelegenheid gegeven tot 12 ure le Delft te vertoeven. Als de zomer met zijne zonnewarmte is aangebroken, ontwaakt bij menigeen het verlangen naar een verkoelend bad, waardoor eene verkwik kelijke veerkracht wordt teruggégevcn aan hel matte ligchaain. Ook in eenig ander jaargetijde kan een bad, op gematigde warmte gebragt, heil zaam werken Om daartoe te geraken, bestaat er sedert verscheidene jaren', op de Bloemmarkt eene gelegenheid, die nu, sedert de duinwaterleiding werd geopend, met dat water gevoed wordt. Het moge daarom niet onge past genoemd worden eene inrigting, hoezeer reeds vroeger met een loffe lijk woord aangeprezen, op nieuw in herinnering te brengen, waar netheid en comfort steeds worden aangetroffen. De vijf kamers tochwaarin naar verkiezing van een koud of warm bad kan worden gebruik gemaakt, zijn doelmatig ingerigt en voorzien van al het benoodigde, wat den bezoeker van dienst kan zyn. Soms kan de gelegenheid zich voordoen dat hoogstens een kwartier uur toevens van den bezoeker gevergd wordt, als de badka mers bezet zijn. Dan behoeft men echter niet als een verschoppeling in den gang te wachten. Neen, er is eene zeer gezellige wachtkamer aan de straat, waar men zich kan neervlijen, verscheidene couranten vinden zal, een sigaar rookenof iets gebruiken kan. In het kortde oudernemer toont dat het hem steeds ernst blijft den goeden naam van zijne inrigting te handhaven. De Staatscourant deelt mede dat de bij Gedoeng gesneuvelde officieren zijn: de luitenants A. 11. Kalis en P. Haupt, terwijl aldaar werden gewond de luitt. J. Arendsen de Wolff en R. J. van Zwol. De bij hel forceren der kloof van Beradoen, in Groot-Atchin gewonde officieren zijn: de kapitein der artillerie J. F. L. Uassa. de kapitein der infanterie W. J. Haack van der Goes en de luilt. D. F. H. Helbach enSchultze. Gcdcp. staten hebben de gemeentebesturen uitgenoodigdom uiterlijk binnen acht dagen aan hunne vergadering mede te deelen1». of er in den loop van dat jaar schoollokalen, volgens het 3' lid van art. 23 der wel op hel lager onderwijs zijn gebruikt tot hel geven van onderwijs in de gods dienst 2". de opbrengst der schoolgelden, door de onderwijzers ontvangen: o. voor meer uitgebreid lager onderwijs; b. voor ouderwijs buiten de ge wone schooluren. Burg. en Well), zijn daarbij dringend verzocht bij het verstrekken van deze opgaven dejgrootste naatiw keurigheid in acht le nemen. Z. M heeft bepaald, dal voorloopig en zoolang het tegenwoordig incompleet aan kader bestaat, bij de kon. militaire academie, de pupillen school, het depót van discipline, de normaal schietschool, het instructie- bataillon. de artillerie-instructie compagnie en de afdeelingen vesting-artil lerie gewezen onderofficieren en korporaals, iu den graad laatstelijk door hen bekleed, of in een minderen graad kunnen worden aangenomen, ook al zijn zij gehuwd, mits zij geene kinderen ten hiiiinen laste hebben. Op grond dat de tegenwoordige getalsterkte van hel algemeen depót van discipline eene vermindering van liet daarbij dienende kader toelaat, is eene nieuwe zameiistelling van dat der aldtcliiig vastgesteld, liet wordt verdeeld iu twee pelotons; elk peloton gekomuiandecrd door een 1»"» luite nant, bijgestaan door een le ol 2' luit. Hel depót slaat onder kommaudo van een kapitein. Een hoofdofficier oefentvoor zooveel de handhaving der krijgstucht bij liet depót van discipline betrefi. liet gezag uit van corps- kommjiulaiil.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1