LEIDSCHE COURANT. 1878. M°. 13?. DONDERDAG 13 JUNIJ. STADS-KEK IC II TEN Kohier der plaatselijke directe belasting 1878, DIN NENLANDSC1IE DERI GTE N De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen ran den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, builen de ea politiekosten. Afzonderlijke nota nier s der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der AdvertenliCn is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden b'adz. den Gemeenteraad Ingekomen stukken). 25—26 der flamlelingen van BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 8 der Verordening van den 4den Mei 1872 Gemeenteblad N". 11); Brengen ter algemeene kennis dat tot het laten Inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid gegeven wordt: voor die voor voorbereidend onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest voor die voor meer uitgebreid onderwijs: der 1* klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; der I' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Boommarkt der 2' klasse, voor jongens, in hel schoolgebouw aan de Pieterskerk- straat der 2' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breéstraat en wel van den 3d'n tot en met den 15d"'" Juni a. s., des voormiddags van half negen tot negen uren en des namiddags van hal/twee tot twee uren met uitgezondering van den Zondag en de Woensdag- en Zaterdagnamiddagen. En geschiedt biervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BUANDELER, Burgemeester. Leiden, 29 Mei 1878. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER f.n WETHOUDERS van LEIDEN, G zien art. 264 der Wet van den 299teB Juni 1851 Staatsblad N*. 85); Poen te weten, dat bet kohier der plaatselijke directe belasting over 1878 op beden voorloopig is vastgesteld en van den l9len Juni 1878 tot en met dtn 14'" Juni 1878. ter Secretarie der gemeente (financiêelc afdeel mg), van 'svoormiddags 9 tot 'snamiddags 4 uren, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 31 Mei 1878. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN Overwegende, dat hel hem uit de verklaring van den Heer Dr. G. Zaadberg, geneesheer te Leiden, gebleken is dat de navolgende goederen, als: Deken, stroozak, twee lakens, twee kussens, een hoofdpeluw, een hemdje, een jakje, toebehooremle aan Johannes Boot. wonende te Leiden, door typhus zijn besmei, en uit uien hooide ter voorkoming van verdere besmelting behooren te worden in beslag genomen, onteigend en vernietigd; Gelei op art. 5 der Wet van 4 December 1872 Staatsblad n". 134) Besluit en beveelt tevens: de bovenomschreven goederen onmiddelijk in beslag te nemen, te ont eigenen en te doen vernietigen. Zullende dit besluit, ingevolge gemeld art. 5 der Wet, op de gebruikelijke wijze Ier openbare kennis worden gebracht. De Burgemeester voornoemd, Leioen. 11 Juni 1878 V. d BRANDELER. De BURGEMEESTER, Hoofd van bet Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld bel op den 8<le" Juni jl. invorderbaar verklaard kohier van bet patentrecht (schippers, kramers, tappers enz.), dienst 1878/9; zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant algekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 12 Juni 1878. V. d. BRANDELER. LEIDEN, 12 Junij. Bij de heden in het hoofdkiesdistriet Arnhem gebonden herstemming, ter verkiezing van een lid der tweede kamer, zijn uitgebragi 1835 geldige stemmen. Gekozen is de heer O. van Rees, oud lid van den raad van Indie, met 1201 stemmen. De heer mr. W. C. J. J. Cremers, raadsheer in bet geregtshof te Arnhembekwam 634 stemmen. In het hoofdkiesdistriet Amsterdam is lot lid der provinciale staten van Noordholland gekozen de heer m'. J. L. de Leao Lagnna. De resolutie van den minister van financiën, dd. 10 Jan. 1874, betref fende maatregelen tegen het in gebruik brengen van voor de gezondheid schadelijk vleesch, is ingetrokken. Door de commissie voor de geneeskundige examens is het getuigschrift voor liet eerste gedeelte van het arts-examen uitgereikt aan den heer H. lluysma»mcd. doctorandus. Door de maatschappij tot Nut van 't Algemeen is aan het depart. Ilee- reuveen een subsidie verleend van 2000, lot oprigiing cener school van voorbereidend onderwijs en onderrigt in vrouwelijke handwerken. De commissie voor het volkspetilionnement meldt in den Standaard, dat zij, na kennis te hebben genomen van het regeringsantwoord op het kamerverslag in zake de onderwijswet, geen vrijheid gevoelt om langer tegenstand te bieden aan den drang, om nu reeds het adres voor een even tueel petitionnement publiek te maken. Het is bestemd, om, ingeval onver hoopt het ontwerp, gelijk het nu werd, door de tweede kamer mogt worden aangenomen, als petitie aan Z. M. den koning door ouders en belangstel lenden te worden gcleekend. De Standaard deelt dit adres in zijn geheel mede en meldt dat exemplaren gratis en franco zullen worden toegezonden aan hen, die er franco aanvrage om doen. Het Nederlandsch werklieden congres, op 9 en 10 Junij Ie Utrecht gehouden, is in de meest gewenschte orde afgeloopen. Er waren ruim 50 afgevaardigden van verschillende werklieden-vereenigingen opgekomen. De bespreking van de aan de orde gestelde vraagpunten onderscheidde ziel» ovtr het algemeen door kalmte. Uit Katwijk aan Zee meldt men dat Zaturdag 11. op een schuit na de geheelc vloot is aan geweest. De Noordvisschers besomden ƒ150 a ƒ165 in 10 dagen nis, de kustvisschers besomden 140 a ƒ90 in 5 dagen reis. Zes schuiten zijn met de verschvisscherij geëindigd om zich voor de haring vaart gereed te maken. Bijna de geheeie haringvloot is reeds van Vlaardingen en Maassluis naar zee uitgezeild, en de jagers, die nog niet vertrokken, gaan deze week ter haringvangstvroeger dan in de laatste jaren het geval was. Te Rotterdam zijn door de policic in een logement aangehouden een Franschnian en rene Fransche vrouw, legen welke in Frankrijk een bevel van gevangenneming is uitgevaardigd Ier zake van opligtiug en valschhcid in handelsgeschillen. Rij het rangeren Van wagens aan het station van den Rijnspoorweg te Rotterdam is gisteren een arbeider, die vóór de hicofflotiif heen wilde loopen, gevallen, waardoor een wiel van de locomotief hem over het reg- terbeen ging, hetwelk geheel verbrijzeld werd. Eene belangrijke regisvraag maakte gisteren een onderwerp uit van behandeling hij het geregtshof te Amsterdam. De bekende Hendrik Roeper, wiens avontuurlijke lotgevallen na zijn uitbreken uit de gevangenis te Haar lem niet lang geleden zijn medegedeeld en die in Mei deswege lot een ge vangenisstraf van zes maanden is veroordeeld, stond teregt ter zake van twee valschhedfeii in een authentiek geschrift. Hjj had nameljjk den 27"'n Aug. 1877 voor den officier van justitie en den 3d,B Sept. 1877 voor den regter commissaris te Haarlem zich voorgedaan' als Jacob Bakker en het door ieder hunner opgemaakt proces verbaal van verhoor met dien naam onder- teikcnd. Hij werd daarop onder dien valschen naam ter zake van diefstal met verzwarende omstandigheden lot een tuchthuisstraf van vijf jaren ver oordeeld Te Leeuwarden aangekomen werd hij terstond door een be waarder in het tuchthuis erkend als Hendrik Roeper. Desgevraagd gaf hij hem te kennen den naam Bakker te hebben opgegeven, omdat hij, die reeds tweemalen tot tuchthuisstraf was veroordeeld, vreesde voor de verzwarende omstandigheden die de regter op grond dezer veroordeclinaen kon toepassen. De procureur-generaal vroeg alsnu zijne teregtstelliug ter zake van de boven bedoelde valschhedcii; liet geregtshof aldaar, in raadkamer vergaderd, wei gerde die op grond dat hier een leugenachtige verklaring was gesteld, zonder mogelijkheid van nadeel. Op het daartegen ingesteld beroep, ge lastte de hooge raad die teregtstelliug, omdat als het hof liet materiele feit der valschhcid aanwezig achtte, het niet aanging hier afwezigheid van na deel aan te nemen. Nadat twee getuigen waren gehoord, sloot zich de advocaat-generaal bij deze beschouwing aan. Hij vo d in de zeer verklaar bare beweegreden tot de valschhcden aanleiding lol toepassing van verzach tende omstandighedenen requireerde eene veroordeeling lot een cellulaire gevangenisstraf van zes maanden en betaling van twee geldboeten, ieder

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1