iïuitï;nlamisciik bkrïgtkn - Deze werk is eene bakkerin te Amsterdam het slagtoffer geworden van een jongen bedrieger, die een brood kwam halen en met een bankbrllet van 40 betaalde. De bakkersvroow gaf geld terug en hemeFkte eerst eenige uren later, dat het hankbillet een lieilweiisch was in den vorm van een billet van 40. Zekere S.te West-Graftdijkhad zich voor eenige dagen failliet ver klaard. Bij hel inventariseren vond men slechts eenige zaken van geringe waarde, doch later kwam men lot de ontdekking, dat hij bijna geheel zijn hnisraad en inboedel naar een bloedverwant zijner vrouw in een naburige plaats had laten vervoeren. Hij is daarop dadelijk in hechtenis genomen. Toen men later ook zjjne vrouw kwam gevangen nemen, is deze in den regenbak gesprongen en verdronken. Te Arnhem is tol adjunct gemeente-architect benoemd de heer P. C. Rijkuit heidenthans te Rotterdam. Uit Groningen maakte men dezer dagen melding van een voorval, waarbij aan bicrvergifiiging moest worden gedacht. Het is echter gebleken dat men bij vergissing, in plaats van bier, waterglas (kiezelzure soda) had gedronken, eene zeer scherpe, vergiftige vloeistoldie in geringe hoeveel heid meermalen door de koekbakkers gebruikt wordt om aan de koek meer deren glans en grooter vastheid te geven en die nu toevallig in eene bier- flesch was gehaald. Vóór eenige dagen werd van den Haag per spoor naar Middelburg ver zonden een kartonnen doos, inhoudende eenige dames-artikelen. De doos was in een graauw papier gewikkeld, dat met een kruislouw. van lakze gels voorzientoegebonden was. Het spoorwegpersoneel heeft de zegels verbroken, bet voorwerp dat de meeste waarde had uit de doos genomen, daarna hel overige er vrij slordig ingestopt en de doos met hel papier met een stuk wit band weder loegebonden. Uit de zeer merkbare vischlncht, die aan de overblijvende artikelen bespeurd werd, was op te maken, dat de dief zich waarschijnlijk te voren met de meer gebruikelijke vischvangst in den goederenwagen had bezig gehouden. Te Venlo heelt in eene herberg een der bezoekers, een boerenknecht, (wist gekregen met den kastelein, die daarop een schot uit een revolver op hem loste De boerenknecht werd tehuis gebragt met verbrijzelde kin; de tanden waren hem uit den mond geschoten en hij miste ook een stuk van zijn tong. Daar hij niet kon sprekenis het regie van de zaak nog niet bekend. Intusschen heeft de justitie zich van den kroeghouder meester gemaakt. 's GRAVENIIAGE, 3 Junij. Het heeft Z. M. den koning groothertog behaagd te benoemen in de orde der Eikenkroon tot grootoflicier: den brigade-generaal Broye, adjudant van maarschalk Mac-Mahon; tot officier: den luitenant der artillerie baron de Berckheimordonnance-officier van maarschalk Mac-Mahonden luitenant het 5' regiment kurassiers Herrnberger en deu heer Emile Perrin, administrateur generaal van het theatre Frangais te Parijs: tot ridder: den heer van Hymbeekdirecteur van het groot hotel aldaar. Aan den lieer H. P. van Heyst is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als notaris te Nijmegen. Voorts zijn benoemd tot notaris binnen het arrond. Middelburg: ter standplaats Aardenburg de heer A. Fullink, cand-notaris aldaar: ter standplaats Zuidzande de heer J. de Rooy, cand.- notaris te Fijnaart. Tot commiescn der posterijen 4' kl. zjjn benoemd de lib. H. Houwink en J. .1. A. Queysen, thans surnumerairs der posterijen. De kapitein G. T. C. Callenfols, van het 6* reg. infanterie, is op non- activiteit gesteld. De minister van justitie zal Woensdag aanst. en die van financiën Donderdag aanst. geen gehoor verleeneii. De minister van oorlog is gisteren tot herstel van gezondheid naar Spa vertrokken. In de zitting van de eerste kamer van lieden zijn al de aan de orde gestelde ontwerpen aangenomen, waaronder de leeningswet met algemeene stemmen, het ontwerp tot verhooging der Indische begrooting met 24 tegen 9 stemmen en dat tot vernieuwing der hypothecaire inschrijvingen met alge meene stemmen. Morgen is de successie belasting aan de orde. Naar men verneemt is de memorie van antwoord van den minister van binnenl. zaken op het verslag over het ontwerp betredende hel lager onderwijs in de tweede kamer der staten-gencraal ingekomen. liet geregtshof alhier deed heden uitspraak ten aanzien van het Rol- terdamsch familie-proces tusschen de heeren v. II., waaromtrent in de vorige maand mededeeling werd gedaan. Het hof heeft het vftnnis, ten deze door dc reglbank te Rotterdam gewezen, allezins juist geoordeeld en het mitsdien bevestigd. Uithoolde van de verjaring van den sterfdag van wijlen H. M. de koningin is het gewone concert in den tuin van kon. zoöl. bot. genootschap op heden avond uitgesteld tot Vrijdag 7 Junij. Het badsaizoen te Schcveningen zal op Dingsdag 11 Junij worden geopend. K E I, A IV O. LONDEN, 2 Junij. In het lagerhuis is de wet, legen den verkoop van sterken drank op Zondag in Ierland, op nieuw aan de orde geweest en ditmaal zonder veel strornis. Een der luidruchtige lerschc leden trachtte wel nog een spaak in bet wiel te stekenmaar toen hij voorgesteld had de beraadslaging te verdagen, sicmdc hij in zijn opgewondenheid tegen zijn eigen voorstel, waarvan de voorzitter gebruik maakte om dit voorstel vervallen te verklaren. Het artikel, dal toen in behandeling kwam en waarbij bepaald werddat de wet bij wijze van*proefneming tot 31 December 1882 in werking zou blij ven, werd daarop aangenomen. Van regeringswege wordt de geestdrift voor den oorlog gaande ge houden; wapenschouwingen zijn aan de orde van den dag. Te Woolwich zijn artillerie-manoeuvres gehouden. Aldershotl is eene verzamelplaats van aanzienlijke gasten en gekroonde hoofden, die men Eugelands grootheid wenscht te doen zien. en eindelijk zullen voor Portsmouth een zeeslag en de revue van eene rcservevloot plaats hebben. De burgerij ziet echter in at deze militaire en maritime {nanoeuvres publieke vermakelijkheden. Het stoffelijk overschot van graaf Russell zal in de Wesiminister-abdjj worden bijgezet. De regering heeft, onder goedkeuring der koningin, aan de familie de eer eener staatsbegrafenis aangeboden. In Lancastershire blijven beide partijen hardnekkig tegenover elkander staan. De verbittering onder de werklieden blijft groot. De maatregelen, die genomen worden om hen zooveel mogelijk bij te staan, strekken tevens om hun hunne ellende, waarvan zij de schuld geheel aan de patroons geven, des te beter te doen begrijpen. De patroons hebben laatstelijk den voor slag om het geschil aan scheidsrcgterlijke beslissing te onderwerpen ver worpen. Bij gelegenheid van het verblijf van den Duilsclien kroonprins te Londen heeft een groot aantal aldaar vertoevende Duitschers hel plan opgevat om een adres van hulde te stellen en dit den prins te doen aanbieden. Het lokaal door een commissie uit bedoelde personen gehuurd tot het houden eener bijeenkomst, waarin het adres van hulde zou worden gesteld, werd op den bepaalden avond vóór de komst dergencudie aldaar zouden verga deren, ten deele door anderen bezet. De hier bedoelde bezoekers behoorden tot de partij der socialisten. Zij hadden het plan opgevat, om de vergade ring der aan Duitschland en de dynastie getrouw gebleven Iandgenooten te verhinderen hun adres van hulde tot stand te brengen. Zij verdeelden zich in grooten getale derwijze in de zaaldat de door hen bezette plaatsen het geheel beheerschten. Men zou de vergaderden beletten het doel te be reiken of hen dwingen de bjjeenkomst op te heffen. Had de partij derge nen, die aldaar hel regt hadden te vergaderen, minder taai geduld en stand vastigheid ontw ikkeldde zaak zou waarschijnlijk den verwachten loop hebben genomenwant men ondervond bij de beraadslagingen zooveel stoor nis, dat eerst om 3 uren in den nacht hel adres gereed was. Vermoedelijk zou men liet ook toen nog niet zoo ver hebben gebragt. ware hel niet dat men kort vóór dien tijd de hulp der politie had ingeroepen ten einde de rustverstoorders te verwijderen, aan welk verzoek onverwijld werd voldaan. Torn den volgenden dag de commissie zich naar het hotel van den Duil sclien ambassadeur begaf, ten einde het adres te overhandigen, werd bet schandaal van den vorigen avond herhaald op den openbaren weg. Zoodra de leden der genoemde commissie de woning van den Duitschen ambassadeur verlieten, werden zij door een wocsten hoop, beslaande uit eigen Iandgenootenoverrompeld en voor een groot gedeelte mishandeld. Betredende het vérgaan van het Duitsche gepantserde oorlogschip Grouser Kurfïtrst, wordt het volgende medegedeeld: liet schip, een der nieuwste Duitsche oorlogsbodems, gewapend met 6 stukken en 500 man aan boord, was Woensdag avond met twee andere gepantserde schepen, de König Wilhelm en de Preussen, uit Wilhelmshaven naar Plymouth in zee gegaan. Vrijdag, des voormiddags ten half 10 ure, kwam het, bij betrek kelijk stille zee, op ongeveer 8 Engelsche mijlen van Folkestone, vermoede lijk tijdens het manoeuvreren, in aanvaring met de König Wilhelm. On geveer vier minuten later was aan boord der Grosser Kurfilrst liet water de vuurplaatsen van den ketel binnengedrongen, waarna eene ontploffing volgde en het schip onmiddelijk zonk. Omtrent het getal omgekomenen loopen de bcriglen nog zeer uiteen; p. m. 200 man zouden gered zijn. De König Wilhelm heeft aan het voorste gedeelte zware averij bekomen. De lekken werden dadelijk met zeilen en hangmatten gestopt, terwijl inmiddels de Briische admiraliteit schepen ter hulp zond, met het gevolg dat liet schip naar Portsmouth kon worden gesleept, alwaar de admiraliteit een dok er voor heeft laten inruimen. Sommige bladen verzekeren dat dr. Ilol wig. een scheikundige in Cali- fornië, het middel gevonden heeft om hout even lenig en veerkrachtig te maken als kurk: waarboven het, aldus toebereid, om zijne duurzaamheid ver de voorkeur verdient. FK ANKRIJH. In dc Notre Dame is het «Saint solenncl du St. Sacrement", dat de kardinaal-aartsbisschop van Parijs had uitgeschreven, als boete voor Vol taire's eeuwfeest, met veel plegtigheid gevierd. Dc prelaat verrigtte zelf de dienst. Er waren vele personen in de kerk, onder anderen een veertigtal senatoren en afgevaardigden, zooals de Meaux, de Belcastel, de Mun, de hertog Larochefoucaiild-BisacciaLoysel. Uil Algiers wordt gemeld, dat er te Constanline Zondag een gevecht heeft plaats gehad tusschen Joden uit Tunis en zouaven. De laatsten wil den namelijk tenige Joden aanhouden, die een Europeaan belecdigden; maar de Joden, die het sterkst waren, bevrijdden hunne geloolsgenooten en ontrukten den zouaven hunne wapens. Ten gevolge der hierdoor ontstane verbittering ontstond er Dingsdag op nieuw een vechtpartij, die grooter proporties aannam. Dc jodenwijk werd door soldaten aangevallen en eenige winkels werden geplunderd, in tegenwoordigheid van den officier van jus titie, wiens vermaningen om zich rustig te gedragen in den wind werden geslagen. Verscheidene Joden zijn door sabelhouwen gekwetst, eenigen zelfs zeer ernstig. Ten slotte werd de rust door de militaire overheid, die een twaalftal personen in verzekerde bewaring nam, hersteld. Op Hemelvaartsdag beliepen de entree gelden van de tentoonstelling 132,000 fr. DUITSCHLANB. Zondag middag hij gelegenheid dat de keizer een rijtoer deedis om streeks half drie ure op hem geschoten De keizer werd getroffen en is naar het paleis teruggekeerd waar hij zich onder geneeskundige behandeling

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2