LEID8CHE COURANT. 116. VRIJDAG 17 MEI STADS-BERICHTEN. BINNENLANDSCHE BERIGTEN, De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgexonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.— franco p. p, f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet vershtg af tonder Ujk is verkrijgbaar voor f 3.50 't jaars, buiten de expeditiekosten. Af tonder lijke nommers der Courant xijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prjjs der AdvertenliCn is van 1-4 regels iedere regel meer 25 cents. 8CHUTTEMJ. BURGEMEESTER ir WETHOUDERS vak LEIDEN doen te welen, dat, ter voldoening aan de wet van den 11 April 1827 Staatsbln°. 17), een aun- vang zal worden gemaakt met de inschrijving voor den Schutterlijken dienst, van de genen welke daartoe dit jaar in de verplichting vallen. Dat deze inschrijving zal geschieden in tien afzonderlijke registers, met dien verstande, dat de personen, geboren in 1844 tot 1852 ingesloten, welke zich hier ter stede, sedert de vorige inschrijving, ait andere plaatsen metterwoon heblicn nedergezet, waarender ook zijn begrr|icn de militairen, die sedert de laatste inschrij ving non paspoort verkregen en zich ulhier hebben gevestigdalsmede de zich in dit Rijk en binnen deze gemeente sinds de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreem delingen, zullen worden ingeschreven achter-in de registers, waartoe zij volgens hun nen ouderdom bekoorenterwijl de geborenen in het jaar 1853 zullen worden geplaatst in een nieuw register, te weten: het eerste van den jare 1878 en het tiende, of dat der geborenen in 1843, van het vorige jaarzal komen te vervallen. Dat van de inschrijving niemand der bovengenoemde personen is uitgezonderd, al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behooren, en dus ook niet die personenwelke reeds hnn ontslag uit den Schutterlijken dienst hebben bekomen. Dat de registers van inschrijvingingevolge art. 5 van het Koninklijk besluit van den 21 Maart 1828 [Staatsblad n". 6), zullen worden geopend op Woensdag den 15 Mei aanstaande, en op den 1 Juni daaraanvolgende zullen worden gesloten. Dat derhalve de personen, welke zich vóór|gcmeldc sluiting op den ltn Juni niet hebben doen inschrijven (en dus ook ieder persoon, van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreemdelingen, alsmede de militai ren, welke hun finaal ontslag hebben bekomen en niet weder zijn in dienst getre den), bij ontdekking, alsnog achter de teckening tot sluiting, door het Hoofd van de Regeering aan het einde van het register te plaatsenzullen worden ingeschreven met bijvoeging van het woord: ambtshalve, en volgens art. 9, door den Schut tersraad zullen worden verwezen tot eenc geldboete, en daarenboven dadelijk. zou- der lotingbij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting te hunnen aan zien bestonden; terwijl in zoodanig geval het huwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de tweede klasse gebracht Ie worden; alles onverminderd zoodanige straf bepalingen als, uit krachte der wet van den 31 December 1832 Staatsblad n'. 67), op hen mochten kunnen worden toegepast. Dat een ieder wordt vermaand um. voor zooveel hij niet van een geboortebewijs voorzien is, voor hen welke alhier geboren zijn, dat bewijs Ie komen afhalen ter secretarie dezer gemeente (afdeeling burgerlijke stand), van heden af, van des voor middags 9 tot's namiddags 4 urenterwijl zij, welke elders geboren zijnzich dat be wijs vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffen zullende een ieder verantwoor delijk: zijn voor de gevolgen, wanneer hij, bij gemis zijner geboorte-akte, door cene verkeerde opgave van het geboortejaar, abusievelijk wierd ingeschreven. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt herinnerd, dat zij bij de inschrij ving tevens zullen moeten opgeven hunne woonplaatsbenevens het straatnomwer hunner woninghun beroep en dat hunner ouderszoo die nog in leven zijn, alsmede den lijd van inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd of ongehuwd xijn, en in het eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoeveel van elk geslacht; wordende de gehuwden aangemaand, orn zich van een extract uit het huwelijksregister te voorzien, om daarop door den heer der gebuurte, waarin zij wonen, het getal hunner kinderen te doen certificecrenteneinde daarvan bij de inschrijving te doen blijken, zullende almede tot de afgifte dier huwelijks-extracten van heden af worden gevaceerd ter secretarie dezer gemeente (afdeeling burgerlijke stand), van des voormiddags 9 tot 's namiddags 4 uren. Dat, ten einde deze inschrijving geregeld afloope, een iegelijk, in die terinen vallende, bij deze wordt opgeroepen, om zich te vervoegen in een der vertrekken van het Raadhuis, en wel: Op Woensdag den 15 Mei 1878, de bewoners van Wijk I, II en III; Op Donderdag den 16 Mei 1878, de bewoners van Wijk IV en V, Op Vrijdag den 17 Mei 1878, de bewoners van Wijk VI, benevens de bewoners van de buitenwijk Óp Zaterdag den 18 Mei 1878, de bewoners van Wijk VII en VIII; telken dage van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uren; met uitnoodiging, om op den bepaalden dag zich stiptelijk ter aangeduider plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te wijten hebbe de gevolgen, welke uit het achterblijven zouden ontstaan; zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter inzage zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de wet, vóór den 1 Juli aanstaande geheel zal moeten zijn afgeloopcn, nader worden liekend gemaakt. En verder gelet hebbende np art. 7 van Zr. M'. besluit van den 7 September 1828 Staatsbln". 55) roepen bij deze op alle personen, welke als gehuwd of als weduwenaar met kind of kinderen, in het afgeloopen jaar in de termen zijn geweest, oin uit dien hooide in de tweede klasse van de algcmeene rol der Schutterij te worden gebracht, doch sedert dien tijd, door liet overlijden van hunne vrouwen of kinderen, de bevoegdheid heblicn verloren om in die klasse te verblijven, en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar op te maken algcmeene Schuttors- rol geplaatst moeten worden, om van dusdanige verandering van omstandigheden schriftelijk kennis te gevenof zich duartoc ter secretarie aan te meldendes voormid dags tusschen 9 en 1 uur, vóór den tijd van aanvang der inschrijving, en dus uiterlijk tot den 14 Mei aanstaandezullende, wanneer dpze kennisgeving door den belang hebbende mocht zijn verzuimden hij dientengevolge niet hij de Schutterij zou zijn ingelijfd, door Burgemeester en Wethouders procesverbaal tegen hem moe ten worden opgemaakt en aan de Rechtbank ingezondenten einde op de nalatigen toe te passen de strafbepaling van att. 1 der wet van den 6 Maart 1818 [Staatsbl. n°. 12), houdende eene geldboete van ten hoogste ƒ100, en eeno gevangenisstraf van ten langste veertien dagen, hetzij afzonderlijk, of wel heide straffen te zamen genomen. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. 8RANDELKR, Burgemeester. LllDIH, 1 Mei 1878. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien het adres van W. Bergers, wonende aan de Heerengracht N*. 58, daarbij vergunning verzoekende om het achtergedeelte van z(jn huis iule- richten tot slachterij en rookery Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag den 3O11'0 Mei aanst., 's voormiddags te elf nreiiop het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek iu te brengeu. Burgemeester en Wethouders voornoemd. V. d. BRANDELEh. Burgemeester. Leiden, 16 Mei 1878. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 16 Mei. Bjj kon. besluit van 14 Mei jl.' is aan den heer E. G. de Gelderop zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van ontvanger der directe belastingen en accjjnsen alhier (buitengemeenten). I Men meldt ons uit Leiderdorp: Bjj een veehouder alhier werd fn de vorige week eenc longzieke koe afgemaakt uit een koppel van 13 sluks. De burgemeester deed onmiddellijk de omliggende weiden ontruimen, doch de eigenaar verplaatste toen zijne 12 verdachte runderen, tn sirijd met de wet, naar een ander stuk, waardoor zij weder met ander vee in aanraking kwamen, en ging toen een togtje maken naar Parjjs. De burgemeester meende evenwel deze runderen in beslag te moeien nemen, totdat de regt- bank over die ligtvaardige handelwijze zal hebben beslist. De commissie voor de geneeskundige examens heeft als arls toegelaten den heer J. F. La Cave, en het getuigschrift voor het eerste gedeelte toegekend aan den heer 11. Treub, beiden doctorandus. Bjj de acte-examens voor het lager onderwjjs te 's Ilage zjjn gisteren voor de acte in de gymnastiek geïxaraineerd 6 candidatcn; 4 werden afge wezen en 2 toegelaten, namelijk de hh. A. G. van Dijk en W. Scharroo, uil 's llage. lil de gisteren gedane opgave van hen, aan wie de hoofdonderwjjzers- acte werd uitgereikt, werd vermeld de heer E. J. van Sonsbeek, uit Zeg waard; dit moet zrjn: uit Leiden. Voor de rijks-Commissie voor de stiinrmans examens, die thans te Mid delburg zitting houdt, hebben zich twee candidaten teruggetrokken. Van dc 3 overigen zijn Iwee voor den 2'" rang geslaagd, zijnde de hh. A Poljer en C. Wiebenga. Dc Nederlandsche hoofd commissie voor de internationale tentoonstelling le Parjjs heeft ter kennis gebragt van hen, die toegangskaarten voor die tentoonstelling bij het kanloor der commissie hebben aangevraagd, dat deze te verkrijgen zjjn bij het consulaat-generaal, 54 Avenue Josephine, Parjjs. Het hoofdbestuur der llollandsche maatschappij van landbouw heeft be kend gemaakt, dat het gedenkleeken voor wijlen den oud-secretaris der maatschappij, jh'. m'. D. R. Gevers Deynoot, geplaatst op de hofstede '/Rusthoek", langs den straatweg onder de gemeente Loosduinen, voor het publiek ler bezigtiging zal worden gesteld op Zaturdag den 25",M Mei 1878, des namiddags le 2 uren. De verzending uit Engeland van de brievenmalen naar St. Helena en Ascension zal dit jaar plaats hebben als volgt: van Londen. Donderdag avond 30 Mei. 20 Jnnjj, 25 Jul(j, 15 Augustus, 19 September, 10 October, 14 November en 5 December.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1