PER TELEGRAAF, ADVEKTENT1EN. KENMSGEVM OÏTBBSiT HET IIMBDERBOEK. Geen ROOI»GRIJS of WIT Haar. Sorbonne tot doctor in de scheikunde werd bevorderd en vloeijend Fransch en Engelsch spreekt Voor den koning brengt dit gezantschap twee brieven en talrijke geschenken mede, en voor anderen een geheele kist vol Birman- sche orden en ordelinten. nUITICHLAKD. Men acht het thans zeker, dat prins von Bismarck nog deel zal kun nen nemen aan de werkzaamheden van den rijksdag in de tegenwoordige zitting. De voorzitter van den rijksdag acht het niettemin ongeraden, met het oog op de onzekerheid van het tijdstip, waarop prins von Bismarck in de vergadering zal kunnen verschijnenbij het vaststellen van de parlemen taire agenda op de aanwezigheid van den rijkskanselier te rekenen. Bij den rijksdag is ingekomen het wets-voorstel ter beperking der vrijheid in de uitoefening vaji het bedrijf van tapper, herbergier, restauratie- houder, slijter en andere bedrijven, bij welke inrigtingen het alleen of deels te doen is om verkoop van sterken drank. Uit de memorie van toelichting blijkt o. a dat er in Pruissen den len October 1869 niet minder dan 104.799 zulke inrigtingen waren, welk cijfer den l" Januarij 1877 was gestegen tot 130,217. In Beijeren is het van 1 Januarij 1872 tot 1 Januarij 1877 van 21839 tot 29471 geklommen. In Wurtemberg van het jaar 1872 tot 1876 van 16591 tot op 21150. In Baden van 1172 tot 1878 van 7377 tot 9449. Keizer Alexander II is thans persoonlijk in het belang van den vrede werkzaam, en hierin ligt, volgens de Nat. Zeit., een voordeel en een ge vaar: een voordeel, daar Europa zonder omwegen, zonder een stapel diplo matieke documenten, waaruit men niet veel wijzer wordt dan men is of niet is, weten zal waaraan het zich te houden heeft met betrekking tot Ruslands eindbesluit; een gevaar, omdat, heeft de Czaar eens gesproken, het hem moeijelijk zal vallen terug te komen op of van zjjne verklaringen, en men dus de laatste voorstellen, welke zijne regering aan dejBritsche rege ring zenden zal of gezonden heeft, als beslissend en definitief moet aanmerken. In sommige bladen wordt eene aanschrijving openbaar gemaakt van het secretariaat der H. Congregatie te Rome aan katholieke geestelijken in Pruissen, die uit de Pruissische staatskas eene toelage ontvangen. In dat stuk worden zij gesommeerd, indien zij deze inkomsten genieten op grond van onderwerping aan de Mei-wetten, alsdan binnen veertien dagen de onderwerping te herroepen en van die inkomsten af te zien. Deze aan schrijving is onderleekend door kardinaal Caterini en den secretaris Verga. De Ger mania verklaart, niet te weten of het stuk echt is. In een der voorraadmagazijnen van de broodfabriek te Berlijn heeft een hevige brand gewoed, welke niet alleen groote schade heeft aangerigt, doch waarbij treurige ongevallen hebben plaats gehad, welke aan eenige personen het leven kostten. Toen de gevel begon te wijken, werden de spuiten, welkeer voor stonden, in veiligheidgebragt, doch een persoon werd onder het neerstortend puin begraven en was onmiddellijk een lijk. Een ander werd de linkervoet geheel verbrijzeld en van den anderen voet de bovenschenkels gebrokenzoodat hij na een smartelijk lijden van een uur bezweek. Voorts viel een van de hoofdlieden met een brandend gedeelte naar beneden, waarbjj hjj hevige verwondingen bekwam en onmiddellijk naar het gasthuis moest vervoerd worden, en eindelijk werd nog een fak keldrager onder een gedeelte van een muur begraven, en is h|j nog niet gevonden. De koning van Beijeren heeft d'. A. Steichelen, domproost te Augs burg, tot aartsbisschop van Munchen benoemd. Beijeren wordt b|j den H. Stoel door een ambassadeur vertegenwoordigd en men meent in deze benoeming het bewijs te zien, dat het Vaticaan zich voortaan niet meer, zooals by het leven van Pius IX, verzetten zal tegen het regt, den Beyer- schen koning bij het concordaat toegekend, om ook voor de overige zetels in z|jn gebied weder bisschoppen te benoemen. Het hótel Tèle Noire, lusschen Chamounix en Martigay, aan reizigers in Zwitserland welbekend, is afgebrand. TURK IJ E. Tot de ontruiming van San Stefano door de Russen is nog niet beslo ten. Een deel der troepen is uit dat dorp naar de omringende hoogten vertrokken, maar slechts om redenen van gezondheid. Het grootste deel blijft te San Stefano. De onderhandelingen over het gelijktijdig terugtrek ken der wederzijdsche strijdkrachten worden intusschen voortgezet. Het berigt, dat generaal Totleben daarbij regtstreeks met admiraal Hornby on derhandelt, is echter van grond ontbloot. Te Batum neemt de spanning over de bezetting door Rusland toe. Bij gelegenheid der benoeming van Chakir-pacha tot Turksch gezant te Petersburg en van prins Lobanoff tot Russisch gezant te Konstantinopel, herhalen de dagbladen de verzekering dat Turkije onzijdig zal blijven. VERSAILLES, 6 Mei. De heer Mitchell en andere leden hebben in de kamer verlof gevraagd om de regering te interpelleren, ten einde hare aan dacht te vestigen op de noodzakelijkheid der mededeeling van verschillende diplomatieke stukken. De vaststelling der interpellatie is tot het laatst der zitting aangehouden. WEENEN, 6 Mei. De Pol. Corr. meldt uit St. Petersburg, dat de komst van Schuwalofï niet ten doel heeft hem te doen optreden als plaatsvervan ger of opvolger van Gortschakofï, maar dat deze zelf heeft verlangd hem te spreken over de onderhandelingen met Engeland. BERLIJN, 6 Mei. De Reichs-Ans. meldt, dat bij keiz. besluit zijn be last met de plaatsvervanging van den rijkskanselier: bij het dep. van bui- tenlandsche zaken de minister von Bülow; bij de admiraliteit de minister von Stosehbij de post- en telegraafdienst de directeur-generaal van die dienst dr. Stephan. De Nd. Allg. Zeit. verneemt, dal volgens vertrouwde information, te Sl. Petersburg ingewonnen, er geen grond bestaat voor het gerucht dat graaf Adlerberg zou zijn aangewezen als plaatsvervanger van Gortschakoff. ST. PETERSBURG, 6 Mei. De Ag. Russe zegt: De St. Petersburger cor respondent van de Times, die de concession opsomt, waarin Rusland zou hebben toegestemd, heeft de zaak overdreven en te veel als bepaald voor gesteld. De zaak is: dat het Russische kabinet zich bereid heeft verklaard tol tegemoetkoming, wanneer slechts het doel van den oorlog wordt bereikt. LONDEN, 6 Mei. In het lagerhuis heeft sir Stafford Northcote, in ant woord op eene vraag van lord Darlington, gezegd: In den laatsten tijd hebben er tusschen Engeland en Rusland levendige onderhandelingen plaats gehad. Hierover thans te discussieren, zou niet in liet belang van den staat zijn. De onderhandelingen betreflende de onlusten in Thessalie zijn nage noeg afgeloopen. De regering hoopt op eene spoedige bevrediging. De uit zending van Indische troepen was reeds sinds lang besloten. Eene vooraf gaande aankondiging was ten deze onnoodig. De heer Fawcctt verklaarde de uitzending der genoemde troepen af te keuren. Verschillende andere sprekers stemden met hem in en beschouwden de uitzending, omdat zij plaats had zonder toestemming van hel parlement, ais in strijd me' de grondwet. Sir Stafford Northcote verdedigde de regering, onder opmerking dat die troepen van het eene naar het andere gedeelte des rijks waren ge zonden en de gedane stap dus niet met de constitutie in strijd was. Gelijk de regering reeds voor het recès had medegedeeld, stelde zij zich eene vredelievende oplossing der tegenwoordige verwikkelingen ten doel en thans bestond er geen reden om zulk eene oplossing minder waarschijnlijk te achten dan vroeger. Maar de hoop op dat resultaat kon verijdeld worden en daarom moest de regering maatregelen van voorzorg nemen. WEENEN, 6 Mei. Uit goede bron wordt vernomen, dat de regering voornemens is eerstdaags aan de parlementen te Weenen en Pesth het reeds door de delegatiën goedgekeurde crediet van 60 millioen aan te vragen. Deze stap der regering vloeit voort uit de noodzakelijkheid, om maatregelen van defensiven aard in Zevenbergen en Dalmatie te nemen. VERSAILLES, 6 Mei. De interpellatie-Mitchell is vastgesteld op aanst. Donderdag. ST. PETERSBURG, 6 Mei. Eenige bladen hebben gemeld dat eene ver hooging der zoutbelasting ophanden is. Dit berigt is ten eenenmale onge grond. Integendeel bestaat bij de regering het voornemen de regten op het zout te verlagen. ST. PETERSBURG, 7 Mei. Het Journ. de St. Pét. hecht aan de reeds aangekondigde komst van graaf SchuwalofF de beteekenis dat de onderhan delingen met Londen eene minder ingewikkelde phase zijn ingetreden. Heden overleed, tot mijne en mijner kinderen droefheid, mijne geliefde Echtgenoote CORNELIA PAULINA LEZWIJN, in den ouderdom van ruim 69 jaren. Leides, 27 April 1878. Jb. BAERT, Med. Doctor. Wegens buitenlandsche betrekkiugen eerst heden geplaatst. Voor de vele bewijzen van deelneming, bij het overlijden van Zijne Excel lentie den gepensionneerden Luitenant-Generaal Jonkheer C. W. J. STORM DE GRAVE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Gihneken, 6 Mei 1878. JhL W. STORM DE GRAVE. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND, lettende op het bepaalde in artikel 155 laatste alinea van het Reglement voor dit Hoog heemraadschap, brengen ter kennisse van belanghebbenden: dat het Gaar- derboek voor het loopende jaar, van den 8S,C° tot den 22"en Mei aanstaande, dagelijks, de Zondagen uitgesloten, van 10 tot 1 ure, ter Secretarie van Rijnland, te Leiden, ter inzage zal liggen, benevens uittreksels daarvan op de Gemeente-Secretari8n van de hoofdplaatsen der districten, en voor zooveel den Haarlemmermeerpolder aangaat, in de gebouwen van deSloom- gemaalwerktuigen de Cruquius, de Lynden en de Leeghwateren zulks ten einde de ingelanden in de gelegenheid te stellen hunne bedenkingen daartegen in te brengen; wordende zij daarbij levens uitgenoodigd die be denkingen, binnen acht dagen na de ter visie ligging, en dus vóór den 31sten Meischriftelijk en met de noodige bewijsstukken gestaafd, aan de Vereenigde Vergadering in te zenden. Leiden, 4 Mei 1878. Zeker is 't, dat men van alle Uaarverfmiddelen het zoo gunstig bekende Eau-Chromatlquc de voorkeur geeftomdat er geen schadelijk bestand deel in voorkomt. Met dit vocht wordt hel witte haar blond, bruin of zwart. Rood haar wordt bruin of zwart, naar gelang men verkiest, en zoo natuurlijk dat een ander het niet bemerkt, liet groote debiet gedurende 10 jaren aan mijn verfmiddel te beurt gevallen, maakt verdere aanbeveling overbodig. Franco aanvraag a 2 de flacon, ol 42 blauwe Postzegelsbij THEO- P1IIEE, llaarkundige, Frederiksplein, 32, Amsterdam.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3