GEBR. PALTHE, TE ALMELO. Mej. Wed. HOFKES, Kort Rapenburg N°. 6, PER TELEGRAAF. 35urgcr!tjkc ADVERTENTIE IN. die den grootvorst in liet opperbevel zal vervangenwordt gezegd prins Emerctinsky, den zeer bekwamen en beminden veroveraar van Lowalz, tot chef van den generalen staf te zullen benoemen. Betreffende den opstand in Bulgarije wordt van eene geloofwaardige zijde liet volgende medegedeeld: Toen de generaals Skobelefl' en Gourko oprukten bezuiden den Balkan was eene groote menigte vlugtelingen in de vlakte van Haskioi, op den weg lussclien Philippopel en Adrianopel. Die vlugtelingen vonden in het gebergte, bezuiden Haskioi, een onderkomen bij de Muzelmansciie bevolking. Daar kwam ook een groot gedeelte van de vlugtelingen, die door generaal Strukoff werden achterhaald en huiswaarts gezonden. Velen toch durfden dit bevel geen gehoor geven uit vrees voor de Bulgaren. Eindelijk had men daar een groot aantal verstrooide soldaten van Suleiman's leger. Nu de vrees voor de Russen eenigermate is bedaard en bovendien de nood dringtdaar velen dezer lieden alleen van de gift leven, beginnen zij te plunderen. Er zijn benden, die bezuiden de Maritza stroopen, tusschen Philippopel en Adrianopel, en twee of driemaal zijn deze met kozakken aan het schermutselen geweest. Maar zoodra groolere afdee- lingen komen vlieden zij weer in het gebergte. Tot dusver hebben de Russen hen nog niet kunnen volgen, maar wanneer de opstand in krachten wint, zal dit noodzakelijk worden. Het is dwaas te beweren, dat deze zaak het gevolg is van plundering door de Bulgaren. Geen Bulgaar zou zich in deze streken durven wagen en het is nog nooit voorgekomendat Bulgareu durf den plunderen in bewoonde Mohammedaansche dorpen. Alleen verlaten dor pen en achterblijvers durven zij aan en wanneer de Mohammedanen rustig in hunne dorpen waren gebleven, zou al deze ellende onder de vlugtelingen zijn voorkomen. De hoofdschuldige in deze is Suleiman-pacha. De correspondent van een Engelsch blad meldt uit Bucharest dat de keizer van Rusland aan vorst Karei een eigenhandigen brief heeft gerigt. luidende als volgt: //Rusland verlangt, dat Rumenië een of- en defensief verbond met Rusland sluite. Heeft dit ge.en plaats, dan ziet Rusland zich genoodzaakt, het bestuur van Rumenië op zich te nemen, en, in hel belang van zijn eigen veiligheid, zal Rusland terstond een aanvang maken met de ontwapening van het Rumeensche leger en tevens die maatregelen nemen, welke het voor zijn belangen noodig achten zal." Men meldt uit Athene: De Engelsch Turksche onderhandelingen met de opstandelingen in Thessalië hebben geleid tot een wapenstilstand van eenige dagen; doch de moeijelijkheid bestaat hierin, dat de Turken weigeren den opstand te erkennen, terwijl de opstandelingen geen vertrouwen stellen in de beloften der Turken, wanneer zij zich eens hebben overgegeven. In verscheidene streken der provincie duurt de worsteling voort. Naar men zegt is officieel aan het Britsche kabinet gevraagd, of Engeland aan de Thessaliërs de verzekering wil geven van eene toekomstige vereeniging met Griekenland, in welk geval zij zich tijdelijk aan Turkije zouden willen onderwerpen. In den Bosporus strandde in de vorige week een Turksch transport schip. met hout geladen. Van de 130 koppen aan boord verdronken er90, onder welken ook kapitein Palmer, chef van het reddings-corps te Kon- stantinopel. 's GRAVENHAGE29 April. Tot commissaris des konings in Overijssel is benoemd he lieer mr. J. H. Geertsema, lid van de tweede kamer derstaten- generaal. KONSTANTINOPEL, 27 April. Safvet-pacha ging naar San Slefano om met grootvorst Nicolaas en generaal Todtleben te onderhandelen. De opstandelingen verrasten een Russisch kamp bij Philippopel, namen een dui zendtal manschappen gevangen en maakten 4 kanonnen en een groot aan tal geweren buit. De Pomaken-stammen uit den omtrek van Raslak staken tien Bulgaarsche dorpen in brand en rukken op Samakow aan. De Russi sche staatsraad Onou ried de Porte aandat zij de opstandelingen tot een wapenstilstand zon nopen, onder belofte van veiligheid voor eigendom cn leven, in geval van onderwerping. ST. PETERSBURG, 28 April. Het officiële blad bevat een lange reeks benoemingen. Grootvorst Nicolaas is benoemd tot generaal-veldmaarschalk om redenen van gezondheid is hij van zijn commando ontheven. Generaal Todtleben is tot generaal en chef benoemd. Generaal Nepokoitski is tot chef van den staf aangesteld. ROME, 28 April. De Diritto verklaart voor onwaar het berigtdat Italië, heizij alleen hetzij met andere regeringen, het Britsche kabinet verzocht heeft een programma ter oplossing van de Oostersche quaeslie te ontwerpen. St. PETERSBURG, 27 April. De dg. Rasse zegt, dat Duitschlands pogin gen tot bemiddeling voortduren en den weg hebben gebaand om de kabinetten in staat te stellen elkander hunne meeningen bekend te maken. KONSTANTINOPEL28 April. De legen morgen aangekondigde wapen schouwing te San Stelano is afgezegd. De Sultan zal Dingsdag grootvorst Nicolaas ontvangen. Volgens berigt uit Adrianopel breidt de opstand der Muzelmannen in de omstreken van Philippopoli zich uit. ONDERTROUWD: P. Sevensma. jm. 27 j. en A. Osinga, jd. 26 j. J. de la Bije.jm. 27 j en S. M. Beulink, jd. 24 j. F. A. M. Schamper, jm. 34 j. en M. J. P. Peeters. jd. 27 j. N. Vos, jm. 33 j. en P. B. Reeringh. jd 24 j P. C. Waas dorp, jm. 24 j. en A. C. Schuls. jd 21 j. - D. Kruit, wedr. 27 j. en J. Laman, jd. 26 j. Dr. G. Schlegel, jm. 37 j. en C. E. G. Buddingh, jd. 20 j. A. Kruit, jm. 27 j. en C. Jasperse. jd. 27 j. A. Momberg, jm. 25 j. en 1. Vavier.jd. 29 j. N. F. L. van Sljjpe, jm. 26 j. en S. C. Sandifo'rt, jd. 28 j. 1. Leget.jm. 31 j en J. Fortrie, jd. 25 j. P. 'i Hooft, jm. 24 j. en A. Kooreman. jd. 22 j. J. Sïe- rag. jm. 25 j. en H. J. Heykoop. jd. 28 j. - H. Verwer. jm. 19 j. en E. C. Roman, jd. 22 j. Mr. C. F. II. Wiggcrs van Kerchem. jm. 25 j. en M. E. Disch, jd. 22 j. J Heemskerk, jm. 27 j. en A. Oudshoorn. jd. 23 j. J. van Berkel, wedr. 43 j. en P. A. Kemp, jd, 38 j. Gehouden Verhooping van onroerende goederen in het Heeren-Logemenl aan den Burg, Zaturdag 27 April. Notaris J. de Crane, te Warmond. Vier Huizen en Erven, aan de zuidzijde van de Binnenvestgracht, tegen over het Ziekenhuis, n05. 30, 31, 32 en 32d. ieder in bod op /1800. Niet verkocht. Drie Huizen cn Erven, aan de Haarlemsche Trekvaart, buiten de voorm. Marepoort, onder de gemeente Leiderdorp, wijk Z, n*. 24. 25 en 26 gecombineerd. Opgehouden op ƒ6685. Heden beviel voorspoedig van een Zoon Mevrouw M. D. HAGEN TICHLER. Mijdrecht, 28 April. Eenige kennisgeving. Overleden te Ginneken, den 27,le" April 1878, in den ouderdom van bijna 86 jaren, Zijne Excellentie de gepensionneerde Luitenant-Generaal Jonkheer CAREL WILLEM JOIIAN STORM DE GRAVE, buitengewoon Adjudant des Konings. Eenige en algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw DE LOOS betuigen hunnen oprechten dank voor de vele bewijzen van belangstelling bjj de geboorte hunner dochter ontvangen. Visites worden afgewacht op Donderdag en Vrijdag 2 en 3 Mei. Leiden, 29 April 1878. StUOIIlV6r\6rii V3n wo,len en halfwo,len) zijden en halfzijden Japonnen, Gordijnen, Trijp, Tafclkleeden, enz. enz. Mantels en Heercnkleedingstukken worden geheel in elkaar, zonder lostornen, geverfd. rilPlllkfllP AVISSPÏIPI'Ü van *®aP°,,nen Heercnkleedingstukken, Gordijnen, Tafelkleedenenz. enz.. Japon- 1 J nen en Mantels, met welk garneersel het ook zy, zoomede Heercnkleedingstukken, worden gewasschen zonder lostornen en zonder dat ze krimpen. Goederen om te wasschen worden met 8 dagen, Goederen om te verven na circa 14 dagen weer afgeleverd. In plaats van den Heer FL/ES hebben wij tot Agentessc voor Leiden en omstreken aangesteld: die de goederen iederen Dinsdag morgen naar Almelo opzendt Een nieuw monsterboek, waarin o. a. prachtige stalen van Gordijnstoffen, ligt daar ter inzage, terwijl Prijs-Couranlen op aanvraag verstrekt worden.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3