ste.ds volgehouden dal de inkomsten ruimer waren, nu aan den smokkel handel van Curasao de kop was ingedrukt. De boodschap van president Alcantara wascht nu Curacao schoon van den blaam, dien het vorig gou vernement van Venezuela daarop geworpen had. Men had Curacao uitgemaakt voor een roovernest, en toch, nu Curasao niet meer kon roo- venzijn de inkomsten ingekrompen. Dc pers blijft aandringen op de verwijdering van de standbeelden van Guzman filanco en wil dat het congres en decreet uitvaardige, waarbij de omverwerping dier standbeelden bevolen wordt. Het bedrag van de ontvangen gillen voor de noodlijdenden door den jongsten storm beloopt reeds meer dan 130,000. Ofschoon met die som de geleden schade op verre na niet kan worden vergoed, is daarmede toch veel leed verzacht en menigeen weder van huisvesting, kleedingen de eerste levensbehoeften voorzien. De ptiinhoopen van de verwoeste huizen zijn nu nagenoeg opgeruimd, maar de ledige ruimte, waar die huizen gestaan heb ben zal bet gebeurde onheil nog zeer lang in herinnering houden. Men heeft berigt uit St. Martin (Nederl. ged.), volgens hetwelk den 18JJanuarij jl. digt bij dat eiland van een vlot zijn opgenomen negen schipbreukelingen; zij behoorden tot de bemanning van de Engelschc schoe nerbrik Blanche, en hadden gedurende 10 dagen, zonder eenig voedsel of drinkwater, op den oceaan gedobberd. Zij bevonden zich dus in den erbarmelijksten toestand. 's GRAVEN1IAGE 29 April. Tot regter-plaatsvervanger in de arrond.-regtbank te Breda is benoemd de heer mr. M. P. M. van Damadvocaat aldaar. Aan den heer J. Plugge is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van ontvanger der invoerregten en accijnsen enz. te 's Gravenhage. Aan den Oost-Indischen ambtenaar jhp. H. A. de Geer, laatstelijk con troleur 1* kl. bij het binnenlandsch bestuur op Java en Madura, thans met verlof hier te lande, is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend nit 's lands dienst. Aan den lieer J. van Raaile, vice-consul der Nederlanden te Glasgow, is de persoonlijke titel verleend van consul; als vice-consul der Veree- nigde Staten van Noord-Amerika te Padang is erkend en toegelaten de heer \V. J. Ankersmit. De lsle luitenant F. J. G. Wirlz is van het 3e reg. te Vlissingen over geplaatst bij het 4e reg. infanterie. Z. K. 11. prins Hendrik verliet heden morgen ten 9% ure de residentie om heden avond in Parijs aan te komen, waar hij de plegtige opening der wereldtentoonstelling als eere-voorzitter der Nederlandsehe hoofd-commissie zal bijwonen. Het heeft, naar wjj vernemen, meldt het I)., Z. K. II. prins Hendrik behaagd, dr. L. R. Beynen met de eervolle taak te belasten, om H. K. H. prinses Marie, HDs. aanstaande bruid, te gaan inleiden in de kennis van onze taal en onze geschiedenis, ten einde 11. K. H. al dadelijk, naar haar wensch, met haar nieuwe vaderland in nadere betrekking te doen treden. Wij verheugen ons, dat heeren curatoren van ons gymnasium op de meest bereidvaardige wijze aan den heer Beynen verlof hebben gegevenom aan bet verlangen van Z. K. H. te voldoen. De minister van justitie, van financiën en van oorlog zullen in deze week geen gehoor verleenen. De heer mr. H. D. Levyssohn Norman, laatstelijk lid van den raad van Nederlandsch-lndië, is dezer dagen uit Indië alhier aangekomen. Heden voormiddag is uit Weenen in de residentie aangekomen mr. J. P. J. A. graaf van Zuylen van Nyevelt, buitengewoon gezant en gevolmag- tigd minister van Nederland bij Z. M. den keizer van Oostenrijk. Eene treffende plegtigheid had gisteren op Eik en Duinen plaats. Op het graf van wjjlen den toonkunstenaar C. van der Does, door zijne vroe gere leerlingen aangekocht en aan zijne weduwe overgedragen, werd door hen een eenvoudige gedenksteen geplaatst als een blijvend teeken van hunne vereering. De genomen proef met het gebruik van een stoomtoeslel voor het ver voer over den Tramway, die. naar de meening van het dagelijksch bestuur, in het algemeen niet is tegengevallen, heeft evenwel tevens doen zien, dat men die proef op grooter schaal moet doen plaats hebben. Burg. en weth. hebben daarom den raad voorgesteldaan de directie der Haagsche Tramway-maatschappij op haar verzoek toe te staan om, behoudens de na leving der wettelijke voorschriften, gedurende één maand, bij wijze van proef, voor de gewone tramway-dienst van het stoomtoeslel gebruik te maken van den Vijverberg naar het Badhuis, langs den ouden Schevening- schen weg, onder voorbehoud evenwel dat deze vergunning zoo noodig door den heer burgemeester onmiddellijk kan worden ingetrokken. Tegen middernacht, lusschen Zaturdag en Zondag, stroomden op het klokgelui duizenden naar het Bezuidenhoutaan welken weg op het erf van liet huis, vroeger bewoond door de familie W.die zich thans in het bui tenland bevindt, een houten loods in brand stond. De brandweer was spoe dig op haar post en belette dat de vlammen zich aan de woning mededeelden. Het gebouwtje zelf is in de asch gelegd en geeft een puinhoop te zien, waaronder kostbaar glaswerk, antieke porseleinen voorwerpen, die in kis- ten ter verzending gereed stonden, bedolven zijn. De schade, door den brand aan dien vooraad toegebragt, moet vrij aanzienlijk zijn. BUIT EN L A N DSC H E BKRIGTEN. ENGELAND. LONDEN, 28 April. Volgens de Mom. Adc. is het aantal reserve-troepen, die weldra het i Britsche leger zullen versterken, op 34000 man te stellen; namelijk 22000 van de militie-reserve en 12000 van de eerste leger-reserve. Al die man schappen zijn uitmuntend oorlogs-maleriaalzoowel wat het physiek ajs wat de geoefendheid betreft. Te Liflord is een begin gemaakt met het geregtelijk onderzoek in zake den moord op lord Leitrim, zijn secretaris en koetsier. Zeven per sonen, ul. de drie broeders Anthony, Thomas en Bernard M'Glenegham, hun beide neven Anthony en Batrick M'Glenegham en de broeders Patrick en James Heraghly werden als verdacht in verhoor genomen. De ambtenaar van het openbaar ministerie verklaarde te zullen bewijzen, dat een op het terrein van den moord gevonden laadstok liet eigendom was van een der broeders of neven M'Glenegham. Na een getuigenverhoor, dat verscheiden nren duurde, en waarbij zeer verzwarende feilen voor de beschuldigden aan het licht kwamen, werd de zaak verdaagd. - Volgens een brief uit Zanzibar van 6 Maart, zijn bijna al de personen der Engelsche expeditie onder leiding van den luit. Shergood Smith op een eiland van Victoria Nyanza door de inlanders vermoord. Omtrent dien moord op de Engelsche expeditie in Afrika, waarvan de Engelsche marine-officier Shergood Smith, de heer O'Neill cn bijna alle per sonen, die er aan deelnamen, de slagtoflers werden, wordt hel volgende gemeldDe expeditie had de Victoria Nyanza bevaren en was aan land gegaan op een eilandwaarvan de bevolking niet zeer vriendschappelijk gezind bleek te zijn. Onmiddellijk nadat de tijding van de komst der blan ken verspreid was, verzamelde zich een groote menigte inlanders en viel de expeditie aan. De expeditie schijnt zich uit gebrek aan ammunitie niet te hebben kunnen verdedigen. Alle personen, die er toe behoorden, werden afgemaakt, uitgenomen twee of drie inlanders, die wisten te ontsnappen en het feit van den moord ruchtbaar maakten. The Times of India, deze bijzonderheden mededeelendevoegt er bij, dat men den uitslag van deze expeditie had kunnen voorzien. Zij was zamengesteld uit mannen vol goede hoop en vooral vol geestdrift, maar die met geen andere wapenen voor deze gevaarlijke onderneming waren toegerust. De Times deelt het volgende zonderlinge feit mededat echter door een geneeskundig rapport wordt bevestigd. In een krankzinnigengesticht te Londen is een krankzinnige gestorven, in wiens lijk men 1841 verschillende voorwerpen heeft gevonden, als: 20 gespen, 14 stukken glas. 10 steentjes, 1 stukje koper, 1 priem. 1 speld, 9 koperen knoopen, 3 stukken bindtouw en 1782 spijkers. Bekend is het, dat er krankzinnigen zjjn, die alles willen inslikken, wat binnen hun bereik komt. Dezer dagen heeft eene Fransche looneelspeelster. Volante genaamd, in eenen schouwburg te New-York op treurige wijze het leven verloren. Bij eene voorstelling zou namelijk eene andere actrice, Jenny Fowler, haar met een revolver een appel van het hoofd schieten. In plaats van echter daartoe tegenover haar te gaan staan, keerde laatstgenoemde haar den rug toe en mikte, ten einde hare behendigheid te toonen. in eenen spiegel, met dit gevolg, dat Volante in het voorhoofd getroffen werd. De onwillekeurige moordenares is terstond in hechtenis genomen. DIHT8CIILAND. Naar men uit Berlijn aan de Köln. Zeil. meldt zal het huwelijk van Z.. K. H. prins Hendrik der Nederlanden met prinses Maria van Pruissen waarschijnlijk tegen het einde der maand Jung te Potsdam voltrokken worden. De Nd. Allg. Zeit. merkt op het berigt, dat Engeland eene vloot van 20 schepen uitrust met bestemming voor de Oostzee, het volgende aan: "Engeland moge het geld hebben om behalve de sterke eskaders in de Middellandsche zee en de zee van Marmora met de over alle werelddeelen verspreide schepen nog eene meer of min sterke vloot naar de Oostzee te zenden. Wij hebben nu nog niet na te gaan, dat deze vloot geene basis van operatiën hebben zou en in hel gunstigste geval slechts weinig benijd bare lauweren zou kunnen oogstendoor eene blokkade van Russische havens. Slechts dit wenschen wij op te merkendat hel zenden eener vloot naar de Oostzeewaar onderscheidene tol dusver onzijdige belangen gelroflen kunnen worden, den toestand oneindig ingewikkelder zou kunnen maken. De Weener Pol. Corr. deelt een schrijven uil St. Petersburg mede van 23 April, waarin wordt gezegd, dat Duilschlands voorstel betreffende de gelijktijdige verwijdering der Russische troepen en der Britsche vloot en de neutralisering der ontruimde positiën te Londen en te Petersburg werden goedgekeurd. Sedert namen de zaken andermaal eene slechtere wending, deels door de voortgezette krijgstoerustingen van Engelanddeels door moeijelijkheden, welke van Engelsche zijde bij de détails der quaestie van de ontruiming werden opgeworpen. Deze moeijelijkheden werden aanvan kelijk uit den weg geruimd door een nieuw voorstel van het Berlijnsche kabinet om het aantal uren vast te stellen, binnen welke de ontruimde positiën weder zouden kunnen worden bezet. Plotseling echter eischte nu Engeland, dat zijne vloot zich niet uit de Dardanellen zou behoeven terug te trekken, daar ongunstig weer en bezwaren brj de doorvaart eventueel meer lijd vereischen zouden. Door dezen eisch is Engeland weder terugge komen op het reeds aangenomen beginsel, evenals het ook teruggekomen is op het eveneens aangenomen beginsel omtrent het bijeenkomen eener vóór- conferentie. TURKIJE. Uit Konstantinopel meldt men aan de Daily News. dat er op 29 April eene groote wapenschouwing bij San Stefano zal gehouden worden, waar aan drie divisien der garde, het vierde en negende legercorps, vier briga des scherpschutters en bijna de geheele cavalerie zullen deelnemen. Bij die wapenschouwing zou grootvorst Nicolaas afscheid van het leger nemen. Men zegt, dat de grootvorst onmogelijk langer in het veld kan blijven, indien hij niet eene herhaling wil zien van de ziekte, die hem vóór het uitbreken van den oorlog weken lang bedlegerig gehouden heeft. Het leger zal het vertrek van den grootvorst zeer betreuren, te meer omdat men in de hoof den van den staf geen vertrouwen schjjnt Ie hebben. Generaal Todlleben.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2