GLANS-STIJFSEL PElt TELEGRAAF. Horst-, Nlaag- en Ingewanden verster kende Pillen. uitwendig; middel tegen kinkhoest !n e- en r- li en en >g ie et ;n et el n li I T ft C H I, A 1* D. l)oor den lieer Richter is in den rijksdag het voorstel ingediend om van de gelden, gedurende de bezetting van Frankrijk bespaard op de ver- plegingskosten der Duitsche troepen, 3 millioen mark te bestemmen lot bet vormen van een londs, waarvan de renten ter beschikking van den keizer zullen worden gesteld, ten einde daaruit pensioenen, ondersteunings gelden enz., te kunnen uitkeeren aan invaliden, nagelaten betrekkingen van gevallen strijders en andere dergelijke personen. Hij heeft tevens daarbij den wensch uitgedruktdal het huis het voorstel der budgelcommissieom 3 millioen mark van de bespaarde gelden te bezigen als waarborgfonds voor een levensverzekeringsmaatschappij voor militairen van alle rangen, niet zal aannemen, maar in de plaats daarvan hel zijne zal stellen. De heer Bishop, correspondent van Engclsche bladen, te Berlijnwordt nog steeds in hechtenis gehouden, zonder dat men iets naders omtrent zijne zaak verneemt, Thans is ook zijn bediende, Weber genaamd, in hechtenis genomen. RIISLIKD. liet Journ. de St. Pét. is van oordeel dat de circulaire van lord Sa lisbury in een toon is gesteld, welke elk denkbeeld om lot overeenstem ming te komen buitensluit en ademt een diepgeworteld wantrouwen ten aanzien van elke bepaling van het tractaat. Om het Britsche kabinet te behagen, zou de oorlog, dien Rusland zegevierend volvoerde, uitsluitend aan het Britsche overwigt ten goede moeten komen, terwjjl de verbetering van het lot der verschillende volkstammen, de vrede van Europa en het bestaan van het Turksche r(jk eerst in de tweede plaats komen. Engelsch overwigt is de alpha en omega van de politiekwaarvoor eerst Rusland en daarna geheel Europa moet bukken. Engeland heeft daarom alle kansen op een vredelievende schikking vernietigd. De overtuiging echter, dat En- gelands eischen onvereenigbaar zijn met de belangen van Rusland en Eu ropa, zal een krachtige ondersteuning vinden bij de openbare meening in het geheele rijk. De Petersburgsche berigtgever van de Weener Pol. Corr. ontwikkelt, na betoog van de noodzakelijkheid, dal het initiatief tot eene vredelievende beslechting der lusschen Rusland, Engeland en Oostenrijk hangende vraag punten van een derde moet uitgaanhel volgende programma eener oplos sing. welke, met erkenning van de wederzijdschc behoeften, zoover mogelijk gaat ter beveiliging van de hoogere en reglstreeksche belangen van elk dezer mogendheden. Engeland heeft tot verzekering van zijn weg naar Indië tot eiken prijs behoelle aan eene stelling, welke het den sleutel geeft tot de westelijke Turksche wateren. Rusland, zjjnerzjjds, heeft eene oostelijke invaart noodig uil de Turksche wateren naar de Zwarte Zee. Eene schik king dienaangaande zou zonder veel moeite te bereiken zjjn door eene Engelsch-Russische overeenkomst, waarbjj de Bosporus en de zee van Mar mora in volle vrijheid aan Turkjje werden gelatenvan een zeker punt tot een ander te bepalen puilt. Oostenrijk moet de aangrenzende Zuid-Slavische bevolking binnen den kring zijner magt opnemen, terwijl de kring van Ruslands magt zich over de Oost-Slavische bevolking aan de Zwarte Zee moet uitstrekken. Eene combinatie, waardoor dit dubbele belang wordt bevredigd, is tot stand te brengen door de vrijheid aan Oostenrijk te ver- leenenom Bosnië en de Herzegowina te bezetten. Door deze verdeeling der strategische punten wordt de invloed van Engeland op de Hellenen, van Oostenrijk op de West- en Zuid-Slavenvan Rusland op de Oost-Slaven ver zekerd. Bjj zulk eene oplossing kan Konstantinopel in het bezit bljjven van het onschadelijk geworden Turkije. TUKHIJE. De Weener Pol. Corr. verneemt van goederhand uit Bucharest, dat de bedreigingen van prins GorlschakolT tegen Ghika den vorst van Rumenië aanleiding gaven het volgende te antwoorden: Zeg aan prins Gorlschakofï dat het Rumeensche leger vermorzeld worden kan, maar dat het, zoolang ik leef, niet ontwapend zal worden. PARIJS. 7 April. Tol 4 uur heden namiddag was de uitslag der verkie zingen bekend als volgt: gekozen zijn: te Boulogne, Ribot; te Dax. Con stant; te Castelnaudary. Muir; te Atrecht, Dusy; te Carpentras, Ponjade; te Aueh. David; Ie Laroche-sur-Yon. Jenly; te Orange, Gent. Verzekerd is de verkiezing: te Verviers, van Soye, te Orlhcz, van Y'ignancour, te Siant Jlalovan Slovins en te Havre, van Peulery. St. PETERSBURG, 7 April. Grootvorst Michael is heden uit den Caucasus bier aangekomen en werd door den keizer en de leden der keizerlijke familie aan het spoorwegstation ontvangen. ATHENE. 6 April. De berigten van hel eiland Candia melden, dat Rus sische en Turksche gedelegeerden daar verwacht worden, om aan het vredes- tractaat uitvoering te geven. Volgens gerucht zou Engeland Candia bezetten. Het Turksche leger heeft in de vestingen de wijk genomen. Het voorloopig bewind, uit 5 leden bestaande, heeft de mannelijke bevolking in 20 dis tricten onder de wapenen geroepen. IAGEZOVDEN. LEIDSCIIE TRAMWAY. Laatste woord. Mijnheer de Redacteur Het zij ons vergund de I1H. Inschrijvers voor den Leidschen Tramway van harte geluk te wenschen met de omstandigheid dat het kieken in den dop is' «cstnonrd. Er was dan ook trouwens niet veel beters van te wachten, want aan alle ontworpen ondernemingen, waarvan de opbrengsten Ie hoog, en de onkosten te laag zijn geraamdis onvermijdelijk hetzelfde lot be schoren; en komen zij al eens tot uitvoering, dan slepen zij hun kwijnend hestaan zóólang onder afwisselende palliative kunstmiddelen voort (tot nadeel van dc aandeelhouders) dat zij eindelijk den weg van alle diibieuse onder nemingen gaan, en hunnen natuurlijken dood sterven. Wij verzoeken U beleefdelijk nog een laatste woord naar aanleiding van een ingezonden stuk, voorkomende in uw geacht blad van 4 dezer, gelec- kend "Dorrestein". Wij achten het onnoodig dat stuk te wederleggen om reden dwaasheden geene wederlegging waard zijn. Alleen wenschen wij. ten einde de Hll. In schrijvers op de hoogte ie stellen hoe goedkoop zij er zijn afgekomen, er op te wijzen dat eene vergelijking lusschen paarden van een Tramway, die hard moeten werken, en die van de Veld-Artillerie, die bijna niets doen. al zeer ongelukkig gekozen is. Die vergelijking hoe naief ook. grenst op zijn zachtst genomen aan het onnoozele; zelfs den minst ingewijde zal het bij eenig nadenken klaar en duidelijk worden, dat eeu paard, dat hard moet werken, veel meer voeding noodig heeft, dan een paard, dat alleen voor zijne gezondheid werkt. De man heeft alzoo diegenen, die hij in bescherming wilde nemen, meer kwaad dan goed gedaan en het spreekwoord bevestigd, dat het beter is te hebben een wijzen vijand, dan een ouhandigen vriend. Wat ons betreft, wij achten het beneden ons nota te nemen van eenige verdachtmaking. Tot dusverre hebben wij onze zaken nog gaande kunnen houden, zonder te wenschen, ondernemers of begunstigers van twijfelachtige zaken te zijn, en wij hopen dal altijd te doen. Gaarne zonde wij iedereen, die hel kousje verstaal om paarden voor/300 per jaar te kunnen houden, aanraden, zich in betrekking te stellen met de Amsterdamsche Omnibus-Maatschappij: die zal dergelijke specialiteiten wel zóó vorstelijk beloonen, dat zjj de wisselvalligheden van een Leidschen Tramway best kunnen ontberen. U nogmaals dank zeggende voor de welwillende plaatsing hebben wij de eer met hoogachting te zijn UEd. Dw. Dienaren, G. TIBBOEL. Leiden, 8 April 1878. .1. II. II. BORGERDING. finrgctltjkc ONDERTROUWD: L. Onvlee, jm. 27 j. en D. J. van Borsclcn, jd. 23j. C. de Leeuw, jm. 38 j. en H. Zwarts, jd. 21 j. ADVERTENT IE N. Heden overleedin den geiegenden ouderdom van 83 jarenmijn geliefde Echtgenoot, de Wel-Ed. Geslr. Heer GERARDUS DE ROOS, Ridder van de Militaire Willemsorde 4' klasse, de Zilveren Medaille van Waterloo, de St. Helen a-Medaille en het Metalen Kruis van 1830, vroeger Onder-Adjudant der Cavallerie, laatstelijk Onder-Commandant van het Invalidenhuis. Leiden, 7 April 1878. M. E. DE ROOS, Efpink. Heden overleed de jongste mijner lievelingen FLORUS ADRIANUS, op den leeftijd van bijna drie maanden. T' Leiden, 7 April 1878. Wed. A. HAZEVELD, Houthuysen. Eenige en algemeene kennisgeving. Het kindjeons 28 Maart 11. geschonkenwerd ons heden door den dood ontnomen. W. C. VAN ROYEN. Leiden, 8 April 1878. C. VAN ROYEN, v. d. Met. Op den voor mjj gedenkwaardigen dag van 31 Maart jl mocht ik mij verheugen in talrijke blijken van hartelijke deelneming en toegenegenheid; het is mij eene eer en eene aangename plichtsvervulling tevensdaarvoor mijn innigen dank te beluigen. (Langebrug) 8 April 1878. J. GODEFROY. De zoo beroemde en algemeen gezochte (Gr LOSS SATUN A) is in bijna alle soliede winkels te bekomen a 3© Cents per pak. Wormerveer. JAY DEKKER. Deze Pillen hebben in alle ziektegevallen waarvoor men dezelve aanwendde altijd zeer gunstig gewerkt, het is het onschadelijkste en voortreffelijkste ziektestof oplossende middel, dat de oorzaak van elke ziekte en verouderde kwalen spoedig wegneemt; en bij een duurzaam gebruik, waarborgt het den lijder een volkomen herstel. De verschillende preparaten dezer gelukkige zamenstelling ondergaan ieder op zich zelve een naauwkeurig scheikundig onderzoek, omdat er met deze zeer fijne ingrediënten veel bedrog gepleegd wordt, waarom men wordt gewaarschuwd voor namaaksels. Lijders aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rhumatiek gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zeer gelukkig, die in verzegelde doozena f 1.20 met gebruiksaanwijzing, verkrijgbaar zijn te Leiden, bij VFKKOLYY EN STOKUL'YZEX, Gouda, M. PALMEN: 'sJlage, SINGELS. Kleine Groenmarkt; Alwaar tevens verkrijgbaar is gesteld het alom beroemde en mede zeer voortreffelijk aanbevolen legen verouderde kramp, maag en slijmhoest, korte ademhaling en vastzittende verkoudheid.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3