LEIDSCII E IIII00II FA IIII i E li Jicht en Kumatiek, president van het Pruissisch ministerie, f.raaf Stolberg zou tol dit ambt porden geroepen. VERSAILLES, 18 Maart. Op verzoek van den minister van financiën j0or Gambetta ondersteund, besloot de kamer met 430 tegen 34 stemmen (londerdag a. s. de begrooting van ontvangsten in behandeling te nemen. VERSAILLES. 18 Maart. I)e senaat heeft bij de stemming over het wets- tntwerp over den staat van beleg het amendement van Lambert Sainte froix op de eerste paragraaf verworpen. De senaat nam achtereen vole ens uit de twee paraerafen van art. 3 van het wets ontwerp zooals het door j( kamer is aangenomen. Het artikel 3 in zijn geheel is aangenomen met j48 legen 43 stemmen. PARIJS. 18 Maart. Te Fottgères is Rebaueen republikein, gekozen. I.0NDEN, 19 Maart. De Daily Telegraph meldt in een telegram uit pera van gisteren, van geloofwaarde zijde, dat Engeland te St.-Petersburg nadrukkelijk geprotesteerd heeft tegen liet voorwaarts rukken van de Russen jaar de Dardauèllcn en den Bosporus. liONSTANTINOPEL17 Maart Ten gevolge van de gisting, welke hier «der heerscht, en van de verspreiding van oproerplakkatenzijn militaire toorzorgmaairegelen genomen; bij dag en bij nacht kruisen patrouilles door Ie stad. Men verwacht de aankomst van de troepen, die bij Sclnimla en Varna stonden, benevens 10.000 Egyptenaren. WEENEN, 18 Maart. De Dol. Corr. meldt nit Bucharest: De Porteheeft Iiuiieiuë's aanbod tot uitwisseling van de gevangenen aangenomen; hiertoe jordt echter nog niet overgegaandaar Rusland bedenkingen er tegen heeft ip grond dat het geschikte oogenblik nog niet gekomen is. KONSTANTINOPEL18 Maart. Te Tschataldja, Tcheckmedie en in de instreken van San Stefano zijn 25 000 Bussen aangekomen om een deel Ier keizerlijke garde te vervangen, die Woensdag naar Odessa terukeert. De Sultan heeft aan den eersten minister. Achmed Vefik-pacha, de Os- janieli-orde eerste klasse en een degen met gouden schcede geschonken. In Bulgarije ontwapenen de Russen zoowel de Christenen als de Mahome- janetiom twisten te voorkomen. LE1DSCHE SCIIOUWItURG. „Wie Toehter Kcllnls", Concurrenz-Preis-Lustspiel in 5 Aufziigen, von Rudolf Kneisel. Sommige tooneelschrijvers kunnen toch wonderlijke producten te voor rijn brengen! Daar hebt gij bijvoorbeeld Rudolf kneisel. Hij schrijft een ilijspel, dat, wat de drie eerste bedrijven betreft, uitmuntende idees bevat to vrij goed in elkander zit. terwijl de twee laatste het stuk in een flauwe, ttrwarde klucht doeu ontaarden. Als »üie Toehter Belials" met hel 3e be- jrijf afscheid van ons bad genomendan had zij een goeden indruk bij ons achtergelatennu zij echter goedgevonden heeft ons nog langer haar gezel schap te schenken, deed het ons pleizier van haar bevrijd te worden. Een zekere Freiherr von Kostau, een rijk grondeigenaar en oud-officier, teelt twintig jaren geleden zijne vrouw, een opera-zangeres, met haar kind, tm den wil zijns vaders, verlaten. Over die daad heeft hij spoedig berouw sevoeldhetgeen vermeerderde toen de weduwe Dorothea von Bernack hem wielde, dat de verstooten echtgenoote zich met haar kind had verdronken. Dat bericht bracht hem in een toestand van zwaarmoedige vroomheid en daardoor geheel in Dorothea's macht. Die dame. die voorbeen een zeer icreldsche rol had gespeeld, weet op de behendigste wjjs van von Kostau's Mocdsstemming gebruik te maken om alles op het kasteel naar haar hand ie zetten. Een candidaat in de theologie. Joseph Weiland, staat bij haar in hooge gunst en werkt meè om de geheele omgeving in een reuke van troomlieid en heiligheid te brengen. Deze candidaat is een zeer goed ge likte figuur - ten minste in de drie eerste bedrijven. Dal jonge mensch is alle oprechtheid vroom en siddert voor al wal hem van zijne devotie ton kunnen afleiden Daar verschijnt nu eenc zekere Clara Lebrecht. gere- ■mandeerd door een vriend van den overste, om minstens een maand op Itt kasteel te logceren. Haar ware naam is Wallfried, en zij is niemand uiers dan de dood gewaande dochter van den vrijheer en evenals hare loeder opera zangeres. Hare tegenwoordigheid brengt op het adellijke huis ten volkomen omwenteling te weeg, tot groote ergernis van de vrome Doro thea. wier macht ten einde loopt. Ook de candidaat wordt spoedig door leze dochter van Belial overwonnen. Hare vroolijkheid en oprechte, gcvoel- gesprekken slepen hem mede, zoodat hij spoedig doodelijk op haar verliefd is Het tooneel, waarin zij met hem spreekt over Gods tegenwoordig- in de natuur, en hoe iedereen, die maar luisteren wil, Zijn stem vernemen kanis uitmuntend geschreven. Juist de oprechte vroomheid van lien candidaat is door den schrijver goed te pas gebracht. Dorothea is een tebijnheilige feeks; Kostau's neef. een losbol, speelt de rol van een bekeerden tondaar en is bijgevolg en lage huichelaar. In Joseph Weiland daarentegen tordt de ware vroomheid voorgesteld; een vroomheid, die zich angstig van Ie wereld afzondert, maar levens zuivere bedoelingen heeft. Clara is een Weltkind". vroolijk als de vogeltjes, die daar rondvliegen, en daarbij vol focdheid en menschenliefde. Ontegenzeggelijk zijn er dus goede elementen in dit blijspel, en als nu tan liet slot van de 3* acte. als Clara zich aan den vrijheer bekend rnaakt. vader en dochter elkaar in de armen vallen. - ons te kennen werd '(geven dat het stuk uit was. dan konden wij tevreden zijn. De hoofdzaak «eten wij; in ééne scène konden de schijnheilige Dorothea en de neef hun tongé krijgen en er viel niets meer te doen. Maar neen. er moesten nog twee actcn worden gevuld, en dat geschiedt nu inet allerlei malle grappen. ten koste van het tol nog toe goed geschetste karakter van den can- iaat. Etn menschenhaler. een zekere Gallapfel, een onmogelijk persoon, klimt in een boom om alles af te luisteren wal in den tuin wordt bepraat. candidaat doet een liefdesverklaring aan Clara. Dorothea doet een dito «n don candidaat. die zich verdedigt met de fraaie opmerking dat hij Joseph heetDe neef steelt het vers van laatstgenoemde en wordt door Gallapfel iliijd vervolgd met de woorden: /'Mensch, betaal je schulden!" In het ijlde bedrijf krijgt de schijnheilige neef een pak slaag van ecnigc boeren: "rzoekt de candidaat aan Clara om een betrekking aan het tooneel, als korist of zooiets, en komt het uit dat Dorothea een weggeloopen minnares Bn Gallapfel is enz. enz. Hit stuk heelt waarlijk veel van een fraaie tcekening. waar de leekenaar «li een olievlek over geworpen heelt. Van de uitvoering kunnen wij met veel lof melding maken. Frau Fritscb sis Dorothea en Fran Hermann als Clara, hebben op zeei karakteristieke wijze hare rollen vervuld. Beiden zijn talentvolle actrices. De heer Deutsch- iiiut heeft ons den candidaat volkomen naar waarheid voorgesteld Zijn tak was niet gemakkelijk. Ook de overige vertooners, de heeren Kalm. fcmmler, Will enz hielpen den goeden indruk bevestigen, welken dit ge nschap hier reeds de vorige keer gegeven heeft. ktiDEs, 19 Maart 1878. Het stuk, getiteld »Paardettspoor", zal in het volgend nommer geplaalst worden. A O V E K I E N T 1 E N. Voorspoedig bevallen van eene welgeschapen Dochter G. M. VAN ZEYL ROZESTRATEN. Schiedam 18 Maart. Aan de crediteuren van de firma SANDERS EN C".Fabriekanten van harde Zeep, wordt bekend gemaakt, dat de Ondergeteekenden Vrijdag 22 Maart e. k.van des morgens 10--4 uren, aan het Kantoor op het Lcvendaal te Leiden, zullen overgaan lot de uitbetaling der. volgens het aangenomen en gehomologeerde accoord, verschuldigde penningen. De Curators, M'. N. L. J. VAN BUTTINGHA WICHERS. Leiden. 19 Maart 1878. D. C. DROS. Blijkens acte, op den 19den Maart 1878 voor den te Leiden residcerenden Notaris WILLEM FREDER1K KAISER gepasseerd, is. met ingang van 1 Maart bevorens, gedissolveerd en ontbonden de tusschen de Onder geteekenden CORNELIS LAURINUS LANGEVELÜ en JORIS DIRK PIETER VERHEUL, Sigarenfabrikanten te Leiden, bestaan hebbende Vennootschap, gedreven te Leiden onder de firma van „GAAGEVEGD ENJ VER HEUG", tot uitoefening van den Handel in Tabak en Sigaren, het fabri- cceren van Sigaren en hetgeen verder lot het vak behoort; zullende de vereffening der thans nog loopende zaken der Vennootschap plaats hebben door den eerst-ondergeieekeude CORNELIS LAURINUS LANGEVELÜ. Wordende deze bekendmaking gedaan ter voldoening aan Art. 31 van het Wetboek van Koophandel. C. L. LANGEVELÜ. J, I). P. VERHEUL. AGGE3IEEXE VERGADCBIVGovereenkomstig Art. 15 en 21 der Statuten, op Woensdag 3 April, des namiddags ten 3 ure. in het Gebouw van het Nut. De Balans en de Punten ter behandeling liggen ter inzage aan het Kantoor der Vennootschap, van 's voormiddags 10 tot 's namiddags 2 uur. Naar luid van Art. 15 moeten houders van Aandeelen in blanco die ver- toonen bij het binnentreden ter Vergadering. De Directeur, G. J. DE CASPARIS. har# verlammingen en andere in-en uitwendige, jaren lang voor onherstelbaar gehoudene krankheden. Lijders in iederen graad, die liot sinds lang niet meer in den zin is gelcomen, het e'en of an der voor hun lijden to ge bruiken, om de kostelijke gezondheid weder te verkrijgen, is nog eene hoop overgebleven zich van hunne, sedert jaren ge- voeldo ellendp, te bévrijen, af mogt dat lijden in of uitwendig zijn, al mogen slechts een of meorderellchaams deelen zijn aan getast. Do uitvinder van het McBSsinger'schemiddel hoeft hot onge- loofelijko moeite gekost, voor het hom gelukt is, door zijne nieuwegeneesmethodes :uitwa«sen (knobbels) uit hunnen ver harden toestand weder ledig te makon en tot verdeeling te bren gen waardoor alleen hot gebruik der gewrichten weder tot den vroegeren toestand kan gebracht worden en de omloop van het bloed hersteld wordt, vorder allo-lijdondo deelen die vroeger ge kromd waren, of tengevolge der smarten niet bewogen konden worden, als ook de lijdende deelen die reeds gevoelloos waren geworden weder tefloen herloven en nieuwe krachten te geven. I Do hardnekkigste, en langdurigste jicht in't hoofd wordt' in eene minuut verligt en ia binnen drie dagen geheel genezen. Men moet dit middel niet verwarren met deze of gene toevallige bedriegelijlcekwakzalverij, waarvoor reeds menigeen de oogen geopend heeft, liet beste bewijs dat mijn middel in de hopeloosto gevallen nog helpt, is, dat ieder do uitwerkselen er van reeds den volgenden dag bespeurt, onverschillig.of het bij eene zwakkere of sterkere natuur aangewend is. Dit, middel kan zoowel door bejaarden als door kinderen worden aangewend, verder wordt degenen, die zich aan deze kuur onderwerpt, niet het minst in zijne dagelijksche bo zigheden gestoord, wanneer het slechts door verkoudheid, vallen, vochtige woning, bedorven maag, door overspanning der zenuwen, enz. ontstaan is. Ik behoef niet te we ten, of de gewone middelen, als: zweten, levertraan, petroleum, baden, warm houden, of andere kwakzalverijen zijn aangewend, alleen verzoek ik, mij zoo kort moge lijk de kwaal en de graad van hevigheid te willen beschrijven. Verzoeke duidelijke opgaafv&n adres. L. G. Moessinger in Frankfurt a. M. Als bewijs der werkzaamheid van deze kuur bezit ik, buiten de bijgaande certificaten, nog vele bonderden van getuigenissen (original) die ik voor iedereen ter inzage gereed heb. 1225. Escharen bij Grave (Noord-Brabant), 25 November 1877. Mijn heer! Op verzoek in uwe geëerde bericht ik u de uitwerking uwer kuur- methode. Twee jaren heb ik bijna iederen morgen bij bet ontwaken pijn in mijn rechter schouder gehad, welke tot nu toe geheel weg blijft enz. (get.) A. v. d. Burgt, adres H. van der Burgt. 1206. Yelzen boven Haarlem6 Nov. 1877. Geachte heer! Deze dient |u te berichtendat mijne medicijnen verbruikt zijn en dat ik mij veel j beter gevoel, wees zoo goed mij nog wat te zenden, het geld heb ik uj per postwissel toegezonden enz. (get.) A. van Beusekom, Landbouwer. 1218. Baambrugge10 Januari 1878. Wel-Ed. Heer! De medicamenten mij den 14 December a. p. gezouden zijn verbruikt, reeds zeer spoedig ondervond ik merkelijke beterschap, thans heb ik geen pijn meer, etc. etc. (get.) H. Huibers Hz., Wethouder der gemeente Baambrugge. liwi Blo* üe ve*e gelukkige gevolgen die de vt Moessinger'sche praeparaten tegen jicht en rhumatiek hebben veroorzaakt gaven tot vele namaaksels en vervalschingen aanleiding. Het publiek zal namelijk door bijna gelijke cn in denzelfdcn aard geschrevene bekendmakingen, brochurengebruiksaanwij zingen, etiquetten, etc. etc., op een dwaalweg gevoerd worden. Ik maak daarom uitdrukkelijk daarop opmerkzaam, dat de zamenstelling van de? Moessinger'scbe praeparaten tegen jicht en rhumatiek een ge heim is, cn dat dezelven slechts door den van mij opgegevenen Agent verkrijgbaar zijn. De garantie, om de echte goedwerkende Moessin ger'sche praeparaten tegeu jicht en rhumatiek te verkrijgen, is dientengevolge enkel en alleen slechts op dezen weg te zoeken.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3