fi L A N S-S T IJ F S E L DOCTJIIN X Publieke Verhuring. MITTHEILUNGEN Dr. GELAUFF's beroemde Pillen en Balsem lialsamim ï'iitte ll.net er tmm Justus' Perthes Geographischer Anstall fiber wichtige iieuc Eri'orscliuugeii aul' <lem Gesauinitgehiete der Geographic Er zijn Turksche benden verschenen te Obbovrazzo bij de Oostenrijk- jebe grens, en hebben er verscheidene Christenen, voor het meerendeel iroinven en kinderen, vermoord. Verscheidene dorpen zijn door hen in brand gestoken. PEK TELEf.RAAF. PAlUJS, 18 Maart. Te Marseille is gisteren de heer Amat, republikein, IAl lid der kamer gekozen mei 4423stemmen; op den heer Hugues, radicaal, «ren 4284, en op lilanqni 564 stemmen uitgcbragt. ST. PETERSBURG. 17 Maart. De Ago.nee. Hns.se meldt dat de ratification tan het vredes-lraclaal lieden worden uitgewisseld en dit tractaat openbaar «eniaakt zal worden nadat het aan de mogendheden zal zijn medegedeeld. iteul'-pacha zal van hier vertrekken. Ten onregte is bcrigt dal Rusland zich legen de vertegenwoordiging van Griekenland bij het congres verzet. Farijzer Correspondentie. ParijsG Maart 1878. Jene groote atractie hebben de publieke bals bij gelegenheid van den Carnaval geleverd Vooral die in de groote opera gaven rijke stof voor een aantal nteeren- Jeels goed geslaagde, geestige Cham's, al zijn de onderschriften soms wel een beetje ,1 te kras. Trouwensde fransche lezers zien zoo heel nauw niet en de lezeressen tienmin. Den heeren van de zedelijke orde of de ordelijke zedelijkheid, zoo ge »ilt. moesten anders, dunkt mij, wel de haren te berge rijzen; en toch ziet men Jt deftigste legitimisten zich even goed in die gewaagde aardigheden verkneuteren tlt de wufste republikein. Als men sommige dier plaatjes ziet, zou men waarlijk donken dat Frankrijk in (tn tropisch klimaat ligt, waar kleêren als een overtollige, of liever als eene hin derlijke luxe beschouwd worden, en zou men er zoodoende toe komen om de mo- jistes en nouveauté-magazijnen in zijn hart te beklagen. En toch zou men zich daarin schromelijk vergissen. Hoowel het in Frankrijk dikwerf heet is toegegaankan het er toch luchtig genoeg zijn om zich in te bake- jen, trouwens, de kleêren dienen den rnensch in het algemeen en der Farijzer ichoonen in het bijzonder nog tot vrij wat meer, dan om zich te beschutten tegen de invloeden der weersgesteldheid. Vooral de laatsten weten er zich zóó betoove- rend door te maken, dat de heer Nurks in eigen persoon aan hare verleiding schier geen weerstand zou kunnen bieden. Het spreekwoord zegt; -de kleêren maken den man", maar in de eerste plaats zocht men wel zeggen-de kleêren maken de vrouw". De Frantjaises weten er Itn minste op onnavolgbare wijze mede te woekeren en verschaffen er zich dat kkcn-weet-niet-wat door, wat men steeds zoo in haar bewondert. Maar, vergeten we niet dat we een groot deel van den goeden smaak, waarin le vrouwen hier uitmuntendanken aan al het schoonehetwelk we dagelijks in ie magazijnen te zien krijgen en waardoor haar smaak en schoonheidszin meer dan overal elders wordt gevormd en ontwikkeld. Geloof mijuit een aesthetisch oogpunt ktchouwd, hebben we aan de nouveauté magazijnen méér verplichting dan we denkenen vooral aan de fransche, die ons steeds den arbeid geven van ware kunstenaars in hun vak. Wilt ge er een bewijs van wat zulk een groot Parijsch huis niet alleen kan doen «aar ook werkelijk doet? Welnu, laat dan b. v. eens een verzameling Catalogussen komen van den PRINTEMPS, dat kolossale mode-etablissement op den Boule vard Hausmann alhier. En het oogenblik daartoe is bijzonder gunstig gekozen; jast heeft de PRINTEMPS zijn nieuwen geillustreerden Catalogus voor het aan- ilaande zomer-saizoen uitgegeven: een keurig Album, niet alleen van inhoud, maar tvtnzeer van typographische uitvoering en dat op franco aanvrage aan ieder gratis til franco wordt toegezonden. Iedereen zal het dan met mij eens zijn, dat er voor modeartikelen toch maar een l'arijs is en blijft. B. H'egais plaatsgebrek hebben wij dezen eerst heden kunnen plaatsen. ISntrgcrlijhc ;§t«n?b. ONDERTROUWD: P. Segaarjm. 26j. en C.C. Hasselbachjd. 21 j. F. T. Blótejm. 25 j. en M van Merkestijn, jd. 29 j. Uehouden Verbooping van onroerende goederen in liei Heeren-Logemenl aan den Burg, Zalurdag 16 Maart. Notaris Mr. A. J. Wijnstroom. Een Heerenhuis en Erf, met Tuin, aan de westzijde van den Vliet, n". 23. Seclic F, n". 902, in bod gebragt op ƒ7500, niet gemijnd, alzoo onverkocht gebleven. ADVEKTENT1 K N. Die iels le vorderen heelt van of verschuldigd is aan den boedel en nala- tenscliap van den lieer CORNELIS KEERKWEEK PAULUSZOOA, laatst gewoond hebbende te 's Gravenhageen aldaar overleden den 26""™ Februari 1878, wordt verzocht daarvan voor den 31"'° Maart aanst. op gave of betaling te doen, ten kantore van den Notaris P. MULLER, te Leiden. Leiden, 18 Maart 1878. LEZING op Donderdag 21 Maart a. s. des avonds ten acht ure, IN DB STADS-GONCERTZAAL, Spreker: D'. J. A. ALBEHUINGH THIJM. Onderwerp: Eine Alte Geschichle. Namens het Bestuur, 11. 1IARMENS, h. t. ab-actis. ar De deuren zullen ten ure geopend worden. De zoo beroemde en algemeen gezochte (GLOSS SATUNA) is in bijna alle soliede winkels te bekomen a 30 Cents per pak. w'obmerveer. •IAN DEKKER. Op Maandag den 1»"° April 1878. des voormiddags le twaalf uren, zal door Burgemeester en Wethouders der Gemeente Leiden in hel open baar worden verhuurd: Voor den tijd van vier jareningaande den 1"" Mei a. s. en eindigende den laatsten April 1882: 1'. De Woning boven het Rijks Telegraafkantoor, gelegen aan de Aalmarkt alhier, geteekend Wijk IV, Nieuwnommer 7, Kadaster Sectie G, N". 76. 2e. Een Huls en Erf, gelegen naast het voorgaande perceel, geteekend Wijk IV, Nieuwnommer 6, Kadaster Sectie G, N\ 75, ter grootte van 72 centiaren. 3'. Een Huis en Erf, gelegen nevens het laatslgemeldc perceel, ge teekend Wijk IV, Nieuwnommer 5, Kadaster Sectie G, N". 74,.ter grootte van 69 centiaren. Voor den tijd van vijl jaren, ingaande den 1-"° Mei a. s. en eindigende den laatsten April 1883: 4e. De Lokalen, gelegen aan de Hooglandsche Kerk, op de Nieuwstraat alhier, thans bij het Rijk in gebruik: o. Een Pakhuis, geteekend Wijk VII, N°. 10345 oud, Nieuwnommer 245, Kadaster Sectie I, N\ 210 (zijnde hel voormalige entrepot), ter grootte van 21 centiaren. 5. Een Kantoor, geteekend Wijk VII, N°s. 1035 en 1036 oud. Nieuw nommer 26. Kadaster Sectie I, N*. 1803, ter grootte van 26 cen tiaren, en Voor den tijd van twaalf maandeningaande den l,,c° Mei a. s. en eindigende den laatsten April 1879: 5e. Een Hulsgelegen builen de gewezen Wittepoort aan het plein bij het voormalige Haagsche Veer aan de Trekvaart onder de Gemeente Zoe- terwoude, ter grootte van 51 centiaren. De verhuring geschiedt bij enkele inschrijvingvoor ieder perceel afzon derlijk, met gesloten op zegel geschreven biljetten, inhoudende in letters en cijfers het bedrag der som, welke de belanghebbende aanbiedt per jaar, en de medeondertekening van twee borgente bezorgen ter Secretarie der Gemeente (flnanciecle afdeeling) vóór of op den dag der verhuring, 'svoormiddags van 9 tot 'snamiddags 4 uren, alwaar de voorwaarden ter lezing liggen. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente-Architect. maken het gebruik van elk ander geneesmiddel overbodig. Ik heb die gedurende mijn 50-jarige pracltjk duizende malen met een gelukkig gevolg aan mijne patiënten voorgeschreven, en nog dagelijks verneem ik van een groot aantal lijders de heilzame uitwerking dezer gelukkige vinding. Lijders! aan welke ziekte gij ook laboreert, mijn veeljarige ondervinding heeft mij overtuigend bewezen, dat er geen voortreffelijker ziekteslof oplos send middel bestaat: dat altijd zeker gunstig en onschadelijk op alle orga nen va i het menschelijk ligchaam werkt, de vochten heilzaam verbetert, alle-onreine en scherpe gal-, slijm- en ziektestoffen door een zachte en natuurlijke laxans aidrijft. hel bloed zuivert, het hoofd helder en frisch maakt, de bloedsomloop bevordert, de borst, maag en ingewanden en het verzwakte zenuwstelsel versterkt, de grondoorzaak van elke ziekte spoe dig wegneemt en bij een duurzaam gebruik waarborg ik den ljjder een volkomen herstel. Lijders aan astlima, borst, maag, zenuwen, lioorts, graveel en rliumatiek gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zeer gelukkig. Dezelve zijn in verzegelde doozen met een onderteekende gebruiksaanwijzing groot 20 bladz. waarin de ziektetoestanden nader wor den beschreven. Doozen van f 1, 55 en 30 Cents. Ook mijne heeft bewezen te zijn het thans nog eenig bekende middel dat met zeker heid zelfs het vcrouderdsle Rheuniatiek zal doen genezen. Er zijn lijders die jaren lang aan de smartelijkste pijnen en tot krom wordens toe ten gevolge van het rlieumatiek hebben geleden en die thans bereidwillig ver klaren hun volkomen herstel aan deze Balsem te danken le hebben. Het is mede een onfeilbaar middel tegen winterhanden en voeten, nachlkram- pen, verlamming, jicht, zinkings, verstijving der leden en pezen, aange zicht- en gewrichtspijn en bij alle plaatselijke pijnen is het een doeltreffend middel. Prijs per flacon 50 en 30 Cents, met gebruiksaanwijzing. Alleen echt uitsluitend verkrijgbaar: le. Leiden F. NOORDEJK, Breê- slraat, en VERHOUW KI STOKHUIZEN's Hage, SNABfLIE Gouda, A. WOLFF, Grootemarkt. en meerbekende Dépots in andere steden. J. P. O. CEL A (IFF, Geneesheer, Gorresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees- Heel-, Verlos-, Schei- en Natuurkundete Nieuwer- Aimtel. erla# von JUSTUS PERTHES in Gotha. aus von Dr. A. PETE «UI A AN. Ergitnzungsheft N". 53: Rcisc des Russtschcn Generalstabs-Olicrstcn V. II. Frzc- walsky von Huldscha liber den Thian-Schan an den Lob- Nor itnd Aityn-Tag 1876 und Ueberselzung des an die K. Buss, gcographische Gesellschaft in St. Petersburg gerichtelen offiziellen Berichtes von I'rzewalsky. d. d. Ktildscha 18 August 1877. Mil zwei Kartell.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3