LEID8CIIE CliURA^T. DONDERDAG 7 FEBRUARIJ. STADS-BERICHT EN. LOTING YOOR DE NATIONALE MILITIE. BI NNK.N LA iNDSCH E HERIG TEN. 1878. 32. De Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel juars f 3.franco p. p. 3.KO, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de ea-pediliekosien. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents, De prjjs der Advertentiön is van 1- 4 regels iedere regel tncer 25 cenls. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Geiien het he-luit van den Heer Commissaris des Konings in deze provincie, van den 19i« Januari 1878, A. n°. 198 (2« afd,), Provinciaalblad n". 6, huudende regeling van de Loting voor de Nationale Militie Gelet op de bepalingen der wet van den 19deI1 Augustus 1861 Staatsblad n°. 72), alsook op die van Zijner Majesteits besluit van den 8slen Mei 1862 Staats blad n°. 46) Doen te wetendat de Loting der in het vorig jaar binnen deze gemeente voor de Nationale Militie ingeschrevenen, en alzoo voor hen die gehoren zijn in het jaar 1858, zal geschieden in een der vertrekken van het Raadhuis, op Dinsdag, Woensdag en Donderdag den 12ica13den en 14dc» Februari aanstaande, telkens des morgens te half tien; dat deze Loting in eene alphabetische volgorde der namen var, de ingeschrevenen tal plaats hebben, en wel: op Dinsdag den 12deD Februari 1878, voor de ingeschrevenenwier familienaam begint met de letter A lot en met de letter G, op Woensdag den 13<len Februari 1878, voor de ingeschrevenen, wier familienaam begint met de letter H lot en met de letter P, en op Donderdag den 14de0 Februari 1878, voor de ingeschrevenen, wier familienaam begint met de letter R loten met de letter Z. Voorts, dat bij art. 53 der wet is bepaald dat voor den ingeschrevene, die niet is opgekomen, het nommer kan getrokken worden door zijn vader, moeder of voogd, terwijl, is ook deze niet opgekomen, alsdan het trekken geschiedt door den Burge meester of het lid van den Raad der gemeente, waar de ioleling is ingeschreven; dat ingevolge art. 34 de opgekomen ingeschrevene, dadelijk na hel trekken van lijn nommer, de redenen van vrijstelling opgeeft, die hij meent te hebben. Het opgeven van deze redenen kan door zijn vader, moeder of voogd geschieden, loo deze tegenwoordig en de ingeschrevene niet opgekomen is. Wijders, dat tot hel opmaken der getuigschriften, vermeld bij art. 53 tot het bekomen van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige wet- tiae zoon (welke getuigschriften worden afgegeven op de getuigenis van twee bi) den Burgemeester bekende en te goeder naam en faam slaande ingezetenen, die tich ierier voor de waarheid van het daarbij verklaarde, door medc-onderteekening, verantwoordelijk stellen), de gelegenheid bestaat ter Secretarie dezer gemeente, op Dinsdag den l9deD en Vrijdag den 228lcn Februari aanstaande, van des voor- middags negen tot des namiddags drie uren. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant van den 31stt:0 Januari en den 7dcn Februari 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, 30 Januari 1878. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. De VOORZITTER van den Gemeenteraad van l eiden nnodigt bij deze, krachtens art. 7. 2d' alinea, der wet van 4 Juli 1850 [>toa'sblnd u'. 37). de inwoners dezer gemeente uit om. zoo zij elders in de directe belastin gen zijn aangeslagendaarvan vóór den 15Februari e. k.door overlegging der aanslagbiljet ten ter Secretarie dezer gemeente, te doen blij ken. ten einde zoo noodig hun recht te bewijzen om. bij de jaarlijksche herziening der lijsten van kiesbevocgdendaarop te w orden geplaatst. En geschiedt hiervan al kondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Voorzitter voornoemd, Leiden, 6 Februari 1878. v- o. BRANDELER. LEIDEN, 6 Februarij. Bij kon. besluit van 2 Februarij is de beer N. van Hamel, thans ont vanger der invoerregten en accijnsen enz. te Leeuwarden, benoemd tot ont vanger der directe belastingen te Leiden. Men deelt ons het volgende medeOngeveer 14 dagen geleden ver dween bij een winkelier in dameshoeden in de Maarsmansteeg alhier een opgemaakte dameshoed uit den winkel. Gisteren namiddag passeerde door genoemde steeg eene meid, genaamd J. Z., wonende aan bet Klooster, ge kleed als jufvrouwdragende eenen hoed gelijk aan den verdwenenen hetgeen de aandacht der winkeljufvrottw van gemelden winkelier trok. die haar dan ook volgde en naar de herkomst van dien hoed vroeg. Daarop volgden hevige verwijtingen van de zijde van Z.zoowel binnen als builen den win kel, waarvan het gevolg was. dat zich een aantal nieuwsgierigen voor den winkel verzamelde. Der policie, met de zaak in kennis gesteld, mogt het gelukken Z.na pertinente ontkentenis en verschillende onjuiste opgaven te hebben gedaan, tot bekentenis te brengen, als wanneer zij opgaf den lioed in quaestie ontvreemd te hebben. Ten haren huize werden o. a. nog bevon den een paar nieuwe dameslaarzen, een nieuw corset, benevens een nieuw zoogenaamd spoormandje, welke voorwerpen hoogst waarschijniyk door diefstal verkregen zijn. De commissaris van policie van der Maaren ver zoekt dienaangaande inlichting. Door burg. en wetli. van Amsterdam is tot bibliothecaris van de uni- versiteits-bibliotbeek aldaar benoemd de beer dr. H. 0. Rogge. De Staatscourant bevat een staat van nalatenschappen, afkomstig van onderofficieren en verdere manschappen der landmagt in Nederl. Indie, die opgevraagd kunnen worden by het ministerie van koloniën in Nederland. Daarop komen voor de nalatenschappen van Jacobus Hoppenbrouwer, geb. te Lei den, ad ƒ1211. van Wijnand van Tongeren, geb. te Leiden, ad ƒ2.05, van Jan Zuilhol. geb. te Noordwijk, ad ƒ11.97. Het stoomschip Prins Hendrik is op 2 Februarij van Batavia naar Nederland vertrokken. De Prinses Amalia. op weg naar Batavia, is op 24 Februarij Gibraltar gepasseerd. Vrijdag 22 Februarij ten half twaalf ure zal in een der zalen van het Kon. Zoöl. genootschap te Amsterdam de plegtige uitreiking plaats hebben door den minister van waterstaat enz. van de bekrooningen, verworven op de internationale tentoonstelling van kunst toegepast op nyverheid, in het vorige jaar aldaar gehouden. Gisteren viel den heer A. C. Kruseman te Haarlem, mei 1 Januarij 11. a|s uitgever afgetreden eene verrassing te beurt. Door ongeveer 280 der voornaamste boekhandelaars- en uitgeversfirma's uit Nederland en België werd hem door een commissie uit haar midden in het hotel Funckler, als blijk van waardering, hulde en hoogachting, een keurig album aangeboden, en daarbij een bronzen Apollo van Belvédère, met voetstuk, waarop de woorden gegraveerd zijn: "Aan A. C. Kruseman. De Nederlandsche bock handel. Januarij 1878." De heer dr. J. H. Gunning, predikant te 'sHage, heeft voor de benoe ming tot hoogleeraar te Utrecht bedankt. - Aan de kweekschool der Doopsgezinden te Amsterdam is met gunstig gevolg het peremptoir-examen afgelegd door de hh. P. K. Bijl, van Amster dam; R. Kuiken, van Balk; R. S. Kuperus, van Staveren; V. Loosjes, van Amsterdam, en S. de Waard, van Deventer. De oudste zoon van den landbouwer W., onder Alphen, heeft een klap van een jong paard, dat men in October gekocht hadontvangen, met het gevolg, dat bij na een uur lijdcns bezweek. De gemeenteraad van Zutphen heeft besloten tot het aangaan eener geldleening ad ƒ100,000, rentende 4% pCt.ten einde de koopsom der vestinggronden te betalen. Onder Beilen is eene boerenhuizing afgebrand, waarbij ook de huis meubelen, hooi, rogge enz. benevens 40 schapen en één vet varken een prooi der vlammen werden. Te Noordwolde is een man, gehuwd en vader van kinderen, plotse ling overleden ten gevolge van misbruik van sterken drank. 's GRAVENHAGE, 6 Februarij. Door Z. M. is aan den heer mr. J. L. Wolterbcek Dz.kantonregler- plaatsvervanger en procureur te Amsierdam, vergunning verleend tot het dragen der versierselen van commandeur der orde van Frans Joseph, hem door den keizer van Oostenrijk geschonken. -- Door den minister van koloniën is J. G. L. Floryn gesteld ter beschik king van den gouverneur-generaal van Nederl. Indië, om le worden benoemd tot derden stuurman by de gouvernements-marine daar te lande. Z. M. de koning heelt heden middag ten 12 tire ten gehoore ontvan gen den heer Barlholdidie HD. zyne geloofsbrieven heeft overhandigd als buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister van de Fransche republiek bij het Nederlandsche hof. Hl JI TE NIA N DSC HE HE RIGTEN W W K 1, TS to. LONDEN, 5 Februarij. De koningin heeft met den koning van Dahomey een handelsverdrag gesloten, waarbij laatstgenoemde souverein zich verbindt, den slavenhandel in zijn staten af te schaffenen waarbij de Engelsche onderdanen van dg vcrpligting worden ontheven om godsdienstige plegtigbeden bij te wonen, waarbij mannen en vrouwen worden geofferd op de altaren der nationale goden.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1