Miirsdii; OU RAMT. NATIONALE MILITIE. li IN N L NL A N DSC 11E BÉlÜGtEN. 1878. i°, 18, DINSDAG 22 JANUAIUJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en feestdagen uitgezonderd. De grijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expediliekoslen. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. O Cents. De prijs der Advertcntién is van 1—4 regels ƒ1. iedere regel meer 25 eents. STADS-BE RICH TEN. HËNHIIICiGTÜVG. BURGEMEESTER ek WETHOUDERS van LEIDEN, Gelet op artikel 26 der wet van den 19Je11 Augustus 1861 betrekkelijk de na tionale militie (Staatsblad n°. 72); Doen te weten: dat het register van inschrijving en de alphahetische naamlijst der in 1877 voor de Nationale Militie ingeschrevenen van den 225,e" tot den 315tc" Januari ek. ter Gemeente secretarie voor elk ter lering worden nedergelegd dat herwaar tegen register en lijst, binnen den tijd der nederleggingkan wor den ingebracht aan den Commissaris des Konings in deze provincie, schriftelijk op ongeregeld papier, bij den Burgemeester in te leveren. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiben, 21 Januari 1878. v. d. BRANDELEB, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. GRONBSEIaASTING. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld het op den lfi4"1 dezer maand invorderbaar verklaard kohier der grondbelasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen binnen deze gemeente, over het jaar 1878, en dat ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet,le voldoen. Wijders worden de ingezetenen herinnerd aan de bepalingen der Wet van deu 26sltn Mei 1870 (Staatsblad n°. 82), dat zij verplicht zijn van alle stich tingen. herbouwingen, bij- ol' ophouwingen. of gedeeltelijke vernieuwingen, in de termeu der Wet vallende, binnen drie maanden na de gcheele of gedeeltelijke ingebruikstelling der gebouwen aangifte te doen bij het Be stuur der gemeente waar de eigendommen gelegen zijn. terwijl die aangifte, rechtstreeks, zonder tusschenkomsi van tierdendagelijks van vegen tot vier uren, met uitzondering van Zou- en Feestdagen, ter Secre tarie dezer gemeente kan geschieden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leioen, 21 Januari 1878. v. d. BRANüELER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 24 Januari 1878, des namiddags le twee uren. 1°. Benoeming van een onderwijzer Ist' klasse aan de jongensschool der lslt klasse. (9) 2'. Idem als voren, van een onderwijzer 2'1' klasse. (9) 3». Idem, van een hulponderwijzer aan de school n° 2 voor onvermogen- den. (13) 4". Verzoek van J. A. Longepee. ont continuatie als siads-heelineoster. (2) 5". Idem als voren, van prof. A. E. Sintou Thomas, als praeleclor in de verloskunde. (11) 6". Idem, van J. Van Zonneveld, ter bekoming van grond in de Brande- wijnsteeg. (4 en 15) 7". Mem als voren, van H. Peltenbtirg, bij de voormalige Heerenpoort. (5 en 14) 8". Idem. van Mej. A. J. Verkerk, tot demping van eeue sloot aan de Haagsche trekvaart. (6) 9". Voordracht betrekkelijk de verhuring van den Bttrg. (8) 10". Verzoek van Th. Piuuimer, om te worden opgenomen in het Pensioen- londs. (10) 11". Voordracht betrekkelijk de belegging van het legaat Buzzi en snpple- toire staat van begrooting, dienst 1878. (12 en 10) 12". Derde suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting dienst 1877. LEIDEN, 21 Januarij. De rijks-commissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen zal, aanvangende den li4 0 Februarij aanst. ten 9 ure des morgens, zitting houden te Amsterdam in het Stadhuis aldaar. Zij, die lot een der examens wenschen toegelaten te worden, moeten hiervan vóór of op 2 Februarij schriftelijk en vrachtvrij aan den voorzitter der commissie kennis gevenmet overlegging van ge boorte-acte en opgave der tegenwoordige woonplaats. Bij de op heden gehouden openbare verknoping van cokes, hij partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzeu ƒ15, ƒ3.20 en 1 50de laagste prijzen 15, ƒ3 en ƒ1.50. Rij de regimenten infanterie zullen de miliciens van de ligting van 1877die door loting voor het zoogenaamde blijvend gedeelte zijn bestemd in werkelijke dienst worden gehouden tol 30 September e. k. De overige miliciens dier ligting van deze regimenten zullen ultimo April met groot verlof worden gezonden In eene vergadering van het aardrijkskundig genootschapte Amster dam gehouden, is mededeeling gedaan, dat in overleg met den minister van marinede luit. ter zee 1" kl. Cornelissen benoemd is tol chef der Sumatra-expeditie, in plaats van wijlen Schouw Santvoort. De definitive toestemming van den minister wordL nog verwacht. De heer Cornelissen zal 9 Maart e. k. naar Indië vertrekken. -- Volgens een Spaansch blad, de hnparciol, wordt in tijdingen uit Galicia, te Lissabon ontvangen, melding gemaakt van liet vergaan der stoomboot Frise, komende van Indië met 450 passagiers. De ramp had plaats op de klippen van Corrubedo. Geen der opvarenden werd gered. Zeker wordt hier het stoomschip Friesland bedoeld. Uit Nieuwkoop meldt men van den 18"1 aan de N. Ii. C.: In den afgeloopen nacht heeft een voornaam ingezetene dezer gemeente, die voort durend misbruik maakte van sterken drank, zich, gewapend met een revol ver, naar het huis van den burgemeester begeven en door ramen en blin den heen twee schoten gelost, gelukkig zonder iemand te treilen. Hjj is gevankelijk naar Utrecht gehragt. Vrijdag avond gingen twee mariniers uit Amsterdam bij den horologie- maker Ter 11. in de Gierstraat te Haarlem binnen en vroegen horloges te zien. Nadat zij eenigen tijd over die voorwerpen hadden onderhandeld, ver wijderde zich één van hen met een horloge, doch w erd dadeljjk achtervolgd, lie tweede wilde zich ook van een horloge meester maken, doch werd door den knecht gegrepen, waarna ook de eerste binnen wéinige oogenblikken in handen der politie kwam. Tegen den bekenden straat-improvisator Meijer is le Amsterdam proces verbaal opgemaakt, omdat hij uit dankbaarheid bij een zijner familieleden, die Item nog wel veel goed doet, de ruiten heeft ingeslagen. Van zijne aanhouding is ook partij gelrokkenom hem na zulk een onwaardige han deling zjjn eerwaardigen baard af te scheren. Nabij lluissen is dezer dagen brand ontstaan in eene woning. Er bestaan vermoedens van moedwilligheid, zoodat, naar men zegt, de justitie een onderzoek zal instellen. 's G'BAVENIIAGE, 21 Januarij. De rijks-ontvanger te Marriim, F. C. G. van Motman, is als zoodanig benoemd te Wormerveer c. a. Tol schoolopziener in het elfde schooldistrict van Zuidholland is be noemd de lieer in'. A. M. de Cock, te Botterdam, en tot schoolopziener in het derde schooldistrict der provincie Utrecht de heer mr. F. A. B. A. baron van Ittersum, te Utrecht. Bij het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt in Ned. Indie is benoemd tot officier van gezondheid 2" kl.de heer dr. G. A. Schnlz, geapprobeerd als arts in het gebied van het Zw'itsersche medicinaal- concordaat. De officier van gezondheid 2e kl. L. J. van Coe\ orden wordt op non-activileit gesteld. -- Aan den kamerbewaarder bij het depart, van koloniën E. Engelen is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend en als zoodanig is benoemd J. P. de Gee, thans bode bij het depart, van finaucién. In eene Zaturdng avond gehouden vergadering van de leden van het district 'sGravenhage van //Eigen Hulp" is besloten tot de oprigting van eene coöperatieve winkelvereeniging te 'sGravenhage, ondanks het protest van den lieer Visser, die zijne waarschuwende slem deed hooren tegen dergelijk middel, om de maatschappelijke verhoudingen te verstoren, eenè bij een viertal aanwezigen weerklank vond. Aan eene opgedragen de statuten voor de winkelvereeniging te stemdie slechts commissie werd ontwerpen. Zaïurdag 11.. was de Franselie toen eene repetitie van de opera «Aïda" zou aanvangen, schouwburg het tooneel van groote ontsteltenis. De mu ziek van Verdi's nieuwste operabestaande uit de partilie met de verschillende orchest- en zangpartijen, een hooge stapel papier, was plotseling verdwe nen. Nog daags te voren was de muziek behoorlijk in de regiekamer ge borgen en op hei uur van aanvang der repetitie was ze niet te vinden. Het geheele comedie-gebonw werd doorzocht, met behulp der policie, maar te vergeefs. Naar aanleiding van die plotselinge verdwijning verdiept men zich in allerlei gissingen en rees liet vermoeden of hier geen kwaadwillig heid in het spel is. Zeker is het dat de directie door dit geval in groote moeijelijkheid verkeerde. Men verneemt dat de directie er in geslaagd is eene nieuwe partitie van »Aïda" aan te koopenzoodat de opvoering zal kunnen plaats hebben. -— Dezer dagen is alhier aangehouden eene vrouw, verdacht van in eene bovenwoning in de Spuistraat alhier, waarin z(j als naaister werkzaam was, opzettelijk brand te hebben gesticht, welke gelukkig door de buren werd geblnscht, terwijl tevens in haar bezit moeten zijn gevonden Toorwerpen aan de hnisgenooten toebehoorende.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1