Dr. Airy's Natuurgeneeswijze Geluk te Brunswijk! ItriRSwijker Landsloterij 8 uiillioen 723,500 mark, PER TELEGRAAF. Gratis en franco A. R E IS S Hoofdcollecleur, meer schade gedaan dan wij met onze vloot. In één woordwijde. ver tegenwoordigers van het volk, wij werpen den blaam op de geheele rege ring, die al de schuld draagt van onze rampen en ons ongeluk. liit Bucharest wordt gemeld dat aldaar vreesselijke verhalen in om loop zijn van de ellende, welke de Russische troepen in den Schipka-pas ten gevolge van de koude doorstaan. Volgens berigten van verschillende zijden, is het lijden der Russen in Bulgarije zeer groot. Geheele treinen ammunitie en levensmiddelen werden onder de sneeuw bedolven en moesten uitgegraven worden. Het wester-leger is in zijne kantonnementen er nog beter aan toe dan de troepen van den kroonprins, die den vijand tegenover zich hebben en geregeld voorposten moeten uitzetten en patrouilles uitzen den. Geheele detachementen waren dagen achtereen verloren en bleven 48 uren zonder eenig voedsel. Uit Erzet'um wordt gemeld dat het garnizoen een uitval heeft ge daan, waarbij slechts een onbeduidend gevecht is geleverd. KONSTANTINOPEL10 Januarij. De Turksche bevelhebbers hebben bevel ontvangen de vijandelijkheden te schorsen. Vijftigduizend Russen bezetten de vallei van Toudja, tusschen den Balkan en Adrianopel. De verkennings detachementen komen tot Yensaghia. De Turksche bevolkingen van Philip- popel, Yamboli en Enesaghia vlngten naar het binnenland. Er heerscht eene algemeene schrik. De autoriteiten vragen treinen voor het vervoer van vlugtelingen. De Turken leggen verdedigingswerken voor Adrianopel aan, voor het geval dat er op den wapenstilstand geen vrede volgt. In eene geheime zitting van het Turksch parlement heeft Server-pacha gezegd, dat Turkije geïsoleerd is en op geen verbond kon rekenen; waarom het gouvernement dan ook heeft besloten een wapenstilstand te sluiten, die vooruitzig! op vrede geeft. KONSTANTINOPEL, 10 Januarij. Reuf-pacha lelegrapheerde gisteren naar Bucharest, dat hij een wapenstilstand voorstelde en den bevelhebber van het leger te Adrianopel als onderhandelaar aanwees. Het antwoord hierop was nog niet ontvangen. PARIJS, 10 Januarij. De senaat koos tot voorzitter den heer d'Audifl'ret Pasquier met 72 stemmen; er werden 61 blanco-billetten in de bus gevon den. De kamer koos "Grévy tot voorzitter met 335 van de 346 uitgebragte stemmen. PARIJS, 10 Januarij. De senaat heeft bepaald, dat Zalurdag zal in be handeling worden genomen de interpellatie van Gavardie over de onwettig heid van de bijeenroeping der gemeenteraden en de onwettige herbenoeming van ontslagen maires. PETERSBURG, 10 Januarij. Het berigt, dat het Turksch Schipka-leger gevangen genomen is, wordt bevestigd. De gisteren gedane mededecling, dat het weerstandsvermogen van den vijand gebroken is. zal voor de onder handelingen over den wapenstilstand en vervolgens te Konstanlinopel en te Londen moeten worden begrepen als eene erkenning van den door ons leger verworven beslissenden toestand wat de wapenen betreft. KONSTANTINOPEL, 10 Januarij. De vijandelijkheden zijn gesehorst in Europa en Azië. De Russische en Turksche bevelhebbers zijn in overleg over de demarcatie-lijn en een wapenstilstand van twee maanden. ROME, 10 Januarij. De kamer en de senaat zijn tegen den 16,1", bijeen geroepen. Men verzekert dat de lijkdienst zal plaats hebben in de Santa- Maria Maggiore. LUXEMBURG, 10 Januarij. Hit proces van de curatoren der maatschappij des Bassins houillers tegen baron de Blochausen, betreffende de Prins-Hendrik- spoorweg-maatschappü- is beslist ten voordeele der regering. Het lioog- geregishof heeft de eischers niet ontvankelijk verklaard en hen tot boete en in de kosten veroordeeld. CETT1NJE, 11 Januarij. Officiéél. Gisteren namiddag 2 uur gaf de ves ting Antivari zich aan den vorst onvoorwaardelijk over. Er heerscht hier groole geestdrift. EEN GOEDKOOP GENEESMIDDEL. Iedereen weet hoe moeielijk gewoonlijk verkoudheden, bronchitis en an dere kwalen van dien aard te genezen zjjn, vanwege hunne hardnekkigheid en hoeveel aftreksels, stroopen en andere geneesmiddelen men moet gebrui ken, om die ziekten kwijt te raken. Daarenboven weet een ieder dat een j verwaarloosde verkoudheid heel licht in eene bronchitis ontaardt, ja zelfs I soms in longtering overgaat. De talrijke ondervindingen bewjjzen, dat de zuivere Moorweegsche Teer, goed toebereid, een bijna wonderdadige uitwerking heeft op de genezing van de genoemde ziekten. De Teer kau niet in substantie gebruikt worden vanwege zijn onaange name!) smaak en kleverige bestanddeelen. Een pharmacien te Parijs, de lieer GUYOT, is op het denkbeeld gekomen j die leer te omgeven met gelatine, ter grootte van een gewone pil. Niets is gemakkelijker om in te nemen. De gelatine lost zich terstond op iu de maag en de leer doet zijn werking. Twee ol drie teerkapsules genomen bij den eten, brengen spoedig ver lichting te weeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en bronchitis te genezen. Men ziet zelfs dal het gebruik de reeds eenigzins gevorderde tering ge neest. Iu dal geval belet de teer de decompositie van de tnberkels. en met medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller dan men had dur- l ven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aan- I bevelen, zoowel van wege zijn uitstekende uilwerking als om zijn goed- koopen prijs. Elke flacon van teerkapsules toch kost slechts twee franken en vjjftig centimes en beval zestig kapsules; de geheele behandeling komt dus slechts op vijf of zeven en een halve cent daags en ontheft van liet gebruik van afkooksels, patés en siropen. Otn zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft, mort men op de driekleurige haiidteekciiing van den heer Guyot, op hel etiquette letten. Te verkrijgen ju de meeste goede apotheken. ADVERTENTIE!*. Den 10drD Januari 1878 overleed te Utrecht onze hartelijk geliefde Schoon zuster, Mevr. de Wed. RAS. geb. BAUER. J. H. SGHOLTEN. Bezoeken worden niet afgewacht. A. M. A. SCIIOLTEN, Ras. Heden.juist zes weken na het zoo smartelijk verlies mijner dierbare Echtgenootcwerd mijn oudste Dochtertje IIENDRIKA ANTHONIACLASINA mij ontnomenin den lieftalligen leeftijd van 3 jaren en 5 maanden. Oegstgeest, 11 Jan. 1878. L. TEN BOSCH, Predikant. Folstrekt eenige kennisgeving, ook voor familie, vrienden en belangstellenden. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming in ons smartelijk verlies, betuigen wij door deze onzen innigen dank. A. VAN DER HARST Leiden, 11 Januari 1878. en Echtgenoole. De Vergadering der Hollandsche Maatschappij van Fraaije Kunsten en Wetenschappen van 15 dezer is uitgesteld tot WOENSDAG 16 dezer, 's avonds half acht, in het Nutsgebouw. Spreekster EL.ISE A. UIIG HTOIY. van Amsterdam-, Bijdrage door den B. F. VAM 1IEYBT. van heiden. Tot verkrijging van het lidmaatschap kan men zich aanmelden bij den Secretaris J. M. E. DERCKSEN. verzendt RICHTER's Boekhandel te Rotterdam, op franco aanvrage, door het geheele Rijk en naar de Overzeesche Bezittingen een 116 blad zijden dik uittreksel uit het wereldberoemde werk Dit met vele echte getuigschriften van gelukkig genezen lijders voor ziene werkje kan iederen zieke met volle overtuiging worden aanbe volen. Niemand verzuime derhalve bovengenoemd uiltreksel te ont bieden. een net BOVEMHITISvoor een klein gezin of Dame, bevattende 5 Kamers, Meidenkamer, groote beschoten Zolder, Keuken met goed Wel- en Regenwater, twee Pieties, Kelder of Provisiekamer cn verder die geriefe lijkheden die tot een fatsoenlijke woning behooren, staande op den Nieu wen Rijn nabij de Korenbeurs te Leiden. 1° Mei te aanvaarden. Huurprijs 350. Nadere inlichtingen te bekomen onder letter B. aan het Adver tentie-Bureau van B. BLANKENBERG. Lange Mare te Leiden. is en blijlt mijn oud devies, waaronder ik weder de door de hooge Regering uitgeschreven en gewaarborgde, aanmerkelijk vergroole aanbeveel. Zij bevat 44,000 winsten tot een bedrag van waaronder event. 490,000 speciaal 300,000 150,000 KO.OOO 00,000 2 a 10,000 30,000 enz welke binnen weinige maanden moeten gelrokken worden. De lMe trekking begint op 17 JAMARI.I 1878, en ik verzend daarvoor oorspronkelijke loten 1/1 4/2 1/4- 1/8 voor 11 0.3d fl. 4.0» fl. 2.34 fl. 1.1? legen toezending van het bedrag. Ik zend iederen deelnemer het officiële plan gratis, gelijk öok trek- kinglijsten en getrokken gelden stipt verzonden worden. Fortuna be gunstigde reeds dikwijls mijne firma (eene der oudste iu dezen tak) in buitengewone mate, weshalve bombastische aanprijzingen van deze zoo gezochte loterij overbodig zijn. Terwijl ik voor het mjj sedert jaren geschonken vertrouwen beleefdelijk dank betuig, verzoek ik mij dat. daar de aanvrage reeds aanzienlijk is, door spoedige bestellingen op nieuw te schenken. te JBrtmswijlt Lang erhoff, N°. 8.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3