LEIDSCHE COURANT. SS77. ZXTURDAG 29 DI-COHER. X°. 300. be (iv ran I verschijnt dagelijks7fon- en feestdagen uitgezonderd. De prys der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. f 3.50, mil het Verslag der Handelingen ran den Gemeenteraad f3.Sb, franca p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.Ö0 's jaars. Luiten de eapeditiekasten. Afzonderlijke nonwiers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. Pe prijs der AdverlcntiCn is van 1- 4 regels iedere regel meer 25 cents. ST ADS-BER IC II TEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door hen, naar aanleiding van art 1. in verband met art. 66 der Verorde ning op het Brandwezen van den lö11"1 Juni 24 Augustus 1871 Gemeente blad n°. 14), op voordracht van den Weihouder, Voorzitter der Commissie van Fabricage, l. een eervol ontslag is verleend aan a. den heer P. G. HOUTHUYSEN, op zijn verzoek, als Directeur van het Brandwezer. en dal in zijne plaats is benoemd de heer H. J. GIEZEN, thans Adjunct-Directeur, zijnde een en ander ingegaan met 1 December II. den heer P. MOEN'E, als Adjunct-Brandmeester aan de stadsspuit n'. 8, in wiens plaats benoemd is de heer H. J. DE NIE: is benoemd tot Adjunct Directeur van het Brandwezen de heer ADRIANUS VERHOOG thans Opperbranduieesler aan de stadsspuit li'. 4; zijn benoemd lot spuitgasten aan de spuit n". 5: D. DE VOS, J. VAN BEMMEL en B. J. VAN KLEEF. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELEB, Burgemeester. Leiden, 28 December 1877. E. KIST, Secretaris. b. II. III. IN N EN L A N l )SC 11E UEIMITËN. De BURGEMEESTER van LEIDEN doet te welen, dat door den Raad in zijne vergadering van gisteren benoemd is tot lid van de Commissie tol het ont werpen en herzien der plaatselijke strafverordeningen de heer Mr. M. d'AUMERIE, in de plaats van den heer Mr. R. Tb. Bijleveld. die de gemeente metterwoon verlaten heeft, zoodat die Commissie thans bestaat uit de heeren D'. W. C. VAN DEN BRANDELER, Burgemeester, Voorzitter. Mr. P. A. VAN DERLITH en Mr. M. d'AUMERIE. De Bur.emeestcr voornoemd, Leiden. 28 December 1877. v. d. BRANDELER. LEIDEN. 28 December. De arrondissements-regtbank te 'sGravenhage heeft heden, in de ont- eigeningsproceduren der spoorwegmaatschappij Leiden Woerdende volgende schadeloosstelling toegekend, als aan: WtlewaaH'-llarlevelt (aanbod ƒ3800; conclusie O. M. ƒ4830.80) 5467.40, C. de Jong (aanbod ƒ4700; conclusie U. M. ƒ5454.50) f 5654.50 en C. Vertegaal (aanbod ƒ2700; conclusie O. M. ƒ2943.30) 3007.40, met veroordeeling van de eischeresse in de proceskosten. De deskundigen waren in hunne rapporten tol de conclusie gekomen, dat alsschadeloostelling moest worden betaald aan: Wltewaall-Hartevelt ƒ15450.25, C. de Jong 15029.03en aan C. Vertegaal ƒ8563.02. In hel kort verslag van het verhandelde in de zitting van den ge meenteraad op gisteren, in ons vorig nommer. staat bij het gesprokene door den heer m'. Obreenomtrent het niet opnemen van de reglstitels der gemeente in het aanhangige contractdat de wel daartegen niet nietigheid dreigde. Dit is een misverstand onzerzijds. Hel had moeten zijnwaarop de wet boete heeft gesteld. Van de Breuk en Smits' Algemeen Adresboek voor de gemeente Leiden is thans de negentiende jaargang verschenen. In vergelijking met de vorigen heeft deze jaargang eene groote uitbreiding verkregen zoowel wat bet reft de opgaven omtrent de zamenstelling der hier bestaande collegiün als die van de namenbetrekkingen en woonplaatsen der ingezetenenvan de laatsten toch zijn er ongeveer 4500 iu opgenomen. Het is een bewijs dat de uitgevers er zich op toeleggen aan, dit jaarboekje de meest mogelijke volledigheid te geven. Voorde daarbij van verschillende zijden ontvangen medewerking zonder welke eene zoodanige uitgave moejjelijk kan slagen, betuigen zjj hunnen dank. Het boekje is eene vraagbaak, die in menigerlei omstandigheden nuttige diensten kan bewijzen, en dat het publiek het ook als zoodanig waardeert mag men afleiden uit het succes, dat de uitgevers gedurende reeds zoo vele jaren op hunne onderneming hebben mogen genieten. Die aanmoediging moge hen ook nu weder te beurt vallen, ter vergoeding van hunnen moeite vollen arbeid. De wis- en natuurkundige afdeeling der kon. akademie van weten schappen te Amsterdam zal morgen aldaar eene gewone vergadering houden. Te Katwijk aan Zee werd dit jaar de haringvisscherij uitgeoefend door 53 bomschuiten, waardoor gezamenlijk werd aangevoerd 3,892 050 stuks steur- en 15252 tonnen pekel-haring, waaraan is besomd p. m. ƒ327,500. Over het algemeen was de uitkomst bevredigend, ofschoon men door storm weder verlies aan netten en toebehooren moest lijden. Men had het verlies te betreuren van een schipper en twee bootsgezellen. Bij kon. besluit van 17 December jl. is bepaald dat aan elk van de vervaardigers der ontwerpen voor een nieuw universiteitsgebouw te Leiden, ingekomen ter beantwoording van de daartoe strekkende prijsvraag en ge merkt: o. Vivat Academia, b. Quis. c. Eigen kunst is eigen leven, d. Qui liasarde gagne, wer wagt gewinnt, e. Art et Science, als vergoeding vcor den aangewenden arbeid en tegen afstand van de door ieder hunner inge zonden plannen en teekeuingen eene som van 1500 toegekend zal worden. Ingeval de inzenders van die aanbieding gebruik wenschen te maken, wor den zij uitgenoodigd daarvan schriftelijk te doen blijken aan den minister van binnenlandsche zaken, met magliging om de verzegelde naambilletten, welke bij hunne inzendingen waren gevoegd, Ie openen. Tevens worden de overige inzenders, voor zoover door hen geen adres is opgegeven, aan hetwelk de door hen ingezonden prijsantwoorden kunnen worden terugbe zorgd, uitgenoodigd voornoemden minister gelijke magtigiug te verleenen, ten einde de door hen ingezonden stukken hun vrachtvrij kunnen worden toegezonden. Hel vertrek der pakketbooten van Liverpool naar de westkust van Afrika vindt lot ultimo Junij aausl. eiken Zalurdag plaats. De verzending der brievenmalen uil Londen geschiedt eiken Vrjjdag avond. Te rekenen van de maand Jannarij aanst.zullen de pakketbooten, welke den 5llen van elke maand van Bordeaux naar Buenos-Ayres vertrekken, op de heenreis tijdelijk Rio de Janeiro niet meer aandoen. Voorloopig kan alzoo voor de verzending der correspondentie naar Brazilië van de boven bedoelde pakketbooten geen gebruik worden gemaakt. Volgens particulier telegraphisch berigt is het schip Walmer Castle verbrand ter reede van Batavia, met volle lading voor Nederland aan boord. N.R.C Door het comité van het Roode Kruis te Amsterdam is wederom eene som van ƒ1000 overgemaakt aan het hoofd-comiléten behoeve der zieken en gekwetsten van den Rnssisch-Tnrkschën oorlog. Door den heer H. 11. Zeylstra den li11"1 dezer te Soest overleden, is aan de maatschappij van weldadigheid gelegateerd de som van ƒ1000, vrjj van successieregt. De bisschop van Haarlem heeft jl. Zalurdag, in de kapel van het semi narie te Warmond, de 1111. wijdingen toegediend van hel subdiakonaat aan de hh.Th. H. J. Abels, R. J. G. Beddink, B. J. Corstens, M. I'. R. Droog, II. J. Kriek, G. A. A. Loots, J. P. 11. Ramakers, B. G. Schweitz, J. L. 11. Stams en L J. W'eve; van het diakonaai aan de eerw. hit.J. P. M. A. Binnewiertz, Wr. G. Boers. P. L. Dessens, J. F. Graaf, F. J. Gribling, L. C. Heemskerk. 11. A. J. Iloefkens, W. J. van Ilooff. L. Jongmans, V. J. J. M. Leesberg, 11. C. Maat, G. P. van Mierlo, B. I'. F. Mohr, F. W. van der Pigge, H. C. M. A. Puf kus. 11. F. J. Rikmenspoel, A. Schouten, B. A. A. Smeeman, W. G. F. Snickers. L. Stolk. J. H. Sloopman P. A. F. Thier en F. A. Willen borg; van het priesterschap aan de eerw. hh.: A. Nieuwen- huizeu en G. F. G. M. van Rijn. Te Westmaas had men Dingsdag avond ten huize van een herbergier, ten einde een slaapvertrek te verwarmen, eenige kooltjes vuur in een pot nedergezet. Terwijl de waard in de gelagkamer was, zouden de grootmoe der en de moeder met haar kroost zich ter ruste begeven. Spoedig waren allen bedwelmd, en zeker waren vijf personen hel slagtofler van onvoor- zigtigheid geworden, indien het onheil niet toevallig ware opgemerkt. Een meisje van vier a vijf jaren was reeds geslikt. Te Gorinchem ontstond Dingsdae morgen tijdens de godsdienstoefenin gen eene algemeene opschuddding door het gerucht dat er brand was ont staan. De rijstpelmolen van de heeren J. Kant van Andel en Zoon, gele gen op den wal onmiddellijk nabij de artilleriekazernestond in vlam. Ondanks den ijver der spuitgasten bleek dadelijk dat de kap niet te redden was. Met donderend geweld vielen binnen een half uur de roeden naar beneden. Het vuur tastte daarop het benedengedeelte en vervolgens het pakhuis aan, waar een groote voorraad meel geborgen was. Molen en pak huis werden vernield. Een gedeelte van den voorraad werd door de artille risten gered. De angst was onbeschrijfelijkwant op slechts 20 passen af stand bevindt zich het kruidhnis. De molen met het pakhuis, die een waarde hebben van p.m. ƒ25000, zijn geassureerd voor ƒ7000 bij de

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1