LEIDSCHE COURANT. 187?. DONDERDAG 27 DLCFJ1HER. 304. De Courattt verschijnt dagelijks, Zon- en 11 estdageu uitgezonderd. De pry* der Courant is j>er vierendeel jaars 3.franco /i. p. f 3.50, met hel Verslag der llahdelnigcu van den Cemeenteruad 3.3b, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.30 *s jaars. Luiten de eapediliekosten. Afzonderlijke nmnruers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, ftanco p. p. I» Cents. he prijs der AdvericiiliCii is van 1—4 regels 1. -, iedere regel meer 25 cents. Uithoofde van het Kersfeest wordt Dingsdng-avond en AVoensdag-avond deze Courant niet uitgegeven. deze Courant wordt verzonden bl adz. 9192 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). ST OS-BERICHT EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien het adres van Martinus Van Weeren Jr.daarbij verzoekende in liet perceel aan het Levendaal n°. 193, een stoomketel te mogen plaatsen oin vlaggedoek en andere stoffen te weven en te verven Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven by deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den 7",n Januari aanst.. 'svoormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 24 December 1877. E. KIST, Secretaris. BINNENLVNDSCllE BE BIGT E lN Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDonderdag 27 December 1877, des namiddags te kalf twee. 1*. Beëediging en installatie van de heeren Mr. M. d'Aumerie en Mr. H. L. A. Obreeuals leden van den Gemeenteraad. 2". Benoeming van een lid der Commissie der Bewaarscholen. (283) 3". Idem van vier leden der Plaatselijke Schoolcommissie. (288) 4'. Voordracht tot liet verleenen van eervol ontslag aan Mr. R. Th. Bijle- veldals lid van de Commissie van Bestuur over hel Academiseh Ziekenhuis. (278) 5' Benoeming van twee leden in de sub 4" bedoelde Commissie. (278) 6". Idem van een lid der Commissie voor de strafverordeningen. 7". Benoeming van een Curator van het Gymnasium. 8". Voordracht tot het verleenen van vergunning voor overtochten enz. ten behoeve van den spoorweg Leiden—Woerden. (272 en 284) 9». Concept-verordeningen op de helling en invordering van collegegeld op de geineeiile-iuricliting voor de opleiding van Oost-Indische ambtena ren. (273 en 285) 10'. Verzoek van Bestuurders der Leidsche Stoombootmaatschappij «de Vol harding", betrekkelijk de terugbetaling van bruggelden. (276 en 291) 11». Voordracht, betrekkelijk de jaarwedden der ambtenaren ter Secretarie. (277) 12' Idem, betrekkelijk de regeling der jaarwidd'en van het hulppersoneel aan dc lagere seholen. (235, 282 en 291) 13'. Staten van af- en overschrijving en suppleroire slaat van begrooting j dienst 1877. (280, 281 en 284) 14'. Voordracht, betrekkelijk het onderwijs in de gymnastiek. (203 en 279) 15». Verzoek van N. Meijer, om omslag als onderwijzer 2,le klasse aan de jongensschool der Is" klasse. (287) 16". Idem, van P. D. Sieenhuize» om eene loods te plaatsen bniicit de Morsrh- poort. voor nel droogen van schapenvellen. (263 en 289). 17". Voordracht tot vermeerdering van het personeel van leeraren voor de oude talen aan hel Gymnasium en benoeming van een leeraar. (275 en 290) 18' Idem. betreffende het Utrechlsche jaagpad. (286) LEIDEN, 24 December. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur te 's Hage is heden her besteed het onderhouden en het doen van herstellingen aan dc gebouwen van de rijks universiteit te Leiden, gedurende het jaar 1878. Minste inschrij ver was de heer W. L. Leget, alhier, voor 25395. Bjj de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, by partijen van 100, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ30, f 4 en 1.50, de laagste prijzen 30, ƒ3 en 1.50. De voorgestelde aanvulling der wet tot regeling der cooperative ver eeniging strekt om vrijstelling van zegel- en registratie-regt te verleenen aan de rekening en verantwoording, voorzien van het bewijs der goedkeu ringdie jaarljjksch wordt nedergelegd ter griffie van hel kantongeregt, in welks gebied de zetel der vereeniging gevestigd is. Deze rekening en ver antwoording kan tot dusverre door den griffier niet in bewaring worden genomen, alvorens te zijn geregistreerd. Deze last op de cooperative ver- «enigtngen wenscht de minister van justitie op te hellen. Het stoomschip Hampton is op 21 December van Batavia naar Rot terdam vertrokken. Aan 's rijks munt te Utrecht is men dntk bezig met de aanmunting der nieuwe ééncentstukken. Wekelijks wordt voor ongeveer ƒ15000 afge werkt. Met het slaan der haive-centslukken zal uien waarschijnlijk niet voor Februari] beginnen. Een lokaal aan de munt is ingerigt voor den arrondissemcnts-betaalmeesterom te dienen voor depot der nieuwe pasmunt. In de 19'" algemeene vergadering van het Aardrijkskundig genootschap, te Amsterdam gehouden is door den voorzitter, prof. Velh, betredende de Sitmatra-expediiie medegedeeld dal de logt met kracht zal worden voortge zet met uitsluiting van een klein deel aan de Roven-Djambizullen nog vele streken worden onderzochtwaar nog geen Europeaan den voet heelt gezet en waaronder er zijndie goud opleveren. Tot nog toe heeft dat deel der expeditie, dat onder bevel van wijlen Schouw Santvoort stond, zonder moeijelijkheden zich met het rivieronderzoek bezig gehoudeneen ander deeldat met groote moejjeljjkhéden Ie kampen hadheeft een nieu wen weg gevonden voor afvoer der producten uit het Ombiliënveld. Uit voerig wjjdde prof. Veth uit over de verdiensten van wjjlen Schouw Sant voort wiens laatste beriglen van 23 September dagteekenen. In het bij het dep. van koloniën ontvangen telegram van zijn overlijdenwordt de dood toegeschreven aan een hartkwaal. Men zal de berigten uit Indiö moe ten afwachten om de juistheid van de oorzaak, waaraan dc dood wordt gewetente beoordeelen. liet bestuur heeft den controleur en poliliekcn agent te Djauibikapitein Nissen die mei wjjlen Schouw Santvoort op vriendschappclijken voet stond telegrafisch verzocht als beheerder der Finan ciën van dat deel der expeditie te willen optreden en de stoombarkas in bewaring te houdentotdat dc togt zal worden voortgezet. Hef bestuur twijfelt er niet aanol in het corps der Nederlandsche marine-officieren een of meer wakkere mannen zullen worden gevondendie zich ter voortzet ting van de taakdoor wjjlen den diep belrenrden Schonw Santvoort on dernomen zullen aanmelden. Tot aanvulling van het berigt, overgenomen uit het Jouen, des Déb., omtrent eene inzending van tulpen uit Haarlem op de aanstaande internati onale tentoonstelling te Parijs deelt men aan de II. C. het volgende mede. Die inzending wordt gedaan van wege de le Haarlem gevestigde bloemisten- vereenigingeene vereeniging van buitenlandsche groothandelaren in bloem bollen en zaden nit Haarlem en omstreken, opgerigt in het jaar 1868, welke ten doel heeft de belangen van het vak te bevorderen van het standpunt van den groothandel. De 23 firma's, wier deelhebbers leden der vereeniging zijn, hebben gelijkelijk bijgedragen tot de kosten der inzending. Een der leden, de heer J. J. Krnyff, heeft welwillend op zich genomen de planting te leiden en zich le dien einde met het vereischte hulppersoneel in hel begin van November naar Parijs begeven. Het ovaal, geheel zonder eenige tns- schenliggende paden, met tulpen beplant, heeft eene grootte van 15 bij 17 meters doorsnede. Het wapen van Haarlem en de woorden "HaarlemHol land", met het daaromliggend veldworden gevormd van de bekende dub bele tulpen Rex rubrorutn (rood) en La caudeur (wit), terwijl een rand van de bruine dubbele tulp Priticesse Alexandra het geheel omsluit. Het perk heeft eene uitmuntende plaats in het park van hel Trocadero verkregen en men rekent, wanneer deze tulpen waarschijnlijk gelijktijdig met de opening der tentoonstelling in bloei zullen zijn, dat dan de teekening op een kwar tier uur afstands zal zigtbaar zijn. Men is te Parjjs met deze inzending hoogelijk ingenomen en er is alle reden te onderstellendat zfj ons vaderland zoowel als de stad Haarlem en de inzenders der bloemisten-vereeniging tot eer zal strekken. In eene vergadering van de vereeniging voor den effectenhandel te Amsterdam is het voorstel om op Nieuwjaarsdag het lokaal der vereeniging te sluiten en geen prijscourant op te maken noch levering van fondsen te doen plaats hebben met algemeene stemmen aangenomen. Te Amsterdam heeft eene gehuwde vrouw diefstal gepleegdalleen met het doel in de gevangenis te geraken, ten einde bevrijd te zijn van de mishandelingen van haar aan dronkenschap verslaafden man, die zelf niets verdiende en het weinige, dat de vrouw met dekenstikken kon bijeenbren gen haar afperste Zekere H. K., oorspronkelijk van Kuinre, is te Amsterdam in hechte nis genomen en thans te Heerenveen in het huis van correctie opgestoten. Jaren geleden naar Amerika vertrokken, moet hij daar gehuwd zjjnterwQl zijne wettige eehtgenoot nog in leven is. Door wplen dën heer H. G. van den Bergh, dezer dagen te Amersfoort overleden, is aan het R. K. parochiaal armbestuur aldaar gelegateerd eene

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1