eiële gevolgen der uitvoering van de regtcrlijke -wellenomtrent de herzie ning onzer wetgeving, eene nieuwe wettelijke regeling der makelaardijj eene algenieene policiewet, de indiening van een nieuw strafwetboek, voor ziening tegen vervalsching van levensmiddelen ter sprake gebragt. De split sing van het departement van binnen), zaken werd goedgekeurd en met ge noegen de herziening der besluiten, voortgevloeid uit de wet op hel hoogcr onderwijs, tegemoet gezien. Men hoopte dat de minister van marine in den zelfden heilzamen geest als zijn voorganger zou voortwerken. uitte het verlangen naar voorstellen tot herstel van het thans bepaald gebroken evcn- wigt in onze financiën, terwijl men zijne ingenomenheid te kennen gaf over de oplredtng van den minister van oorlog, een genoegen, dat echter thans nog niet onverdeeld was. 'sGRAVENHAGE. 18 December. Door Z. M. zijn benoemd: tol commies ter inspectie over de directe belastingen enz. te Eindhoven, de heer II. Pel, thans commies-verificateur der 2categorie der belastingen te Rotterdam, en tot ontvanger dier mid delen te Eindhoven, de heer A. L. van der Niepoort, thans ontvanger Ie l.obilh. De kapitein R. J van Moock, van den generalen staf. is benoemd lol chef van den staf der 2'' divisie inianlerie, tevens fungerend adjudant bij gemelde divisie te Haarlem. De heer II. Ledeganck is erkend en toegelaten als consul van België te Samarang. In de zitting van de eerste kamer van heden, ten half 12 ure ge opend was aan de orde de beraadslaging over het wets-ontwerp, houdende eenige wettelijke voorzieningen omtrent het ministerie van waterstaat, han del en nijverheid. Het ontwerp werd met algemeene stemmen aangenomen. De vergadering werd daarop tot lieden middag vier ure geschorst. In de zitting van de tweede kamer van heden is het hoofdstuk Kolo niën, na eenige discussie, aangenomen met 54 tegen 9 stemmen. Vooraf waren de begrootingen van Suriname en Curasao goedgekeurd, liet hoofd stuk Onvoorziene uitgaven werd mede aangenomen, lieden avond komt de wet op de middelen in behandeling. Ter 64'1« algemeene vergadering der vereeniging van en voor Ncderl. industrieelen, in de afgeloopen week alhier gehouden, heeft de voorzitter, de heer A. II. Eigeman, beschouwingen ontwikkeld over de verwachtingen der nationale nijverheid, nu het Z. M. behaagd heeft voor den waterstaat een bijzonder departement van algemeen bestuur in te stellen. Het bewind had namens de vereeniging een adres van verwelkoming den nieuwen minister aangeboden en daarin ook verzocht Z. M. den koning den dank der in- 1 dustrielen te willen overbrengen, wegens de vervulling van een wensch, dien zij zoo vele jaren reeds hadden doen hooren. lil de hoogere sferen van het algemeen bestuur, zeide de heer Eigeman, meent men dat alles in de beste harmonie voortgaat. Naar verslagen en tabellen te oordeelen, heeft de werkende stand niet te klagen en ziet het er met onze volksvlijt lang niet kwaad uit. Zij, die tot die klasse van burgers behoorendie daar- ouder levendie dat leven dagelijks op de keper beschouwenzij hebben vrij wal aan te merken, dat alles behalve gezocht of overdreven is. Spr. vleide zich dal een minister, die meer uitsluitend zijn aandacht aan de nijverheid wijden kan, zich niet met oppervlakkige waarneming uit de verte j zal tevreden stellen. De vereeniging kon daarbij nuttige dienst bewijzen en het was voornamelijk om de rigting te bepalen, die zij nu voortaan volgen j zaldat deze algemeene vergadering was zamengekomen. De algemeene ver gadering heeft besloten vooreerst daarheen alle krachten in te spannen dat aan het "Stelselloos aanbesteden van werken en leverantiën" een einde kome en hier te lande zoowel als elders vaste regelen daarvoor worden gesteld. 8UITENI.ANDSCIIË BEIUGTEN. EN6BLANO. LONDEN, 17 December. Het officiële blad behelst de koninklijke proclamatie, waarbij de bij eenkomst vati het parlement lot den 17dtD Januarij wordt verdaagd. De heer Gladstone is namens een houthakker te Claycross, bij Shef field, uitgedaagd om voor een //sovereign" om het hardst boomen om te houwen. De oud-minister heeft, de uitdaging als een compliment aanmer kende, wegens zijnen hoogen leeltijd zich verontschuldigd. De reddingmaalschappij te Londen heeft dezer dagen aan een jong meisje van 16 jaar, miss Vernon Russelde zilveren medaille en aan haar rijknecht Samuel Isaacs de bronzen medaille toegekend voor het redden van schipbreukelingen. Den eersten December strandde een stoomboot op de Schotsche kust. acht mijlen van Walleliflc-Househet verblijf van den heer Bussel, die dien dag juist afwezig was. Terstond reed zijn dochter, van den rijknecht vergezeldnaar de plaats der stranding. Op een afstand van ongeveer 100 meters zagen zij in zee een omgekantelde boot, waaraan een aantal om hulp roepende mannen zich vastklampte. Mrs Bussel eu Samuel Isaacs reden terstond in zee, dwongen hun paarden tegen de verschrikke lijke hooge golven in te rijden en. toen zij grond onder de voeten verloren hadden naar de boot te zwemmen. Zij lieten de ongelukkigen zich vast grijpen aan de manen der paarden, de zadels, de stijgbeugels, het rijkleed der jonge dame en zoo gelukte het hen alLn behouden op het strand te brengen. Onlangs werd melding gemaakt van een diefstal van juweelen, in hel kasteel van Aberdeen gepleegd. Op dezelfde wijze heeft men de juwee len trachten te stelen in de slaapkamer van lady Braybrooke, te Avelley Evel. Lady Braybrooke, die ongesteld was, had zich vroeg naar bed be geven. en dat wisten de dieven waarschijnlijk niet. Omstreeks 9 uur werd zij gewekt door geraas op hare kamer; zij bemerkte twee mannen, die eene kas doorzoekteii. Aanstonds sprong zij op en schelde. De twee dieven spron gen naar het venster en liepen met haast de ladder af. die zich daar bevond. Hel duurde eenigen lijd eer men bij lady Braybrooke kon komen, om de reden van hel schellen te vernemen. Inlusschen waren de dieven spoorloos verdwenen. Er worden slechts twee horloges en kettingen gemist, maar er bevonden zich in de kamer juweelen van groole waarde. De agent van de Egyptische regering te Parijs heeft op last van zijn gouvernement het volgende telegram aan het //Comptoir d'escompte" te Parijs medegedeeld: Cairo. 15 December. De Khedive heeft het besluit geteekend, waarbij de termijnen van de coupons worden gewijzigd. Voor het vervolg zullen de coupons der geünificeerde schuld betaalbaar worden gesteld den l»'n Mei en den l,t'n November. De tusschenliggende coupon is den 31slt» December betaalbaar. Het "Comptoir d'escompte" ontving te gelijker tijd een telegram van de administratie der staatsschuld iu Egypte, waaruit blijkt, dat de tusschenliggende coupon 31 December betaalbaar zal zijn en dat de amortisatie zal worden voortgezet. Berigten uit China melden dat in de provincie Shansi de ellende zoo groot is dat dagelijks duizenden mctischen sterven. Men verhaalt dat de hongerende armen niet slechts zich met lijken voedenmaar dat de sterke den zwakke doodt om zich met diens ligchaatn te voeden. De Peking Gaz. j van 3 October beval een decreet, waarbij bevolen wordt tot verligting van de ellende in de provinciën Shansi en llonun 400.000 taels aan te wenden. V U A Nfett 1.9 U. Het gerucht, volgens hetwelk de secretaris van den president der republiek, de heer d'llarcourt, zijn ontslag zou hebben genomen, wordt door den Non. Univ. tegengesproken, welke het laster noemt dal genoemde heer tot de tegenstanders van des maarschalks verzoenings politiek zou behooren. Hij heeft zich integendeel, zegt het blad, steeds beijverd om het einde der crisis te bevorderen. Een der prefecten die reeds hun ontslag hebben ingezonden, de heer Biancourt, in het dep. Allier, heeft dit gedaan niet een niet zeer welvoege- lijk schrijven. Hij zegt tot Mac Mahon dat de dag spoedig zal komen, waarop het presidentschap zich zal hebben te onderwerpen aan de radicale republiek en waarop hij zijne soldaten van 24 en 16 Mei, zijne trouwe dienarendie zich niet door ijdele bedreigingen vrees hebben laten aanja gen, te vergeefs zal trachten te betwisten aan de door Item begenadigde communards. Hij. de Biancourt, wil althans met eere vallen en als edel man eindigen. De legilimistische afgevaardigde van de Vendée, de heer Baudry d'As- sondie in de laatste dagen wegens oproerigheden in de kamer herhaald tot de orde geroepen moest wordenheelt aan den Univers een brief ge zonden. waarin hij er tegen opkomt, dat een protestant thans tot minister van builenlandsche zaken benoemd is. Hij had dit in de kamer zelve wil len doen. maar de voorzitter wilde hem het woord niet geven, daar er i over de boodschap geen beraadslagingen gehouden mogten worden. De onderwerping van Mac Mahon zal overal een pijnljjken weerklank hebben. Daarom wil de heer Baudry d'Asson verklaren, dat het aan zijn kiezers en aan hem niet gelegen heeft. Zij zijn op de stem des maarschalks hem den 14.i«d October te hulp gekomen en hij is een der kaatsten op de bres ge bleven. Hij zal tot het eind van den veldslag blijven en protesteren. "Weldra S zal Frankrijk hem te hulp roepen, die alleen redding kan aanbrengen, den Honing, die van den hemel de zending heeft gekregen ons aan de revolutie te ontrukken en ons terug te brengen tot de eer, het geluk en de ware vrijheid." De lieer de Cassagnac laat zich thans over Mac Mahon aldus uit: Wij wenschen dien man toe, dat de kastijding niet al te spoedig volge en niet al te bloedig zij. Hoeveel kwaad hij ons berokkend heeft, zullen wij hein toch beklagen, als hij gebogen zal zijn onder hel gewigt van het wrekende noodlot. Bovendien, de straf is reeds begonnen. Zijne vrienden verwijderen zich. wenden hunne oogen van hem af, en betreuren het dat hjj niet het geluk had in een der valleijcn van Sedan te vallen, gewikkeld in de plooi- jen van de driekleur. De rouw is in ons aller harten. Voor ons is hij meer dan een alledaagsche doode: het is een levende doode, een van die genen, welke men niet beweent. Zaturdag II. heerschle op de hoogere punten van Parijs. Montmartre, Belleville, Passy en iu de omstreken van het Bosch van Boulogne een mist, zóó dikdat men geen twee passen voor zich uit kon zien. De koetsiers moesten hun paarden bij den teugel leiden en stapvoets voortgaan. Op alle spoorweglijnen waren de gas- en seinl'chten aangestoken eit op afstanden van 100 meters stonden arbeiders met brandende lantarens. Hoewel de treinen eenig oponthoud ondervonden, had geen enkel ernstig ongeval plaats. Men meldt uit Madrid: Ecu Parijsch blad heeft gemeld, dat de Spaan- sclie regering niet in het bezit was van de sommen nnodig voor de beta ling van den Januarij-coupon. Dit berigl wordt ten stelligste tegengesproken. De minister van financiën heeft de gelden ter zijner beschikking voor den aanstaanden vervaldag en de betaling van den coupon zal geregeld geschieden. ITALIË. In de kamer der afgevaardigden heeft de minister-presidentde heer Depretis, medegedeeld, dat het kabinet, uil aanmerking van den tegenwoor dige!) parlementairen toestand, gemeend heeft zijn ontslag te moeten geven. De koning heeft den heer Depretis de vorming van een nieuw ministerie opgedragen. De ministers zr.llen in functie blijven, tot dat het nieuwe ka binet gevormd is. «LI !TSt; 19 I- IV I». De rijksregering heeft bevolen, dat de korvet Leipzig, oorspronkelijk bestemd om naar de Oost-Aziatische wateren te worden gezonden, onver wijld naar Nicaragua zal stevenen. Gelijk men weet, is de heer von Ber gen, gezant van bel Dnitsche rijk te Nicaragua, op <le openbare straat

Leydse Courant | 1877 | | pagina 2