VBIEND FBITZ, L F. MEIJERAAA, H. AIEIJERAAN, Specialiteit in KOFFIJ en THEE LEIDSCHE SCHOUWBURG. alle soorten van Kruidenierwaren. Jicht en Rumatiek, «dat de adressanten in geenen deele begeeren de stemmen hunner mede burgers door overwegenden invloed van hunne zijde te beheerschendoch »dan ook meenen met regt te mogen verlangen, dat de uitspraak van hun «oordeel niet door eene willekeurige agglomeratie van heterogene bestand- «deelen in één district worde gesmoord"; «dat het voor de hand liggende middel om in dezen misstaud herstel aan «te brengen, hierin bestaat, dat het hoofdkiesdistrict Leiden gesplitst worde «in twee enkele districtenwaarvan het eene zou bestaan uit de gemeente «Leiden met twee ol drie der naastbij liggende gemeentendie met Leiden «naattwe betrekkingen onderhouden, en het andere zou kunnen worden «zamengesteld uit de plattelands-geiieentendie met elkander in inzigten, «belangen en behoeften overeenstemmen": dat zij echter tevens de vrijheid nemenin afwijking van het denkbeeld in het Voorloopig Verslag geopperdin bedenking te geven om met Voor schoten niet ook Wassenaar onder het district Leiden op te nemen dat toch de gemeente Wassenaar, grenzende aan 's Gravenhageweinig of geen gemeenschap met Leiden heeft dat daarentegen de gemeente Oegstgeest, even als die van Voorschoten, onmiddellijk aan Leiden grenst en meer nog dan Voorschoten gemeenschap van belangen met Leiden heeft; zoozeer zelfs dat vele ingezetenen van deze gemeente feitelijk onder de inwoners van Leiden gerekend kunnen worden; dat het geringe verschil van bevolking lusschen de gemeente Oegstgeest (2483) en Wassenaar (3453) aan deze verschikking niet in den weg staat vermits blijkens de jongst verstrekte opgaven (Stukken n°. 83) hel kies district Leiden, bij inwilliging van het verzoek, zou bevatten: Gemeente Leiden41298. Voorschoten 2045. Oegstgeest2483. te zamen 45826. Redenenwaarom de ondergeteekenden zich wenden tot Uwe Kamer met het eerbiedig verzoek «dat het haar behage hare goedkeuring te verleenen aan een eventueel «voorstel om overeenkomstig het Voorloopig Verslag een afzonderlijk «kiesdistrict Leiden te vormen en dit zamen te stellen uit de gemeen- «ten Leiden Voorschoten en Oegstgeest Leiden, December 1877. 't Welk doende enz. De derde wintervergadering van de leden der afdeeling Leiden en Omstreken der Ncderl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zal plaats hebben iu de groote zaal van den Rurgop Dingsdag e. k. 's avonds te 7 uren. Bij die gelegenheid zal het woord gevoerd worden door den heer van Ledden llulseboschvan Amsterdam en welvóór de pauze over eenige Indische cultuurplanten, namelijk koffij, thee, cacao en vanille, en na de pauze over meel en zetmeel. Naar wij vernemen zullen dan, zoo bet weder zulks ver oorlooft, de daarop betrekking hebbende planten in de zaal aanwezig zjjn en het gesprokene nader door platen worden toegelicht. Deze vergadering, waartoe aan de leden introductiekaartjes ook voor dames zijn uitgereiktzal zeker van geheel anderen aardmaar belooft niet minder genotrijk te zijn dan de laatst gehoudene huishoudelijke, gelijk er, naar w[j vernemen, weder een in Januarij zal worden gehouden. Door de ijverige nasporingen der policie is het heden gelukt alhier aan te houden een der twee, in September jl. uit bet huis van verzekering te 's Hage ontvlugte gevangenen üostenbrug genaamd. Heden morgen omstreeks half elf ure is een jongen van 16 jaar, ge naamd R. v. d. H.die op een deksel van een kagchel vuur had gehaald en dat met zijn boezeroen bedekte, in brand geraakt, ten gevolge waarvan hij eenige brandwonden heeft bekomen. Omstreeks 1 uur heeft er op den Nieuwen Rijn een schoorsteenbrand plaats gehaddie spoedig werd gebluscht. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 61 tot 85 volwassen personen en 13 tot 20 kinderen. De regering heeft een wets-ontwerp ingediend, houdende bepaling van een nieuwen termijn voor de voltooijing van het Noordzeekanaal en uitstel' van terugbetaling van de door den slaat aan de Amsterdamsche kanaal maatschappij ter leen verslrekie gelden. In dal ontwerp wordt de termijn van 31 December 1877, waarop bet kanaal met de havenwerken moest zijn voltooid, gesteld op 1 October 1878. De ministers van waterstaat enz. en van financien worden gemagtigd met de Amsterdamsche kanaal-maatschappij eene overeenkomst aan te gaan, waarbij haar uitstel wordt verleend voor de terugbetaling der gelden, ten bedrage van 5.500.000, welke de staat van die maatschappij te vorderen heeft. De minister vau financiën heeft bepaald dat vischhakenook dan wanneer zij niet voor de kabeljaauw- en andere groote vischvangst besjemd of aan drijfluig bevestigd zijnonder gereedschappen moeten worden ge rangschikt en dus vrij van regten ten invoer moeten worden toegelaten. De minister van koloniën zegt in zijn antwoord op het verslag over de voorgedragen aanvulling van het regeringsreglement in Ned.-IndiC dat hel geheel in zijne bedoeling ligt, om, overeenkomstig den wensch der tweede kamer, hel ligtvaardig verleenen of verlengen van verlof buiten Ned.-Indië zooveel mogelijk tegen te gaan. Tot leeraar voor de moderne talen en wiskunde, aan de Latijnsche school te Gouda, is benoemd de beer II. W. Knottenbelt. {Zie rerrter het ftijrorgsel A I) V K K I E 1\ T 1 K N. Voor de vele bewijzen van belangstelling, gedurende de ziekte en bij hel overlijden van mijn geliefden Kchigeuoot. den lieer G. VANCAZANT, onder vonden, beiuig ik, ook namens wederzijdsche betrekkingen, mijnen dank. Wed. G. VAN CAZANT Leiden, 11 December 1877. geb. C. Amsierlaan. Aan allen, die gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen innig geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JOHANNUS HERMANUS HENDRICUS SCHMIER, ons hunne belangstelliug en deelneming hebben betoond, brengen wjj onzen welgemeenden dank. Uit aller naam, Leiden, 15 December 1877. JOH. SCHMIER. Voor de vele bewijzen van belangstelling, gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot P. KOLDERMAN ontvangen, betuig ikook namens mijne kinderen en behnwd-kinderenmijn oprechten dank. Wed. P. KOLDERMAN, Sommerling. De Griffier bjj de Arrondissements-Regtbank te 's Gravenhage kondigt by deze aan dat het Proces-verbaal van onderzoek van de perceelen vast goed of gedeelten daarvan, gelegen in de gemeente Hazerswoude, staande kadastraal ten name van Jonkvr. HENRIETTE JACQUELINE DEL- COURT. van WILHELMINA JOHANNA HENRICA 1JSSELSTEIN. en van CORNELIS VAN TOL, waarvan door de Spoorweg-Maatschappij Leiden— Woerden de onteigening ten algemeenen nutte voor den aanleg van een Spoorweg wordt vervolgdmet het berigt of advies der deskundigen omtrent de schadevergoeding en andere daarbij gevoegde stukken, ter Griffie der Reglbank zijn overgebragt en ter inzage liggen. De Griffier voornoemd, 'sGravenhage, 14 December 1877. A. W. HARTMAN. Nieuwe Rotterdamsche Schouwburgvereeniging, onder het bestuur van LE GRAS, VAN ZUYLEN HASPELS. (5de Abonnementsvoorstelling.) MAANDAG 17 DECEMBER 1877: Tooneelspel in 3 Bedrijven (l'Ami Fritz) door Erckmann-Chatrian, vertaald naar 't door ons aangekocht handschrift der auteurs, door A. J. Le Gras. Aanvang te zeven uren. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loges 1.60. Baignoires 1.40. Parterre 1.—. Galerij ƒ0.50. Plaatsen kunnen eiken dag van tien tot vier uren besproken worden bij de Bureeliste, Oude Vest N°. 129, en op den speeldag aan den Schouwburg, van 10 tot 2 uren, a 10 Cents extra per plaats. Hartosteeg. Nieuwen R ij n. en hart verlammingen an andere in-en uitwendige, jaren lang voor onherstelbaar gehouden* krankheden. Lijders, in iedere» graad, die het sinds lang niet meer in den zin is. gekomen, het gen of an der vóór hun lijden te ge bruiken, om de kostelijke gezondheid weder te verkrijgep, is nog eene hoop overgebleven zich van hunne, sedert jaren ge voelde ellende, te bevTyen, al moflt dat lijden in of uitwendig zijn, al mogen sleohtteenof meerderelichaams deelen zijn aan- gatatt. De uitvinder van het ■cBSlinger'tehemiddel heeft het onge- loofelijke moeite gekost, voor het hem gelukt' is, door zijne nieuwe genees methodes :uitwaaaen (knobbelt) uit hunnen ver harden toestand weder ledig te makon en tot verdeeling te bren gen waardoor alleen het gebruik der gewrichten weder tot den vroegeren toestand kan gebracht worden en de omloop van het bloed hersteld wordt, verder alle lijdende deelen die vroeger ge kromd waren, of tengevolge der smarten niet bewogen konden worden, als ook de lijdende deelen die reeds gevoelloos waren geworden weder te doen herleven en nieuwe krachten te geven. Do hardnekkigste, en langdurigste jicht in't hoofd wordt in eene minuut verligt en ia binnen drie dagen geheel genezen. Men moet dit middel niet verwarren met deze of gene toevallige bedriègelijkekwakzalverij, waarvoor reeds menigeen de oogen geopend heeft. Het beste bewijs dat mijn middel in de hopelooste gevallen nog helpt, is, dat ieder de uitwerkselen er van reeds den volgenden dag bespeurt, onverschillig of het bij eene zwakkere of sterkere natuur aangewend is. Dit middel kan zoowel door bejaarden als door kinderen worden aangewend, verder wordt degenen, die zich aan deze kuur onderwerpt, niet het minst in zijne dagelijksche be- zigheden gestoord, wanneer het slechts door verkoudheid, vallen, vochtige woning, bedorven maag, door overspanning der zenuwen, enz. ontstaan is. Ik behoef niet te we ten, of de gewone middelen, als: zweten, levertraan, petroleum, baden, warm houden, of andere kwakzalverijen zijn aangewend, alleen verzoek ik, mij zoo kort moge lijk de kwaal en de graad van hevigheid te willen beschrijven. Verzoeke duidelijke opgaaf van adres. L. 6. Moessinger in Frankfurt a. M. Vóór aanwending van mijn middel (dat slechts met weinig kosten gepaard gaat' kannen eene menigte getuigschriften van genezenen, die mij alleen in de laatste week zijn toegekomen, en over welke geloofwaardigheid iedereen zich hij de betreffenden kan informeeren, vertoond worden. T3 S a

Leydse Courant | 1877 | | pagina 2