Hij voegde haar daarbij eenige scheldwoorden toe, waaruit twist ontstond. Üe besch. kwam daarop te voorschijn en gelastte den jongen de Ruiter zich te verwijderen. Daar deze niet terstond aan dit bevel voldeed, maar inte gendeel met een zak aardappelen en een stoof naar besch. schijnt gewor- pen te hebbenmaakte besch. zich zóó driftigdat hij een mes van de toonbank greep en daarmede de Ruiter, die juist wegging, maar door een op de straat staande ton werd tegengehoudeneen steek in de regtcr bil toebragl, ten gevolge waarvan hij neerzeeg, hevig bloedde en eenige oogen- blikken later overleed. Door een deskundige werd verklaard dat de steek in de bil de eenige. maar levens onvermijdelijke doodsoorzaak was. dat het een zeer noodlottig toeval mogl genoemd worden, dat de wonde juist op die plaats was toegebragt, daar deze plek juist de eenige in dien omtrek van het ligchaam was, waar die steek een doodelijk effect moest hebben. De cisch van het openb. min. was 15 jaar tuchthuisstraf. De heer mr. Kron- kenberg trad als verdediger op. Hel hof veroordeelde den beschuldigde tol 9 jaar tuchthuisstraf. Men meldt uit RoermondNadat voor veertien dagen ecne van zak kenrollen verdachte vrouw door de regtbank voorloopig weer op vrije voe len was gesteld, werd den dag der vrijlating reeds wcêr op de Markt eene poriemonnaie gerold. En deze week is de beurs van een der aanwezigen o;i de teregtzilting van de arrondissements-regtbank op onverklaarbare wijze verdwenen. 'sGRAVENIIAGE, 12 November. Door Z. M. is aan den heer mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, minister van waterstaat, handel en nijverheid, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als lidtevens voorzitter der commissie belast met het afnemen der examens voor de aanstelling van leerling-consuls, onder dankbetuiging voor de diensten door hem in die betrekking bewezen; en in zijne plaats be noemd de heer mr. C. J. F. Mirandolle, lid van de tweede kamer, te Haarlem. Tot kamerbewaarder bij het dep. van waterstaat, handel en nijverheid is benoemd J. Drasser, thans bode bij het dep. van binnenlandsche zaken. Als vice-consul van Frankrijk te Soerabajja is toegelaten de heer A. E. ten Drinck aldaar. Bij het dep. van koloniën is van den heer A. J. Machiels, le Parijs, consul-honorair en lid van de Nederl. hoofdcommissie voor de wcreldten- ti onslelling van 1878, ontvangen eene bijdrage van 250 ten behoeve van de noodlijdenden in de kolonie Curagao. Z. K. 11. prins Frederik heeft zich heden ochtend voor een achttal dagen naar Nenwied begeven. In de leregtzitting van het gereglshof te 's llage heeft de heer mr. J. van lleukclom lieden den eed als vice-president der regtbank te Rotterdam afgelegd. IWITKNKAMJSCIIli RKIIIGTEM. ËNG E L A N 19. LONDEN. 11 November. Vrjjdag II. opendenaar oud gebruikde nieuwe lord-mayor zijn dienstjaar met de processie naar Westminster, vergezeld van de hoogwaar- digheidsbekleeders en voornaamste leden der City-corporatie. Het ongunstig weer had de menigte volksdie zich in de straten verdrongniet afge schrikt. Onder de rariteiten die aan het publiek vertoond werdenkwa men voor eeii paar kolossale dromedarissen bereden door twee personen dié Egyptenaars moesten voorstellen, met een stoet van Egyptische bedienden aan de spitseen rijk versierdedoor zes paarden getrokken wagenwaarin een model van de Cleopatra-naald werd gedragen door een groep Egypte naars een paar olifanteneen Indische en een Afrikaanschebereden door Nubische hoofdenvoorafgegaan door Nubische bediendeneen prachtig versierde, door tien paarden getrokken triumfwagen met een dame, voor stellende «Vrede en Welvaart," met toepasselijke tropeën enz.; iets lager een tweede dame. voorstellende "Britannia," voorts een Afrikaan en een Euro peaan voorstellende de Koloniën, met een korenschoof, andere tropeën en emblemata, en rondom de kar een aantal allegorische personendie de Muzen verbeeldden; aan de vier hoeken Europa, Azië, Afrika en Amerika. F 11 A IV H 51 IJ li. liet Journ. off. maakt het rapport van den minister van binnenl.' zaken aan den president der republiek omtrent de uitkomsten der volkstel ling in 1876 openbaar. Sedert de vorige telling, die in 1871 had moeten plaats hebben, maar ten gevolge der oorlogsgebeurtenissen een jaar later plaats had. is de bevolking toegenomen met 802,867 personen, zoodat zij thans het cijfer heeft bereikt van 26,905.788. Door de nationale vergadering is de heer Grévy definitief tot voorzit ter gekozen met 299 van de 460 uitgebragte stemmen. 159 briefjes waren in blanco gelaten. De kamer houdt zich druk bezig met het onderzoek der geloofsbrieven. De meest betwistbare worden lot het laatst bewaard, omdat geene verkie zing kan worden vernietigd voor dal de kamer zich heeft geconstitueerd, en daartoe moeten 276 verkiezingen zijn goedgekeurd De Hloniieur meldt dat de maarschalk-president in den ministerraad kennis heeft gegeven van zijn besluit om een nieuw ministerie le vormen. Mac-Mahon zou hier hebben bijgevoegd dat hij dit alleen doen kon, indien de senaat door een votum hem duidelijk had te kennen gegeven wat de senaat van plan is en welke hulp hij het hoofd van den staat verleenen wil. Het blad zegt dal de maarschalk altijd vast besloten is een ministerie uit de reglerzijde le vormen. Van eene andere zijde wordt echter gemeld dat, zoolang de ministers hunne politieke gedragslijn in de kamer niet hebben verdedigdvan hunne aftreding geen sprake is. Naar men verneemt heeft de heer Target, Fransch gezant te 'sllage, zijn ontslag ingediend. Te Aries heeft de gewezen republikeinsche afgevaardigde Tardieu bij de verkiezingen voor den algemcenen raad de nederlaag geleden. Een talrijke volksmenigte schoolde zamen voor de mairie, die dooreen aanzienlijke troe- penmagt was bezeten hief dreigende kreten aan tegen den onder-prefect eu de soldaten. De komst van nieuwe troepen dreef de menigte uiteen. Er werden eenige personen in hechtenis genomen. ITALIË. Hel proces tegen de broeders van kardinaal Anlonelli is den 8»"n Nov. weder voor de regtbank te Rome in behandeling gekomen. De advocaten van de verweerders vroegen uitstel van de verdere behandeling tot in de maand Januarij 1878. De heer Gallini, advocaat van de gravin Lamhertini, verklaarde er zich nadrukkelijk tegen. De regtbank heeft na langdurig beraadslaging besloten den 29ll,D dezer le bepalen als den dag. waarop spraak in deze quaestie zal worden gedaan. THKKIJE Volgens den correspondent van de Daily Newsdie thans verb| moet houden in hel Russische hoofdkwartier, houden de Russische oflicitrj zich overtuigd dat Osmau-pacha te Plewna zal moeten capituleren. Ej, poging om door de Russische liniën zich een weg te banen, zou hem.t mogt zij gelukken, misschien de helft van zijn leger kosten. Waagt s inderdaad een uitval met zijn leger, dan zal hij dit niet anders dan igj de zuidelijke ol westelijke positiën der Russen kunnen doen; daarom wt[, den de verschillende liniën op de wegen naar Lowlcha en naar Sofia m de meeste zorgvuldigheid door de Russen verschanst. Van Ttirksche zijde wordt medegedeeld dat alle krachten zullen worj» ingespannen om te trachten door eene gecombineerde beweging van Osmj pacha uit l'lewna en van Meliemed-Ali en Chefket-pacha uit Sofia en Orii nie de insluiting van Plewna te verbreken. •Men deelt mede dat in een zitting van den krijgsraad, door den Sulij geleid, bepaald is, het contingent recruten van dit jaar en alle nog niet» geroepen Redifs te wapenen. Men berekent hun aantal op ongeveer 300,(0 man. Vooral de grootvizier Edhem-pacha zou den oorlog willen voortzeti» tot eiken prijs. Men schrijft aan de Ind. 1).: De verwachte val van Plewna bemoefe de vredespartij in Konstantinopel. Deze echter heeft tot dusverre geweigerdi» programma der aldaar gehouden conferentie tot grondslag van den vrede li nemen, liet bevestigt zich dat de heer Layard van zijne regering nieij last heeft gekregen een bemiddeling aan te bieden. De pogingendoor lm gedaan om de Porte hierover le polsenwaren hel gevolg van zijnen p# soonlijken wensch inlichtingen te krijgen. Naar men uil Konstantinopel meldt zijn aldaar o;> nieuw opruijcol plakkaten aangeslagendie den dood van Mahmoud-Dumat vorderen. |i ex-sultan Murad wordt beschuldigd aan eene zamenzwering deel te neus en wordt als staatsgevangene te Tophane bewaakt. Men acht zijn leven ii gevaar. Intusschen zijn vele aanhangers van Midhat-pacha in hechtenis n nomen. Men heeft gepoogd Mahmoud-Damat le vergiftigen. Er heersct eene groote spanning, die aangewakkerd wordt door een met bepaalde it doelingen uitgestrooid gerucht, dat de profeet den Sultan is verschenen» hem geboden heeft vrede te sluiten. Aan de Times wordt nog gemeld dat de toestand der gewonden t« het Turksche leger zeer bedroevend is. Worden de Russische gewond» eenvoudig door de Turken vermoordmet hunne eigene soldalen handels zij niet veel beter. De Engelschc ambulance te (Irhanie heeft 4500 Tart- sche gewonden uit Plewna behandeld en eerst le (Irhanie kregen zij I* eerste verbandnadat zij soms weken le Plewna hadden gelegen zonde verband daar in Plewna zelf geen de minste voorraad was. De manschap pen waren volgens de verklaring van een Engclsch doctor met ongedietlt overdekt en hunne wouden in een onbeschrijfelijke!) staat. Toen de Engtl sche ambulance aanbood binnen Plewna te komen werd dit door Osmai- pacha ronduit geweigerd. Hij had geen doctors noodig. Een fersch chirm- gijnzekere Ryan stelde zich aan het hoofd van de troepenwanneer hj niet anders le doen had. "Dat waren de doctors, die hij noodig haf, meende Osman-pacha. De oorlogs-correspondenten mogen thans te Begot blijven, maar slechts met bijzondere vergunning sommige stellingen bezoeken. Als het tot «i veldslag komt zal meer vrijheid worden gegeven. De correspondent van it Temps zegtdat deze maatregelen tegen de correspondenten niet genome zijn naar aanleiding van de critiek van het Russische legerbeleidmaar omdat een of twee correspondenten berigten hebben gezonden omtrent it stellingen van het leger. Volgens berigt uit Philippopoli heerschte aldaar groote ontsteltenis let gevolge van de aankomst aldaar van geketende Bulgaarsche notabelendit naar Azië zijn verbannen. PER TELEGRAAF. BUCHAREST. 11 November. Ofificiëcl. Generaal Leonhart heeft den 3*1 Irratza ingenomen en eenige duizend wagens met proviand buit gemaal!, liet verlies der Russen, wier aanval plotseling geschiedde, was gering. KONSTANTINOPEL, 10 November. De Porie is zeer verontwaardigd do» de jongste tegenspoeden van het leger. In het pileis van den Sultan heerseht lusteloosheid. De nederlaag voor Erzernm verwekte groote ontsteltenis. Val het oorlogstonneel in Europa wordt berigt dat Osman-pacha weldra tal trachten uit Plewna le komen en naar Sofia de wijk te nemen. De Sultan laat de paleiswacht versterken. KONSTANTINOPEL, 11 November. De grootvizier heeft aan den lieer Layard medegedeeld, dat bij den aanval, den 9,len door de Kussen op Erzerui gedaan en die werd afgeslagen, zeer aanzienlijke strijdkrachten in liet vuur zijn geweest. 33»srgcrlijfic iataub. ONDERTROUWD: J. den Boer, jm. 28 j. en J. E. Koekkoek, jd. 30 j J. van Berkcl, jm. 39 j. en J. F. Taverne, jd. 29 j. J. Ober. wed'. 36 j. en J Plu,jd. 42 j. P. Karstens, jm. 29 j. eu J. van Dieren, jd. 23 j. M'. P. H. Maas, jm- 29 j. en H. C. A. Quant, jd. 30 j. A. Dries, w ed'. 32 j. en W. Zuydveld, wed' 34 j - S. 11. Aalsvel, jm. 32 j. en N. Tasch, jd. 23 j. G. Lut, jm. 23j. enM. van der Hoek. jd. 23 j. <»elioii«lcn Verkoopiug van oiiroeritmle in het Ileeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 10 November. Notaris J. M. E. Dercksen. Zes Huizen en Erven, in de Zwaanpoort, uitkomende aan de noordzijde der Langegracht, omtrent de Mare, geteekend in die poort n°». 1 lot e» met 6, Kadaster Sectie B, n\ 2113 tot en met 2118, gecombineerd. Kooper J. van der Plas. ƒ2468. Notaris M'. A. J. Wijnstroom. Het Heerenhuis met Erf en Tuinaan de oostzijde van de Hooigracht, nabij den Ouden Rijn, n°. 101, Sectie I, n". 461, in bod gekomen op 10350, niet afgeslagen, zijnde uil de hand verkocht.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 2