COURANT. i\T0. 250. DIN'GSDAG 23 October. STA IKS-BK RICHT EN. BINNEN LA Ni DSCllE BERIGTEN, De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, Diet liet Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, builen de expeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. Pe prijs der Ad ver lent iën is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. oij deze Courant wordt verzonden b'ar/z. 7172 iiei Handelingen van én Gemeenteraad Ingekomen stukken). Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 25»t(» lictober 1877, des namiddags te één uur. ]p, Voordracht betrekkelijk de benoeming van leeraren aan de gemeente- inrichting voor de opleiding van O. I. ambtenaren. (226) Verzoek van agenten van politie, om alsnog in het pensioenfonds te worden opgenomen. (225) i, Voorwaarden van verpachting van den afval enz. voor de Beestenmarkt. (224) 4'. idem. van hel beweiden van het exercitieveld. (230) 5'. Verzoek van K. \V. Zurhaar, ter bekoming van gemeentegrond aan de Vrouwenkamp. (227) ft Idem. van Van llartrop Zn. c. s. betrekkelijk het vaarwater langs de Beestenmarkt. (228) Voordracht betrekkelijk de aanplemping van een gedeelte der Singel gracht bij de Doelenkazerne. (231) 8». Staal van af- en overschrijving op de gemeente-begrooling voor 1877. (229) Begrooting der gemeente voor 1878. LEIDEN, 22 October, de heden gehouden zitting van den gemeenteraad is ingekomen de rekening ran commissarissen van den schouwburg over het afgeloopen jaar. en een voor stel van de plaatselijke schoolcommissie en den districtsschoolopziener tot reorganisatie van het onderwijzers-personeel. n de orde was de voortzetting van de behandeling der voordrag! tol wijziging van de plaatselijke directe belasting, liet beginsel, hel jaarlijksch zuiver inkomen van den belastingschuldige als grondslag der belasting, was tij art. 5 van het concept-raadsbesluit reeds in de vorige vergadering goed gekeurd. Thans werd begonnen met art. 6, waarbij ecne omschrijving wordt gegeven van hetgeen onder zuiver inkomen in het algemeen wordt verstaan. Dc beraadslagingen daarover waren zeer uitvoerig, waarvan hel gevolg was dat daarin nog enkele wijzigingen tot verduidelijking werden gebragt en enkele uitdrukkingen werden geschrapt, die als overbodig kon- Jen aangemerkt worden, liet art. werd goedgekeurd met 13 legen 9 stem men. Hjj art. 7, verdeeling der belastingschuldigen in klassen, werd, op voorstel van den heer Wilhelmy Danisté, overgenomen door de commissie, ile klasse van 1000 tot 1500 in twee klassen gesplitst, eenj van f 1000 lot 1200 en een van 1200 tot 1500. Een voorstel van den heer Le Poole om de lc kl., van 400 tot heneden 500. te doen vervallen, werd verworpen met 17 legen 5 stemmen. In hetzelfde art. werden hij de bepa- dat het middrneijfer van elke klasse verminderd wordt met ƒ400, de woorden »voor noodzakelijk levensonderhoud", op voorstel van den heer Goudsmitweggelaten. Bij art. 13 werden, op voorstel van den heer Bijleveld, de woorden »en gelijke verpligling" weggelaten, daar het doel tiet was de niet-aangifte strafbaar te stellen. Ook in de overige artike- werden nog ce.iige wijzigingen gebragt. Het geheele raadsbesluit werd kt slotte met 14 tegen 8 stemmen goedgekeurd. Daarna werd nog de wnccpt-verordening regelende de invordering der belasting met enkele weg latingen goedgekeurd, met 15 tegen 7 stemmen. Vervolgens werd nog goedgekeurd de rekening van de plaatselijke school commissie voor 1876. Heden aanvaardde de heer dr. P. J. Cosijn hel hoogleeraarsambt aan <lo universiteit alhier met het houden ecner openbare les over: //De studie 'an het oud-Germaansch beschouwd in verband met de beoelening van het Sederlandsch aan onze hoogescholen". Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen ,Jn 100 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 40.00, f20.00, f 4.30 en ƒ215, de laagste prijzen 40.00, 20.00, 4.00 «i 2.00. Ten postkantore alhier is weder verkrijgbaar gesteld de tabel bevat tende de dienstregeling zooals die is vastgesteld op 15 October 1!., alsmede aanwijzing van het tijdstip waarop de brieven moeten bezorgd zijn, om met de eerste gelegenheid te worden verzonden, zoowel voor het binnen* en buitenland als voor Nederl. Oost-Indië. Deze tabel kan in vele gevallen goede diensten bewijzen. Zondag morgen, ongeveer 8 ure, is uit den Singel aan de Heerenpoort opgehaald het lijk van den sigarenmaker J. F.wonende aan de Middelste gracht, welke persoon den avond te voren met zijn broeder A. F.wonende aan de Korte Langegracht, in een verregaanden staat van dronkenschap op dien singel was aangetroffenzoodat aan een ongeluk door in het water te loopen kan worden gedacht; het lijk is onder toezigt der policie naar het drenkelingenhuisje vervoerd geworden. De telegraafkabel tusschen Penang en Singapore, welke reeds sedert geruimen lijd gebrekkig werkteis thans gestoord. De telegrafische ge meenschap met SingaporeNederlandsch Indië en Australië is hierdoor geheel afgesnedenterwijl de overbrenging der telegrammen door andere middelen tot aanmerkelijke vertraging aanleiding geven kan. De tarieven en adressen ondergaan geene verandering. Bij de actc-examens voor het lager onderwijs te 's Hage zijn voor de acte in de Engetsche taal 6 candidaten geëxamineerd; 1 werd afgewezen en 5 toegelaten, te weten: Mej. L. G. baronesse van Boecop, uit Gorinchem, E. J. Braat. uit Dordrecht, A. J. van Eykuit Delfshaven, P. Stronck. uit Kralingeu en P. de Vries, uit Rotterdam. Voor de acte als hoofdonderwijzer werden van de 13 candidaten 4 afgewezen en 9 toegelatenzijnde de hh. VV. K. van Driel, uit 'sHage, J. lleude, uit Dordrecht, J. H. Krol, uit Dor drecht, L. C. Muyen, uit Numansdorp, J. F. Op den Zieke, uit Dordrecht, VV. van der Schuyt, uit Dordrecht, J. C. Spoel, uit Dordrecht, A. Spoel, uit Dubbeldam en J. J. Werst, uit Leiden. Voor de acte-cxamens voor het middelbaar onderwjjs te Delft, op 18, 19 en 20 October, waren opgeroepen 3 candidaten acte Kl (lagere wis kunde). Een kwam niet op. Van de beide anderen trok één zich gedu rende het examen terug. De tweede, F. de Groot, hulponderwijzer aan de fabriekschool te Enschedé, werd toegelaten. Door den senaat der Utrechtsche hoogeschool is aan den heer W. H. van de Sande Bakhuyzen, leeraar aan de hoogere burgerschool te Utrecht, hel doctoraat in de klassieke letteren honoris causa verleend. Te Delft had Vrijdag avond, bij gelegenheid der algemeene vergadering van de Nederlaudschc Gustaaf-Adolf-vereeniging, eene openbare godsdienstige zamenkomst plaats in de Oude kerk. Eene zeer aanzienlijke schare woonde deze plegiigheid hij. Als sprekers traden op de Rolterdamsche predikanten van Griethuyse» en liooykaas, en de Delftsche predikant van der Flier. De plegtigheid werd opgeluisterd door eene indrukwekkende uitvoering op het orgel, met begeleiding van een orchest, beslaande uit bazuinen, trompetten, tuba's en pauken. De onder leiding van de hh. Boers en Klerk uitgevoerde stukken waren fragmenten uit de oratoriums Paulus, de Schepping en de Messias. Men meldt uit Vlaardingen: Alweder trof de maatschappij «Regt door Zee" hel onheil dal de logger genaamd de Poolster, schipper M. Don, binnen kwam met verlies van zijne geheele vleeteene schadewelke men onge veer berekent op /8000 en de geringe vangst van 61 ton. Vermoedelijk zal deze logger de eersteling zijn, die de haringvisscherij staakt. lil een huisgezin le Amsterdam werd, meldt het Bbl., sedert geruimen lijd op verschillende tijden uit een gesloten secretaire geld vermist. De heer des huizes had vermoeden op zijne dienstboden, waarom hjj deze naauw keurig gadesloeg, doch den dader van den diefstal mogt hij niet ont dekken. Hij merkte toen het geld dat hij in zijne secretaire bewaarde. Onder meer had hjj daarin geborgen ƒ13.50 aan gemerkte rijksdaalders en kwartjes. Hij ontsloot zijne secretaire en de ƒ13.50 waren gevlogen. De policie werd geroepen, die de dienstboden ondervroeg, doch uit wier verhoor duidelijk hunne onschuld bleek. De schoondochter van den heer des huizes werd gehoord en ook zij ontkende aan den diefstal schuldig te zijn. Zij werd onderzocht en de gemerkte geldstukken werden op haar bevonden. Zij beleed nu den diefstal te hebben gepleegd. Verder bekende zjj, dat zjj zich op verschillende tjjden had weten meester te maken van den sleutel der secretaire en stil naar de kamer waar de secretaire stond had weten te sluipen om die te openen en den diefstal te plegen. Uit Utrecht meldt men dat Zaturdag de vlammen weder rezen uit het hooi in de afgebrande grutterij van den heer Pompen op de Wiltevrouwen- straat. Aan de waakspuit mogt het gelukkenspoedig water te geven en de vlam te bedwingen. Naar men verneemt zgn aan de Bildt, en men zegt

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1