LEIDSCHE COURANT. |87?' DINGSDAG 16 OCTOBER. i°. 244. STADS-BE RICHT EN. BINNENLANDSCIIE BERIGTEN. J)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. /3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.38, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advert ent iön is van 1—4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cents. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 18den October 1877des namiddags te twee uren. Verzoek van J. L. A. Desertine om continuatie als stadsheelmeester. (221) 2'. Idem als voren, Van Dr. C. Ter Laag, als stadsgeneesheer. (221) 3'. Benoeming van een onderwijzer 2e klasse aan de school n°. 1 voor minvermogenden. (222) 4«, Verzoek van Mej. T. Koning om ontslag als hulponderwijzeres aan de school n\ 1 voor minvermogenden. (216) 5». Idem als voren, van G. A. Van der Ileyde, als hulponderwijzer aan de Tusschenschool. (217) 6'. Idem als voren, van J. Van Ling, als hulponderwijzer aan de school n°. 2 voor onvermogenden. (220) 7', Idem van K. Visser, ter bekoming van grond bij het Zijlhek. (218) 8'. Voordracht betrekkelijk den afstand van grond aan den Vestwal bij de Kaiserslraai aan het Rijk. (219) 9'. Begrooting van de Bank van Leening voor 1878. (213) 10". Idem van het Werkhuis. (214) 11'. Idem van de gesubsidieerde instellingen van weldadigheid, als: o. het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. b. het R. K. Wees- en Oudeliedenhuis. c. liet Evangelisch Lulhersch Wees- en Oudeliedenhuis. d. het Nederlandsch Israëlietisch Armbestuur (210 en 212) 12'. Idem van de niet-gesubsidieerde instellingen van weldadigheidals o. het R. K. Armbestuur; b. het gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis; c. Vrouwe» Kraammoeders. (211) 13'. Verzoek van Gebr. Van Hoekentot wijziging van de bij raadsbesluit van 4 September jl. verleende vergunning. (223) 14'. Idem van M. Van Steenom een overgang te maken over de sloot bui len de Zijlpoort. (223) 15*. Idem van A. W. Sijlhofï, om een duiker te leggen. (223) 16'. Voordracht tot wijziging van de plaatselijke directe belasting. (91) 17'. Rekening van de Plaatselijke Schoolcommissie over 1876. (215) het bestuur voor die gelegenheid vervaardigd, voordroeg, op de zinspreuk der vereeniging toepasselijk. De zaal alwaar de bijeenkomst plaats had, het koffijhuis «de Eendracht," was door een der bestuursleden smaakvol gedecoreerdwaarvoor het noo- dige doek enz. door de hooggeachte firma de Heydcr C". alhier kosteloos was verstrekt. De uitvoering van eenige goedgekozen stukken, volksliederen enz., door een zestal muzikantenafgewisseld door toepasselijke voordragten van den vice-president, droegen er toe bij het voor velen ongekend genot te verhoo- gen, waardoor dan ook, dank zij de goede houding der leden, deze bijeen komst zich door eene ware harmonie kenmerkte; omstreeks 3 uur in den morgen keerden allen in eene opgewekte stemming huiswaarts. Bij kon. besluit van 11 October is bepaald dat er met 1 November aanst. eene dienst van lelegraphische postwissels, een bedrag van 250 of 500 frs. niet te bovengaandetusschen Nederland en België in het leven zal worden geroepen. Bij de acte-examens voor het lager onderwijs te 's Hage zijn voor de acte als hulponderwijzer 16 candidaten geëxamineerd; 1 trok zich terug, 5 werden afgewezen en 10 toegelaten, de hh.: J. R. van Arnhem Hit Gouda, M. de Boer uit Gouda, A. van der Brugge uit den Briel, J. C. E. Meis uit Gouda. H. van Eyck uit Gouda, M. van Kassei uit Herkingen, L. W. van der Lee uit Gouda, M. den Oudsten uit Lekkerkerk, M. P. Rockx uit Alke made en P. van der Vos uit Nieuwveen. Voor de Engelsche taal werden 8 vrouwelijke candidaten geexamineerd. 2 werden afgewezen en 6toegelaten, als: mej. E. M. van Leenhof!, E. C. Peres, F. L. Schieke, E. W. van Thiel, M. C. de Visser en M-. J. G. van de Watering uit 's Hage. Het Hbl. meldtIn tegenspraak met de berigtenin sommige bladen medegedeeld, kan met zekerheid worden gemeld, dat er, na de ontvangst van den heer Kappeyne bij Z. M. den koning, wel nadere besprekingen en onderhandelingen hebben plaats gehad, maar dat van bepaalde aanvaarding van eene opdragt tot kabinets-formatie nog geen sprake is. Het stoomschip Celebes, van Batavia naar Nieuwe Diep, is op 13 Oc tober van Napels vertrokken. Volgens het Aardrijksk. ff'11. heeft het hoofd-comité te 's Gravenhage voor den ontworpen togt naar Nova Zembla 22000 a 23000 bijeen- gehragt. Mgr. Adrianus Godschalk, kanunnik van hel kathedraal kapittel van 's Hertogenbosch en professor in het seminarie te llaaren, benoemd tot bis schop van Imeria in partibus infidelium en adjutor van Z. D H. den aarts bisschop-bisschop van 's Hertogenboschontving gisteren de h. wijding in de kapel van dat seminarie, door mgr. den aartsbisschop van Utrecht, die geassisteerd werd door mg", den bisschop van Breda en den bisschop van Haarlem. Te Berkenrode, tegenover de Kerklaan naar Heemstede, langs den straatweg naar Haarlemzal eene nieuwe r. kath. kerk met toren en pas torie gebouwd worden volgens het ontwerp van den heer E. i. Magry, architect te Rotterdam, voor bijna ƒ116.000. Door vrouwe B. van Tienhoven, wed. van den heer D. de Jongh, over leden te Ameide den 6'lrD October II.is aan de Werk-inrigling te Leerdam ƒ1000 gelegateerd, vrij van successieregten. Te Amsterdam is Zaturdag morgen de uitgaande stoomboot Ego, be stemd naar Shields, op het IJ tegen de kleine Tolhuisboot aangevaren. Het bootje bekwam een belangrijk lek en stoomde direct naar het tolhuis, waar het buiten dienst werd gesteld. Door den schok is een der opvarenden van een steenkolenschuit, die achter het bootje was vastgemaakt, over boord geworpen en verdronken. Donderdag 11. heeft te Twijzel een jager, op patrijzen schietende, eene vrouw die den weg passeerde, in het aangezigt getroffen. Hoewel ernstig gewond, schijnt zij niet in levensgevaar te verkeeren. Men meldt uit EpeOp de Vaassensche kermis is weder een snijpar- tijtje gehouden. De zoon van een landbouwer uit Ernst heeft zekeren J. zoo danig met een mes over zijn aangezigt en hand gesnedendat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepenwijl men vreesdedat J. zou doodbloeden. Te Maastricht is Zaturdag nacht brand ontstaan in een huis, bewoond door onderscheidene gezinnen, die in hevigheid zoodanig toenamdat de bewoners der bovenverdiepingen zich ter naauwernood konden redden. De LEIDEN, 15 October. De heeren dr. J. Pijnappel en m'. P. A. van der Lithonlangs benoemd lot hoogleeraren aan de rijks-universiteit alhierzullen op Woensdag en Zaturdag, 17 en 20 October e. k.'snamiddags te 2 uren, hun ambt aan vaarden met het houden van eene redevoering in het groot auditorium. B(j de heden ten raadhuize alhier gehouden openbare aanbesteding van de leverantie der benoodigde licht- en brandstollen ten behoeve dezer ge meente, gedurende het jaar 1878, zijn aannemers geworden: de heeren L. F. Mejjeraan van de patentolie voor ƒ0.55, petroleum voor ƒ0.25 de liter en kaarsen voor ƒ0.70 het kilogr., G. Blommestein van de korte kagchel- turf voor 70.62, korte haardturf voor ƒ0.64 de dubbele hectoliter en lange turf voor ƒ0.54 per 100 stuks, W. J. Osinga van de grove New-Castle steenkolen voor ƒ1.38%, Ruhrkolen voor ƒ1.19% de 100 kilogrammen en van het gruis voor ƒ0.36 de halve hectoliter, H. van den Hoorn van het keukenhout voor ƒ12.60 de stère en H. J. Boetje van de houtskolen voor ƒ0.95 de halve hectoliter. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 38,00, 719.50, ƒ3.90 en ƒ2.05, de laagste prijzen 38.00, ƒ19.00, 3.80 en ƒ1.90. Aan den avond van Zaturdag 13 Oct. jl. vierde de alhier bestaande Leidsche Arbeiders-vereeniging, onder de zinspreuk «Eendracht maakt macht," bij de herdenking van het 3dc eeuwfeest van Leidens ontzet, levens gedach tenis van haar 3-jarig bestaan. De president der vereeniging, de heer R. Êroesterhuyzenopende deze vergadering met eene warme toespraak, waarin hij de leden en hunne vrouwen hartelijk welkom heette, en als tolk der geheele vergadering zijn innig leedwezen betuigde, dat het zeer verdienste lijk lid D. F. Blote in het afgeloopen jaar door den dood aan de veree- niging was ontvallen. Genoemde spreker werd opgevolgd door den vice-pre- sident, den heer J. van Zanten, die eenige dichtregelen, door een lid van

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1