LEIDSCHE 0II1A N T. iV. 206, ZATURDAG SEPTEMBER. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, nut liet Verslag der Handelingen tan den Cimvcntcraad f 3.3d, franco p. p. f 3.8S. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de erpeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 0 Cents. De prijs der Adverlentidn is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden blan's. 5758 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). ST A DS-BER IC li TEN Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Dinsdag den 4l,,n Sep tember 1877 des namiddags te hn/fltree uren. 1». ikeed ging en installatie der nieuw inkomende leden. 2". Benoeming van twee wethouders. 30. Idem van twee ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 4". Idem van leden in de vaste commissiën, als: a. drie leien van de commissie van Financiën en uit dezen van den Voorzitter. b. twee leden van de Commissie belast met hel ontwerpen en herzien van de plaatselijke verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. c. drie leden van de Commissie tot het ontwerpen en herzien van de plaatselijke verordeningen betreffende de huishouding der gemeente en uit dezen van den Voorzitter. d. twee leden van de Commissie van Fabricage. 5®. Idem van een Commissaris der Gasfabriek. 6». Idem van een Bestuurder van het Werkhuis. 7". Idem van een onderwijzer 2le klasse aan de school n°. 1 voor onver- ntogenden. (177) 8°. Idem van een hulponderwijzer in de gymnastiek. (180) 9'. Voordracht betrekkelijk de oprichting van eene inrichting tot opleiding van 0. 1 ambtenaren. (175 en 182) 10°. Benoeming van een Curatorium voor de bovenvermelde inrichting. (175) 11°. Stippleloire begrooliug, dienst 1877, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (173) 12". Idem als voren van het Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (174) 13°. Verzoek van Dr. W. P. Weebers om ontslag als regent van het R K. Wees- en Oudeliedeuhuis en van het R. K. Armbestuur. (176) 14". Idem van Gebr. Van Hoeken om het hellinggat aan de Haven te dempen en eene schoeiing te plaatsen. (178) 15°. Idem als voren om een gedeelte van de straat aan de Kijfgracht in Ie nemen. (181) 16°. Idem van 11. M. Hubregtse, om ontslag als onderwijzer 2d< kl. aan de jongensschool der lsle klasse. (179) 17°. Idem van ouders of voogden van leerlingen van het Gymnasium en de Ilooget e Burgerschooldat eenige lesuren worden beschikbaar gesteld voor het godsdienstonderwijs. (152 en 184) 18°. Idem van .1. Van Wijk om een stoep te leggen. (186) 19°. Rekening van het Ned. Israëlietisch Armbestuur over 1876. (183) 20°. Verdeeling van den Raad in sectiën. BINNENLANDSC11E BERIGTEN, 't Engelsch. Hcogduitsch. Fransch. Latijn. Latijn. in de 3° kl. aan LEIDEN, 31 Augustus. Bij de door burg. en wellt. opgemaakte onlwerp-begrooiing voor het dienstjaar 1878 zijn de ontvangsten en uitgaven der gemeente geraamd op 554,700 40 4, waarbij de plaatselijke directe belasting is uitgetrokken tot een bedrag van ƒ115.000. De openbare promotie en prijsuitdeeling onder de leerlingen vau het gymnasium heelt heden te één uur plaats gehad in de stads-gehoorzaul. Tót opening dezer plcgiigheid vermeldde de rector hetgeen ten opzigte van leeraars en leerlingen in den afgelcopen jaarcursus vermeldingwaardigs was voorgevallen; en las vervolgens de namen der leerlingen af, die naar eene hoogere klasse bevorderd waren en prijzen zouden ontvangen. Terwijl deze prijzen door den waarnemenden president-curator werden Uitgereiktwerd door den primus van iedere klasse eene korte dankbetui ging voorgedragent. w. in de lp kl. door R. J. G. Damsté in v 2e p. H. Damsté 3' J. C. A. Simon Thomas 4' is. A. Neder bit rgh 5e G. Rebèl Behalve aan deze leerlingen werden ook nog prijzen uitgereikt: in de le kl. aan: L. M. de Laat de Kanter, J. H. Goudsmit, C. II. Dée, J 11. Willcbrands, G. P. II. Zahn, 2' n n ciir. SwavingA. 11. M. V J. Desertine, C. .1. Luzac, 4e 5' G. F. Gunning, Ed. Rijke. G. A. de Geus, O. L. Driessen, P. A. A. Boeser, A. J. J. Sinclair de Rocliemout, G. E. lleynsius. G. M. Slothouwer. P. du Rieu, A. C. llarlevelt, C. W. Corts. Daarna werd aan drie leerlingen, die met de vier overigen uit de hoogste klasse naar de academie bevorderd waren, de gelegenheid gegeven afscheid van het gymnasium le nemen met hel houden eener Oratiuncula; t. w. T. S. van Het t inga Tromp sprak in 't Latijn over Demosthenes en de belangrijkste schriften van dien redenaar. M. Rijke handelde in 't Latyn over de zedelessen en nuttige leefregels die in de brieven van Horatius voorkomen, en trachtte dezen dichter vrij te spreken van de beschuldigingen die menigmaien tegen hem zjjn ingebragt. A. Rosenstein beschouwde in 'l Engelsch den Hamlet van Shakespeare. Ten slotte wenschte de rector deze en de overige leerlingen geluk met hunne bevorderingen en de door hen behaalde prjjzen; waarna hjj op pleg- tige wijze alscheid nam van hel gymnasium. Na zijnen crkrnieljjken dank te hebben uitgesproken voor allendie hem in zijnen veeljarigen werkkring met hnn vertrouwen, genegenheid en vriend schap vereerd hadden, legde hij het rectoraat neder en droeg dit, onder gelukwcr.sching, over aan den heer dr. van der Mey, onlangs als zijnen opvolger benoemd. Men meldt ons uil Katwijk aan Zee: Sedert de laatste zes dagen zijn alhier 10 schuiten aangekomen, te zamen aanbrengende 1205 kantjes pekel en 60000 stuks steurharing. Verkocht werden: de pekelharing ad ƒ24 a 24% per ton, volle groote steurharing ƒ26 a 27 per 1000, ijle ƒ17 a ƒ19 per 1000, klein soort ƒ17 a ƒ18 per 1000. Wegens aanhoudend onstuimig weer kan de verscli-visscherij niet worden uitgeoefend. Men schrijft ons uil Stolwjjk: Het kerkgebouw der herv. gemeente alhier zal eerlang inwendig eene groote verfraaijing ondergaan. Heeft men reeds iaug gewenscht een orgel in de kerk te bezitten, thans zal aan aller verlangen voldaan worden. Oaar geen kosten zijn gespaardbelooft liet orgel iets degelijks te zullen zijn. De vervaardiging is opgedragen aan den heer lloltgreve te Deventer. Bij kon. besluit van 27 Augustus jl. is de gemeente Blokzijl aangewe zen ais standplaats van een postkantoor. Het plan tot herdenking der Unie wint, zegt het li. alle sym pathie. Beeds velen zijn toegetreden op uitnoodiging der voorloopige com missie, bestaande uit de hh. m'. L. E. Bosch, dr. W. G. Brill, dr. M. Cohen Stuart, J. D. Gerlings, Rich. Hol, dr. G. A. Hulsehos, R. Mijsberg, A. J. Nijland, dr. J. J. van Oosterzee, mr. H. P. G. Quack, A. J. Servaas van Rooijcn, J. W. Schubarl en J. Spruit. Onder de toegetredenen noemt men de hh. van Wassenaer Catwijck en Renting, leden der tweede kamer, de hoogleeraren Jorissen en Doedcs, de hh. mr. Boer, wethouder, dr. van Toorenenbergen, den bibliothecaris der koninkl. academie dr. Campbell, mr. A. Grothe, mr. U. 11. Huber, mr. Chais van Buren, Dercksen, Eekhoff en vele anderen, waaronder geachte ingezetenen van Utrecht. Ook de rector van het Utrechtsche studenten-corps heeft in warme bewoordingen zrjne ad- haesie betuigd. Het hoofdbestuur van de Vereeniging tot verspreiding van kennis aan gaande 's lands verdediging heeft besloten de volgende prijsvraag uit te schrijven: «Een ontwerp van wet tot regeling der nationale militie en schutterijen op den grondslag van verpligte persoonlijke dienst en met in achtneming der bepalingen van de beslaande grondwet. Het ontwerp moet vergezeld gaan van eene memorie van toelichting". Voor het beste en op zichzelf voldoende antwoord wordt uitgeloofd eene som van ƒ500. Tot beoordeeling zullen bevoegde personen uitgenoodigd worden. Antwoorden worden tóór of op 1 December ingewacht. Het bekroonde antwoord blijft het eigendom der Vereeniging De bekroonde kan desverkiez: nde bepalen, dat zijn naam niet zal worden bekend gemaakt. Het hoofdbestuur oordeelt de zaak vau zoo overwegend belang, dal hel tol hel uitschrijven der prijs vraag en het uitloven van een belangrijke belooning voor een der bekrooning waardig ontwerp overging, al mag het zich de bezwaren der zaak niet ontveinzen, daar men hij hel zamenstellcn van een ontwerp als hel bedoelde, militaire, wetgevende en administratieve eischen moet in acht nemen, waar mede slechts weinigen volledig bekend zijn. Zanienwerkiug van verschil lende personen kan echter, naar men meent, dit hoofdbezwaar doen over winnen. Die bezwaren zonden er inlusschcn toe kunnen leiden, dat er geen

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1