IjEHISCSE £S 0 V R AIV T. 1877. VRIJDAG 31 AUGUSTUS. STADS BERICHTEN. BI INNKN LA N DSCHE BKBIGTKN. ft10. 205, De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Cemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 buiten de e.rpeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. C Cents. De prijs der Adverlcntidn is van 1—4 regels ƒ!.-, iedere regel meer 25 cents. 's jaars, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 8. le alinea, der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad n°. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van instellingen, die ge vaar. schade of hinder kunnen veroorzaken Brengen bij deze ter algemene kennis, dat door hen op heden vergun ning is verleend aan de firma J. J. Kbaktz Zoon alhier en hare recht verkrijgenden, lol de oprichting van eene stoommachine en een stoomketel in de ververij aan de I.angegracht N". 23 alhier; En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE FREMERY, Weth. I" Burgemeester. Leides. 30 Augustus 1877. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van J. Knol, om vergunning voor het houden en mesten van varkens in zjjn pakhuis in de Janvossensleeg N°. 5. Gelet op art. 132 der Algemeenc I'olicieverordening van 16 October 1873 Doen te welen, dat'tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der information de commodo et innomwododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 6d,n September aanst.'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn hunne bezwaren tegen dit verzoek op dien tijd in le brengen, terwjjl bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilli ging niet te hebben verzet. En geschifdt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE FREMERY. Weth. 1°. Burgemeester. Leides, 30 Augustus 1877. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een, op den 27"'" Augustus jl. invorderbaar verklaard kohier der personeele belasting over het le kwartaaldienst 1877/78 zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voel te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 30 Augustus 1877. DE FREMERY, Weth. I" Burgemeester. LEIDEN. 30 Augustus. liet uitvoerige prospectus van de algemeene vergadering der Ilolland- sclic maatschappij van landbouw en van de tentoonstelling en de volksfees ten, die bij die gelegenheid van 15 tot 19 September te Alkmaar zullen ge houden worden, is in liet licht verschenen. Zaturdag 15 September wordt de tentoonstelling geopend van voortbrengselen en wetkluigen. Dien avond en Zondag-middag en avond muziekuitvoeringen door het stedelijk muziek corps en de stafmuziek van het 4e reg. infanterie. Zondag avond in het hotel Toelast vergadering van belangstellenden ter bespreking van de inzen ding van vee op de aanstaande wereldtentoonstelling te Parijs. Maandag heeft de opening plaats van de tentoonstelling van vee en pluimgedierte en Bingsdag ten 12 ure wordt in het kerkgebouw der Evang. Luthersche ge meente de algemeene vergadering gehouden. Beide die dagen zullen worden opgeluisterd door muziekuitvoeringen, door een tooneelvoorsteiling van dc rederijkerskamer Bildërdijk en door harddraverijen in den Slads-Ilout, des Maandags door de vereeniging Eendragt maakt magt, des Woensdags door 4c afdeeling Alkmaar der Holl. maatschappij van landbouwdie een prijs van 400 uitlooft, terwijl de le en de 2e premie, ad ƒ200 en 100, wor den uitgeloofd door de Alkmaarsche vereeniging Eendragt maakt magt. Op een nader te bepalen avond, afhankelijk van het weder, zal een deel van den Stads-llout giïllumineerd worden De hoogkeraar-directeur van de rijks-akademie van beeldende kunsten Ie Amsterdam, de heer de Poorter, heeft ter kennis gebragt van belang hebbenden, die als nieuwe leerlingen tot de akademielessen voor den cursus 1877/78 wenschen locgelaten te worden, dat zij zich persoonlijk moeten aanmelden in het akademiegebouwop Dingsdag 18 Sept. aanst., of per franco brieven van hun voornemen kennis geven vóór of uiterlijk op 22 Sept. daaraanvolgende, aan zijn adres in bovengenoemd gebouw. Op Dingsdag 25 Sept. e. k. zal liet toelatings-examen gehouden worden. De regering heeft aan de tweede kamer ingediend een wets-ontwerp tut herziening der belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen. Bij de zamenstelling is gestreefd naar vaste regels, die eene gelijkmatige taxatie o»er bet geheele rijk verzekeren en waarbij waarborgen worden opgeleverd voor de keuze van een goed en geschikt personeel en voor eene behoorlijke controle op de werkzaamheden of voor herstel van verkeerdheden. Het ontwerp rust vooris op het beginsel van berekening der zuivere huurwaarde voor de ongebouwde eigendommen. Blijkens het verslag omtrent de verwachtingen van den oogst in de provincie Noordholland voor het jaar 1877 Is van bijna alle granen en han delsgewassen eene goede, van enkele eene zeer goede opbrengst te ver wachten. De boekweit belooft een oogst als in geen jaren is verkregen; hel vlas belooft geen ruim beschot; erwten en boonen hadden hier en daar nog al van ongedierte te lijden. Van de aardappelen wordt een ruime oogst verwacht. Ziekte is tot nu toe bijna nergens le bespeuren; de in den laatsten tijd gevallen regen beeft echter, naar het schijnt, een nadeeligen invloed op het gewas uitgeoefend. De hooiteell is dit jaar bijzonder gun stig, zoo in qualiteit als in quanliieit; de toestand van het grasland is uiede zeer bevredigend. Tuinvruchten waren er in voldoende male, maar nachtvorsten in de maand Mei hebben alle hoop doen verdwijnen op eene g,ede opbrengst der appelen- en perenboomen. Het stoomschip Prins Hendrik is op 26 Aug. te Padang aangekomen. liet stoomschip Richard Young, van Rotterdam naar Harwich be stemd, is 30 mijl van de Hollandsche kust met avarij aan de machine op sleeptouw genomen. Het schip had ruim 100 passagiers aan boord. Aanstaanden Zaturdag (1 Sept.) zal van het koloniaal werfdepot naar hel Nieuwe i'iep vertrekken een detachement suppletie-troepen, sterk 150 man, benevens 10 onder-officieren, om onmiddellijk te embarqueren aan boord van het via Suez naar Java vertrekkend stoomschip Prinses Amalia. Het bevel over dal detachement is opgedragen aan den luit.-kolonel der inf. van het U. I. leger J. P. van Lier. De C. meldt: Zekere C. T.oud 59 jaar, hersteld uit het zieken huis le Leiden ontslagen zijnde, vertrok eergisterenmiddag van daar met de schuit naar Haarlem. Toen hij daar was aangekomen, bemerkte hij, dal een schip, dat zeer zwaar beladen was, bijna niet onder de Zijtbrug door kon varen. Hjj kwam daarop den schipper te hulp, doch had het ongeluk tusschen de brug en de lading beklemd te geraken, waardoor de borstkas vrij ernstig werd gekneusd. De man moest, in plaats van naar zijne woning te kunnen gaan, naar het gasthuis te Haarlem worden overgebragt. Door den gemeenteraad van Amsterdam is besloten te berusten in de zienswijze van den minister van binnen), zaken omtrent de wijziging in de verordening op de universiteit, betreffende de buitengewone hoogleeraren. Naar men verneemt heeft baron de Rothschild, de tentoonstelling van kunstnijverheid te Amsterdam bezoekende, een schoon historisch stuk, een antieke kast, afkomstig uit de verzameling van de gemeente Goes, aange kocht voor zijne collectie te Parjjs. Z. M. de koning heeftnaar men verneemtop bedoelde tentoonstelling belangrijke inkoopeu gedaan van de door de hh. van Kempen en Zoon ten toongestelde zilverwerken. Tol predikant bij de lierv. gemeente le Alkmaar is beroepen d'. van Oosterzee, pred. te lleino. Bij de groote manoeuvres, die eergisteren in de nabijheid van Amers foort aan den Leusder-berg plaats hadden, heeft een artillerist van het reg. rijdende artillerie het ongeluk gehad, door hel storten van zijn paard, daar onder te geraken en de wielen van het affuit over het lijf te krijgen, zoo dat hij in hoogst zorgelijken toestand is opgenomen en naar den ambulance wagen overgebragt. Er is weinig hoop op liet behoud van zijn leven. -- Te Arnhem was het Dingsdag zeer kalm. Zoowel particulieren als winkeliers, voornamelijk in de drukste straten, hadden hunne vensters en winkelkasten met planken laten betimmeren, uit vrees voor hunne ruiten. De patrouilles werden nog met 10 man van de infanterie versterkt. De ge voelige lessen van den vorigen avond schenen echter indruk gemaakt te hebben, want ofschoon hier en daar eene bende uit elkaar moest gedreven worden en op nieuw enkele ruilen werden ingeworpen, was omstreeks mid dernacht de drukte geëindigd.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1