PER TELEGRAAF. ADVERTENTIE N. tou voor le leggen, of omgekeerd, de goedkeuring Ie verkrijgen op de lijst die hij in overleg met de Urcglie en de Fourtou heeft vastgesteld. Volgens de Figaro zal de officiële candidalenlijst beslaan uit 330 Bona- partisten115 legitimisten en een 80tal Orleanisten. De verschijning der lijst wordt tegen Za'urdag verwacht. Het Jourti. des Déb. wijst op de uitstekende zorg, die de heer de Bro°1ie heeft voor de Bonapartisten. Hij is de trouwe dienaar hunner be langen, zooals blijkt uil de laatstelijk gedane benoemingen bij de regterlijke ma"!, en uit de verplaatsing van den zoon van den lieer Gaslambide als substituut-officier van justitie van Versailles naar Parijs. liet Bulletin des Communesdat door de overheid in alle gemeenten des lands wordt aangeplakt, bevatte dezer dagen hel volgende: »üe kiezers zullen niet aarzelen cene keus te doen tnsschen Mac Malion, die zijn bloed gestort heeft voor Frankrijk, en den onbekwamen en rijk geworden dicta- lor, wiens naam verbonden is aan Frankrijks rampspoeden". Waarschijn lijk is dit een bedekte aanval op Gambelta. De Rép. frang. zegt: /'Den heer de Fourtou is een woord ontvallen, waarin een strafbare aantijging 1H opgesloten. Die aantijging, in een officieel stuk voorkomende, staat wel is waar beneden onze verachting, maar niet boven de strafregtelijke ver antwoordelijkheid. Er zijn regters in Frankrijk!" Het advies der reptiblikeinsche reg.tsgeleerde commissiewaarin aan getoond wordt, dat de prclecten in hunne maatregelen tegen de liberale bla den de wet overtreden heeft groote ergernis bij de regering opgewekt. Zij heeft besloten een contra-advies uit te geven, maar tot nog toe heelt geen regtsgeleerdc. wiens reputatie eenig gewigt heeft, het willen teekenen. De Soir verzekert dat de minister van financiën strenge maatregelen neemt tegen alle tot zijn departement behoorende ambtenarendie verdacht worden tegen de regering van Mei propaganda Ie maken. Naar men zegt is een onderzoek ingesteld naar de handelingen van alle vrijmetselaarsloges in Frankrijk, en in de officiële kringen gelooft men dat al die loges zullen gesloten worden, omdat hel Valikaan die als zijn ergste vijanden aanmerkt. OlflTSCIILAND. Volgens de Mg. Mil. Zeil. zullen de acht nieuwe forten, die de stad Keulen omringen en eerst in hel voorjaar van 1878 gereed behoefden te zijn, reeds in den loop van dezen zomer worden overgenomen. De bouw der op den oostelijken Rijnoever nieuw aan le leggen werken zal binnen kort worden gegund. Wanneer de nieuwe werken op den oostelijken Rijn oever voltooid zijn, kan Keulen een buitengewoon sterk bolwerk van de westelijke grens des rijks genoemd worden. Een nog sterker vesting is thans reeds Metz met zijn groolen gordel van forten. Al die forten hebben een volledige wapening van Krupp-gcschut. lil de Kö'.n. Zeit. wordt mededceling gedaan der besluiten die geno men zijn op de te Rotterdam gehouden vergadering der internationale Rijn- schcepvaart-commissiein zake de brug over de Maas achter Feijenoord tegenover Rotterdam. De Nederlandsche regering zou omtrent de volgende punten bepaalde toezeggingen hebben gedaan 1. de Koningshaven zal zorg vuldig op de diepte en breedte worden gehoudennoodig voor alle soort van vaartuigen die de Rijn bevaren2. de nieuwe rivier zal steeds voor het vrije verkeer open worden gehouden 3. ter bevordering van snel verkeer zal over de geheele lengte van de Koningshaven een verpligte sleepboot- dienst worden in het leven geroepen ten behoeve der vaartuigen zonder stoomvermogen4. die stoomsleepdienst zal kosteloos zijn; 5. de brug voor voetgangers zal op het eerste aanmanen ten I ehoeve der scheepvaart wor den geopend; 6. de sluiting van de spoorwegbrug zal zich lot het onver mijdelijke bepalen. Omtrent het 7' punt: hooger ligging van den onderkant der spoorwegdraaibrughad de Nederlandsche gevolmagtigde geen voor schriften ontvangen en kon daaromtrent geen beloften doen. lljj zou er echter zijn regering kennis van geven. Prof. Gerstacker, te Greifswald, geeft verslag van zijn onderzoek om trent de coloradokevers op het aardappelveld bij Mülheim. Toen hij aldaar I aankwam was de verbranding van het gewas op het besmette gedeelte reeds afgeloopen en was men met de omliggende plekken hezig. Op zijn advies besloot de commissie van (oezigt het eerstgenoemde gedeelte te doen om graven, om te onderzoeken of er, niettegenstaande de oppervlakte door jirandeiide petroleum was gezuiverd, welligt nog kevers of larven in den grond verborgen zaten. Daar het omploegen niet gemakkeljjk ging, wer- den er twaalf man aan het graven gezet, liet eerste uur vond men niets; doch verderop kwamen er werkelijk, tot op eene diepte van vier duim be neden de oppervlakte, kevers en larven le voorschijn, met het gevolg dat er in den loop van dien voormiddag een zestigtal larven, waaronder vele in reeds zeer ontwikkelden toestand, werden verzameld. Met het oog op de waarschijnlijkheid dal alzoo, in weerwil van de verbranding op de opper vlakte, het onheil zich later op nieuw zou hebben voorgedaan, leverde deze proefneming een gewiglig resultaat. Ecnigen tjjd geleden werd de pastoor Fleischhauer, te Htickarde, j nabij Dortmund, in hechtenis genomen, als verdacht van vervalsching in officiële stukken, llij is bijna 70 jaar oud, heeft altoos zeer spaarzaam geleefd en heeft een vermogen van ongeveer 30000 tb. Bij onderzoek bleek, dat hij zich in de laatste tien jaren aan ver over de honderd vervalschingen had schuldig gemaaktwaarvan er slechts 54 in aanmerking konden ko men, omdat de overige verjaard waren. Bij de behandeling zijner zaak, voor de regtbank van gezworenen te Hammbekende hij al die verval schingen ten nadeele der kerk- en armenkassen te hebben gepleegd om persoonlijk voordcel. De regtbank heeft hem in al de 54 gevallen schuldig verklaard en slechts voor drie gevallen verzachtende omstandigheden in aanmerking genomen. Hij is veroordeald tot 5 jaren tuchthuisstraf en ver lies van burgerlijke eer. RÜ8L4ND. Volgens Russische berigten heeft de inneming van Tirnowa weinig inspanning gekost. Een paar escadrons dragonders, eenige sotniën kozak ken en een paar stukken rijdende artillerie, onder bevel van generaal Gourka, verschenen voor de stad en joegen na een korten tegenstand 3000 man geregelde infanterie, eenige artillerie en een onbekend aantal reserve troepen de stad uit. Deze Turksche troepen trokken in de rigling van Üsman-Bazar af. De Russen maakten eenige tenten en een belangrijken voorraad ammunitie buit. Volgens den Golos is een onderzoek ingesteld in de magazijnen bij Odessa. Er was 120,000 pond hooi te weinig en evenzeer een tekort op het graan, le zaïnen voor 200,000 roebels; onder de beschuit werd veel ge vonden wat geheel onbruikbaar was. TURK I.I F> Indien men geloof mag slaan aan de van Turksche zijde medegedeelde berigten van het oorlogstooneel in Aziëdan zou het Russische leger aldaar reeds in vollen aflogl naar de grenzen zijn, en wordt het vervolgd door lsmail-pachadie met zijn corps te Musserum eenige mijlen van Alexan- dropol, staat, met ée'n dagmarsch de Russische grens kan bereiken, en liet voornemen te kennen geeft haar over te trekken en het overwonnen leger tot Tiflis te vervolgen zoo mogelijk deze stad le bemagtigen. Die troepen van sultan Abdul-tlamid zouden dan gemccnc zaak maken met het corps van Suchum Kaleh en met de opstandelingen iu den Caucasus. De oorlogs correspondent van de Times meldt van 6 Julij: Het leger van Moukhtar-pacha ligt met zijn hoofdkwartier te Kirk Bunar in de korte nabijheid van Kars. Geen Russen bevinden zich tnsschen deze stad en het leger. Mustapha-pacha, die het bevel binnen Kars zal voeren, heelt het garnizoen met 5 bataillons, 3 stukken geschut en eenige Circassiërs ver sterkt. liet leger van Moukhtar-pacha en het garnizoen lellen te zamen ongeveer 50 bataillons, terwijl de Russen, die noordelijk van Kars staan, 40 bataillons sterk zijn. Men zegt dat zij al hun zwaar geschut naar Kurik Dhuna, op den weg naar Goumri, bragten eu op hel punt staan het beleg op te breken. Uit Schumla wordt door een correspondent van de Times gemeld: Er zijn in Rustschnk 88 gewonden en de Engelschc doctoren mogen l'.en niet verplegen. Allen worden zij in verschrikkelijke!) toestand naar Konstanli- nopel gezonden. De soldaten smeeken den Engelschen doctors de kogels uit hunne wonden le halen, maar zij zijn hulpeloos, daar 28 kisten met medicijnen, gezonden door de commissie van Stafïbrdhouse, niettegenstaande protest, door den Turkschen chef van de geneeskundige dienst te Rustschuk in beslag zijn genomen. Zij werden niet verdeeld en liggen nutteloos. Bataillons vertrekken zonder medicijnen, terwijl deze man alles achter het slot houdt. Volgens het Fremdenblatt organiseren de Russen in Bulgarije reeds op groote schaal. Vorst Tscherkassky en zijn comité hebben een tweeledige taak, een agrarische en een politieke. De geheele Mohamedaansche Ieen- handel, die overigens weinig talrijk is en voornamelijk uit renegaten-fami- liën bestaat, zal uit zijn bezit ontzet en uit bet land gebannen worden; overigens zal de veiligheid van personen den Mohamedanen gewaarborgd worden. Erger zou het den zoogenaamden Tschirbadschi, den Christclijken grondbezitters en groothandelaars in Bulgarije gaan, die de Turken hebben geholpen hun geloofsgenooten te verdrukken om allerlei materieelc voor deden te genieten. Zij waren meest pachters der domeinen of kerkegoede- ren. Verder zal een geheel nieuwe administratie worden ingevoerd; alle Turksche ambtenaren zullen dadelijk bij de aankomst der Russische troepen worden ontslagen. WEENEN, 11 Julij. De Pol. Corr. bevat een telegram uit Bucharest, waarin gemeld wordt dat het gerucht, volgens hetwelk den Russischen troonopvolger een ongeval is overkomen, waarschijnlijk een verzinsel is. liet Russische hoofdkwartier wordt naar Batak verplaatst. BUCHAREST, 11 Julij. De oppositie-bladen alhier verklaren zich tegen het overtrekken van de Rumeensche troepen over den Donau, voordat een formeel tractaat van bondgenootschap met Rusland is gesloten. LONDEN, 12 Julij. Daily IVews meldt, dat lord Beaconsfield wegens zijnen gezondheidstoestand geneigd is de betrekking van eersten minis ter neder te leggen, zoodra de zaken het zullen veroorloven. KONSTANT1NOPEL, 11 Julij. Het gerucht van het overlijden van Redif- pacha, minister van oorlog, wordt officieel tegengesproken. KA1RO, 11 Julij. Het vereischte bedrag ter betaling van den Julij-coupon der geünificeerde schuld is gereed. OndertrouwdC. 1. H. TRAP en Leiden, 12 Juli 1877. M. VAN PADDENBURG. Ondertrouwd: D'. C. VAN SCHOUWEN, Arts te Overschie, en Leiden 12 Juli 1877. J. M. VELS HEYN. Receptie: Zondag 15 Juli Apolhekcrsdjjk, N°. 31. 22 te Goudswaardeiland Beijerland. Heden overleed mijn geliefde Echtgenoot P. 11. KEYZER, in den ouder dom van 55 jaren. Breda, 9 Juli 1877. Wed. P. H. KEYZER, Peters.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3