LEIDSCHE C tl MUNT. 1877. N#. 156. DONDERDAG 5 JULIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.3S, franco p. p. f 3.85. Hel verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 'sjaars, builen de expediliekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentidn is van 1—4 regels ƒ!.•-, iedere regel meer 25 cenls. Bij deze Courant wordt verzonden btadz. 4344 der Handelingen van den Gemeeenteraad Ingekomen stukken). STADS-BERICHT EN. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden op Zaterdag den 7,le,1 Juli 1877des namiddags te twee uren. 1». Verzoek van R.Jesse Rz.om continuatie als gemeente-apotheker. (125) 2°. Voordracht tot wijziging van het Reglement houdende bepalingen om trent bet gebruik van gas door particulieren (95, 111 en 119) 3». Voorstel van mr. J. E. Goudsmit, betrekkelijk het pensioen aan den eervol ontslagen rector van het Gymnasium toe te kennen. (98 en 110) 4°. Verzoek van J. C. Meysing, om een duiker te leggen. (117) 5". Idem van L. Ileyboer, om ontslag als onderwijzer 2dc klasse aan de school n\ 1 voor on vermogenden. (118) 6°. Idem van W. B. A. Van Harteveldt, betrekkelijk het dempen van eene sloot. (120) 7". Idem van P. J. VV. Knaap, om een keldergat te maken en twee stoep treden te leggen. (123) 8". Idem van Dr. W. Burck, om ontslag als leeraar in de natuurlijke his torie aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onder wijs. (126) 9'. Idem van J. Bakewel, om ontslag als onderwijzer 2'" klasse aan de school n». 1 voor minvermogenden. (127) 10'. Idem van G. W. Buising, om ontslag als hulponderwijzer aan de school n'. 2 voor minvermogenden. (128) 11». Suppletoire slaat van bcgrooting en staat van af- en overschrijving, dienst 1876, van liet 11. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (124) 12°. Rekening van de dienstdoende Schutterij over 1876. (122) BIN N E N L A N DSC H E B E RG T N LEIDEN, 4 Julij. De Vereeniging het Metalen Kruis, 2e sectie, kweet zich heden morgen weder van cenen treurigen pligt, te aandoenlijker naar mate de kring der leden gaandeweg al naamver en naauwer wordt. Zij bragl hel stoffelijk overschot grafwaarts van haar geacht medelid, den heer F. VV. Meijer, in leven bloemist alhier, die als commissaris deel uitmaakte van het bestuur der vereeniging. De voorzitter der vereeniging, de heer E. 11. Themps, hield bij de geopende groeve eene toespraak, waarin hij in eenige trekken het beeld van den overledene schelste en deed uitkomen wat hij geweest was als vriend en als lid der vereeniging, maar niet minder als man en vader. Door zijn verscheiden betreurden niet alleen echtgenoote en kinderen eenen liefhebbenden man en vader, maar ook de vereeniging en de maat schappij een waardig lid. Spreker wees ook op de liefde voor vorst en vaderland die hem bezielde cn die hij getoond had door in het jaar 1830 op de roepstem des konings de wapenen op te vatten en zjjn leven veil te hebben voor de verdediging des vaderlands. Na den heer Themps sprak nog de heer Onslenk een kort woord om, namens de familie, de vereeniging dank te betuigen voor de eer den overledene bewezen. Na den alloop dezer treurige plegtigheid begaven de leden der vereenigiug zich naar het sterf huis, alwaar de president hen met een enkel woord nog dank betuigde voor hunne opkomst bij deze treurige uilvaart. De Staatscourant bevat eene nominative opgave (96e vervolg) van de Europesche officieren, onderofficieren en soldaten, overleden na evacuatie "it Alchinvoor zooverre daaromtrent tot op 18 Mei 1877 bjj het dep. van oorlog in Nederl. Indië berigt was bekomen. Die Ijjst beval de vol gende namen: M. Kirtz, L. Crausse, M. C. E. Ledderhose, F. Allebosch, C. Knockacrt, J. A. L. van Bree, P. L. Tillicu, L. F. V. van der Perren, T. de Dobbeleer, E. Bolomey, P. Sthir. Aan de tweede kamer is ingediend een wels-ontwerp tot wijziging der wet van 13 Junij 1857 op de zeevisscherijen. liet strekt om van 1* Januarij 1878 af de haringmerken hier te lande af te schaffen. Dit voorstel wordt gedaan op advies van het collegie voor de zeevisscherjjen en als wenschelijk geacht door de handelaren. Z. M. de koning heeft aan den «Bond van gepensioneerde officieren", waarover hjj dezer dagen het beschermheerschap aanvaardde, den titel van "Koninklijke Vereeniging" enz. geschonken, benevens dcjaarlijksche rente van een kapitaal van ƒ187,000 inschrijving op het grootboek der 4 pCt. Nat. Werk. Schuld. De slaals-commissie voor het tweede natuurkundig examen heeft het diploma uitgereikt aan de hh.O. F. Cannegieter, J. Graanboom, A. A. Gersen en P. de Boer. Het stoomschip Aladura, van Batavia naar Nieuwe Diep, is op 2 Julij van Suez vertrokken; het stoomschip Drenthe, op weg naar Batavia, pas seerde op den middag van 2 Julij Gibraltar; de Stad Haarlem heeft op 3 Julij van Port-Saïd de reis naar Batavia voortgezet; de Torrington, van Batavia naar Rotterdam, is op 2 Julij te Aden aangekomen. Door de regtbank te Amsterdam is heden P. H. Bruyn, ontslagen secretaris der kanaalmaatschappijveroordeeld tot twee jaren gevangenis straf, in eenzame opsluiting te ondergaan, en in de kosten van het geding. Te Amsterdam is een poeliersknecht, die eenigen t(jd geleden de wreed heid beging kwartels levend te plukken, deswege door den kantonregter veroordeeld tol 3 boete, subsidiair een dag gevangenisstraf. De pupillenschool te Nieuwersluis is Maandag geopend. Het gebouw, dat voor 50 pupillen en onderofficieren tot woonplaats kan dienen, ligt aan de Vecht en is doelmatig ingerigt. Er is gelegenheid tol uitbouw, ingeval het getal leerlingen wordt vermeerderd. Tc Almelo heeft Maandag nacht een hevige brand gewoed. Een blok van 5 woningen werd in korten lijd in de asch gelegd. Hoe en bij wien de brand ontstond is onbekend, omdat, toen men den brand ontdekte, het geheele dak, de vijf woningen stonden onder één dak, reeds in volle vlam stond. Door de te Sittard gestationeerde marechaussées is aldaar aangehouden zekere II.die er zjjn werk van maakte, langs de huizen liefdegiften in te zamelen voor Daus Pius IX. Hjj is gevankeljjk naar Maastricht over- gebragt. Uit Roermond werd dezer dagen gemeld dat de firma Tyssen Linssen hare betalingen had gestaakt. Aan het Fad. wordt daaromtrent gemeld dat op een vergadering van crediteuren is bekend geworden, dat het passief minstens f 2,200,000 bedraagt. Het actief wordt geschat op 737,000. De slag is voor den geheelcn graanhandel ontzettend en heeft een ware paniek teweeggebragt. Zondag II. woedde boven Grevenbicht, in Limburg, een vreesscljjk on weer. Ten 6 ure ongeveer des namiddags hoorde men zware donderslagen. Hierbij vielen gedurende een kwartier zware hagelsteenen; eenige glasruiten werden hierdoor verbrijzeld. De roggedie eene zeer overvloedige opbrengst belooft, heeft niet veel geleden. Van de tarwe echter is veel verloren. 's GRAVENIIAGE 4 Julij. Aan den heer N. Sickler is vergund zjjne notariële standplaats over te brengen van Augustinusga, gemeente Achtkarspelen, naar Bergum, ge meente Tieljerksteradeel. Z. K. H. prins Frederik heeft zich heden ochtend ten 8 u. 50 min. naar Neuwied begeven. De vice-admiraal J. Enslie, oud-minister van marine, is in 81-jarigen ouderdom alhier overleden. In de zitting van de provinciale staten van heden werd overgegaan tot de verkiezing van zes leden van gedeputeerde staten, wier mandaat ophield, deels ten gevolge van periodieke aftreding, anderdeels wegens nieuwe verkiezing als leden der stalen. De uitslag is, dat al die leden zjjn her kozen, en wel: 1° de heer E. 11. baron Rengers van Warmenhuyzenmet algemeene stem men op 1 blanco-billet na. 2° de heer mr. C. VV. Hnbrecht, met 64 stemmen en 2 blanco. 3° jhr. mr. H. A. C. de la Bassecour Gaan, met 60 en 6 blanco. 4» m'. C. van Vollenhoven, met 60 en 6 blanco. 5° jh'. mr. H. A. Steengracht van Duivenvoorde, met 57 van de 66 stemmen. 6' mr. P. L. F. Blussé, met 62 van de 66 stemmen. Al de nieuw benoemde leden betuigden hun dank voor hel vernieuwd be wijs van vertrouwen, verklaarden de betrekking Ie aanvaarden en verzekerden hunne beste krachten te zullen blijven aanwenden tot bevordering der be langen van deze provincie. Voorts werd overgegaan tot de benoeming van een buitengewoon lid van gedep. statenwaartoe met 62 van de 65 stemmen herbenoemd wordt de heer C. Maas Geesteranus, die deze betrekking mede heeft aanvaard. Morgen zullen de werkzaamheden in de afdeelingen aanvangen. Op voorstel des voorzitters is besloten Diugsdag 10 dezer, ten 1 ure

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1