LEIDSCHE COURANT. DIIN'GSDAG 3 JULIJ. ST ADS-BER ICIITEN. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST, van Milicien-Verlofgangers der lichting van 4874. B1NNENLANDSCIIE BERIGTEN, 187#. W. 154. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen ran den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nonmers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. C Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels ƒ!.-, iedere regel meer 25 ccnls. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 18'" Mei II., A. N°. 1516/3 (2e afd.), Pro vinciaalblad N°. 39; Brengen ter kennis van de ln deze gemeente gevestigde milicien-verlofgan gers der lichting van 1874, behoorende lot hel bataljon Mineurs en Sap- peurs en het korps Pontonniers dat zjj, krachtens art. 125 der Militiewet, onder de wapenen worden geroepen en daartoe, de eersten op Donderdag den 12e0 Juli aanstaande, de laalsten op Maandag den 16" dezer maandbeide dagen des namid dags vóór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uit rusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappende eersten op den 20" Augustus, de laalsten op den 24"> Augustus daaraanvolgende, in het genot van onbepaald verlof worden hersteld; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigdzich op Maandag den 9" Juli aanstaande, des voormiddags tusschen 9 en 12 uren, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, lol het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun eventueel toekomende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinde ren aau deze oproeping te voldoen, zjj daarvan tijdig ter plaatselijke Secre tarie behooren kennis te geven, in hel eerste geval, onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zonde kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en doorplaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 2 Juli 1877. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien het adres van Willem Kooreman, koopman alhier, daarbij ver gunning verzoekende om in de poort aan de Middelstegracht N°. 153, varkens Ie mogen houden; Gelet op art. 132 der Algeuieene Policieverordening van 16 October 1873; Doen te weten, dat lot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der information de coinmodo et inc.ommododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 9d" Juli aanst., 's voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zyn hunne bezwaren tegen dit verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bjj verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilli ging niet te hebben verzet. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. D BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 2 Juli 1877. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 2 Julij. De Staatscourant deelt het rapport mede van den ingenieur voor liet stoomwezen, betreffende een ongeval met een stoomketel in de suikerraffi naderij van de firma Beuker en Hulshoff te Amsterdamdat aan vier per sonen het leven kostte; dat rapport bevat o. a. eenige wenken voor de be handeling van stoomketels, ter voorkoming van dergelijke rampen. De generaal-inspecteur van het wapen der cavalerie, jhr. van Spengler, bevindt zich hier ter stede, ten einde de alhier in bezetting liggende troe pen van dat wapen te inspecteren. Hij heeft zijn intrek genomen in het hotel Levedag, B\j de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 34.00. 17.50, ƒ3.60 en 1.75 en de laagste prijzen 34.00, 17.50, 3.50 en 1.75. Gedurende de maand Junij 1877 zijn in de Leidsche volksgaar keuken afgeleverd; 2741% portion warme spijs, 209 porliën vleesch, 49 portiën spek, totaal 3079% porliën. Door de staatscommissie voor de geneeskundige examens is bevorderd tot arts de heer C. Ripping, officier van gezondheid 1' kl.en is het ge tuigschrift voor het eerste gedeelte van het examen uitgereikt aan den heer E H. Bimmerman. De staatscommissie voor het tweede natuurkundig examen heeft het di ploma aan de hh. J. C. Mohr en A. Ekerman uitgereikt. Het stoomschip Foorwaarts is op 27 Junij te Batavia aangekomen. Naar men verneemt, zal de plegtige uitreiking der medailles aan de bjj de tentoonstelling te Philadelphia bekroonde Nederlandsche inzenders geschieden door den minister van binnenlandsche zaken, op Dingsdag 24 Julij, in het gebouw voor kunsten en wetenschappen te 'sGravenhage. Den 21" dezer maand zal van het koloniaal werfdepot over Utrecht en 's Gravenhage naar het Nieuwe Diep vertrekken een detachement supple- lietroepen, sterk 150 man, benevens 18 onderofficieren, om dien dag te em- barqueren aan boord van het via Suez naar Java vertrekkende stoomschip Prins Hendrik. Het bevel over dat detachement is opgedragen aan den 1" luitenant der cavalerie A. W. H. K. van Bathnia Andreae, die voor 5 jaren bjj het wapen der cavalerie van het O.l. leger is gedetacheird. Op 1 Juljj was het 25 jaar geleden dat de Haarlemmermeer kon gezegd worden droog te zijn. Ter herdenking van dit feit heeft het Weekblad van Haarlemmermeer een feestnommer uitgegeven, dat opent met een lied van mr. Amersfoordt, muziek van mevr. Amersfoordt van Dijk. Het bevat voorts: een hulde aan jhr. mr. Gevers van Endegeest en eene uitvoerige en merkwaardige kroniek aangaande hel gebeurde met het Haarlemmermeer, bewerkt door mr. Amersfoordt. Te Boskoop is in hechtenis genomen zekere van Zoeleu, die onder den naam van W. van Leeuwenten nadeele van de firma U. J. Alberts bjj wie hij werkzaam was, bij de kassiers K. en D. te Gouda eene som van ƒ200 had welen te ontvangen. De gemeenteraad van Delft heeft besloten aan den kerkeraad der Waal- sche gemeente aldaar uit te geven de geldleening groot ƒ27000, waartoe bij raadsbesluit van 29 Mei II. besloten is. Te Dordrecht is door de policie ter beschikking van den officier van justitie naar het huis van bewaring overgebragt een 17-jarig jongeling, die zich aan verschillende diefstallen van geld, ten nadeele van zjjnen patroon, heeft schuldig gemaakt. Ilierbjj had hjj gebruik gemaakt van het vertrou wen, hetwelk zijn patroon in hem stelde, die hem het houden van eene kleine kas had toevertrouwd, welke kas maandelijks door hem moest wor den verantwoord. Reeds in de kermisweek was hjj begonnen met zich uit die kas gelden toe te eigenenten einde in staat te zijn met zijn meisje kermis te houden. Van tijd lot tjjd zjjn die diefstallen door hem herhaald, totdat hij, ten einde raad, II. Woensdag avond den geheelen inhoud, in een gesloten trommeltje geborgen, heeft tot zich genomen en dat troihmeltje, waarin zich nog eenige centen moeten bevinden, over de Nieuw brug in het water der Voorstraatshaven heeft geworpen. Des anderen daags heeft hij zijn patroon bekend gemaakt dat het trommeltje verdwenen was, met ver zoek aan dezen om aangifte bij de policie te doen. waaraan is voldaan en waarbij de nu aangehoudene als getuige werd gehoord. Bjj die gelegenheid kwam de houding van J. B. zeer verdacht voor. zoodat een nader onder zoek werd ingesteld, waaruit al spoedig de in den laatsten tjjd gemaakte verteringen van den aangehoudene de kwade vermoedens, tegen hem gere zenversterkten, zoodat hij nogmaals werd gehoord en toen tot volledige bekentenis is gekomen. In de gemeente Nieuwaal is Donderdag II. een man overleden ten ge volge van hondsdolheid. De man moet den beet ontvangen hebben 27 of28 December 1876. De fourier V., van het garnizoen te Zwolle, die eenige maanden gele den in de kazerne aldaar moedwillig brand had gesticht, waarbij te voor zien was, dat menschenlevens in gevaar konden worden gebragt, hetgeen werkelijk ook het geval was, is te dier zake door den krijgsraad te Leeuwarden veroordeeld tot tuchthuisstraf voor den tijd van 15 jaren, met vervallenverklaring van den militairen stand. Zaturdag namiddag is te Almkerk een brand ontstaan, die tot des avonds 11 uur voorlgewoed heeft. 29 meest kapitale huizen met schuren, alsook de dorpsloren, zijn vernield geworden. Van de inboedels werd weinig

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1