Gorinchem. Geldige stemmen 2106. Volslrekle meerderheid 1054 stemmen. Herkozen jlir. mr. J. J. Teding van Berkhout met 1059 stemmen. Mr. E. H. "s Jacob verkreeg 432 en J. J. van Tienhoven van den Boogaard 602 sleuimen. Tilburg. Uitgebragt 1084 geldige stemmen. Herkozen jhr. mr. J. B. A. J. M. Verheden, met 988 stemmen. M®. A. F. de Savornin Lohman had 23 stemmen. Eindhoven. Periodieke aftreding. Herkozen mr. A. J. H. van Baar, met 1094 stemmen. Mr. F. W. van den Dungen verkreeg 45 en mr. P. J. A. Smitz 26 stemmen. Uitgebragt 1194 geldige stemmen. Eindhoven (tot 1879). Uitgebragt 1193 geldige stemmen. Gekozen de heer mr. P. J. A. Smitz. met 1085 stemmen. De heer mr. F. VV. van den Dungen bekwam 49 stemmen. Maastricht. Geldige stemmen 1791. Herkozen jhr. G. E. F. X. M. Kerens de Wylré, met 1105 stemmen. Jhr. mr. P. van der Maesen de SombreH'ver- kreeg 682 stemmen. Boxmeer. Uitgebragt 1455 geldige stemmen. Gekozen de heer mr. J. 11. L. Hafl'tnans met 1278 stemmen. 's üerlogenbosch. Herkozen mr. F. J. E. van Zinnicq Bergmann, met 1135 van de 1190 uitgebragte stemmen. Breda. Uitgebragt 2494 stemmen. Gekozen de heer ur. A. F. X. Luyben, met 1611 stemmen. De heer m'. J. H. van Micrlo bekwam 762, de heer mr. A. F. de Savornin Lohman 70 stemmen. Roermond. Uitgebragt 1665 stemmen. Herkozen m'. 11. F. Lambrechts met 1328 stemmen. Jhr. mr. 1'. van der Maesen de Sombreff verkreeg 273 stemmen. Omtrent Zierikzee. Dokhum en Middelburg is de uilslag morgen en omtrent Alkmaar eerst Vrijdag bekend. Bij hel onlangs door burg. en welh. bij den gemeenteraad ingediende voorstel betreflende de plaatselijke directe belasting wordt als grondslag dier belasting aangenomen het jaarlijksch zuiver inkomen van den belasting schuldige. Belastingschuldig zijn allen die binnen de gemeente hun hoofd verblijf hebben of langer dan drie maanden verblijven en een eigen inkomen hebben van 400 of meer 's jaars. Onder zuiver inkomen wordt in het algemeen verstaan de som van alles wat in geld of, bjj eigen gebruik en genot van vruchten, in geldswaarde te berekenen, jaarlijks verkregen wordt 1". uit onroerende ol roerende zaken; 2". uit arbeid, ambten, bedieningen, betrekkingen, wachtgelden of pensioenen; 3'. int renten en winsten van beroepen, bedrijven en ondernemingen van welken aard ook; 4*. uit eiken anderen hoofde krachlens welk regt en onder welke benaming ook. De belastingschuldigen rangschikken zich naarmate van hun zuiver jaarljjksch inkomen in eene der 22 aangegeven klassenw aarvan de eerste omvat hen die een inkomen hebben van 400 lol beneden 500 en de 22ile omvat hen die een inkomen hebben van j 40000 tot beneden 50000; elke ƒ10000 boven dit cijfer vormt eene hoogere klasse, liet middencijfer van elke klasse, verminderd met 400 voor noodzakelijk levensonderhoud, strekt tot grondslag voor de berekening van den aanslag. Desverkiezendc kan ook elk belastingschuldige binnen dc klasse waarin hjj zich rangschikt een be paald cijfer als het werkelijk bedrag van zijn inkomen opgeven. Van het belastingschuldig cijfer wordt een evenredig cijfer geheven. Voor elk eigen of aingehuwd kind of inwonend kleinkind van den belastingschuldige, beneden 18 jaren, wordt de belasting tnel 2 ten honderd verminderd. Elk belast; baar ingezeten wordt in de eerste dagen van Januarij uilgenoodigd bij be sloten brief in gemoede en naar waarheid op te geven de klasse die zijn inkomen omval, of wel, desverkiezendc, aangifte te doen van hel juiste inkomen. De ingekomen aangiften worden door burg. en welh. geopend en beoordeeldom daaruit het voorloopig kohierbedoeld bij art. 264 der ge meentewet, op te maken en vast te stellen. Bij onvoldoende of te lage aangifte, ter beoordceling van burg. en well)., of bij het niet inleveren van dc beschiijvingsbilletlen worden de belanghebbenden, na le zijn gehoord of opgeroepen, door burg. en welh. ambtshalve aangeslagen. Nadat de koning verklaard had, eene commissie uit den academischen senaat onzer hoogeschool, tot zijn leedwezen, niet te kunnen ontvangen, is aan Zijne Majesteit het navolgend adres van rouwbeklag toegezonden: «Sire »De senaat der hoogeschool le Leiden is, met geheel uw volk, ten diepste getroffen door het overlijden van onze geëerbiedigde koningin. «Nederland heeft door den dood Harer Majesteit een groot verlies geleden. Zjj had haar tweede vaderland lief als ware het haar geboortegrond. Hare uitstekende gaven van verstand en hartdoor landgenoot en vreemdeling gelijkelijk gewaardeerd, verwierven haar, waar zij zich vertoonde, aller eerbiedige bewondering en liefde. Inzonderheid zal zij hun, die wetenschap of kunst beoefenen, onvergetelijk blijven. «Sire! Werd dc gansche natie door het afsterven der geliefde koningin terncdergeslagen en bedroefd, hoeveel zwaarder is nog de slag, die Uwe Majesteit en het geheele Koninklijke Huis getroffen heeft. Indien reeds zij, die als van verre lot ilarc Majesteit opzagen, zich geschokt en beroofd ge voelen hoe groot moet dan niet de smart zijn van hendie haar nader en het naast stonden «De senaat van de Leidsche hoogeschool, die steeds roem blijft dragen op hare naauwe betrekking tot Uw doorluchtig geslacht, mag niet nalaten Uwer Majesteit in deze treurige dagen de verzekering te geven van zijne innige deelneming in uwen rouw. Moge de Almachtige, Wiens beschikking wij ook in het lijden eerbiedigenUwer Majesteit en Uw Huis in ruime mate Zijnen troost en Zijne bescherming vcrlcenen!" Uwer Majesteits getrouwe onderdanen Dc Senaat der Hoogeschool te Leiden. De brieven per stoomschip blad Haarlem naar Ned. fndië te verzen den, moeten ten postkantorc alhier bezorgd zijn den ]5'l<n dezer voor mid dernacht; drukwerken en monsters ten 4 ure 's namiddags. lieden op den middag is er brand ontslaan in de werkplaats van den meubelmaker Verhave op de Hcerengracht, die zeer spoedig in uitbreiding toenammaar ookdank zij de spoedige hulp van de brandweer in weinig iijds was bedwongen. Toen de stoomspuit op de plaats van den brand verscheen, was men dien reeds geheel meester. Hel perceel is van binnen nagenoeg uitgebrand. -- Men meldt ons uit Katwijk aan Zee. van den 12<lenGisteren is alhier de geheele vloot aangeweest. De buitenlekkers besomden ƒ120 ƒ150 in 6/9 dagen; de binnenlekkers besomden ƒ80 a ƒ120 in 6 dagen. In de af- geloopen week zijn er buitengewoon veel garnalen gevangen. Wegens het overlijden van 11. M. de koningin zijn op alle vaartuigen de vlaggen ter halver slok geheschen. Men schrjjft ons uit Stolwijk dd. 12 Jimij: Heden morgen omstreeks 4% ure ontlastte zich boven den Krimpenerwaard een zwaar onweder. ver gezeld van hevige slagregens. Bij hel dorp werd een wilg door den blik sem zoodanig getroffendal hij geheel door midden is gespleten. Van een huis in de onmiddellijke nabijheid werden vier ruiten in den voorgevel totaal vernield. Voor het raam zat de huisvrouw koffij te drinken; het kopje werd haar uit de hand geslagen, zonder dat zij eenig letsel ondervond. De Staatscourant bevat eene nominative opgave (95® vervolg) van de Europesche officierenonderofficieren en soldatenoverleden na evacuatie uit Atchinvoor zooverre daaromtrent tot op 2 Mei 1877 bij het dep. van oorlog in Nederl. Indie berigt was bekomen. Die Ijjst bevat de vol gende namen: D. Haselhoff, L. J. Salmon, F. Klepper, F. van Wassenhove, De Staatscourant bevat hel verslag aangaande den staat der kon, muziekschool te 's llage in 1876. Door de staatscommissie voor de geneeskundige examens te Amsterdam is bevorderd tot arts de heer C. F. J. Blooker Jr.med. doctorandus, en het getuigschrift voor het eerste gedeelte van het examen uitgereikt aan den heer A. Nijkamp med. doctorandus. Het stoomschip Foorwaartsvan Nieuwe Diep naar Batavia, is op 11 Junij van Aden vertrokken. De Friesland, op weg naar Rotterdam, is op 11 Junij te Suez aangekomen. De Tijd geeft hare laatste lijst van giften «ter viering van het gouden bisschopsfeest van Pius IX." Zjj heeft in het geheel ƒ48690.22ontvangen. Door wjjlcn mejufvr. A. E. Oltjjewed. F. H. Giesselmanis een legaat van ƒ1000 en door wijlen den heer C. Kraay een van /500 vermaakt aan de diaconie der Evang. Luthersche gemeente le Amsterdam. --Te Amsterdam zijn reeds, volgens hel Hbl.door vele ingezetenen de ingevulde beschrijvingsbillellen voor de inkomstenbelasting verzonden en, naar het gerucht wil, zijn de voorloopige uitkomsten van dien aard, dat op een gezamenlijk inkomen van niet ver beneden de 100 millioen gulden mag gerekend worden. Is dit het geval, dan zal de percentage niet behoeven te gaan boven de 2 pCt., die aanvankelijk mogen worden ingevorderd, zoodat hij nog 1.2 pCt. blijft beneden het bedrag, dat voor dc equivalentbelasting in dc laatste jaren werd geheven. Inlusschen loopt er een ander gerucht, dat van zeer bedenkeljjken aard is. Men vet haalt van personen, die van plan zijn huti inkomen veel le laag op te geven; men spreekt zelfs van een derde en nog minder. Hiertegen komt hel blad met nadruk op. Gisteren morgen is in den Prins Alexanderpoldcr onder Nieuwerkerk een jongman van 17 jaar door den bliksem doodelijk getroffen, terwijl drie andere personen werden gewond. Te Bevcrvvjjk is de bliksem geslagen in het stationsgebouw. In een der kamers werd alles vernield en ook inde wachtkamer 2® kl. nog eenige schade aangerigt, zonder dat evenwel brand ontstond. De bewoners kwamen met den schrik vrjj. Te Meppel is de bliksem geslagen in hel dak van hel stations-koffïjhuis; de bewoners ge raakten eenigzitts bedwelmd; de veroorzaakte schade was gering. Te Nieuwe Diep is dezer dagen een zee-militien bjj hel baden verdronken. Te Soest is dc villa Hofslot, loebehoorende aan den heer M. Wolff Mzn. te Amersfoort en bewoond door den heer chirttrgjjn J. J. Bremer geheel afgebrand. De bewoners hebben zich, bijna ontkleed, weten te redden. Oor zaak van den brand is onbekend. Tegen den pastoor van Echt, die, niettegenstaande de burgemeester last had gegeven tot staking der festiviteiten, zjjne parochianen had aan gezet het feest van 's Pausen jubilé wel te doen doorgaan, is volgens de N. R. proces-verhaal opgemaakt, omdat hij vuurwerk van den toren had doen afsteken zonder toestemming van den burgemeester. 'sGRAVENHAGE13 Junjj. Door Z. M. is aan A. Tielemante Amsterdamals bljjk van goedkeu ring en tevredenheid, wegens de redding aldaar van twee drenkelingen, toegekend dc bronzen medaille, ingesteld bij besluit van 22 Sept. 1855, alsmede een loffelijk getuigschrift. Door Z. M. is vergunning verleend aan den voor de dienst in Indie bestemden soldaat J. P. J. Theissen, van het kol. werldepöt, tot hel dra gen van de Fransche medaille, voor het deelnemen aan de expeditie in Mexicoen aan den voor de dienst in fndië bestemden soldaat E. Dubois, van het kol. werfdepottot hel dragen van de medaille ingesteld door den Paus, voor Fransche militairen die behoord hebben tot het expeditionaire corps van Rome. Door Z. M. zijn benoemd: tot procureur-generaal bjj het hof te Am sterdam de lieer mr. 11. J. Kist; tot raadsheer in het hof te 's Bosch de heer tnr. F. A. J. van Lanschot, officier vau justitie le 's Boschlol officier van justitie te 's Bosch de heer mr. Th. A. van Bommel, gewezen officier van justitie le Hoorn. Aan den heer W. A. Hamelberg is, op zijn verzoek, ontslag verleend als notaris te Rosmalen, en aan den heer L. B. Fikkert is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend alsleeraar aan 's rijks hoogere burgerschool le Tilburg. Dc officier van gezondheid. le kl. II. Calcs, van het personeel van de geneeskundige dienst der landmagl, is, op zijne aanvrage, op pensioen ge steld, onder toekenning van den rang van eersten officier van gezondheid 2'kl. H. K. 11. prinses Marianne heeft jl. Zondag een langdurig bezoek afge legd bij Z. M. den koningten einde Z. M. haar innigst deelnemen in lid afsterven van HIP. gemalin te betuigen.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 2