KANTOOR. Nieuwe Schotsche Maatjesharing DEUGDELIJK VERSTERKEND GOEDKOOP Joh. Hoffsche Malz (Mout) Zeep. URBANUS-PILLEN, Wiiarscluiwüig'. PER TELEGRAAF. POSTERIJEN. ADVERTENTIE N. firma WED. J. I1EFFTRICH. In een brief uit Konstanlinopelvoorkomende in de Köln. Zeit., maakt de schrijver eene opmerking betreflende de Turksche depêche, on langs medegedeeld, dal in een gevecht 800 Russen en slechts 8 Turken waren gesneuveld. Hij zegtAlleen de Muzelmanbedreven in de kennis van den Koran, beseft den juisten zin, de ware beteekenis van de depêche. Zijn heilig boek leert hem dat één geloovige zoo veel waard is als honderd Christenhonden, en dientengevolge worden in Azië voor iederen gesneuvel den Osmanli honderd giaours screkend: die berekeningen worden opgeno men in eene depêche, en deze depêche gaat naar de Porie. Tijdens op 3 Mei in een groot gedcelle van Zwitserland hevige aard schokken werden waargenomen, hedl uien dit verschijnsel ook in hel hoog land van het grootherlosdom Raden opgemerkt; vooral waren de schokken vrij sterk te Rohrdorf bij Messkirch. TURKIJE. Men meldt uit Bucharest, van 14 Mei: lieden ochtend beproefden zes schepen met Turksche soldaten in de omstreken van Giurgewo voor het eiland Moca den Donau over te steken. Op het alarm van de Rumeensche voorposten kwam versterking uit Giurgewo, welke de Turken, na een lang durig geweervuur, dwong terug te trekken. Naar men uit Galatz meldt was het Turksche oorlogschip, dat bij Gbiacit door de Russische batterijen voor Braïla in de lucht geschoten is. geen monitor, maar een gepantserd schip, van grootc afmeting, met 9 stuk ken geschut en 150 man equipage, die bijna geheel is verloren gegaan. Volgens berigt uit Konstanlinopel is men daar niet zeer gerust over den toestand in Azië. De regering doet al het mogelijke om het leger in Klein-Azië te versterkendoch dit zou met dat al niet sterker zijn dan 100.000 man een magt veel te gering om den Russen het hoofd te bieden. De aanwerving van vrijwilligers levert niet veel op en de geest onder de Muzelmannen is volstrekt niet zoo opgewekt als gedurende den oorlog met Servie. Op 4 Mei zijn in de Grieksche wijk Tanar, te Konstanlinopel, weder 1200 huizen afgebrand. Te Alexandrië is de stoomketel in een korenmolen gesprongen op het oogenblik dat het gebouw vol inlandsche v;ouwen was, die daar haar koren kwamen brengen. Minstens 24 vrouwen zijn van deze ramp het slagtoffer geworden, maar het aantal dooden was nog niet met zekerheid hekend. LONDEN, 14 Mei In het lagerhuis heeft de heer Bourke. in antwoord op eene vraag van den heer Dilke. gezegd, dat, naar hij geloofde, Oosten rijk. Frankrijk, Duitschland en Italië niet op de Russische circulaire hebben geantwoord In antwoord op eene andere vraag verklaarde hp, dal de Bril- sclie regering, vernomen hebbende dat een gepantserd schip, hetwelk in Engeland voor rekening van Turkije is gebouwd, kan worden afgeleverd, maatregelen heeft genomen om eene schending der '/Foreign enlistment act" te voorkomen. Sir Stafford Northcole heeft gezegd, dat dewijl Egypte aan Turkije behoort. Rusland hel Egyptische grondgebied zal kunnen blokkeren en aanvallen en alle derwaarts bestemde oorlogs-contrabande in beslag kan nemen. De heer Bourke verklaarde, dat het gerucht, volgens hetwelk er eene overeenkomst lusschen Engeland en Oostenrijk bestond om tegen de onafhankelijkheidsverklaring van Rumenië te protesteren, juist is. De lieer I.owther heeft het berigt betreffende de annexatie der Transvaal bevestigd. BRUSSEL, 14 Mei. In eene correspondentie uit St. Petersburg aan den Nord wordt gezegd dat Rusland na den oorlog een nieuw bewijs van ge matigdheid zal geven, door Europa te raadplegen over de voorwaarden, die aan Turkije, ter voorkoming van nieuwe moordlconeelcnmoeten worden opgelegd. PARIJS, 14 Mei. In het proces-Moyaux zijn al de getuigen gehoord. Morgen requisitoir en pleidooi. PESTH, 14 Mei. In het huis van afgevaardigden heeft de heer Tisza op de interpellatie over de gewelddadige bekeering van katholieken in Rus sisch Polen geantwoord, dat liet niet tot zijne taak behoorde, zich te mengen in de binneulandsche aangelegenheden van vreemde stalen en zulk eene inmenging ook eene ongerijmdheid zou zijn. Op eene interpellatie, naar aanleiding van demonslratiën te Agram, antwoordde hij: De aartsher tog Albrecht werd te Agram officieel ontvangen. Voor het hotel, waar hij zijn intrek had genomen, stond een burgerlijk muziekcorps, hetwelk ver scheidene stukken speelde, onder anderen een, hetwelk door sommige per sonen voor een Russisch volkslied werd gehouden. De kapelmeester echter heeft verklaard, dat ofschoon het eenige overeenkomst met het bedoelde Russische lied mogt hebben, het door hem zelf was gecomponeerd. Verder deelde spr. mede. dat de CroUtische studenten den aartshertog een adres hadden willen aanbieden, doch dat deze het niet had willen aannemen. Al deze antwoorden werden voor kennisgeving aangenomen. LONDEN, 15 Mei. Het Lagerhuis heeft met 354 tegen 223 stemmen de eerste rcsolulie-Gladstone verworpen. Het.amendement Wolff werd zonder stemming aangenomen. Gladstone heelt zijne tweede resolutie ingetrokken. LONDEN 14 Mei liet bestuur der Evangelische Alliantie heeft aan den Duitschen keizer een adres gezonden waarin voorgesteld wordt de eerst volgende jaarlijksche algemeene conferentie van Christenen van verschillende natiën niet te Berlijn maar te Bazel te houden, en 's keizers toestemming hiertoe verzocht wordt. WEENEN, 15 Mei. Het Tageblatt meldt uit C.ettinje van den 14,le"Peter Vukovich bevelhebber van het legercorps van Herzegowina. heeft de ves ting Krstar ingesloten, llil Albanië wordt berigt, dat de Miriditen, onder aanvoering van prins Prenkde Turken uit Oroschi weder verdreven heb ben. Een bloedig gevecht werd geleverd; een Turksch bataillon zou ten ccnenmale vernield wezen. De Directeur van het Postkantoor te Leiden brengt ter kennis van helang- hel benden dat, ten gevolge van de invoering der Zomerdienst met 15 Mei 1877, de ligling der hulpbussen zal plaats hebben als volgt: Op de wei kdagen ten 6 20 min. 's morgens. 10.45 4 05 's avonds. 9.45 ii Des Zondags en op de algemeen ei ltendc Christelijke feestdagen ten 10.45 min. 's morgens. a 4.05 a 's avonds. De bus aan het kantoor 30 minuten vóór het vertrek der treinen in de "gling naar Amsterdam ten 6.55, 11.20 's morgens en 1. 2.55, 4.35, 7.15 's avonds, in de rigting naar Rotterdam: ten 8.15, 9.35, 11.20 's morgens en 12.453.40,4.35,5,15 en 9.45 'savonds, en die aan hel Station 5 minuten vóór het vertrek der treinen, dus ten 7.18, 9.57, 11.43, 11.58 's morgens en 5.6, 5 49, 7.40 en 10.15's avonds. De brievenbus aan hel Postkantoor bovendien nog ten 12 ure 's nachts. De Directeur van het Postkantoor te Leiden, Leiden, 14 Mei 1877. J. FICI1ET. Heden overleed onze jongste lieveling MARIA MARGARETHA. in den aanvalligen leeftijd van bijna twee jaren. N. VAN ROSSEN Jr. Leiden, 14 Mei 1877. J. VAN ROSSEN. Fontein. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de belangstelling, bij de bevalling en ziekte zijner Echlgenoote, betuigt bij deze hartelijken dank C. T. STEFFELAAR. Tegen goed salaris wordt hier ter stede op een Kantoor (geen Fabriek) verlangd een fatsoenlijkvertrouwd en vlug Jongmensch of gepasporteerd militair van niet te hoogen leeftijd. Kennis van talen wordt niet vereischt, doch flink schrift en vlug rekenen, terwijl op soliditeit zeer streng wordt gelet. Goede referentiën worden gevraagd en eigenhandig geschreven brieven ingewacht onder bovenstaand motto hij den Boekhandelaar \V. T. WERST, firma Jac'. Hazenberg Corn'zoon, alhier. heden ontvangen bij de is bij uitnemendheid de Prijzen: 1 stuk 17% Cent, 6 stuks 95 Cent; 1 stuk 35 Cent (6 stuks 195); 50 Cent en 70 Cent. JOH. IlOFF's Centraal-Dépöt, Amsterdam, Smalle Bloemmarkt bij de Paleisslraat, F. 250. Dépots: Leiden, K. KOOKDIJK en K. K. SWEMER; Alphen aan den Rijn, L. VAROSSIEAU ZOON en M. NAGTEGAAL; Lisse, VAN WAVEREN, VAN AARLST. bereid volgens liet aloude en echte recept waarop men in het bijzonder attent maakt «ju teer nattig in ongesteldheden der maag en werken heilzaam op de spijsver tering, zij zijn uitmuntend tegen de gal, scherpte in liet hloed en uitslag der haiart, zij zijn zacht laxerend en slijm-aftlrijvend. Verzegelde doozen van 37R 75 en 150 Cents zijn verkrijgbaar bij de Heeren AlblasserdamJ. de Boer. Benthuizen, Wed. C. den Bouwmeester. Bleiswijk, S. v. d. Kraats. Bodegraven, B Versloot. Boskoop, A. J. van 't Woudt. Delfshaven, J. B. Westerhoff. DelftH. W. de Kruyff, Voorstraat. Dordrecht, G. Logger, opv. v. J. A. v. d. Ven. 's GravenhageL. S.iabilié. 's Gravesande, J. van der Houwen. Gorinchem, B. J.R.Bosch, firma J.P.Lasonder. Gouda L. Schenk. Haarlemmermeer, S. J. Pot, Kruisdorp. Haastrecht. K. Oosterling. 'sHage, Henry Wolff Mz. HillegersbergP. J. Conijn. Hitzert, J. J. Dam. Krimpen aan de Lek, Ant. v. d. Heul. Langeraar, C. Kouwenhoven. Leimuiden, Jac. E. Nonhebel. Lekkerkerk, A. den Oudsten. Lexmond, Wed. H. Glinderman. Linschoten, B. Kruithof. Leyden J. T. Terburgh Haarlemmerstraat hoek Bakkersteeg. Maasland, P. Kind. Maassluis, P. C. van Harmeien. Meerkerk, W. van Beekum. Naaldwijk, P. Thoen. Neder-Hardinxveld, C. Hoogendoorn. Nieuwkoop, A. Bots. Nieuw-LekkerlandA. Stam. Oudewater, Pr. Vree. Oude-Wetering, J. B. Nierman. Oudshoorn G. van den Boom. Ridderkerk, A. G. de Kroes. Rotterdam, v. d. Toorn Beker, Weste Wagenstraat. Scheveningen, H. van Mourik. Schiedam, Maltha. Schoonhoven A. Wolff. SoelermeerJ. van Dorp. Vianen, Ph. van Elteren. Vlaardingen Wouter F ley sier, Vooiburg, W'. Ligthelm, Wateringen, A. de Groot. Werkendam, H. G. van den Berg. Westmaas, M. Groeneveld. Woerden, J. E. Sweerraan. Zevenhuizen A. Prins. Het Depót dezer echte Urbanus-Fillensinds zoovele jaren met loem bekend efi in alge meen gebruik, is door ons te Leyden ullecn en uitsluitend verkrijgbaar gesteld bij den heer J. T. TEiUïlJRGH, Haarlemmerstraathoek Bakkersteeg. In elk doosje is een billet voorzien met de eigenhandige naamteekniing vnti de WED. KUENEN en ZOON, Apothekers en Chemisten; welke hamlleekening zich ook bevindt op bet ze»ellal4, waarmede elk doosje verzegeld is. Wij verzoeken de gebiuikers instuntelijk daar wel op te lettenen raden hun aan wel I<» xa«»ib bij wicn mende doosjes Pillen haalt. Alleen die doosjes, waai in een billet met onze hundteekening is, zich aan te schaffen, en zich te wachten voor het gebruik van cl» vele namaaksels.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3