LEIDSUIIE 0IIR AIV T. \H77. V. 104. DONDERDAG 3 MEI. BINiNENLANDSCHE BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Le prijs der Courant is per vierendeel ja ars f3.franco p. p. f 3.SÜ, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f3.33, franco p. p. f 3.8b. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.tiö 'sjaars, builen de expeditickosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. C Cents. Be prijs der AdverlentiCn is van 14 regels 1. iedere regel meer 25 ccnls. LEIDEN, 2 Mei. Een heden verschenen buitengewoon nommer van de Staatscourant bevat het kon. besluit van 1 Mei, houdende de benoeming van deregterlyke ambtenaren voor de arrondissements-reglbanken en kantongeregtenin te gaan met 15 Mei aanst. By het kantongeregt !e Leiden zijn benoemd: tol kantonregter mr. W. van der Kaay (thans in die betrekking werkzaam); tot kanlonregter- plaatsvervanger J. J. llubrecht. mr. F. Was. mr. 11. F. Klavervtjjden (thans in die beirekking werkzaam) en mr. M. d'Aumerie (thans griffier); tot griffier jlr. mr. A. B. P. van Kinschot, thans kantonregter le Voorburg. Tot ambtenaar van het openb. min. voor de kantons Leiden en Alphen, ter standplaats Leiden, is benoemd mr. J. Bredius, thans advocaat en burge- meester der gemecnie Waarder. Tot regtcr in de arrond.-regtbank te Maastricht is benoemd mr. VV. A. L. Domis, thans in die betrekking te Leiden lot regler in de arrond.-regtbank te Amsterdam mr. S. J. Fockema Andreae, thans in die betrekking te Lei den; tot griflier bij de airond.-regtbank te Groningen mr. II. P. van Kaat- hoven, thans in die betrekking te Leiden; tol substituut-griffier by de arrond.-regtbank te Rotterdam m'. F. A. van Leeuwen, thans in die be trekking le Leiden. Tol regter in de arrond.-regtbank le Rotterdam is beroemd m'. A. E. Croockewit, thans kantonregter te Noordwijk; tot substituut-griffier bij de arrond.-regtbank te 'sGravenliage mr. C. Rueb, advocaat aldaar; tot substi tuut-officier van justitie by de arrond.-regtbank te Botterdam mr. G. A. van Hamel, vroeger in die betrekking werkzaam; tot regter in de arrond.-regt bank le Alkmaar mr. P. W. Scholtenthans substituut-griffier bij de arrond.- regtbank le Hoorn; lot substituut-griffier bij de arrond.-regtbank te Gronin gen mr. F. Maclaine Pontthans te Appingedam. Tot kantonregter te Alphen is benoemd mr. C. Krabbe, thans kantonregter te Naaldwijk; tot kantonregter te Rotterdam mr. J. G. Vogel, lhans kan tonregter te Alphentot kantonregter te Haarlemmermeer mr. It. W. Nib- belink. thans kantonregter te Doeticliem; tol kantonregter te Zuidhorn mr. M. Rutgers van der Loef!', thans procureur bij de arrond.-regtbank te Appingedam. Met genoegen vernemen wij dat liet 11. M. de koningin behaagd heeft de iiitnoodiging lot hel bijwonen van het aanstaande muziekfeest, indien hare gezondheid dit toelaat, voor een der beide dagen aan te nemen. Door Z. M. den koning is goedgekeurd de benoeming lot leden der koninklijke akademie van wetenschappen de hh. dr. J. G. R. Acquoy, le Zalt-Rommel; mr. A. de Pinto, te 'sGravenliage. en mr. H. P. G. Quack, te Utrecht. Bij de voortzetting der acte-examens voor het lager onderwijs le 's Hage werden gisteren voor de acte van hulponderwijzeres 16 candidaten geexamineerd; 1 trok zich terug, 8 werden afgewezen en 7 toegelaten, t. w.: mej. A. M. H. 11. de Booyuit Delft; E. van Brakel, J. A. Crans en W. B. van Deventer, uit Dordrecht; J. A. P. de Graauw en M. M. J. van de Wetering, uit 's Hage. en F. Gunning, uit Leiden. Voor de acte in de Fransche taal werden van de 9 candidaten 5 afgewezen en 4 toegelaten, als: mej. S. J. Jent ink, uit Voorburg; F. L. Schieke en M. 0. F. T. Slot, uit 'sHage, en C. F. Stuart, uit Viancn. -r- De 100s" algemeene vergadering van de Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van nijverheid is uitgeschreven op Dingsdag 1 Julij e. k. te Haarlem. Het eeuwfeest der maatschappij zal den 18dfn Julij met bijzonde ren luister gevierd en herdacht worden in eene feestrede van den voorzitter der maatschappij. Eene feestcantate, met de woorden van den heer J. J. L. ten Kate en in muziek gebragt door den heer G. A. Heinze, zal bij deze gelegenheid worden uitgevoerd, 's Namiddags 1% ure zal hel museum van kunstnijverheid op het Paviljoen geopend worden, terwijl een feestmaaltijd den dag zal besluiten. Voorts zal ter herinnering aan het eeuwfeest eene toepasselijke medaille worden geslagen. Blijkens by het ministerie van binnenl. zaken ingekomen ambtsberig- ten zijn in het tijdperk van vier weken, 25 Maart tot 21 April, door longziekte aangetast: in Zuidholland 102 runderen, in Noordliolland 4, in Friesland 12: totaal 118 runderen. In het vorige tijdperk van vier weken waren 121 runderen door die ziekte aangetast. Aan den Griekschen consul-generaal te Amsterdam is uit Athene het volgende gemeld: Luidens telegraphische berigten is de vaart op den Donau door den Rnssischen opperbevelhebber verboden. De doortogt van Oarda- nellen en Bosporus is verboden gedurende den nacht. De bestaande vuur torens, op twee na, zijn uitgebluscht; rok is het gebruik geschorst om bij mistig weder kanonschoten te lossen. In het jaar 1876 waren in Schoonhoven gevestigd: 18 goudsmeden, 68 zilversmeden. 9 goud- en zilversmeden. 10 graveurs en 12 handelaren in gouden en zilveren werken. De belasting op de gouden en zilveren werken heeft in dat jaar aldaar opgebragt de som van 38394.97Er werden aan liet kantoor van waarborg aangeboden 126.244 gram goud en 2.554,450 gram zilver, waarvan ruim 115tj> KG. goud en bjjna 2483 KG. zilver voor inlandsch fabrikaat, ruim 12S KG. goud en 67 KG. zilver voor bniten- landsch fabrikaat en 4% KG. zilver van oude werkeB. De correclionale kamer der arrond.-regtbank te Amsterdam heeft den graveur J. B. K. schuldig verklaard aan de hem ten laste gelegde mishande ling van ziju 14-jarig meisje. De door hem gevoerde verdediging, dat hier was een vaderlijke kastijding, werd op grond van de gehoorde getuigen voor onaannemelijk geoordeelden hij werd ter zake van dat feit veroor deeld lot een celstraf van drie maanden. De stiefmoeder van het meisje werd op grond van gemis aan wettig bewjjs vrijgesproken. Men meldt uit Gorinchem aan de H. C..- De visschers te Woudrichem, die verpligt zijn de elft aan den afslag te brengen en daarvoor 10 pCt. van de opbrengst te betalen, wilden zich Zondag jl. niet meer daaraan onder werpen maar zelven de visclt bij opbod aan den afslag veilen. Hel bestuur der gemeente Woudrichem dit willende beletten, kwamen de visschers daartegen in verzet, en wel op zulk eene onrustbarende wyze. dat onmid- delijk versterking der brigade maréchaussée. alsmede van garnizoen, aange vraagd werd. Daarop ontstond een gevecht tusschen de visschers en mili tairen. waarbij onder anderen een visscher door eene bajonetsteek ernstig verwond werd. Maandag vertrok uit deze gemeente wederom een detache ment infanterie ter versterking, aangezien men voor groolere ongeregeldhe den bevreesd is. De gemeenteraad van Apeldoorn heeft lol directeur der hoogere bur gerschool aldaar benoemd den heer L. B. Fikkert, leeraar aan de hoogere burgerschool te Tilburg. In den gemeenteraad van Zwolle is een brief ingekomen van den kapi tein eerstaanwezend ingenieur aldaar, namens den minister van oorlog de vraag doende of de gemeente genegen is kosteloos aan het rijk af te staan een terrein voor het bouwen eener nieuwe kazerne en levens een gedeelte der kosten daarvan te dragen. Zaturdag II. meest voor het hof te Leeuwarden teregt slaan iemand uit Groningen beschuldigd van diefstal aan boord van de kanonneerboot n". 13, tijdens deze te Groningen lag. Verscheiden manschappen van die boot waren uit Nieuwe Diep overgekomen als getuigen, maar de beschul digde verscheen niet, zoodat de advocaat-generaal requireerde, dat het hof de behandeling der zaak op een anderen dag bepalen en de inhechtenis neming van bcsch. bevelen zou. Terwijl het hof hierover in raadkamer be raadslaagde. ontving de verdediger van besch. een telegram, waarin deze hem meldde dal hij te laat aan het spoor was gekomen en nu met een vol genden trein zou komen. Het hof, hiermede in kennis gesteld, hield het nemen van eene beslissing aan en schorste de leregtzetting tot des namid dags 2 uur. Maar al wie van den trein kwam. niet de besch. Het hof heeft toen de behandeling der zaak bepaald op 17 Mei a. s.en bevolen dat besch. in hechtenis zal worden gesteld. In den akademisclien horlus te Groningen draagt eene koffijplant, daar uit zaad gekweekt en die onlangs heeft gebloeid, thans eenige vruchten. De tijdingen uit Transvaal loopen tot 21 Maart. De bezielende taal van Burgers lol verlevendiging van den volksgeest en tot het doen besellen ook van geldelijke verpligtingen van den slaat jegens hel buitenland is niet zonder vrucht gebleven. De meeste boeren zijn gewillig belastingen te betalen, ofschoon zij dit niet dadelijk kunnen. Toch heerscht er nog span ning in de Transvaal. Het ministerie is nog niet zamengesleld. Secoconie zou zich niet als onderdaan beschouwen. De houding van den Britschea gemagtigde Shepstone is nog onzeker. Hij sehijnt echter te aarzelen met de gewapende aanhechting na de aanneming van Burgers hervormingsplannen en daar de bevolking allezins inschikkelijk is voor de Brilsctie eiscfièn.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1