OENSDAG 2 MEI. STADS-BERICHTEN. lil lN iN EN LA N DSC11E BËRIGTEN, De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderdDe prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. 3.50, mif //ef Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p.p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekostenAfzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco p. p. G De prijs der Advertentión is van 1—4 regels ƒ!.•-, iedere regel meer 25 ccnls. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS yan LEIDEN doen te weten, dat, ter voldoening aan de wet van den 11 April 1827 {Staatshl. n°. 17), een aan vang ial worden gemaakt met de inschrijving voor den Schatter lijken dienst, van de genen welke daartoe dit jaar in de verplichting vallen. Dat deze inschrijving zal geschieden in lien afzonderlijke registers, mei dien verstande, dat de personen, geboren in 1843 tot 1851 ingesloten, welke zich hier ter stede, sedert de vorige inschrijving, uit andere plaatsen metterwoon hebben nedergezet, waaronder ook zijn begrepen de militairen, die sedert de laatste inschrij ving hun paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede de zich in dit Rijk en binnen deze gemeente sinds de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreem delingen, zullen worden ingeschreven achter-in de registers, waartoe zij volgens hun nen ouderdom behoorenterwijl de geborenen in het jaar 1852 zullen worden geplaatst in een nieuw register, te weten: het eerste van den jure 1877 en het tiende, of dat der geborenen in 1842, van het vorige jaar, zal komen te vervallen. Dat van de inschrijving niemand der bovengenoemde personen is uitgezonderd, al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, en dus ook niet die personen, welke reeds hun ontslag uil den Schutterlijken dienst hebben hekomen. Dat de registers van inschrijvingingevolge art. 5 van het Koninklijk besluit van den 21 Maart 1828 (Staatsblad n 6), zullen worden geopend op Dinsdag den 15 Mei aanstaande, en op den 1 Juni daaraanvolgende zullen worden gesloten. Dat derhalve de personen, welke zich vóór gemelde sluiting op den len Juni niet hebben doen inschrijven (en dus ook ieder persoon, van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreemdelingen, alsmede de militai ren, welke bun finaal ontslag hebben bekomen en met weder zijn in dienst getre den), bij ontdekking, alsnog achter de teekening tot sluiting, door bet Hoofd van de Regeering aan het einde van liet register te plaatsen, zullen worden ingeschreven, met bijvoeging van het woord: ambtshalveen volgens art. 9, door den Schut tersraad zullen worden verwezen tot eene geldboete, en daarenboven dadelijk, zon der lotingbij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting te hunnen aan zien bestondenterwijl in zoodanig geval bet huwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de tweede klasse gebracht te worden; alles onverminderd zoodanige straf bepalingen als, uit krachte der wet van den 31 December 1832 Staatsblad n\ G7), op hen mochten kunnen worden toegepast. Dat een ieder wordt vermaand om, voor zooveel hij niet van een geboortebewijs voorzien is, voor hen welke alhier geboren zijn, dat bewijs te komen afhalen ter secretarie dezer gemeente (afdeeling burgerlijke stand), van heden af, van des voor middags 9 tot's namiddags 4 urenterwijl zij welke elders geboren zijn, zich dat be wijs vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffen zullende een ieder verantwoor delijk zijn voor de gevolgen, wanneer hij, hij gemis zijner geboorte-akte, door eene verkeerde opgave van het geboortejaar, abusievelijk wierd ingeschreven. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt herinnerd, dat zij bij de inschrij ving tevens zullen moeten opgeven hunne woonplaatsbenevens liet straatnomvier hunner woninghun beroep en dat hun7ier ouders, zoo die nog in leven zijn, alsmede den tijd van inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd of 07igehuwd zijfien in het eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoeveel van elk geslacht; wordende de gehuwden aangemaand, om zich van een extract uit het huwelijksregister te voorzien, om daarop door den heer der gebuurte, waarin zij wonen, het getal hunner kinderen te doen certificeerenteneinde daarvan bij de inschrijving te doen blijken, zullende almede tot de afgifte dier huwelijks-ex tract en van heden af worden gevaceerd ter secretarie dezer gemeente (afdeeling burgerlijke stand), van des voormiddags 9 tot 's namiddags 4 uren. Dat, ten einde deze inschrijving geregeld afloopt», een iegelijk, in die termen vallende, bij deze wordt opgeroepen, om zich te vervoegen in een der vertrekken van liet Raadhuis, en wel: Op Di7isdag den 15 Mei 1877, de bewoners van Wijk 1, II en III; Op Woensdag den 16 Mei 1877, de bewoners van Wijk IV en V, Op Do?iderdag de7i 17 Mei 1877, de bewoners van Wijk VI, benevens de bewoners van de buitenwijk; Op Vrijdag den 18 Mei 1877, de bewoners van Wijk VII en VIII; telken dage van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uren; met uitnoodigingom op den bepaalden dag zich stiptclijk ter aangeduider plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te wijten hebbe de gevolgen, welke uit het achterblijven zoaden ontstaan; zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter inzage zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de wet, vóór den 1 Juli aanstaande geheel zal moeten zijn afgeloopen, nader worden bekend gemaakt. En verder gelet hebbende op art. 7 van Zr. Ms. besluit van den 7 September 1828 Staatsbln". 55) roepen bij deze op alle personen, welke als gehuwd of als weduwenaar met kind of kinderen, in het afgeloopen jaar in de termen zijn geweest, om uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol der Schutterij te worden gebracht, doch sedert dien tijd, door het overlijden van hunne vrouwen of kinderen, de bevoegdheid hebben verloren om in die klasse te verblijven, en dus alsnti in de eerste klasse der voor dit jaar op te maken algemeene Schutters- rol geplaatst moeten worden, om van dusdanige verandering van omstandigheden schriftelijk kennis te geven; of zich daartoe ter secretarie aan te melden des voormid dags tusschen 9 en 1 uur, vóór deu tijd van aanvang der inschrijvingen dus uiterlijk tot den 14 Mei aanstaandezullende, wanneer deze kennisgeving door den belang hebbende mocht zijn verzuimd, en hij dientengevolge niet bij de Schutterij zou zijn ingelijfd, door Burgemeester en Wethouders procesverbaal tegen hem moe ten worden opgemaakt en aan de Rechtbank ingezonden, ten einde op de nalatigen toe te passen de strafbepaling van art. 1 der wet van den 6 Maart 1818 (Staatsbl. n°. 12),houdende eene geldboete van ten hoogste ƒ100, en eene gevangenisstraf van len langste veertien dagen, hetzij afzonderlijk, ofwel heide straffen te zamen genomen. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, y. d. BRANDELERBurgemeester. Leiden. 1 Mei 1877. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 1 Mei. Bij kon. besluit van 27 April jl. is tie benoeming van den luitenant kolonel van het corps mariniers W. G. Tuning, tot kommandaut van bet invalidenhuis te Leiden, goedgekeurd. Het openbaar ministerie bjj de arrondissements-regibank alhier, ver tegenwoordigd door den heer officier van justitie, m'. Maclaine Pont, nam lieden conclusie in de zaak Villefort en C\ tegen den ontvanger der plaat selijke directe belastingen te Katwijk. Hel concludeerde lol verwerping van de exetplie en bet veroordeelen van den excipienl in de kosten op die exceptie gevallen. De uitspraak in dit proces is bepaald op heden over acht dagen (Dingsdag 8 Mei 1877). Zijn wjj goed ingelicht, dan zal deze uitspraak bjj de regthank in hare laatste zitting worden gedaan. Hierna zou zij hier ter stede officieel zijn gesloten. Gedurende de maand April 1877 zijn in de Leidsche volksgaar keuken afgeleverd: 3436 portien warme spijs, 353 portiën vleesch, 83 portiën spek, totaal 3872 portiën. Blijkens de vervolglijst van de op de internationale tuinbouwtentoon stelling te Amsterdam toegekende bekrooningen, is op voorstel der jury van presidenten eene bijzonder groote gouden medaille toegekend aan Z M. den koning, voor de gczamentlijke inzendingen, welke, ingevolge den wenseli van Z. M.niet in de mededinging waren opgenomen. Eerc-diploma's zijn o. a. toegekend aan Z. lv 11. prins Hendrik en aan den heer 11. Witte, te Leiden. Bij de voortzetting der acte-examens voor het lager onderwijs te 's Hage op gisteren werden voor de Engelsche taal 6 candidalen toegelaten, als: mej. J. C. Ilartcvelt, A. Honig, M. C. Slothouwer en K. Souiherwood uit Leiden, J. E. Kruyfï uit Voorburg en S. P. M. van der Swalme uit Delft. De minister van binnenlandsche zaken heeft bekend gemaakt, dat de eindexamens van de polytechnische school, vermeld onder li en C in de artt 60- 65 der wet, regelende het middelbaar onderwijsin de maand Juuij a. s. te Delft zullen worden afgenomen. Wie een dier examens wenscht af te leggenmoet zich daartoe vóór 15 Mei e. k. schriftelijk bij het dep van binnenlandsche zaken aanmelden, met naanwkeurige opgave tot welke exa mens hij verlangt Ie worden toegelaten. Bij kon. besluit van 18 April jl. zijn de middellijnen van de bjj art. 2 der wet van 28 Maart 1877 bedoelde bronzen pasmunten bepaald: voor het iwee-eii-een-halve-centslnk. op 23ya millimeter; voor het een-centstuk, op 19 millimeter, en voor hel halve-centsluk, op 14 millimeter. Volgens het racl. zijn de voordragten voor de benoeming van regter- Ijjke ambtenaren (uitvoering van de wet op de regtbanken en kantongereg- ten) reeds naar het Loo opgezonden. Het stoomschip Koning der Nederlanden is op 27 April te Batavia aangekomen; de Madura, op weg naar Batavia, is op dien dag te Padang aangekomen. In eene Zaturdag II. te Amsterdam gehouden vergadering van aandeel houders in liet Paleis voor Volksvlijt werd verslag uitgebragt omtrent de exploitatie over 1876. Die exploitatie was, dank zij de werkzaamheden der directeuren, waaraan door commissarissen hulde werd gebragt, niet on gunstig geweest; echter was het bedrag der winst te gering om eenig di vidend uit te keeren. Onder de gemeente Berkhout is Zaturdag nactit een persoon op nood lottige wjjze om het leven gekomen. Van een bruiloft huiswaarts keerende,

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1