LEIiSCHE CR l) RAMT. v. m. 18??. DONDERDAG 2G APRIL. STADS-BERICHT EN Kohier der plaatselijke directe belasting 1877. BINNENLANDSCIIE BERIGTEN. BUITENLANDSCIIE BERIGTEN, De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. 3.50, met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, builen de expedilickoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 0 Cents. De prijs der Advertentiëu is van 14 regels 1. iedere regel meer 25 cents. burgemeester es wethouders vas leiden. Gezien arl. 264 der Wet van den 29s,en Juni 1851 (Staatsblad N". 85); Doen te welen, dat liet kohier der plaatselijke directe belas!ingover 1877 op lieden voorloopig is vastgesteld en van den 17JH1 April 1877 lot en met den 30,l,n April 1877, ter Secretarie dezer gemeente (financiëcle afdeeling); van 9 lot 4 uren, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidschc Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v O. BRAN DELER, Burgemeester. Leides, 1G April 1877. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 25 April. De firma Crans C». te 's Hage heeft geopend een algemeen informatie bureau voor Nederlandse!'. Oost- en Wesl-lndië. Zij stelt zich voor, als lus- schenpersoon op te treden voor handelaren, landheeren, industriëlen, corpo- ratiën, particulieren enz. in Indië. die personeel zoeken, en de talrijke geschikle personen in Nederland, die gaarne hunne positie zouden verbete ren door eene plaatsing in Indië, doch door gebrek aan relaliën daartoe niet in de gelegenheid zijn. Men verneemt, dal de vicomle Goupy de Luabecqvan Lumme bij Hasselt, die voor zijne granen-expositie op de tuinbouw Leustelling te Am sterdam met een gouden medaille is bekroond, tevens is vereerd met de extra-gouden medaille van de Geldersche maatschappij van landbouw. De verzameling is door hem ten geschenke gegeven aan de landbouwschool te Wageningen. Voor de herstelling der Groole of Sl Bavo-kerk te Haarlem zijn door het rijk, door de burgerlijke en door de Ned.-hervormde gemeente te Haar lem geldelijke bijdragen verleend. Bovendien heeft een aantal personen zich bereid verklaard ouiten behoeve van de restauratie van dit hoogst belang rijk nationaal monument, gezamenlijk 10000 bij Ie dragen. Hunne namen worden door de Staatscourant medegedeeld. liet stoomschip Prinses Amalia, van Nieuwe Diep naar Batavia, is op 24 April van Port-Saïd vertrokken. De Tijd meldt het volgende: Naar wij vernemen, hebben tlunne Door luchtige Hoogwaardigheden de aartsbisschop en de bisschoppen van Neder land een adres tot Z. M. den koning gerigl, waarin zijwijzende op de wetten, die, blijkens de jongste allocutie, door de ltaliaausche regering legen de vrijheid van den H. Stoel zijn ontworpen, Z. M. met passenden eerbied verzoeken, aai: hare regering te gelasten, om in overeenstemming o! in overleg met andere mogendheden, tot de regering van Italië zoodanige ver- toogen te rigten of zoodanige maatregelen te nemen, ais strekken kunnen, on: in de handhaving der vrijheid van den II. Stoel hel regt ook der Nedcr- landsche katholieken te verzekeren. Voorts meldt dat blad dat msgr. A. I. Schaepman, aartsbisschop van Utrecht, aan het hoofd der daartoe gevormde deputatie, de gelukweiischeu der Nederlandsche katholieken aan Z. H. den Paus op zijn gouden jubelfeest zal aanbieden. Voor de ontvangst der Nederlandsche deputatie op het Vati- caar. is de dag van 15 Mei aangewezen. Te Rotterdam bezweek gisteren eene stellingwaarop twee verwers- knechls waren. Een dezer werklieden werd door den val gedood, de ander is in bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Men meldt uit 's HertogcnboscliDe minister van binnenlandsche zaken heeft niet den directeur en een ingenieur der spoorwegen en den hoofdinge nieur van den waterstaat in het 6lle district, te Waalwijk. Cromvoirt en te Helvoirt een plaatselijk onderzoek ingesteld, in verband met de aan de spoorweglijn 's Bosch-Zwaluwe te geven rigling. Op 1 Januarij 1877 waren in het onder St. Michielsgestel gelegen in stituut voor doofstommen aanwezig 139 kweekelingen 74 jongens en 65 meisjes. In den loop van 1876 waren ontslagen of overleden 15 en op nieuw aangenomen 23 kweekelingen. Men meldt uit Maastricht aan de N. II. C.: De lieercn Stevens, ge- weerfabrikanlen alhier, zijn het slagtoffer geworden van een behendigen smokkelaar. Deze had zijn smokkelwaar, 64 liter gedistilleerd, op het voer tuig van genoemde heereu gelhden. Door de rijksambtenaren ontdekt, wer den paard, wagen en lading aangehouden en verbeurd verklaard, terwijl de geleider, de knecht van genoemde firma, geregtclijk vervolgd zal worden. Het llbl. meldt: In een particulier schrijven uit Galatz, hier ter stede ontvangen, wordt een beschrijving gegeven van de ongerustheid en de vrees, die zich daar van alle klassen heelt meester gemaakt. Vele familiën maken zich gereed de stad te verlatendaar zy in hunne verbeelding reeds Turken eu Russen Ruuienië zien binnenvallen. Geld is zeer schaarsch, het beste wisselpapier niet te plaatsen. Het wemelt te Galatz van leveranciers voor liet leger, en voor Russische rekening zijn honderden "caiks" aange kocht ten behoeve van een brug over den Donau. Rusland heeft reeds 100 000 pond sterling naar Galatz geremitteerd in wissels, op eerste Lon- deusche huizen. Uil Zuid-Afrika wordt aan genoemd blad het volgende gemeld: Uit Trans vaal zijn de laatste berigten van 13 Maart. De bijeenkomst der regering met den Britsclien gemagiigde heeft geen bevredigende uitkomst gehad, doch na aanneming in hoofdzaak van Burgers' hervormingsplannen is de vrees minder voor gewelddadige aanhechting. Hij houdt zich bezig met de zamen- stclling van een ministerie, maar overvindt daarbij moeijelijkheden. De heer Jorissen zou de benoeming tot minister van justiite en van buiteiiland- sclie zaken aannemen. De verkiezing van den president is uitgesteld. De heer Paul Krnger is tol vice president benoemd. Besloten is tot versterking der policiemagt onder kapitein van de Venter, een geestkrachtig man, 's GRAVENIIAGE 25 April. Door Z. M. is aan den inlandschen fuselier van het Nederl.-Indisch leger Kasiman, als blijk van goedkeuring en tevredenheid wegens de red ding van een in de Atcliin rivier gevallen Europeschen fuselier, toegekend de bronzen medaille, ingesteld bij besluit van 22 Sept. 1855, alsmede een loffelijk getuigschrift. Aan den heer II. J. Wansink is, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Warffum. De op zijn verzoek eervol ontslagen student voor de geneeskundige dienst der laudmagt (arts) J. A. W. Verwey is benoemd tot officier van gezondheid 2C kl. hij het personeel der geneeskundige dienst van hel leger in Nederl. Indië. De plaatsing van den luit. ter zee le kl. A. van Linden van den Heu- vell, aan boord van het fregat met stoomvermogen Evertsen, wordt inge trokken. en aan boord van genoemden bodem geplaatst de luit. ter zee le kl. W. M. E. Bervoets. 1111. Kli. 1111. de prinsen Alexander en Hendrik vertrokken heden voormiddag naar Amsterdam, van waar zij heden avond met den laatsten trein alhier terugkeeren. In de zitting van de tweede kamer van heden is aangenomen, met 64 tegen 3 stemmenhet wets-ontwerp tot verhooging van hoofdstuk VIIB (verbetering van de dienstregeling bij het kadaster), na aanneming van het amendement om dë landmeters voor de kantoordienst te blijven bezigen. Het wets-ontwerp tot nadere regeling van de kosten der verrigtingen bij het kadaster is mede aangenomen. Morgen is aan de orde het voorstel van den lieer dc Jong betreffende de enquête over de longziekte. Burg en weth. hebben in de raadsvergadering van gisteren de ont: worpen concessie-voorwaarden overgelegd voor den paardenspoorweg van het Rijnspoorstation alhier langs het Bosch en Kanaal naar het badhuis te Scheveningen. E Si ELAIB. LONDEN. 24 April. De veeziekte blijft hier te lande in verontrustende mate toenemen. Zoo ernstig is hel gevaar, dat bij kon. besluit aan den geheimen raad de voluiagt is gegeven om over geheel Londen last le geven tot het onteigenen en afmaken van verdacht vee. Sinds den 28s,tn Maart is in drie stallen in Oost-Londen, waar melkvee staat, de ziekte uitgebroken, nadat in de twee laatste maanden in 22 stallen de ziekte zich vertoond had, 85 stuks vee aantastende. Al het vee dier stallen, 482 in het geheel, werd afgemaakt, doch hel heeft nog niet gebaat, want later had een nieuwe en zeer hevige

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1