LE1D8CME COURANT. •V. «5, 18*7. ZATURDAG 17 SMART. De Courant verschijnt dagelijks. Zonen Feestdagen uitgezonderd. De prijs tier Courant is per vierendeel jaars f'ó.franco p. p. ƒ3.50, met het F'er slag der Handelingen tan den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. f 3.R5. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'tjaars, buiten de expeditiekotten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 0 Cents. be prijs der Advcrtentiën is van i4 regels iedere regel meer 25 cents. ST A I)S-BERICHT EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, Gezien de artt. 10, 34 en 35 der Wet van 4 Juli 1850 {Staatsblad n\ 37); Doen tc weten, dat de lijsten der personen, die tot het verkiezen der leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, op heden vastgesteld en gedurende de eerstkomende veertien dagen voor een ieder ter lezing nedergelegd zijn op de plaatselijke Secretarie, terwijl een exemplaar van ieder is aangeplakt op de kleine Pers van het Raadhuis, voorts dat van die lijsten zijn afgela ten de navolgende personendie een of meer der voor het kiesrecht gevor derde vereischten verloren hebben ot overleden zijn, als: C. J. M. Den Bezemer, F. Capteyn, C. C. Van der Hoek, D. Key, M. Loc- ber. Jhr. E. Van Rappard C. Rodenburg. A. P. Snijers. P. E Springer, II. A. De Swaan. J. D. Blanken, L. G. Van Dissel, P. L. De Gaay Fortman, A. A. Kiel, J. Maat. W. C. De Mol, W. F. L. baron Van Reede Van Oudts- hoorn. N. J. Sanders, W. C. Smit, D. Sol, J. C. Van Teylingen, T. Van der TogtH. J. Verhoeven, M. Vail Weeren, en P. I. Wijnbeek, die over leden zijn M. Bonte, J. J. A. Franchimon, N. II. De Graaf, J. J. Knotter. N. J. Korbee, 11. J. Moonen en J. C. Van der Zeeuw, die een hunner burger schapsrechten verloren hebben 11. Brongersma, W. Doyer, M. Hartog, J. J. Reidinger, G. G. A. Schwartz, J. SeeligN. W. J. Sluiter, J. Verbrugge, A. Vromesleyn. H. K. Beuzemaker, N. J. 11. Van den Bosch, C. L. Van Doorn, J. J. Fransman, M. Heyboer, C. Keereweer, Dr. H. Liihrmann, J. A. Van der Made, C. W. Meyers, L. B. A. Molkenboer, H. Romp. D. Van Rijn. J. Slok, C. L. W. Slarrenburg, D'. C. C. J. Teerlink, J. Verbeek. II. Fitz Verploegh, C. de Waal, J. C. Wijsman en J. C. Zaalberg Pz., die in den loop des jaarsde gemeente hebben verlaten .1. J. Van Amerorn, P. Van Beek, P. Van Bolster, S. Iiaans, J. 11. Van den Hoek Kamp, J. J. De Koning, W. F. Laman venhagen, G. Van der Veer, H. Vos, N. Beek Jr.J. BlansjaarA. De M. P. Van HooidonkS. Van der E. Los, A. A. Van Schie. J. Sle- Van Wijk, J. .1. Abspoel, F. Beens, J. Blok, J. Cbrispijn, 11. Colla, M. Van den Ende, J. G. Hakkenberg, A Van lleuzen, J. J. Uoogeboont, J. J. De Kier, M. J. Kropff Jr.. G. Lug- ligheid, 11. G. Van Leeuwen, P. C. Maas, A. Raar. G. Richter, W. Roo- denburg. N. Van Rossen J'.. J. J. SchilhamJ. Schoondergang, F. W. Ver- voorenJ. De Vos en G. Van de Wetering, die niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden voor den Gemeenteraad. R. L. De Beer. N. Boekkooi. C. Borgerding, J. Brevee, D. Eggink, W. A. Elshoff, J. W. Floryn, R. Fuyk, J Gijsman, C. 1. Van Izenburg, 11. Koo reman, J. J C. Kruis, J. Van der Meer, L. J. Oostveen, S. Oppelaar, J. C. A. Pabst, T. J. T. Paddenburg, J. Petri, E. J. Van Rjjkom. J. T. Schut, J. Sleeuw. J. M. Sonders, B. Van der Steen, D. Veilbrief en P Van der Vel den, die niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal en der Provin ciale Staten. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDEI.ER. Burgemeester. Leiden, 15 Maart 1877. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN. Brengt ter kennis van de ingezetenen dat de landmeter der 2d' klasse, belast met den Velddienst in het Arrondissement Leiden, het voornemen heelt in den loop dezer maand deze gemeente te bezoeken tot het opmeten van de kadastrale veranderingen voor het loopende dienstjaar. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant, y i< Cr /<P/<r De Burgemeester voornoemd. Leiden, 16 Maart 1877. v. d. BRANDELER. BUNNENLANUSCHE BERIGTEN. LEIDEN. 16 Maart. Op de Oldcbroeksche heide zullen dit jaar tot het houden van practi- sche oefeningen kampereu: a. van 1 tol 16 Junjj a. s., de 2e, 6', 7* en 8' compaguiën van het 1' reg. vesting-artillerie, alsmede de leerlingen van den wetenschappelijke!) cursus te Delft; b. van 16 Junij tol 2 Julij a. s.. de 9e, 10e. 12* en 14* compaguiën van hel le reg. vesting-artillerie; c. van 2 lot 17 Julij a. s.de 3', 5' en 7' compaguiën van het 2' reg. vesting-artillerie, alsmede de leerlingen van den voorbereidenden cursus te Utrecht; d. van 17 Julij tol 1 Augustus a. s., de 9', 10', 12' en 13' compagniëu van het 2' reg. vesting artillerie; e. van 1 tot 16 Augustus a. s., de 1', 2e en 6« compaguiën van hel 2' reg. vesting-artillerie, alsmede de ariillerie-instructie- compagnte; van 16 tot 31 Augustus a. s., de 4', 8' en 11' compagniën van het 2' reg. vesting-artillerie en dc 4' compagnie van het 3' reg. ves ting-artillerie; g. van 31 Augustus lot 15 September a.s., de 1*, 5', 7' en 11* compaeniëu van liet 3e reg. vesting-artillerie; h. van 15 tot 30 Septem ber a. s., de 9', 10}, 12' en 14' compagniën van het 3'reg. vesting-artillerie. Het bevel over de onderscheidene hierboven genoemde troepen wordt op gedragen: over de 1* en 2' seriën, aan den luil.-kolonel Ising, van het 1» reg. vesting-artillerie, aan wien de majoor Frantzmann van dat corps wordt toegevoegd; over de 3', 4', 5' en 6' seriën, aan den luit.-kolonel van Haef- tenvan het 2' reg. vesting-artillerie, aan wien worden toegevoegd, voor de 3* en 4' seriën, de majoor Rolomey, en voor de 5e en 6' seriën, de majuor Mazel, beiden van laatstgenoemd corps; over dc 7' en 8* seriën, aan den luit.-kolonel baron Mulert, van het 3' reg. vesting-artillerie, aan wien de majoor van der Heyden van dat corps wordt toegevoegd. liet in de alsemeene vergadering der sedert ontbonden maatschappij «lot Nut van den Javaan" benoemd permanent comité voor een fonds, opge- rigt tot bevordering van bet inlandsch onderwijs in Ned. Itidié, heeft zich terstond na afluop der vergadering geconstitueerd, en in overleg met den lieer Neurdenberg, directeur van het Zendelinghuis te Rotterdam, besloten de renten van de haar toevertrouwde kapitalen voor liet eerste jaar toe te kennen aan de kweekschool voor inlandsche onderwijzers te Tanawangke in de Minahassa. Op de voordragt voor hoofdonderwijzer te Warmond zijn geplaatst de bit.: A. W. Swart, te Leiden; C. Luglhart, le Haarlem; J. C. E. Mel- chior, te Oudesluis; W. C. Seyl, le 'silage; J. Walter, te Amsterdam: J. Edel. le Purmerend. Te Amsterdam heelt zich een man, woonachtig in deFoelieslraatzoo te buiten gegaan aan sterken drank, dat hij in een jeneverberoerte geslikt is. Hij zou slechts acht maatjes jenever hebben gebruikt. Te Wijk-bjj-Duurslede zijn twee jongens, die uit baldadigheid een hondje hadden doo l gegooiddoor den kantonregter tot boete en gevangenisstraf veroordeeld. Het geregtshof te Arnhem heeft H. J. Peters, wegens den op 28 No vember 11. gepleegden doodslag op Elisabeth Gerritsenvrouw van J. Wil brink, tot een tuchthuisstraf van 30 jaren veroordeeld. Door den procureur-generaal bij dat hof is in de zaak van den gewezen huisknecht van den heer Hallo (valsche getuigenis) geëischt eenzame op sluiting gedurende twee jaren. Te Zwolle geraakten eergisteren avond eenige jongens, die op het Groote Kerkplein met knikkers hadden gespeeld, aan het vechten. Toen een van hen zich met een klomp wilde verdedigen, bragt een ander hein met een knipmes een hevige steek in den buik toe. Bij hel toebrengen der verwonding was liet lemmet van het mes gebroken. De verwonde is een 13-jarige knaap; hij, die de verwonding heelt toegebragllegen wien pro ces-verbaal is opgemaaktis 14 jaar. Te Deventer waren eergisteren eenige sladsatbeiders op het aau de gemeente toebehoorende erve Sleenbruggcn, onder Diepenveen, bezig met hel uitgraven van stobben. Een hunner verwijderde zich voor een oogen- blik. Daar zijne afwezigheid echter wat lang duurde, zochten zijn makkers hem op en vonden hem in een gegraven gat op bet hoofd staan en reeds overleden. Naar het scheen, was hg dadelijk zoo diep in den grond ge schoten en daarin zoodanig vastgeklemd, dat hij, ofschoon van eene groote ligchaamskracht en nog jong, zichzclven niet heeft kunnen helpen. Men meldt uit DeldenBij gelegenheid van liet huwelijk van graaf W. C. P. O. Aldenburg Bentinck met de baronnesse M. C. van Heeckeren van Wassenaer, is door de wederzjjdsche familie geschonken aan dc herv. diaconie alhier /1200, aan de r. k. gemeente alhier ƒ500, aan die te Wegdam, /100, le Bekkum ƒ100, aan de Isr. gemeente te Delden JOOen ter uildeeling aan de armen in de buurtschap Woolde 50.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1