LEIRSCHE COURANT. ARIJDAG 16 FERRUARIJ. STADS-BERICHTEN. 3C Suppletoir kohier, dienst lS7fi. BUNNENLANbSClIK BEBIGTEN. D« Courant verschijnt dagelijks, Zonen Feestdagen uitgezonderd. Us prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. ƒ3.50, met het Ferslag der handelingen van den Gemeenteraad j 3.35, franco p. p. f 3.85. Bei verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 't jaars, buiten de esepeditiekosteu. afzonderlijke nummers der Codrani zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advert en t ien is van 1-^-4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. HER-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS yan LEIDEN, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Stalen der provincie Zuid-Hollandvan den 279ten December 1876, n°. 11/1 Proviuciaalblad n°. 87), houdende bepaling vah de tijdstippen van den her-ijk der inaten en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1877; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lelt. o, der wet van den 7en April 1869 (Staatsblad n°. 57), tot liet doen her ijken van alle reeds in gebruik zijnde lengtematen van 1 en 2 dekame- ter, de ruimtematen, de inhoudsmaten voor drooge waren met de daarbij be- hoorende strijkers en de gewichten, [zullende de herijk van dit jaar zich Alleen bepalen tot het vorenstaande)onder mededeeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het locaal van den ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente-apotheeken wel: voor de gewone gewichten, benevens de inaten en strijkers, voor wijk Vil, op den 16, 20, 21, 22, 23, 27 en 28 Februari telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Binnenlandsche Zaken, van den 18den December 1876, de letter Kin den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- rlrigsincik zoowel bij den ijk als bij den her-ijk der maten en gewichten, de Koninklijke kroon, bij den ijk van weeg werktuigen voor getvoon gebruik en van gasmeters; en rene viifstralige ster, bij den ijk van weegwerktuigen vooï fijnere wegingenterwijl bet kantoonnerk voor de gemeente Leiden is liet cijfer 7 Eindelijk dat aangezien bij sommigevooral ijzeren weegwerktuigendoor roest en andere oorzaken, de indruk van den o vergangsslem pel spoedig wordt uitgewiselit op de dagen waarop de herijk plaats heeft, gelegenheid wordt gegeven, die balan sen, waarvan bedoeld stempel onduidelijk is cn dreigt te verdwijnen, ter overstem- peling aan te bieden. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking cn door plaat sing in de Leidsche Courant Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 3 Januari 1877. v. d. BR.ANDKLER, Burgemeester* E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat dc Gemeenteraad, ingevolge art. 265 der Wel van 29 Juni 1851 (Staatsblad n». 85), in zijne vergadering van heden het 3e suppletoir kohier van de plaat selijke directe belasting voor het jaar 1876 heelt vastgesteld en dat kohier alsnog ter Secretarie dezer gemeente, gedurende acht dagen, voor een ieder ter lezing is nedergelegdterwijl binnen dien lijd elke op dat kohier aan geslagene, krachtens de 5e zinsnede van bovengenoemd wetsartikel, zijne bezwaren tegen den aanslag, bij verzoekschrift op ongezegeld papier, hij de Gedeputeerde Staten dezer provincie kan inbrengen. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 15 Februari 1877. v. i>. liRANDELER. Burgemeester. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 15 Februarij. Door het bestuur der spoorwegmaatschappij Leiden—Woerden is lieden te 's llage aanbesteed1". Het maken en stellen van den metalen boven bouw voor de bruggen van dien spoorweg; minste inschrijver was de ma chinefabriek Duitschland, te Dortmund, voor 95490. 2°. het maken van de aardebaan, onderbouw der kunstwerken enz.; minste inschrijver was de heer Rutgers, te Gouda, voor 757.000. - Bij de heden gehouden openbare aanbesteding betreffende de levering van hardsteenen palen, van straatsteenen en liet verrigten van straatwerk, in drie perceelen, zijn aannemers geworden, van liet lc perceel. leveren van hardsteenen palen, P. J. vanVenetie. steenhouwer alhier, voor /044.44, en van het 2e perceel, leveren van 200,000 stuks straatsteenen, F. Mijn- lieff Az.steenfabrikant te Nietiwerkerk a/d. IJssel, voor ƒ2294; terwijl hel 3S perceel, straatwerk, niet is gegund. In de zitting van den gemeenteraad van heden is benoemd tot onder- gijzel' 2" kl. aan de jongensschool der 2" kl. 11. Streutgers, te Wagenin- gen. Op het verzoek van II. Vergunst, eervol ontslagen agent van policie. om eene tegemoetkoming uil de gemeentekas, werd afwijzend beschikt. Gelijke beschikking werd genomen op een verzoek van de wed. A. Koster, geb. Schouten, om vrijstelling van dc betaling van plaatselijke directe be lasting. De verzoeken van M. H. Fontein, tol het maken van een kel dergat, en van J. van Tougeren, tot het leggen van een stoep, werden toegestaan. Het verzoek van stads-genees- en heelkundigenbetrekkelijk de aanstel ling van een adsistenl stads-geneesheer, gaf tot beraadslaging aanleiding. Het verzoek was gegrond op de ziekte van een der slads-geneesheeren waardoor één der anderen met de waarneming van diens armen-praklijk is belast. Hoe welwillend gezindwas deze om redenen van gezondheid en gemis aan tijd niet in staat zijne diensten aan het dubbel aantal armen te blijven wijden. Burg. en wetli. waren van meening, dat er, op grond van de bepalingen der bestaande verordening, geen termen waren aan bet ver zoek te voldoen. De heer Le Poole was huiverig mede te werken tot af wijzing van het vei zoek. Hij vroeg, of bet niet mogelijk zou zijn in de dienst te voorzien door het tegen vergoeding aanstellen van een jeugdig geneeskundige als adsistent, en stelde voor de behandeling der zaak aan le houden tot bij de behandeling der eerstvolgende begrooliug, en burg. en weth. te verzoeken alsdan advies uit le brengen over de vraag, of het niet raadzaam zou zijn het getal stads-geneeskuudigen met een te vermeerderen en het getal der stads-heelkundigcn van 4 op 3 te brengen. De heer Goud smit achtte dit voorstel wel der overweging waardig, maar meende dal het hier de vraag was, hoe zich thans te helpen. De overige stads-geneesheeren waren niet verpligt het wp van een ander waar te nemen, niet omdat zjj dit niet willen, maar omdat zij geen tijd hebben. Voorziening was noodig. Zyn idee was om. tegen tegemoetkoming, tijdelijk iemand aan te stellen om in de vacature le voorzien. De heer van Iterson sloot zich hierbij aan. Men wist dat de overige stads-geneesheeren niet in staal waren de dienst van den zieken geneesheer waar te nemen en dus rustte op de gemeente de verpligting daarin te voorzien. Te minder was daartegen bezwaar, omdat er antecedenten waren. De hh. ter Laag en Kist hadden vroeger als adsis- tenten dienst gedaan. De voorzitter verklaarde dat hij, toen dr. Wecbers zich bij hem vervoegde, met dezen de bezwaren van een en ander had be sproken. Hij had hem gevraagd, of er geen mogelijkheid bestond de wijken van den ongeslelden geneesheer te verdeelenmaar hij had hem gezegd dat hij slechts met moeite iemand zou vindendie daartoe bereid zou zjjn. De voorzitter erkende dat lijj het zou betreuren, indiende dienst er onder leed. Wat hem betreft zou bij het voorstel van den lieer Goudsmit wel kunnen toejuichen. Tegen het bezoldigen van een adsistent deden zich ook bezwa ren op. De heer de Fremery zeide dal het verleenen eener tegemoet koming bij het dagelijksch bestuur wel was besproken, maar dat het meende, op grond der verordening, daartoe niet de bevoegdheid te heb ben. Gedurende 23 jaren had het collegie van slads-doctoren altijd in de behoelten voorzien. De heer Goudsmit gaf dit toe, maar achtte dan ook eene herziening der verordening hoogst wenschelijk. De heer de Laat de Kanter wees er op dat hel nog niet bleek dat er voldaan was aan art. 14 der verordening, dat bij ziekte de stads-geneesheer zich kan doen vervangen door een bevoegden geneeskimstoefenaar. De beer Hartcvelt sloot zich hierbij aan en meende dat het alleen gold de quaestie van betalen. Vroeger schikten de stads-doctoren de zaak, nu wilde men hebben een per soon door de gemeente betaald. De heer van Iterson voerde hiertegen aan dat de verordening aan dc overige stads-doctoren niet de verpligting oplegde in de vacature te voorzien. Dit zou dan iicderkomon op d'. van Iperen, die feitelijk door overmagt verhinderd was daartoe iets te doen. Van de afwijzing van het verzoek zon het gevolg kunnen zijn dat geene enkele zieke in het wijk van dr. van Iperen werd bezocht. Lucratief was het slads-doctoraat nieter behoorden menschenliefde en ijver toe om het waar te nemen. De heer Goudsmit deed daarop het voorstel borg. en weth. te tnagtigen tijdelp in de behoefte te voorzien, en dit voorstel werd met algeuieene stemmen aangenomen. Vervolgens werd het verzoek van P. J. de Jong, tot hel leggen eener brug, toegestaan, en goedgekeurd de voordragt betrekkelijk de benoeming vaneen onderbureau tot bijstand van het bureau van stemopneming bij de verkiezin gen. Ten slotte werd nog vastgesteld hel 3 suppletoir kohier der plaatselpe directe belasting, dienst 1876.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1