LMDSCllE COURANT. DONDERDAG 8 FEBRUARIJ. ST A DS- BERICII T EN. LOTiNG YOOiï DE NATIONALE MILITIE. BINNEN LA NI >SC H E BE BIG TE N De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50, met het F er slag der Handelingen van den O emeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 't jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nom inert der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco pp. 6 Cents. De prijs der Advertentie» is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEIDEN, Gezien liet besluit van den Heer Commissaris des Rollings in deze provincie, van den 17ie.Januari 1877, A. n°. 147 (2e afd.), Provinciaalblad n". 6, houdende regeling van de Loting voor de Nationale Militie Gelet op de bepalingen der wet van den vjden Augustus 1861 Staatsblad n°. 72), alsook op die van Zijner lUajesleits besluit van den 8sten Mei 1862 Staats blad n". 46) Doen te wetendat de Loling der in liet vorig jaar binnen deze gemeente voor de Nationale Militie ingeschrevenen, en alzoo voor lien die geboren zijn in bet jaar 1857, zal geschieden in een der vertrekken van liet Raadhuis, op Dinsdag, Woensdag en Donderdag den Kb1™, 14d™ tn 15*len Februari aanstaande, telkens des morgens te lialftien; dat deze Loting in eene alphabetische volgorde der namen van de ingeschrevenen zal plaats hebbenen wel op Dinsdag den 13dcn Februari 1877, voor de ingeschrevenenwier familienaam begint met de letter A lol en met de letter G, op IPoensdag den 14deD Februari 1877, voor de ingeschrevenen, wier familienaam begint met de letter H tot en met de letter O, en op Donderdag den 15(len Februari 1877, voor de ingeschrevenen, wier familienaam begint met de Ietter P loten met de Ietter Z. LEIDEN. 7 Februarij. Z. M. heeft benoemd tol directeur van de pupillenschool den kapitein W. C. F. van der Plas, van het 4e reg. infanterie. De regering heeft thans de vervanging der koperen door bronzen pas munt in een afzonderlijk wets-onlwerp aan de tweede kamer voorgesteld, omdat zij het niet wenschelijk acht de invoering eener nieuwe bronzen pasmunt en van de daarmede in verband staande bepaljngen lot wering van vreemde koperen, bronzen en nickelmunten uit te stellen totdat nadere voorstellen betrekkelijk de regeling van de andere deelen van ons muntwe zen zullen kunnen worden gedaan. Ten einde hel kwaad van de circulatie der Belgische twee-centimessluk ken niet weder in vollen gang te zien herleven, heeft de regering nu reeds dit sedert gerutmen tijd toegezegde voorstel ingediend, waarmede de minister van financiën met te meer vertrouwen bij de staten-generaal terugkomt, om dat dat deel van het in de eerste kamer afgestemde munt-ontwerp, in beide kamers, naar hij meent, vrij algemeene instemming vond. Uit de nadere opheldering van het thans ingediende ontwerp blijkt dat de minister van justitie, zich in hoofdzaak met de bedenkingen van m'. A. A. de Pinto in hel Ffeekbl. v. h. Regt vereenigende, van oordeel is dat het beter is de bestraffing van het zicli vvederregtelijk bevoordeelen door uitgifte van vreemde pasmunt uil te stellen totdat hel geheele leerstuk van bedrog, bij de behandeling van een nieuw strafwetboek, aan de orde mogt komen, liet is daarom der regering beter voorgekomen de strafbepaling weder terug te brengen tot hel gebied waartoe zij behoortnamelijk de eenvoudige we ring van het bederf van onzen geldsomloopwaartoe de minister het voor stel heeft gedaan. Hel tijdstip der inwerkingtreding, 1° Julij e.k., wordt in dit ontwerp gehandhaafd, terwijl de minister op het belang eener spoedige behandeling wijst. liet programma is verschenen voor de nationale tuinbouwtentoonstel ling, welke op 2324 en 25 Junij a. s zal gehouden worden in het park van het Loo. Voor deze tentoonstelling worden 35 prpsvragen uitgeschre ven, waarop even zoovele medailles (5 groote gouden, 10 gouden, 10 zilve ren en 10 bronzen) als eerste prijzenen eere-diploma's als tweede prijzen, allen door Z. M. den koning worden uitgeloofd. Alleen Nederlanders en in Nederland gevestigde inrigtingen kunnen naar deze prijzen dingen. Berigt van inzending en antwoord op eene der prysvragen voor 2 Jung a. s. aan den iniendant van hel Loo. De geheele opbrengst der entreegelden is be stemd om met eene door Z. M. aangewezen geldsom te worden besteed tot schadeloosstelling der inzenders voor hunne transportkosten. Blijkens nader berigt van Zr. Ms. minister-resident te Konstantinopel is het verbod van uitvoer naar het buitenland van granen en lastdieren uit de vilayels van Aidin (Smyrna), Janina, Salonika, Adana en van het eiland Cyprus, in zooverre gewijzigd, dat dit verbod alleen voor Janina geldt, terwijl voor de drie overige genoemde vilayets en het eiland Cyprus alleen de uitvoer van lastdieren verboden blijft. Het stoomschip f'oorwaarts is op 5 Febr. te Batavia aangekomen, en de Drenthe, op weg naar Batavia, is op 6 Febr. Kaap Roca (Portugal) gepasseerd. Aan den beer L. Arnold, gemeente-architect te Woerden, is door Hoofden der sociëteit «Trouw moet blijken", te Haarlem, toegekend de tweede premiegroot f 200voor het door hem onder het motto «Orde is de ziel van het schoone" ingediende ontwerp voor een societeits-gebouw, ingevolge eene in Mei 1876 uitgeschreven prijsvraag. De Dttiische policie heeft aan de policie van eenige onzer havensteden kennis gegeven van een belangrijken diefstal, gepleegd door een der bedien den van een voornaam bankiershuis te Frankfort a/M. De dief, een 22- jarig naar het uiterlijk zeer net jong menschwordt door eene dame ver gezeld en zal, naar men vermoedt, trachten van uit eene onzer zeehavens Europa Ie verlaten. Tc Botterdam is gisteren een stecnkolendrager. die, met een zak steenkolen op den rug, tegen een ladder opliep, welke op een ligter en tegen het daarnaast liggend stoomschip Friesland stond, door het kantelen van de ladder gevallen. Ilij kwam eerst op den ligter teregt en viel daarna in het water. Spoedig er uit gehaald, is hij naar het ziekenhuis gebragt, waar liet bleek, dat hij overleden was. Eergisteren, meldt men uit Amsterdam, was hel de sterfdag van Vondel. Drie Amslerdamsche jonge dames, kweekclingen der rijksakademie van beel dende kunsten, hebben aan den voel van het standbeeld in het Vondelspark een korfje met vioolbloemen neergezet, door mevrouw Schneider tot dat einde uit Keulen overgezonden, met eenige dichtregelen. Pastoor J. W. Brouwers maakte bij hel monument van Vondel, bij het zien der bloemen, door mevr. Schneiders gezonden, een ex-tempore, dat ter lezing op het voetstuk van het monument werd nedergeicgd. De secretaris der Amslerdamsche kanaalmaatschappij is ten kantore dier maatschappij, op de Keizersgracht bij de Vijzelstraat, in hechtenis geno men. lig wordt beschuldigd van de circa 1100 door de maatschappij inge kochte aandeelen 170 stuks te hebben ontvreemd en ten eigen bate te gelde (omstreeks ƒ105,000) te hebben gemaakt. De diefstal werd eenige dagen geleden vermoed en is waarschijnlijk in den loop van eenige jaren gepleegd. Voorts, dat bij art. 53 der wet is bepaald dat voor den ingeschrevene, die niet i opgekomenliet nommer kan getrokken worden door zijn vader, moeder of voogd, terwijlis ook deze niet opgekomenalsdan het trekken geschiedt door den Burge meester of het lid van den Raad der gemeente, waar de loteling is ingeschreven; dat ingevolge art. 34 de opgekomen ingeschrevene, dadelijk na het trekken van zijn nomincr, de redenen van vrijstelling opgeeft, die hij meent te hebben. Het opgeven van deze redenen kan door zijn vader, moeder of voogd geschieden, zoo deze tegenwoordig en de ingeschrevene niet opgekomen is. Wijders, dat tot hel opmaken der getuigschriften, vermeld bij art. 53, tot het bekomen van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige wet tige zoon (welke getuigschriften worden afgegeven op de getuigenis van twee bij den Burgemeester bekende en te goeder naam en faam staande ingezetenen, die zich ieder voor de waarheid van het daarbij verklaarde, door mede-onderteekening verantwoordelijk stellen), de gelegenheid bestaat ter Secretarie dezer gemeente, op Dinsdag den 20sten en Vrijdag den 23slcn Februari aanstaandevan 's morgens vegen tot 's namiddags drie uren. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in j de Leidsche Courant van den lslen en den 8stcn Februari 1877. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden 31 Januari 1877. v. d. BRANDELERBurgemeester. E. RIST, Secretaris. De Voorzitter van den Gemeenteraad van Leiden noodigl bij deze, krach lens art. 7. 2lle alinea, der wet van 4 Juli 1850 Staatsblad n". 37), de inwoners dezer gemeente uit om, zoo zij elders in de directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den 15den Februari e. k., door over legging der aanslagbiljet ten ter Secretarie dezer gemeente, te doen blijken, ten einde zoo uoodig hun recht te bewijzen om. hij de jaarlijksche herzie ning der lijsten van kiesbevoegden. daarop te worden geplaatst. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Voorzitter voornoemd. Leiden, 5 Februari 1877. v. d. BRANDELER.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1