LfilDSCUK COURANT. VRIJDAG 2 FEBRUARI J. STADS-BERICIITEiN. BINNENLANRSGHR BKR'GTEN. v De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. 3.50, met het F er slag der Handelingen van den (iemeenteraad j 3.35 franco p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn vet krijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentie» is van 14 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. HEK-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Hollandvan den 27sten December 1876, n°. 11/1 Provinciaalblad n°. 87), houdende bepaling van de tijdstippen van den her-ijk der maten en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1877; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lett. a, der wet van den 7en April 1869 Staatsblad n°. 57), tot liet doen her-ijken van alle reeds in gebruik zijnde lengtematen van 1 en 2 dekame- ter, de ruimtematen, de inhoudsmaten voor drooge waren met de daarbij be- hoorende strijkers en de gewichten, [zullende de herijk van dit jaar zich alleen bepalen tot het vorenstaande)onder inededeeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het locaal \an den ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente apotheeken wel: voor de gewone gewichten, benevens de inaten en strijkers, voor wijk VI, op den 2, 6, 7, 8, 9, 13, 14 en 15 Februari, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat \olgens besluit van den Minister van Birmenlandsche Zaken, van den 18den December 1876, de letter Kin den gewonen druk vormschuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- ringsuierk zoowel bij den ijk als hij den her-ijk der malen en gewichten, de Koninklijke kroon, bij den ijk van weegwerktuigen voor gewoon gebruik en van gasmeters; en eene vijfstralige ster, bij den ijk van weegwerktuigen voor fijnere wegingenterwijl hel kantoormei k voor de gemeente Leiden is liet cijfer Eindelijk dat aangezien bij sommige, vooral ijzeren weegwerktuigendoor roest en andere oorzaken, de indruk van den overgangsstempel spoedig wordt uifgewischt op de dagen waarop de herijk plaats heeft, gelegenheid wordt gegeven, die balan sen, waarvan bedoeld stempel onduidelijk is en dreigt te verdwijnen, ter overstem- peling aan te bieden. En gesciiiedl hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Leidsclie Courant. Burgemeester en Weihoulers voornoemd, Leiden, 3 Januari 1877. v. d. BRANDEI.ER Burgemeester* E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN*; Ontvangen hebbende den slaat N". 75 aanwijzende de uitkomsten der me ting en -eliatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen, bedoeld ill de artl. 15, 23 en 43 der Wet van den 2G'tcn Mei 1870 (Staatsblad N" 82), betrekkelijk de grondbelasting; Doet te weten, dat die opgave gedurende dertig dagen ter Secretarie dezer gemeente, ter inzage van de belanghebbenden, is nedergelegd. Eu wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leiden, 1 Februari 1877. v. d. BRANDELER. LEIDEN1 Februarij De minister van binnenlandscbe zaken heeft ter algcmeene kennis ge- bragt dat de commissie, belast met hel examineren van hen, die eene acte van bevoegdheid als arts of als tandmeester wettsclien te vei krijgen, ol hunne vroeger verkregene bevoegdheid verder wenschen uit te breiden, overeenkomstig artl. 27 en 28 der wet van 1 Juni) 1865. gewijzigd bij de wet van 8 Julij 1874, zitting zal houden op Woensdag 7 Februarij e. k. en volgende dagen te Amsterdam. De minister van binnenlar.dsche zaken beeft ter algemeeue kennis ge- bragl, dat aanvragen om dispensatie van hel verbod tot in- en doorvoer van buiten 'stands van rundvee, scliapenbokken, geiten, versehe huiden versch en gezouten vieeschongesmolten vet, mest, onbewerkte wol, onbe werkt haar, klaauwen en hoornen, alsmede van allen alval van genoemde dieren, bebooren geschreven te zijn op gezegeld papier, en dat dispensatie alleen gegeven kan worden in bijzondere gevallen en wanneer liet algemeen belang zich daartegen blijkbaar niet verzet. Gedurende de maand Jannarij 1877 zijn in de Leidsche volksgaar keuken afgeleverd: 3886% porliën warme spijs, 415 porliën vieesch, 130y2 portiën spek, totaal 4432 portiën. Het noodweer van deze week is, zooals zich denken liet, ongunstig geweest voor de zeevisscherij. Een 30-tal schuiten te Katwijk bevond zich op de vangst, doch bet werd uit zee gejaagd zonder visch. Wal ten min ste aangebragt en niet versch is, beleekenl weinig. Van twee schuiten, die niet zijn aangezet, had men heden nog geen tijding en verkeert men derhalve in onzekerheid. Blijkens een bij het dep. van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederl.-Indië, is den 27!,eD uil Kotta Radja berigl, dat den 22sten het lot dekking van den officier van gezondheid Wollï die nende geleide bij Silang overvallen werd, waarbij die officier en vijl mindere militairen sneuvelden en drie minderen gekwetst werden. De Staatscourant bevat de volgende berigten omtrent den stormvloed van gisteren nacht: Hoek van Holland winddruk 145 k. g. per M2.geen schade aan de werken ontstaan. Polders van het Bergsche veld ingeloopen die langs de Noord, benevens bel Nieuwland. Nieuwe Dronlberdijk door gebroken. Ooslerwolderpolder loopt over de geheele lengte over. Kamper eiland onder water. Mastenbroekerdijk heeft overgeloopen. liet stoomschip Bolland is op 30 Jan. van Batavia naar Nieuwe Diep vertrokken. Onder voorzitterschap van Z. K. H. prins Alexander beeft te 's llage eene vergadering van de regeiings-commissie der tentoonstelling van kunst, toegepast op nijverheid, plaats gehad. De uitvoerings-commissie beeft een uitvoerig schriftelijk rapport uitgebragt over betgeen zij tot nu toe verrigt heeft ter vervulling van bel mandaat haar door de regeiings-commissie ge geven. Verschillende der belangrijkste punten van het rapport gaven aan leiding lot gedachlenwisseling. 0. a. is, in overeenstemming met de mee ning der uitvoerings-commissieuitgemaakt, dat alleen voltooide werk stukken maar geene modellen zullen kunnen mededingen naar de bekroo ningen van den internationalen wedstrijd. Over de vraag betreflende hei uitreiken van medailles of getuigschriften, bepaald voor de ontwerpers, wogen de gevoelens legen elkaar op, zoodal op een latere vergadering daar over eene eindbeslissing zal genomen worden. Verder bleek, dat uil het binnenland de deelneming aan de nationale tentoonstelling zoowel als aan den internationalen wedstrijd zeer voldoende belooft te zijn, terwijl de financiële belangen der tentoonstelling alsnog ten zeerste aan de bescher mers onzer nationale kunstnijverheid worden aanbevolen. - liet Fad. meldtOp voorstel van John Bright besloot de Cobden Club eenigen tjjd geleden aan haar eereleden in het buitenland de vraag te onderwerpen; "Welke middelen uioclen door begroolingsconimissiën worden aangewend om de controle der wetgevende vergaderingen op de uitgaven van den staal te versterken?" Uit Nederland zijn op die vraag antwoorden ingekomen van prof. Vissering en mr. J. L. de Bruyn Kops. De storm, die eergisteren en den daaropvolgetiden n icht woedde, heeft gelijk te verwachten was, overal grootc schade aangerigt. Op vele plaat sen gaf de daardoor veroorzaakte hooge waterstand aanleiding tot groote bezorgdheid. Te Rotterdam stond liet water een centimeter liooger dan bij den hoogen vloed van bet jaar 1777 en slechts 6 centimeters beneden dien van 1825. Vandaar dat de havens en de straten in de buitenstad onderliepen. Tus- schen half 5 en 5 ure stond het water op de Zeeviscbmarkt ruim 3 deci meters boog. Ook bet Steiger aan de beide zijden der Vlasmarkt liep onder. Aan de overzijde aldaar drong hel water langs de achtergevels der huizen door de ramen heen en baande zich door vertrekken en winkels een weg naar bel llang, alwaar zich te gelijker tijd van de zijde der Blaak een sterke aandrang van water vert oude. Niet minder had de Zijl te lijden,- alwaar, wegens de snelle toeneming en felle persing van den vloed, de be woners van een aantal benedenhuizen haastig de wijk moesten nemen, ter wijl men al zeer spoedig op de straat tot over de knieën in bet water liep. Op de Noordblaak, I.euvehaven, Wijnhaven en andere gt-deellcn steeg het water ruim een halve meter legen de huizen. Aan de Spanjaardsbrug stond het hoog tegen den kaaimuur tusschen de klep eu het Zeekauioor, zoodat ook de Spaansche en Geldersche kadenNieuwehaven enz. blank stonden. Zoo ook groolendeels het Bolwerk de Boompjes en andere stralen. Aan het Hoofd te Schiedam bereikte de vloed den zeldzameu stand van- 2.96 el; sedert den S11"1 December 1863, toen hij 3.14 cl bereikte, is dit niet het geval geweest. De hoogst bekende waterstand is 3 20. In het lage gedeelte der stad was de gemeenschap verbroken, daar hei water tot voor, hij enkelen zelfs in de huizen drong. Te Kralingen heelt groot gevaar- bestaan voor eene doorbraak, maar door het nemen van krachtige maat regelen is dal gevaar afgewend. Te Charlois liep hel water over den djjk.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1