BUITENLANDSCHE BERIGTEN. hoorde eene meid, terwijl zij boven op de kinderkamer was, op den zolder loopen; na daarmede de andere dienstboden en mevrouw in kennis te heb ben gesteld, deed de oppasser een onderzoek, maar vond niemand. Later vermiste eenc dienstmeid hare twee omslagdoeken, die op het dak werden gevonden; de trappen en zolder waren vol van kaarsvcldruppels; men vond verbrande lucifers op de kamer van mijnheer, terwijl aan het gesloten schrijf-bureau versche sporen van braak aanwezig waren. Na een verhoor, dat eergisteren ongeveer den geheelen dag geduurd heeft, is eindelijk ge bleken, dat de kindermeid aanleiding lot al die tooneelen heeft gegeven. Het was haar nergens anders om te doen geweest, dan het idee te verwek ken dat er ingebroken was. Te Assen kwam Maandag avond uit Groningen een persoon aan en zette zich op de sloep van zeker huis neder. De policie vond hem daar en bragt hem, daar hij niet wel wasbij een slaapstee-houder. Hij vertelde gekomen te zijn van Hardinxveld en zijn naam was de Keizer. Ook deelde hij mede, dal hij zeere beenen had en niet verder had kunnen gaan. Eenige oogenblikken daarna was de man gestorven. Men bevond dat zijne voeten waren bevroren geweest, en dat zijne bezitting in twee centen bestond. Te Helmond is de bergplaats van ruwe garens enz. in de roodverwerij van den heer Swinkels afgebrand. De schade is aanzienlijk. Naar men uit Vlissingen meldt is het plan tot het bouwen van een groot hotel in de nabijheid van hel haven-station, vanwege de maatschappij Zeeland, thans vastgesteld, en zal hel in het aanstaande voorjaar een begin van uitvoering verkrijgen. De bureauxde stallingen voor vee en bergplaatsen voor goederen zullen in verschillende vleugels van dit gebouw gevesiigd worden. 's GRAVENHAGE 25 Januarij. Bg Zr. M'. besluit is benoemd tot hoofdopzigler der visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen. C. J. llottemannc Mz.tot rijksontvanger te Nieuwe Diep c. a.F. 11. Thorbecke, thans te Goedereede c. a. Aan den heer mr. A. Broedelet is, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als griffier bjj het kanlongeregt te Gennep. Z. M. heelt pensioen verleend aan den generaal-majoor G. 11. J. Michel- hoff, plaatselijken kommandant le klasse te 'sllage, tevens belast met de function van gouverneur der residentie; aan den kolonel A. J. Pels Rijcken, kommandant van het 3' reg. huzaren, en aan den kolonel A. L. F. A. Grisart, van den staf der cavalerie, toegevoegd aan den inspecteur van het wapen, beiden onder toekenning van den rang van generaal-majoor. Z. M. heeft benoemd: bij den grooten staf van het leger, lot Zr. M®. adjudant in gewone dienst, den luit.-kolonel J. Roosmale Nepveu, van dien staf, 's konings adjudant in buitengewone dienst, gedetacheerd bij den staf van Z. K. 11. den prins van Oranje; bij den plaatsclijken staf, tot generaal- majoor en plaatselijken kommandant le kl. te 'sllage, tevens belast met de l'unctiën van gouverneur der residentie, den kolonel W. A. A. B. van Toll, kommandant van het 1' reg. huzaren; bij het wapen dér cavalerie, bij den staf van het wapen, tot generaal-majoor en inspecteur, den kolonel jhr. G. J. A. van Spengler, kommandant van het 2e reg. huzaren; bij het 1' reg. huzaren, tot kolonel en kommandant van het corps, den luit.-kolonel C. L. Hermsenvan het 2e reg. huzaren; bij het 2e reg. huzaren, tot kolonel en kommandant van het corps, den luit.-kolonel jhr. U. J. K. ridder van Rap- pard, van het 4* reg. huzaren; bij het 3® reg. huzaren, tot kommandant van het corps, den kolonel jhr. W. J. A. Storm de Grave, van den grooten staf, adjudant des konings in gewone dienst. Z. M. heeft benoemd tot Hd. adjudant in buitengewone dienst, kolonel jhr. NV. J. A. Storm de Grave, beroemd kommandant van het 3'reg. huzaren. II. M. de koningin en Z. K. H. prins Alexander hebben gisterenavond de lijkdienst bijgewoond, naar aanleiding van het overlijden van prins Herman zu Wied op het Huis de Paauw door d®. van Rijn, uit Wassenaar, verrigt. Heden ochtend vroegtijdig is het stoffelijk overschot van het buitenverblijf naar het Rijnspoorwegstation overgebragtdoor een zestal hof-officianten van Z. K. 11. prins Frederik, die de dragersdienst vervulden. De mahonie houten op zilveren voetstukken ruslende lijkkist, overdekt met wille rozen en frisschc immortellen-kransen, werd in een salonwagen vervoerd, in een van welks compartimenten de prins zu Wied, vergezeld van den hofmaar schalk graaf van Limburg Slirumnaar Neuwied reisde. De burgemeester alhier. jhr. Gevers Deynoot, was aan het slation, om de laatste eer te bewijzen, terwijl zich verder daar ter uitgeleide bevonden de luit.-kolonel Roosmale Nepveu, adjudant, en baron Taets van Amerongen, kamerheer van Z K. 11. prins Frederik. Naar men verneemt zal het stoffelijk overschot bij aankomst in de ge boorteplaats met militaire honneurs worden ontvangen en aanstaanden Za- turtlag op plegtige wijze grafwaarts worden gebragt. De tweede kamer is lot hervatting barer werkzaamheden bijeengeroepen op Maand ig 5 Februarijdes namiddags ten 3 ure. Men verneemt dat de werkstaking van rtiim 70 werklieden aan de zoogenaamde kleine gieterij der heeren L. J. Enthoven C". als geëindigd is te beschouwen, ten gevolge van eene gemaakte schikking, waarbij de werklieden over het geheel zich geen vermindering van loon zullen behoe ven te getroosten. Morgen ochtend zullen zij het werk hervatten. E1UELAH M. LONDEN24 Januarij. Naar men uit Calcutta aan de Times meldt, wordt de door schaarschte bezochte oppervlakte in het presidentschap Bombay officieel geraamd op 54000 vie;k. Eng. mijlen, met 8,000,000 zielen; die in hel presidentschap Madras op 84700 vierk. Eng. mijlen, met 19,000,000 zielen. Voor deze 27,000,000 hulpeloozc, niets-bezitlende verhongerenden zal de Brilsch-Indischt regering gedurende maanden rijst moeten verschaffen. FHAHMRUk, In een gehouden ministerraad heeft de minister van binnenlandsch zaken den stand der Oostersche quaestie uiteengezet en, naar men ver neemt, als zijn gevoelen te kennen gegeven dat de oorlog niet komen zal Ook de Parijsche beurs verkeert in een goede stemmingen op het afbrt ken van de conferentie volgde een rijzing der rente. In sommige krinsei daarentegen is men nog bekommerd, bij de onzekerheid of Rusland vai zijne plannen afgezien heeft; ook acht men het waarschijnlijk, dat de Port hare gezanten bij de groote mogendheden zal terugroepen en door zaakge lasligden doen vervangen, als represaille voor het vertrek der gezanten ui Konstantinopel. De heer de Marcère, voormalig minister van binnenl. zaken, lot vooi zitter van het linker-centrum herkozen, heeft die betrekking aanvaard me eene toespraak, waarin hij deed uitkomen, dat hij deze herbenoeming be schouwde als een blijk van goedkeuring der politiek door hem gevolgd, di ook de politiek van het linker-centrum was Het moest thans het slrevei zijn om de nu nog aarzelende gemoederen aan de republiek te verbinden ei daartoe moest men trouw blijven aan het programma. Met behoud va individuele gevoelens, moest men op den grondslag der constitutie de staal kundige eenheid bewarendie de sterkte uitmaakt der meerderheid van hi parlement. Men moest het ministerie en zijn uitstekenden aanvoerder vei trouwen en steunen en, evenals deze, uit den grond van het hart republikei en conservatief tevens zijn. Het linker-centrum moest met de vrienden dt linkerzijde zamenwerken, die zeker geen onmogelijke offers van het linkei centrum zouden vragen. De maire en adjunct-maires van Marseille zijn te Parijs gekomen, oi den president der republiek, uit naam van hunne medeburgers en van dt gemeenteraad, hunne hulde aan te bieden en hem uit te noodigen aan Mai seille een bezoek te brengen. Zij gaven hem de verzekering, dat hij er mt de warmste sympathie zou worden ontvangen. Mac Mahon heeft geanl woord dat hij den tijd niet zal hebben, aan die uilnoodiging te voldoet Hij zeide tevens: De souvereinen houden veel van reizen; op reis vallei hun ovaties ten deel. Maar ik houd niet van die ovaties. Ik heb Karei op een togt naar den Elzas en Lotharingen op enthousiastische wijs zie begroeten; doch eenige maanden later zag hij zich genoopt zijn heil in een vlugt naar het buitenland te zoeken. Het Bonapartistisch blad le Suffrage universel des Charentes word gereglelijk vervolgd, omdat het beweerd heeft, dat de echtgenoot van Jule Simon, tjjdens het beleg van Parijs, bij hare bezoeken in de scholen, ht hout van de aldaar aanwezige crucifixen heeft laten verbranden. B U T S C 23 ÏL A Si Hel stoffelijk overschot van prinses Karei is in de slotkapel te Berlijn in tegenwoordigheid van het hof, ingezegend. Volgens het programma za het lijk naar Charlottenburg worden overgebragtom er voorloopig te w ordei bijgezet. Ingevolge eene beschikking van prins Karei zal hei den 26sla Meiop welken datum hij zijn gouden huwelijksfeest zou hebben gevierd worden overgebragt naar de kerk te Nikolskoy, alwaar voor het altaar eei grafkelder wordt gereed gemaakt, waarin het lijk zal worden geplaatst. Aan de Köln. Zeit. meldt men: De pogingen van Rusland zijn, ni het plan om een gemeenschappelijk handelen van Europa tegen Turkije t verkrijgen, geen kans van slagen heelt, hierop gerigt, om ten minste dei schijn eener diplomatieke solidariteit te handhaven Van daar de overdre ven verzekeringen van vredelievendheid door Russische organen, die voor loopig sterken twijfel ontmoeten en met geloofwaardige berigten omlren; de voortgezette krijgstoerustingen in strijd zijn. Die vermeende solidariteit moet dan later als een Europeesch mandaat gebruikt worden, wanneer dt pogingen der vredespartij, die te Petersburg beslaat, moglen mislukken. Ofschoon men nog niet bezorgd is voor het spoedig uitbarsten vat vijandelijkheden tusschen Rusland en Turkije, verdient het toch de aandachi dat het Russische leger nabij de Pruth steeds versterkt wordt. Men is than) bezig met het zamentrekken eener reserve. Op bevel van den minister vac oorlog zal deze uit 5 infanterie-divisien8000 man cavalerie en 150 stokket geschut bestaan en voorloopig in Podolie en de Ukraine ingekwartierd wor den. Voor de aan ;de Pruth strategisch opgestelde voorhoede wordt een gecombineerd corps, grootendecls uit Kozakken van den Don en van Kubat beslaande, gevormd. Ook het Kaukasische leger wordt versterkt. De opper bevelhebber, generaal-adjudant Loris-Melikoffeischt, in verband met di steeds toenemende Turksche troepenmagt in Armenië, nog 40.000 man. Te Moskou zijn onlangs des nachts manifesten aangeplakt, die ook voor Rusland eene constitutie verlangen, naar het voorbeeld van de Turk sche. Deze, van de revolutionaire partij uitgaande, stukken zijn onmiddellijk door de policie afgescheurden de dagbladen hebben de strengste bevelet ontvangen over het voorval te zwijgen. OOST-INDIK. BATAVIA. 23 December. Het Bat. Hbl. meldt: Van regeringswege ontvangen wij welwillent het volgend telegramden IC1'" dezer door den civilen en militairen bevel hebber van Atchio afgezonden: «Radja Simpang Olim gevlugt en vervallei verklaard, premie gesteld op uitlevering. Toekoe Moeda Angkassa dooi huurlingen van Radja Simpang Olim vermoord. Keloea's Simpang Olimdn bevolking, schijnen welgezind. Berigten noordkust bevredigend." Dcrliaht is de onderwerping van den radja niet verkregen en onze bondgenoot in den strijd legen Simpang Olim om het leven gebragt. Een onzer correspon denten in Alchin deelde mede, dat de inlandsche hulpbenden na de onder werping der hoofdplaats aan het rooven waren gegaan; welligt maakt dit feit den moord meer verklaarbaar.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 2