WEGENS VERPLAATSING -Wg M A G A Z IJ M naar den NIEUWEN RIJN, in het huis van den Heer J. van den Berg, PER TELEGRAAF, Een goedkoop geneesmiddel. ADV E R T E N T I E N. BENEDEN FABRIEKSPRIJZEN, van alle voorhanden zijnde IIUURM-, BURGER- en liIBi!1R-Ii LEEDING- STURKM. i. miM 5 Maarsniansteeg7273. RU ITS €H LAW». De Reichsanz. verklaart dal het berigt in buitenlandsche bladen om trent een schrijven van keizer Wilhelm aan den Czaar, waarin een oorlog legen Turkije wordt ontraden, onder aanwijzing van de bezwaren daaraan verbondenten ecnenmale verzonnen is. De bekende Duitsche hoogleeraar in hel Sanskrietlierman Brock- haus, is den 5den Januarij te Leipzig overleden aan longontsteking. Volgens berigten van de Russische grenzen is de heffing der inko mende regten in goud tien dagen uitgesteldderhalve tot 23 Januarij. Waarschijnlijk is dit besluit genomenomdat er aan de grenskantoren nog zooveel goederen liggen, die volgens het oude tarief moeten berekend worden. TURKIJ Men wil weten datdaar Turkije weigert in discussie te treden over eene internationale commissie van controle, in de eerstvolgende zitting der conferentie zal worden voorgesteld daarvoor eene consulaire commissie in de plaats te stellen, zamengesteld uit consuls van verschillonde mogendhe den, die op Turksch grondgebied wonen, en wier taak het zal zijn, regel matig aan de mogendheden die aan de conferentie deelnemen rapporten te zenden omtrent de uitvoering der toegezegde hervormingen. Iedere rege ring zal het regt hebben, indien zij het noodig acht, de tegenwoordige consuls door andere personen te vervangenwelke verwisselingen reeds bij voorbaat door de Porte worden goedgekeurd. De Porie zelve zal in Bul garije een corps van inlandsche vrijwilligers aanwervenwelks getalsterkte door de conferentie zal worden vastgesteld. Dit corps zal vcreenigd worden met een ander, welks manschappen in Enropa op het grondgebied van een onzijdigen staat zullen worden aangeworven. Dit vereenigd corps zal tot taak hebben de goede orde Ie handhaven gedurende de invoering der her vormingen in de Slavische provinciën van Turkije, en het leven der inwoners van die provincie en van de leden der consulaire commissie te beschermen en te verzekeren. Een correspondent te Konstantinopel meldt dat, bij de beraadslaging over het vraagstuk der militaire bezetting, een van de voornaamste Turk- sclie ministers zich als volgt uitliet: «Zij willen den Sultan behandelen evenals den Paus maar Turkije zal nimmer de aanwezigheid van vreemde bajonetten dulden." Naar men uit Pesth meldt schijnt de Ritmecnsche regering het voor gevallene met de Joodsche huisgezinnen zooveel mogelijk te sussen; maar graaf Andrassy heeft de zaak ter harte genomen en aan den Oostenrijk- Hongaarschen consul te Bucharest om inlichting geseind. President Tisza zond evenzeer een telegram naar den consul Ie Bucharest, hem gelastende, om. namens het Ilongaarsche gouvernement, alle mogelijke hulp aan de Joodsche vlugtelingen te verleenen. De zaak zal voor Rumenië onaange name gevolgen hebben. OOIT-1ADIE. BATAVIA. 5 December. Den 24sl,n Februarij zal door de O.-T. stoomvaart-maatschappij alhier weder de vaart op Australië worden geopend. Naar men verneemt zullen er voorloopig slechts vijf reizen per jaar worden gedaan en daarvoor door het Nederl.-Indisch cn het Australisch gouvernement ieder een subsidie wor den betaald van ƒ20000, of 40000 te zamen. per reis. Uit Samarang wordt melding gemaakt van eene ketjoepartij in de Preanger, ten huize van den inlander Akie Lappie in de kampong Soeka- rama, afdeel. Bandoeng. Een tiental movers moeten in die wonins zijn binnengedrongen, cn zich daar geheel op hun gemak hebben meester gemaakt van hel aldaar aanwezige geld en goed, zooveel zij slechts in slaat waren mede te voeren Zij deden dit echter niet zender eerst den bewoner ut- pligl te hebben, het ncodigc licht te ontsteken en daarna een goeden maal tijd voor hen aan te rigtcn. waarna zij den man vastbonden en verder hunne zaken afdeden. Aan den hoofd-djaska Ie Bandoeng is het gelukt dezer dagen de woonplaats der roovers te ontdekken; de aanlegger dezer roofpartij, een Soendanees van Tjikondang, en ook al de andere deelgenooten van het komplot zijn aangehouden. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den opzigler 3" KI. bij den waterstaat J. J. Klavcrstijn. Benoemd: tot raads heer in het hooggeregtshofde vice-president van den raad van justitie te Batavia mr. J. van der Pant; lot secretaris van het depart, van financiën, de referendaris bij dat depart. G. II. Pannekoek: bij het depart, van bin- nenl. bestuur, tot 2f0 commies, de 3e commies C. St. Nicolaas; lot 3en com mies, de klerk K. A. Groenewald. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den kapt. der inf. A. D. J de Man; aan den kapt. der art. G. Koels; aan de lf luitt. der inf. S. Mcnno en N. Th. Sleur. Departement van marine. Ontslagen: eervol, de kapt. Ier zee bij het Indisch sedentair zeewezen, van het marine-etablissement te Soerabaija, M. L. J. van Asperen. LONDEN, 8 Januarij. Tarticuliere dépêches uit Konstantinopel van giste ren melden, dat de conferentie heden een soort van ultimatum aan de Porte zal voorlezen. De Porte is vast besloten geen andere concessiën te doen. PARIJS, 7 Januarij. De vrees vcor een vredebreuk is geweken Waar schijnlijk zal de conferentie geen besluit nemen, maar zal de discussie voort gezet worden. Sadik-pacha zal Woensdag naar Konstantinopel vertrekken, om, op uit- noodiging van den Sultan, de zitting van den grooten rijksraad bij te wo nen, daar Murad V een groot vertrouwen in zijn oordeel stelt. Iedereen weet, hoe moeielijk gewoonlijk verkoudheden, bronchitis en andere kwalen van dien aard te genezen zijn, van wege hunne hardnekkigheid en hoeveel aftreksels, slroopen en andere geneesmiddelen men moet gebruiken, om die ziekten kwijt te raken Daarenboven weet een ieder dat een ver waarloosde verkoudheid heel licht in eene bronchitis ontaardt, jazelfs soms in longtering overgaat. De talrijke ondervindingen bewijzen, dat de zuivere Noorweegsche teer, goed toebereid, een bijna wonderdadige uitwerking heeftop de genezing van de genoemde ziekten. De teer kan niet in substantie gebruikt worden van wege zijn onaange- namen smaak en kleverige bestanddeelen. Een pharmacien te Parijs, de heer GUYOT, is op het denkbeeld gekomen die teer te omgeven met gelatine, ter grootte van een gewone pil Niets is gemakkelijker om in te nemen. De gelatine lost zich terstond op in de maag, en de leer doet zijn werking. Twee of drie teerkapsules genomen bij den eten brengen spoedig verlich ting te weeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en bronchitis te genezen. Men ziet zelfs dat het erebrnik de reeds eenigszins gevorderde tering ge neest. In dat geval belet de teer de decompositie van de tuberkels. en met medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller dan men had dur ven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aan bevelen, zoo wel van wege zijn uitstekende uitwerking als om zijn goed- koopen prijs. Elke flacon van teerkapsules toch kost slechts twee franken en vijftig centimes en bevat zestig kansules; de geheele behandeling komt dus slechts op vijf of zeven en een halve cent daags en ontheft van het ge bruik van afkooksels, patés en siropen Om zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft moet men op de driekleurige handtcekening van den heer GUYOT, op hel étiquette, letten. Te verkrijgen te Leiden bij SWEMER, bij REYST en in de meeste Apo theken. Gehouden Verlioopingr van onroerende goed-» en, in het Ileeren-Logemenl aan den Burg, Zaturdag 6 Januarij. Notaris Mr. J. L. Klaveiuvijden. Een Huis en Erf, aan den Ouden Singel, tusschen de Mare en de NieHwe Volmolcngracht, n°. 82. Opgehouden op ƒ4805. Een Huis en Erf. aan de noordzijde van de Haven, n°. 32. Sectie C, n". 71. Kooper P. C. Kerk vliet. ƒ4100. Een Winkelhuis cn Erf, aan de westzijde van de Kraaijer- straat, N°. 9, Sectie D, n". 59. Kooper D. Laken, ƒ2810. Een Pakhuis en Erf, in zekere Poort, aan de oostzijde van de Ooslerlingplaals of Ga- renmarkt, wijk II, n°. 259a, Sectie E, n". 354 Kooper 11. N. van Amerom. ƒ168. Ï3i?cgcrlijikc ^Ifsssö. ONDERTROUWD Mr. J. Verwer, jm. 23 j. en E. L. M. van Wensen, jd 26 j. J. R. Doefï, jm. 30 j. en M. E Poptie. jd. 23 j. J. A. Vermeulen, jm. 25 j. en J. W. M. Pille. .jd. 29 j. G il H. Venderbos. jm. 28 j. en M L. Krebs. jd. 25 j. II. L. Blom, jm. 25 j. cn 51. van der Ree, jd. 33 j. J. van der Spek. jm 24j. en E. U. Uaalcbos.jd. 38 j. B J van Oerle, jm. 24 j. en P. de Vroede, jd. 24 j. Bevallen van eenen Zoon J. VAN RHIJN KRUYT. Leiden, 6 Januarij 1877. lieden overleed, ten mijnen huize, mijn geliefde Kleinzoon BERNARDUS IGNATIUS VAN LOON, in den ouderdom van 20 jaar, voorzien van de Genademiddelen der II Kerk. Leiden, 7 Januari 1877. Wede J. B. KORTMANNSpeet. VAN HET UITVERKOOP,

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3